Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2006., 18:51   #61
Update! Mozda ima ko kakvih novosti?
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:10   #62
Ostajem bez daha

ovakoca...
jos prije 2 godine sam pocela ostajati bez daha, jednostavno nisam mogla normalno udahnuti sve dok nisam dovoljno jako i dovoljno puta "zjevnula" dok nisam prosla "knedlu" i tada sam mogla normalno disati dalje.napravila sam neke testove i nalazi su bili ok. doktorica me poslala na alergolosko testiranje na inahalacione alergene. danas nalazi: histamin 14mm, kucna prasina 6mm, pljesan 7mm. reakcija veca od 6mm smatra se klinicki znacajnom. u nalazu su mi napisali da moram napraviti rist i rast na prasinu i pljesan. histamin uopce nisu spomenuli. zasto? na njega mi je najveca reakcija.
sta bi jos moglo biti uzrok mom ostajanju bez daha? to me jako smeta jer ne mogu normalno disati.
vivian.22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 17:14   #63
Astma odnosno astmatski bronhitis. Ti bi se trebala javiti spec. interne medicine pulmologu-alergologu. Zajedno sa svim nalazima. Alergološku ambulantu imaš na Sv. Duhu, Interna klinika, Pulmološka i alergološka ambulanta. Imaš i na KB Jordanovac, Klinika za pulmologiju, alergološka ambulanta. Ako si mlađa od 18 godina, onda na Srebrnjaku, Pedijatrijska pulmologija, alergološka ambulanta.
Sorry, ja se raspisao a ne znam da li si u Zagrebu. Ako nisi, javi se na najbližu pulmologiju. U svakom većem gradu pri pulmološkim odjelima postoji i alergološka ambulanta.
Da li koristiš kakav lijek? Čini mi se, ako se radi o alergološkoj kazuistici, da bi ti Singulair bio od pomoći. No, ništa bez alergologa!
Pozdrav, i naruči se što prije na alergološki pregled!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:54   #64
mozda je psihosomatski ,??? moj prijatelj je imao slican problem i pokazalo se da je sve na bazi neurovegetativnog sustava,kao gutao je gutao sve u zivotu i negdje se moralo izbaciti van ??!!
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:39   #65
reakciju na histamin nisu spominjali, ja mislim, nisam na ti sa imunologijom , jer histamin ti je molekula koju svi mi imam, ni manje ni više više nego u bazofilima(pogledaj topik)-za ovu info sam siguran to znaju i med brucoši...uzrokuje takve alergijske napadaje, među kojima je i alergijska bronhala astma(ne furam duge nazive već postoje i dr oblici astme).ali ne mora biti alergijske etiologije...svakako pulmologu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:56   #66
Histamin je tzv. "pozitivna proba" i služi za procjenu ostalih alergena.
Da bi se sa sigurnošću utvrdila kožna preosjetljivost (odnosno alergija) kožna reakcija na alergen morala bi biti veća od reakcije na histamin.
U tvom slučaju, ako je reakcija na histamin bila 14, onda bi pozitivna reakcija na alergene trebala biti barem toliko. Sve manje od toga (kao kod tebe) je vrlo upitno.

