Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2016., 20:53   #521
Bok! Zanima me ima li žena sa srčanim problemima koje imaju MIRENU i kako se osjećaju?

Naime, ja sam bila kod kardiologice danas zbog svojih nekih problema i ona smatra da ja ne bih trebala ugraditi mirenu jer da će mi to pojačati rizik za srce.

Išla sam guglati i našla svašta na stranim sajtovima, a prva stvar je bila da neka obitelj tuži proizvođača jer je zdrava žena, nakon ugradnje mirene, u roku nekoliko sati umrla od srčanog udara.

Ono, mislim, to si baš ne bih poželjela. Ima informacija po netu, zanima me jel netko pitao svog liječnika nešto na tu temu?
Ja imam lošu ginekologicu, nije me ni pitala jel imam nekih problema jer joj je cilj bio prodati mirenu i uvaliti mi uslugu, tako da nemam baš koga pitati, a da mu mogu vjerovati.

Ima li tko iskustava po tom pitanju?

p.s.
može se dobiti na trošak HZZO-a ako imate i druge probleme poput mioma, polipa, bez obzira što niste anemični

p.s.2.
njih moraju i trebaju ugradjivati socijalni ginekolozi. mene je moja poslala u bolnicu jer joj se nije dalo pa su tamo poludili jer oni imaju važnijeg posla. rekli su da se to radi u priramrnoj zastiti i vjerujem da su u pravu. onda se jedna liječnica smilovala da nek dodjem kad bude ona u smjeni pa će mi napravit, ali čisto iz dobrote srca, inače se to ne radi u bolnici. na kraju sam se spremila otići privatno jer nikako ulovit mjesto u državnoj bolnici, a ova ginekologica neće i to planiram prijavit hzzo-u.
un_real is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 21:10   #522
Inače, jedan savjet za sve koji planiraju ugradjivati mirenu - to treba učiniti najkasnije 4 dan menge ili sljedeći ciklus. Po mogućnosti i treći.
Sve iza toga je prilično bolno, jer se cerviks već počne zatvarati i zato treba zaboraviti neugodu zbog curkanja menstrualne krvi i otići dok toga još ima. Ja sam radila 5 dan i mislila sam da ću krepati. Dont to that.
un_real is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:11   #523
Quote:
un_real kaže: Pogledaj post
Inače, jedan savjet za sve koji planiraju ugradjivati mirenu - to treba učiniti najkasnije 4 dan menge ili sljedeći ciklus. Po mogućnosti i treći.
Sve iza toga je prilično bolno, jer se cerviks već počne zatvarati i zato treba zaboraviti neugodu zbog curkanja menstrualne krvi i otići dok toga još ima. Ja sam radila 5 dan i mislila sam da ću krepati. Dont to that.
Ugradnja spirale ovisi samo i jedino o tome kako je tko osjetljiv/otporan na bol.... mirena je ista kao i svaka druga spirala.... ja sam spiralu ugrađivala usred ciklusa (cak su mi bili plodni dani) i nisam uopce osjetila ugradnju a krvarila sam par kapi taj dan dok su neke moje frendice građivale u toku menstruacije i umirale su od bolova.
Znaci sve je relativno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 21:28   #524
Ja sam napisala što je stručna preporuka. Nije isto jel cerviks otvoren za oticanje menstrualne krvi ili se zatvorio. Možeš i zub vaditi za vrijeme najveće upale, bez injekcije. Samo izvoli :-)
un_real is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 08:35   #525
Quote:
un_real kaže: Pogledaj post
Ja sam napisala što je stručna preporuka. Nije isto jel cerviks otvoren za oticanje menstrualne krvi ili se zatvorio. Možeš i zub vaditi za vrijeme najveće upale, bez injekcije. Samo izvoli :-)
nemoj biti bahata........preporuka je to samo nekih doktora tj mogu slobodno reci onih neiskusnih zato jer ima je lakse staviti spiralu u vrijeme menstruacije zato sto je cerviks jace otvoren i spusten a o tom cerviksu ovisi i ugoda tj neugoda oko ugrađivanja sto je totalno individualno od osobe do osobe

I moja privatna ginicka i socijalna ce ti staviti spiralu kada god ti to zelis tj kada se narucis uz napomenu da preporucaju ugradnju u vrijeme menstruacija samo zbog tvoje osobne ugode.

Mene ugradnje ne boli i mnogo mi je ugodnije doci kada ne krvarim. Isti mi je kufer dosla ja 1, 2, 3 ili 4 dan jer krvarim podjednako isto kao i nekome 6 dan jer mnogo zena ima menstruacije koje traju po 8 dana a od toga 4-6 dana obilno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 09:28   #526
Ja sam svoju ugrađivala baš na 5. dan ciklusa (tada mi je menstruacija trajala 5 dana) i samu ugradnju nisam praktički ni osjetila (imam Nova-T, a ne Mirenu). Osjetila sam ogromni spekulum
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 10:52   #527
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Ja sam svoju ugrađivala baš na 5. dan ciklusa (tada mi je menstruacija trajala 5 dana) i samu ugradnju nisam praktički ni osjetila (imam Nova-T, a ne Mirenu). Osjetila sam ogromni spekulum
pa o tome i govorim, nismo svi isti....i ja imam Nova-T ali sve je to isti kufer..sve ovisi o tome kako mi osjecamo bol i koliko je doktor "mekan" tj. koliko ima laku ruku

bravo za doktora
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 21:27   #528
Nova-T je ustvari "obična" , a ne hormonska spirala, jel tako?

