Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 19:54   #241
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Osjeca se iznevjereno.
Na temelju njegovih rici i djela virovala je da on misli i zeli isto sto i ona,da je voli bez bracne rezerve.
I onda odjednom- tres!
Njegova recenica nije samo recenica,ona implicira njegovo muljanje, nestalnost i u krajnjoj liniji ljubav sa rezervom koju autorica nema.
I u tren oka prid sobom ima drugog covika.
Nagađaš.
Mi nemamo pojma o njemu i njegovom ponašanju ni prije niti poslije njegove rečenice.
Možda je on uistinu muljatorsko đubre, ali možda i nije.
Možda je osjetio to što je osjetio dan prije, tjedan prije, mjesec prije...

Quote:
Ali,ajde cak i ako se popusi da on eto ne zna(a prije je zna-i to je pravi misterij),nikako ne razumim kako mu autorica moze pomoci da to sazna.
Ionako je svoju izjavu zacementira sa "it's not you,it's me" izjavom.
Tko priča o pomoći.

On ju nije ostavio. On je otkazao vjenčanje sa objašnjenjem da nije spreman. U najmanju ruku bih željela znati što to znači da nije spreman.

Da mi je partner rekao ovako nešto, ne bi mi prva reakcija bila nazvati mamu da joj kažem da je vjenčanje off, a druga pokupiti stvari i otići.
Trebala bi mi barem dva dana da se prešiftam sa vjenčat ćemo se na nećemo se vjenčati, a kamoli da se prešiftam sa čovjek mog života na bivši.

Quote:
I sigurno tu odluku nije donio iz vedra neba, neposredno prije nego je saopcio.
Ili po tvom je?
On je spoznao da nije spreman za vjenčanje. Potom je odlučio to podijeliti sa njom.

O kojoj odluci ti pričaš?

Quote:
On je iz njene perspektive odjednom reka svoju odluku.
A do tada je ona ocito bila u laznom uvjerenju da dijele identicni pogled na svoju vezu.
On je za razliku od nje barem mogao ocekivati da ce ga ostaviti nakon sto joj saopci da ne gledaju u istom smjeru.
Možda je autorica zaista bila u lažnom uvjerenju, ali je pitanje tko je to lažno uvjerenje hranio.
Iako, osobno joj onda moram čestitati što je u rekordno kratkom vremenu uspjela izaći iz lažnog uvjerenja i nas na forumu izvijestiti o prekidu kojeg namjerava izvršiti u manje od 24 sata od dotične njegove izjave.

Ne biti spreman još i zauvijek odustati od braka su dvije potpuno različite stvari pri čemu ova prva ne implicira gledanje u suprotnom smjeru.

Quote:
Kako razgovarati sa partnerom koji o svojim sumnjama i odlukama u samom procesu nastajanja ne zeli ili ne zna?

Kako razgovarati sa osobom koja ti baca floskule tipa "imam blokadu" i ne nudi nikakvo suvislije rjesenje osim onoga da nastavite kao da se nista nije dogodilo?
Kako razgovarati sa partnerom koji se u manje od 48 sati iseli iz stana?
O čemu se tu ima više razgovarati?

Izgleda da je čovjek uistinu trebao dobro promisliti i razmisliti o svemu tome jer bože sačuvaj ako u expresnom roku nema spremne sve odgovore.
Ako ima spremne odgovore, onda je muljator koji je sebi u glavi razmišljao i njoj muljao idilu.
Ako nema spremne odgovore, onda se s njime jednostavno ne može razgovarati.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:43   #242
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Kako razgovarati sa osobom koja ti baca floskule tipa "imam blokadu" i ne nudi nikakvo suvislije rjesenje osim onoga da nastavite kao da se nista nije dogodilo?
Može primjer predloženog rješenja koje bi ti bilo suvislo?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:15   #243
Quote:
Theicha kaže: Pogledaj post

ili otići i pomiriti se s time da sam jedna od onih kojoj se zaručnik 'predomislio' i otkazao vjenčanje 2 mjeseca prije...
mislim da tebe najviše jebe tvoj ego.
do sad nisam ni znala da postoji jedan određeni koš za smeće za "one kojima se zaručnik predomislio prije vjenčanja".
to je određen tip ljudi? nešto vrijedno prezira? pa se čudiš kako si i ti tamo dospila?
opterećuješ se glupostima.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Meni bi bia ridikulozan covik od skoro 30 koji ne zna zasto nesto ne zeli i onda to pravda misterioznom blokadom.
kako ne zna što želi? zna vrlo dobro što želi i to joj je jasno dao do znanja.
direktno i otvoreno.

