Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2006., 16:20   #1
Svadbeni meni

ajmo cure! šta ste fino papale a da nije/je klasično svadbeno jelo?? koliko slijedova??? juhica je "must"?????
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 22:57   #2
Jednom sam bila na svadbi koja nije imala klasični jelovnik (barem ne uobičajen za svadbe u mom gradu). Predjelo je bilo hladno, sir, kulen i sl, nakon toga juha, kuhano meso i hren, glavno jelo janjetina sa krompirima, pečena svinjetina, piletina i rolada od mljevenog mesa, naravno uz puno raznih salata. Sarme nije bilo pa su ljudi bili zbunjeni
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:08   #3
Meni je bilo odlično na svadbi na kojoj je bio švedski stol s jelima od morskih plodova - salata od hobotnice, rižoto od liganja i slično.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 01:17   #4
men su se svidjeli svatovi moje sestrične prije dva mjeseca

isto tak je bilo kulen sir tralala onda krumpirove okruglice nešto kao njoke sa ribljim štapićima i oslićem kuhanim ondak pire krompir i svinja pečena i pržena plus janjetina i luk

stalno su mjenjali svaki tanjur čim bi se pojelo tak da niko nije osto gladan
ondak je bila torta, narafno 4 vrste salate prije i ondak još čobanac

nisu ljudi više mogli niš žderat plus još nakon toga i kolači

bilo je preslasno kombinirano i aranžirano
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 09:39   #5
ja sam bila vec na par svadba koje nisu bile tipicne.. bilo je kod jedne kao predjelo umjesto prsuti, kulena i francuske za svakoga tanjur sa razlicitim morskim plodovima, sve pohano sa mrvicama... nije bilo lose... ili svedski stolovi sa raznovrsnim predjelima.. anti pasti, salata od hobotnice, razlicite ribice, onda ono frisko meso (zaboravila sam ima), bataci u lisnatom tjestu.. a za glavnom jelo je bilo par razlicitih menija.. bilo je ono klasicno, al i steak od lososa u bijelom umaku sa onom sirokim spagetama.. njami
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 10:59   #6
To je stvar koja me najvise brine oko naseg vjencanja... Lavicu smo izabrali jer nam je prakticki jedino ta opcija ostala, a meni mi se cini jako mrsav... pice dobrodoslice, juha, kuhano meso sa hrenom, peceno/pohano meso, riza, mlinci, krumpir, povrce, salata, strudla od sira, janjetina,odojak, rajcica, luk, slozenac sefa kuhinje, vino, pivo i sok...
Kak se vama to cini? Meni bi jos sve nekako moglo proci, ali nema predjela??!! to valjda moramo posebno placati
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 12:37   #7
Quote:
Joules kaže:
To je stvar koja me najvise brine oko naseg vjencanja... Lavicu smo izabrali jer nam je prakticki jedino ta opcija ostala, a meni mi se cini jako mrsav... pice dobrodoslice, juha, kuhano meso sa hrenom, peceno/pohano meso, riza, mlinci, krumpir, povrce, salata, strudla od sira, janjetina,odojak, rajcica, luk, slozenac sefa kuhinje, vino, pivo i sok...
Kak se vama to cini? Meni bi jos sve nekako moglo proci, ali nema predjela??!! to valjda moramo posebno placati


Ja sam bila prije dva tjedna u Lavici i meni je meni bio odlican.
Ima toliko toga na meniju, a ti bi jos i predjelo?
Pa i sve ovo nitko normalan ne bi mogao pojest, kakvo mrtvo predjelo?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 08:12   #8
Nadam se da ce mi svi gosti biti kao ti Bojim se da ce biti pojedinaca koji ce to ne bas dobronamjerno komentirati... Ako kazes da je dosta, potpuno ti vjerujem...
Znam da su moji starci graknuli da kak nema predjela, a ja znam da je meni predjelo uvijek najbolje Kasnije ne moram ni jesti, samo da ima predjela Al kako cujem od prijatelja, na vlastitoj svadbi jedes malo ili nista, jer ne stignes, tak da zbilja ne trebam gledati po sebi...
HVALA ti puno, sad mi je puno lakse
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 11:08   #9
@ Joules - koliko je po osobi u Lavici?
mi smo u smb. pivnici imali ovalo - predjelo (sir prsut..., juha, slane štrukle, pečeno pohano meso, mlinci, krumpir i ostali prilozi, odojak janjetina i sve sto uz to ide, strudle od sira i jabuka) i vjeruj mi bilo je i previše. puno se toga nije pojelo, a počinjem od sebe, samo sam plesala okolo
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 12:57   #10
Quote:
Joules kaže:
Nadam se da ce mi svi gosti biti kao ti Bojim se da ce biti pojedinaca koji ce to ne bas dobronamjerno komentirati... Ako kazes da je dosta, potpuno ti vjerujem...
Znam da su moji starci graknuli da kak nema predjela, a ja znam da je meni predjelo uvijek najbolje Kasnije ne moram ni jesti, samo da ima predjela Al kako cujem od prijatelja, na vlastitoj svadbi jedes malo ili nista, jer ne stignes, tak da zbilja ne trebam gledati po sebi...
HVALA ti puno, sad mi je puno lakse
Naravno da je dosta i previse, a ako neko bas zeli naci nesto sto mu se ne svidja to moze uvijek, sve da odes u najskuplji restoran na svijetu i da imas 8 predjela.
Ali zbog takvih se ne treba nervirati.
ana1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 12:33   #11
ako zelis predjelo onda ces morat ili doplatit ili sama donjet plate.. al ljudi ce vec na skupu dovoljno jesti i ako odmah pocme vecera kad udjete u salu onda nece ni primjetit da nema predjela nemoj se brinit.. sigurno ce se neki "bunit" kako nema predjela, al da imas i 2 predjela neko bi nesto gundjao... uvijek nesto nadju..
po mome je to dosta, joules... imas dosta mesa i dosta priloga i salata.. pa i pecenje...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 11:26   #12
joules, uvijek se baca.. oni ce sigurno napravit za min. 30 osoba vise hrane pa ce biti dosta.. a i mozda bolje da nema predjela, inace se ljudi (idem po sebi) naklopaju prsuta i francuske i onda jedva juhicu pa kad dodje glavno jelo gotovo da nista ne pojedu..... no sikiriki bit ce dovoljno i dobro
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 11:59   #13