Inače, ovi simptomi koje opisuješ nisu karakteristični za astmu.
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 12:24   #67
sada bih jos trebala obavili taj rist i rast ali jos nisam ni saznala koliko se caga.
pala mi je astma na pamet, ali ne znam kakvi su simptomi.
schwaler-bila sam na aleroloskom testiranju, napravili su ga i dobila sam rezultate samo na prasinu i pljesan. ne pijem nikakve ljekove, inace imam ostecenu jetru pa ni ne smijem
allegra-ako nije simptom astme, znas li sta bi moglo biti?
preporucujete pulmologa, da to kazem doktorici onda, ne znam sta da radim, pocelo me jako smetati...
jos nesto neobicno mi se desilo- u 9.mjesecu sam isla na trbusni, plesala sam i sve je bilo ok. nedavno sam doma vjezbala i kada sam "mrdala" gornjim djelom, ja sam udahnula a zrak je kao kroz neku rupicu izasao van,culo se kao u filomvima-kada bolesnici disu na cijev, to se desilo par puta. ne usudim se vise plesati.
uz to je lako zadisem, i ako brze pricam, moram stati jer ostanem bez daha.
vivian.22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 14:24   #68
Quote:
vivian.22 kaže: Pogledaj post
ovakoca...
jos prije 2 godine sam pocela ostajati bez daha, jednostavno nisam mogla normalno udahnuti sve dok nisam dovoljno jako i dovoljno puta "zjevnula" dok nisam prosla "knedlu" i tada sam mogla normalno disati dalje.napravila sam neke testove i nalazi su bili ok. doktorica me poslala na alergolosko testiranje na inahalacione alergene. danas nalazi: histamin 14mm, kucna prasina 6mm, pljesan 7mm. reakcija veca od 6mm smatra se klinicki znacajnom. u nalazu su mi napisali da moram napraviti rist i rast na prasinu i pljesan. histamin uopce nisu spomenuli. zasto? na njega mi je najveca reakcija.
sta bi jos moglo biti uzrok mom ostajanju bez daha? to me jako smeta jer ne mogu normalno disati.
Jesi bila na pregledu štitnjače? Nekako mi ti simptomi vuku i na neki poremećaj štitnjače. Vidi i to, pa da si mirna.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:27   #69
Pozitivna si na kućnu prašinu. Plus tvoji simptomi.
U užoj familiji imam profesora alergologije pa, na temelju onoga što sam čuo, savjetujem ti još jednom, otiđi na pregled pulmologa-alergologa. Ne kažem da imaš astmu (ekstrinzični astmatski bronhitis), to nikako ne mogu zaključiti na temelju chata preko foruma, ali, svakako obavi pregled koji sam ti gore već savjetovao. Ako isključe astmu - super! Ako pak potvrde astmatski bronhitis, onda ćeš barem znati protiv čega i kako se boriti!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 18:21   #70
simptomi su karakteristični za bronhospazam(tzv.wheezing), a vjerojatno mu je uzrok neka alergija. svakako kod pulmologa da se utvrdi etiologija i onda neovisno o uzroku poteškoća uraditi još spirometriju da se utvrdi funkcija pluća.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:36   #71
spirometriju sam radila, ako se ne varam. sve je bilo ok. to i je ono najcudnije, svi nalazi su ok, osim ovih alergoloskih,a ostajem bez daha, mora postojati razlog zasto. netko je napisao da bi razlog mogao biti psihosomatski,palo mi je to na pamet,ali ne vjerujem-meni to traje vec 2 godine, bez obzira na raspolozenje, probleme..i kad sam najmirnija i najuzrujanija.
nista, kad rjesim RIST i RAST trazit cu doktoricu da me poslaje pulmologu pa cemo vidjeti. ne razumijem se u medicinu-on ce mi valjda napraviti test za astmu, i sve ostalo.
hvala ljudi, najbolji ste
vivian.22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:46   #72
Slazem se s ekipom! Odi vidit stitnjacu. Rist i Rast bi ti trebali pokazat na sta si specificno osjetljiva. Sto se lijekova tice ako se radi o bronhospazmu vjerovatno ce ti dat neki bronhodilatator u pumpici ali ja ti preporucam da sa dijagnozom odes u Prilaz baruna Filipovica, na pulmologiju. Tamo ti ima izvrsna skola disanja. Mogu te nauciti kako da se iskontroliras kad dobijes "napad".
__________________
Ajd pomalo, nacijo!!!
gambit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 23:36   #73
Quote:
ameli7 kaže: Pogledaj post
mozda je psihosomatski ,??? moj prijatelj je imao slican problem i pokazalo se da je sve na bazi neurovegetativnog sustava,kao gutao je gutao sve u zivotu i negdje se moralo izbaciti van ??!!
i sta je bilo sa tvojim frendom?
kako je sebi pomogao?
pitam jer imam slican problem u okolini
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 22:23   #74
Quote:
vivian.22 kaže: Pogledaj post
spirometriju sam radila, ako se ne varam. sve je bilo ok. to i je ono najcudnije, svi nalazi su ok, osim ovih alergoloskih,a ostajem bez daha, mora postojati razlog zasto. netko je napisao da bi razlog mogao biti psihosomatski,palo mi je to na pamet,ali ne vjerujem-meni to traje vec 2 godine, bez obzira na raspolozenje, probleme..i kad sam najmirnija i najuzrujanija.
nista, kad rjesim RIST i RAST trazit cu doktoricu da me poslaje pulmologu pa cemo vidjeti. ne razumijem se u medicinu-on ce mi valjda napraviti test za astmu, i sve ostalo.
hvala ljudi, najbolji ste
Koju spirometriju si radila (na pletizmografu ?), triba ipak utvrditi stupanj plućne opstrukcije po GINA kriterijima i vidit što je?
Moguće da je astma a moguće da je i kronična opstrukcija disanja.
U pravu je schwaler, treba detaljno stvar ispitati i vidjeti što je.
Ako je pak astma, vridi pogledati novi imunomodulatorni lijek za astmu na osnovi peptida, pogledati:farmacija.co.ba, stvar je nova i izvrsna kako kažu i ja je pokušavam dobiti već dugo.Vidit ću hoću li uspit, zasad nisan.
Bdw.
Histamin , poznato je da izaziva bronho-konstrikciju (suženje kanala), ali ne mora značiti da je to uzrok tvojih problema-iako može biti.Samo je bitna kvalitetna dijagnoza a onda tražiti ricetu i lijek, stvar će tada biti O.K.
__________________
*Ima dana koji kratko traju*
Dobri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 22:32   #75
Quote:
Erhard kaže: Pogledaj post
Update! Mozda ima ko kakvih novosti?
Pogledaj za astmu novi sistemski lijek :Farmacija.co.ba, možda se nađeš u tome.
__________________
*Ima dana koji kratko traju*
Dobri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:15   #76
To se meni događalo prošlo ljeto, koliko god bi se napregnula ne bi mogla udahnuti onoliko zraka koliko mi treba...gadan osjećaj. Radila sam spirometriju, test na alergije, vadila krv, bris nosa, sve u najboljem redu. Na kraju je ispalo da sam sve umislila a sad mislim i da jesam jer mi se više ne ponavlja nakon što su me uvjerili da je sve u redu
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 02:27   #77
poteškoće s disanjem -grlo