il se podrazumijeva da čovjek koji "zna što želi" je samo onaj čovjek koji se želi oženiti.
a ovaj koji ne želi, ne zna
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:21   #244
Napisala je ne zna zašto to želi a ne ne zna što želi.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:22   #245
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Mozda je tesko vise virovati osobi koja je odredeno vrime sposobna polemizirati i odlucivati u sebi, dok paralelno drugu stranu drzi u zabludi da je sve u savrsenom redu.
Halo? Pa sve, sve, sve, baš sve, apsolutno sve o čemu ikad razmišljam najprije progruntam u sebi pa tek kad imam bar neku svijest o tome imam li problem i koji je moj stav o njemu, tek se onda obraćam dragoj za konzultacije, drugo mišljenje, zajedničke prijedloge rješenja i slično.

Ti ne? AKo ne, baš me zanimaju ti tvoji razgovori u vezi veze.

Uostalom, kako se ono kaže? Ispeci pa reci?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:24   #246
ja bi jako voljela čuti njegovu stranu, al jako.....

kak su ga spljuvali, a čovjek se samo prepao braka nakon godinu dana veze...........
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:25   #247
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Napisala je ne zna zašto to želi a ne ne zna što želi.
istina. preumorna sam pa površno čitam.
al svejedno. meni se čini da on dobro zna što želi i zašto želi. vjerojatno "zašto ne želi" ne želi podijeliti s njom da ju ne povrijedi.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:26   #248
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
kak su ga spljuvali, a čovjek se samo prepao braka nakon godinu dana veze...........
A da nam je blizu naganjali bi ga vilama kroz selo i na kraju spalili na lomači
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:32   #249
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
istina. preumorna sam pa površno čitam.
al svejedno. meni se čini da on dobro zna što želi i zašto želi. vjerojatno "zašto ne želi" ne želi podijeliti s njom da ju ne povrijedi.

Nije bed.

Ah jbg onda

To je to o čemu pričamo svi mi (bez obzira jesmo li team Theicha ili team Coldfeet) ako znaš a ne želiš to podijeliti onda ne bi trebao govoriti o nastavku veze i sretnog života jer možda i ona osjeća da nisi iskren do kraja a u toj situaciji je teško dogovorit što ćemo danas ručat i onda leć u isti krevet i mirno zaspati. Ja fakat ne bih bila tak opuštena. Ne bih mogla, previše bi me mučili ti neizrečeni razlozi.

A ako fakat ne zna radi čega je došlo do blokade i opet je malo neobično reć idemo dalje kao da se ništa nije desilo-pa u tom slučaju bi i on želio uzeti odmak i doći do nekog zaključka di je zapelo.

Mislim čudna priča-kak god okreneš.

Al interesantna, budući da znam da Theicha čita, nekak mislim da će nam se ona javiti još koji put.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:34   #250
Je... baš je dao suvislo objašnjenje curi koja možda kaže :
Čuj dušo ja sam već rezervirala onaj restoran a slijedeći tjedan idem po vjenčanicu pa moram nazvati kumu.Jel možeš ti skuhati ručak danas.Ma kaj bi jeli?Ima gulaša od jučer.

On kaže :Mogu ljubavi ali ovaj..ja se ne bi ženio.Imam blokadu neku u glavi.
Ovaj..jel možemo samo skupa živjeti.
A za ručak jel mogu mahune na čušpajz?
Ona :????
On:Oprosti blokira me nešto u glavi ali volim te jako.
Samo..imam tu neku blokadu blokirajuću da te ne mogu oženiti.
No možemo i dalje skupa živjeti (seks,hrana,održavanje mene,stana i zabava te druženje bez obaveza tak skoro) ljubavi mog života.