Cure super ste i imate potpuno pravo!
Bit ce svatovi kod dragog, nesto ce gricnuti, pa kod mene, opet gricnuti i onda slobodno mozemo krenuti od juhe.
Ja sam ista!!! Predjela bi mogla pojesti 10 pladnjeva, a onda me prodje volja za ostalim
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 15:04   #14
Mi smo na našoj "svadbi" što je više bila večera za najuži krug obitelji i prijatelja (cca. 40 ljudi) odabrali hranu za koju znamo da većina voli
Za predjelo je bila klasika; kulen, pršut, sir i to, pa juha pa je bila teletina ispod peke i pureći medaljoni sa umakom ili od 4 vrste sira ili od šampinjona, kako je tko htio, s njokima, kroketima, kuhanim povrćem i ne znam više čime kao prilogom + salata, a na kraju je išla klopa s roštilja - punjena pljeskavica odnosno zagrebački odrezak s pommes fritesom i salatom...Meni je sve to bilo fino, jedino mi se nije svidio način serviranja jer je ispalo drukčije nego što smo mislili ( konkretno umaci nisu bili u posebnoj zdjelici nego već preliveni pa se to pomalo izmiješalo...). Hrane je bilo manje nego na tradicionalnim svadbama, a iovako je rijetko tko uspio pojesti drugu turu mesa pa sva sreća da se nismo dali nagovoriti na odojka odnosno janjetinu!
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 12:46   #15
Mi smo za 38€ imali, hladno predjelo (sir, šunka), pašticadu s njokima (četiri njoke i maaaali komadić mesa po tanjuru), juhu, rolana teleća prsa, piletinu punjenu sirom, povrće sa žara, krumpiriće, a poslije ponoći janjetinu i pečenku s maslinovim uljem i bosiljkom i vinski gulaš.

U cijenu je uračunato i sve piće...15 vrsta

Na kraju smo ogromnu kutiju mesa dobili za ponijeti kući... a gulaš skoro nitko više nije mogao jesti..
zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 12:55   #16
Joules ja sam se udavala u Lavici u 6.mj. i cijena menua je 30 eur kao i tebi ali mi smo imali predjelo (pršut, sir itd. kaj vec sljedi)
Još ih jednom pitaj za to predjelo možda su ti nekja krivo rekli....
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 13:26   #17
Izgleda da sad vise nema
Moji su potpisivali ugovor, jer smo mi trenutno vani, ali nema predjela...
Valjda su malo poskupili, ali na nacin da su ostavili cijenu, al ispustili predjelo...
Buduci da su nam susjedi, glupo mi je da moji zicaju predjelo, a opet, glupo mi je jer da mi nisu susjedi, sigurno bi isli pregovarati i pitati sto se jos moze dobiti u istoj cjeni... pogotovo jer je stvarno dosta velika svadba...
Ako imas prijedlog - reci
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 13:52   #18
Fakat nemam pojma kak su to izbacili ali nije fer od njih
Ne znam dal su Vam rekli da za djecu oko 2-5 god. ne placate "stolac" to svakako provjeri jer je meni to puno zacilo mislim financijski, a i kada ces ic definitivno dogovarati ono tjedan dana prije još ih jednom pitaj za to predjelo, mislim da bi ti to definitivno trebali servirati
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 14:06   #19
Slazem se!!
Hvala na savjetu !! Znaci za djecu se placa samo ako su stariji od 5-6 god?
Mogu imati tanjur i stolac ali ih se ne broji? (jesam dobro shvatila?)
Pokusat cu pitati za predjelo kad se vratimo, ali ako ne, bit ce bez predjela. Ionako cemo se uzasno istrositi...
Ima za djecu neko drukcije jelo ili? (pomfrit ili sl?)
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 14:16   #20
Curke moje vjerujte mi da će hrane biti dovoljno samo je važno da je hrana topla, mi smo u Westinu dobili mlako jelo ... koma, ja mogu nešto pojesti mlako - hladno ali baš krumpir i ne mogu. A da ne velim dok je došla hrana (jer svakome konobari stavljaju u tanjur) do nekih krajnjih stolova oni su dobili hladno ili nisu ništa više dobili jer je ponestalo ... to je koma !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.