Naravno, tebi je peti dan očito još bilo curkanja, pa je cerviks bio otvoreniji.

Znači, to ovisi i o trajanju menge. Netko kome traje 7 dana menga, može i 7 ugradjivati spiralu, bit će ok. Meni se cerviks već bio stisnuo, trebala sam bila doći dan prije, dok je još bilo curkanja, ali eto, čovjek uči dok je živ
un_real is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 14:28   #529
Cure, vadjenje Mirene, jel zna netko di se moze s nekom anestezijom?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 14:05   #530
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Cure, vadjenje Mirene, jel zna netko di se moze s nekom anestezijom?

Nije ti potrebna anastezija za vadenje.
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 08:29   #531
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Cure, vadjenje Mirene, jel zna netko di se moze s nekom anestezijom?
vađenje ne osjetis i ne treba ti anestezija - ja sam prije 3 tjedna vdila obicnu spiralu (isti kufer) i nisam nista ni osjeila a bila sam pod upalom i bilo je to 2 tjedna poslije menstruacije.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 10:25   #532
Da se openadovezem za stavljanje spirale van menstrualnih dana: jucer sam stavljala mirenu (spirala ko spirala) 15 dan ciklusa, znaci u vrijeme ovulacije, i nisma ni osjetila ugrađivanje. Tako da eto, nemorate se bojat bolova i onih filozofija da se spirala mora ugrađivat prvih par dana ciklusa. Ovo mi je druga spirala koja je ugrađivana usred ciklusa (prva bakrena a ova druga mirena), obje spiraje su ugrađivali drugi ginekolozi koji su i sami rekli da ugradnja neva veze sa danima u ciklusu i da se ugrađuje bilo kada.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 14:10   #533
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Nije ti potrebna anastezija za vadenje.
nije potrebna kao mozes prezivjeti ili ne osjeti se to uopce?
jer nekako mi nije logicno da ne boli
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
vađenje ne osjetis i ne treba ti anestezija - ja sam prije 3 tjedna vdila obicnu spiralu (isti kufer) i nisam nista ni osjeila a bila sam pod upalom i bilo je to 2 tjedna poslije menstruacije.
ti pises da nisi ni ugradjivanje osjetila, mene je boljelo u 3 pm
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 21:56   #534
Što je sa stavljanjem Mirene nerotkinjama?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 22:23   #535
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ĺ to je sa stavljanjem Mirene nerotkinjama?
Ne preporuca se. Postoji Skyla. To je nesto kao manja sestra od Mirene Ima manje hormona, traje 3 g i ne znam kak je sad, ali kad sam se prije godinu dana raspitivala, nema je u Hr i ne moze se nabaviti
Ja se grozim postavljanja i stalno to odgadjam. Sigurna sam da ce boliti jer imala sam 2 carska i cerviks mi se nikad nije otvorio.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 10:53   #536
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nije potrebna kao mozes prezivjeti ili ne osjeti se to uopce?
jer nekako mi nije logicno da ne boli


ti pises da nisi ni ugradjivanje osjetila, mene je boljelo u 3 pm
Vađenje spirale je totalno bezbolno - ja nisam ni primjetila da mi je izvađena sve dok mi ju gin nije pokazao.

Stavljanje se malo osjeti - onako kao maleni ubod ali stvarno vrlo malo..... ja bi prije rekla da zene imaju traume kod stavljanja spirale samo zato sto sto mnogo ginekologa bab i nije vjesto pri tom zahvatu i zato sto imaju "tvrdu" ruku. Prilikom prvog postavljanaj osjetila sam jedino hvatanje grlica a sada prilikom drugog ugrađivanaj sam osjetila vrlo lagani ubod koji traje doslovno stotinku sekunde i nema vise boli.
Kada citam iskustva na ovoj temi nekako ispada da zene najvise boli upravo hvatanje grlica maternice

BTW: sada mi gin nije uvodio niti spekulum nego je samo stavljao onaj "uteg" u rodnicu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 10:54   #537
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Što je sa stavljanjem Mirene nerotkinjama?
koliko znam Mirena se smije i ugrađuje se nerotkinjama ali se en smije ugrađivati obicna bakrena
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 13:25   #538
Ja imam Mirenu od 11.mj 2012.. rjesilaa me glavobolja i menge ali...protekle dvije godine bolovi u ledjima..svaki mjes sve vise, cesce jace..radim tezak posao pa stalno sw vrti da je od toga...medjutim, fizijatar, urolog i gin vele sve ok.. gin tvrdi da nije od mirene...jucer sam si dala truda citati strane sajtove..gotovo sam sigurna da je zbog nje..od 7.5. , svakodnevni bolovi, kvaliteta zivota nula..dogovaram zaa iduci tjedann vadjennje..znam da ce mi krvarenje sjebati ljeto ali ako cu biti bez bolova isplaati se..javim nakon vadjjenja dali je bila uzrok
angelina_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 13:40   #539
Imam Mirenu skoro godinu dana.
Rješila me obilnih mjesečnica, sad je dobijem svaki drugi mjesec otprilike, pomalo curka (dnevni uložak) po 15 dana.
Stavljanje me baš dosta zabolilo, 5. dan menstruacije je postavljena. I još par dana kasnije mi je bilo nekako neugodno. Al kasnije ok.

U tom periodu sam i smršavila 10 kg, uz promjenu prehrane. Naravno nije mi u tome pomogla Mirena, ali nije ni odmogla, kako neki kažu.
Sve u svemu, zadovoljna.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:36   #540
Pozdrav,

smije li se i može li se Mirena staviti dok imam neuredan papa test?
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.