Fest zrelo,normalno i muški.
Ouuu yeah

Ovak možda se ustrtario a
možda ju je iskoristio da urede njegov stan pa adio.Onda možda je zato na sve klimao i šutio dok je ona planirala vjenčanje u bijelom.
Možda je znao da ona bradzilla ne bu ostala nakon svega a njemu ostane uređena gajba za neku novu sakericu.
Pa pustio suzice na tepihić,mahao tužno maramicom na rastanku a kad su se zatvorila vrata ..možda je skakao u zark od sreće.Sretan kak je sve to izveo i ispao pošten i častan.

Svakaj može biti.Tip mi ne djeluje pošten zbog načina,riječi kojima se objasnio. Najviše vremena kad je zaustavio vjenčanje.
I na kraju samo ju je pustio.
Nemam osjećaj da se borio za nju.Onak i on je my way or highway.
Prema tome..nit je voli nekaj posebno,niti je razumije a niti mu je baš stalo do nje.Bezveznjak po meni.Nit smrdi nit miriše

Zadnje uređivanje pozitivax : 22.03.2012. at 22:40.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:36   #251
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Halo? Pa sve, sve, sve, baš sve, apsolutno sve o čemu ikad razmišljam najprije progruntam u sebi pa tek kad imam bar neku svijest o tome imam li problem i koji je moj stav o njemu, tek se onda obraćam dragoj za konzultacije, drugo mišljenje, zajedničke prijedloge rješenja i slično.

Ti ne? AKo ne, baš me zanimaju ti tvoji razgovori u vezi veze.

Uostalom, kako se ono kaže? Ispeci pa reci?
Točno.

S time da smo ovdje došli i do onog momenta gdje je on odlučio nešto bez nje govoreći joj da je želi vjenčanje i da nije spreman.
Mene bi zanimalo gdje je granica između osjećam da ne želim vjenčanje i odlučio sam u svoje i njezino ime da vjenčanja neće biti, odnosno kako osvjestiti to da za nešto nisam spreman a da to ostavi odluku o vjenčanju otvrenom.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:46   #252
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
A ako fakat ne zna radi čega je došlo do blokade i opet je malo neobično reć idemo dalje kao da se ništa nije desilo-pa u tom slučaju bi i on želio uzeti odmak i doći do nekog zaključka di je zapelo.
A čuj. Čovjek je rekao da se ne želi vjenčati jer nije spreman, ali da bi želio da i dalje žive zajedno i budu sredni.

To ne podrazumijeva da se ide dalje kao da se ništa nije desilo. Autorica nam nije apsolutno ništa rekla o tome što je on rekao u njihovom razgovoru.

Imaš pravo, priča je svakako čudna.

Ono što je meni najčudnije od svega je autoričino inzistiranje da je još u ponedjeljak sve bilo divno, a onda u utorak odjednom postalo katastrofa, da bi već u četvrtak postalo prošlost.

Uistinu, on je svoju spoznaju iznio u utorak, do kraja dana je ona već o svemu obavijestila roditelje koji su joj savjetovali da skupi svoje stvari i odseli se te da se neda tako ponižavati . U srijedu u zoru autorica otvara temu o raskidu koji se još nije niti dogodio, a u četvrtak ujutro se već budi u drugom stanu sa osjećajem olakšanja.

Jebiga, ljudi, ali meni se ne čini da je ona bila u ikakvoj zabludi niti mi se čini da je mislila kako je veza do ponedjeljka bila za poželjet cijeli život.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 23:03   #253
Dijelim tvoje.. činjenje.

Pogotovo mi zvoni onaj dio kako se ona njemu jako prilagođavala. Nije ni čudo što joj je laknulo.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 23:48   #254
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dijelim tvoje.. činjenje.

Pogotovo mi zvoni onaj dio kako se ona njemu jako prilagođavala. Nije ni čudo što joj je laknulo.


Mah, meni je bila sumnjiva jos od spominjanja manipuliranja, plesanja po njegovoj muzici i ponizenja.
A onda sam procitala njenu temu od prije dva mjeseca o cigaretama pa mi se sumLja pojacala.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 00:14   #255
Čekirala tu temu.
Do kraja života bi morala izbjegavati poljubac jezikom. Kome ne bi laknulo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:13   #256
koa sto rekoh(post netragom nestade?) cura je rekla da je otisla..nasla mir..(da li je?) i rekla kako je sada bivsi..
kao gumicom obrisan..
nije bas to tako lako ako si nekog volio,ali je ipak odlučno..
i nema se tu vise sta puno raskapati..

ako se vrati autorica..s vremenom..on dosao i shvatio da bi se zenio..
imat cemo sta razglabat...

hm,zanimljivo..rekao je da zeli odrzat vezu..a čini mi se da autoricica nije napisala kako je reagirao na činjenicu da ga ustvari ostavlja??
nikakva reakcija s njegove strane?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:20   #257
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
hm,zanimljivo..rekao je da zeli odrzat vezu..a čini mi se da autoricica nije napisala kako je reagirao na činjenicu da ga ustvari ostavlja??
nikakva reakcija s njegove strane?
Trebao je kupiti milijun i osam ruža, dovesti marijače pod prozor njen, prijetiti bacanjem u Savu, boriti se za nju? Pristati i na brak i na sve, samo da ju ne izgubi?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:31   #258
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
.bla bla, yada yada..No možemo i dalje skupa živjeti (seks,hrana,održavanje mene,stana i zabava te druženje bez obaveza tak skoro) ljubavi mog života.

Fest zrelo,normalno i muški.
Ouuu yeah
Znači svi mi koji "samo" živimo sa našim polovicama, bez papira o svetom braku, u biti se zajebavamo?
i družimo se bez obaveza, radi besplatnog seksa i hrane?

Na temi koju je cura otvorila (dali otkazati vjenčanje) svi pišu da kaže zaručniku da još nije spremna, da otkaže vjenčanje jer to je zrela odluka.
Ali kad muško napravi isto onda je nezrela i manipulatorska budaletina
Jadni muški, fkt mi ih je nekad žao zbog tih dvostrukih standarda

Mislim da je dečko napravio dobro i zrelo postupio, ako ima dvojbe, ne treba ulaziti u brak, shvatio on to 2 mjeseca prije vjenčanja ili 2 dana.
U brak treba ući jer to zaista želiš , bez sumnje i dvojbi, a ne zato jer je kuma kupila haljinu i jer je restoran rezerviran.
A s obzirom kak mu je zaručnica ekspresno digla sidro, vjerovatno je i dobro odlučio
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:33   #259
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Trebao je kupiti milijun i osam ruža, dovesti marijače pod prozor njen, prijetiti bacanjem u Savu, boriti se za nju? Pristati i na brak i na sve, samo da ju ne izgubi?
pa da, kak ne kužiš, samo tako bi dokazao da ima ozbiljne namjere s njom i učinit ju časnom ženom a ne da ju je iskorištavao za kuhanje, spremanje, sex, itd.....

mene isto zanima što je on rekao na njen odlazak, baš da nije rekao ništa...onda je sve stvarno čudno..........zašto autorica nije spomenula ni r od njegove reakcije......nije valjda da je poptuno izostala?
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 08:42   #260
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
..zašto autorica nije spomenula ni r od njegove reakcije...
Zato što postovi ispisani na ovom topicu, zajedno s postovima ispisanima na nekim drugim topicima, ukazuju na jednostavnu istinu da su rečenice o stalnom popuštanju njemu, onak, hm, fikcija.

Mislim da nema smisla (nije mi toliko dosadno ) izvoditi cijeli dokazni postupak za tezu da on u toj vezi baš i nije (bio) važan i da je njegovo predomišljanje doživljeno kao "ma on će meni...".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.