Pozdrav svima u forumu.

Ovako, prije tjedan dana javio mi se problem otežanog disanja , i imao sam ga dosad 2-3 puta.

Najčešće mi se javi navečer ili po noći.

Jednostavno otežano dišem što se i čuje ali osjetim da to nema problema sa plućima ili nekom boli u prsima, nego mi se grlo malo ili dosta suzi i tjera me na kašalj.

Dosad nisam primjetio da sam alergičan na nešto.

To otprilike traje 30- 40 minuta, a nekad i manje.nakon toga se situacija smiri.

student sam , imam 20godina, ne pušim ali se ni ne bavim previše sportom.

jeste li vi imali ili čuli možda da je netko imao sličan problem?
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 08:54   #78
Quote:
Miro3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima u forumu.

Ovako, prije tjedan dana javio mi se problem otežanog disanja , i imao sam ga dosad 2-3 puta.

Najčešće mi se javi navečer ili po noći.

Jednostavno otežano dišem što se i čuje ali osjetim da to nema problema sa plućima ili nekom boli u prsima, nego mi se grlo malo ili dosta suzi i tjera me na kašalj.

Dosad nisam primjetio da sam alergičan na nešto.

To otprilike traje 30- 40 minuta, a nekad i manje.nakon toga se situacija smiri.

student sam , imam 20godina, ne pušim ali se ni ne bavim previše sportom.

jeste li vi imali ili čuli možda da je netko imao sličan problem?

Bez dokotora se općenito ne može ništa sa sigurnošću dijagnosticirati, ali prema ovom što si naveo možda je to samo običan napad panike. Ne bi trebalo biti ništa ozbiljnije.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:53   #79
moguće, svakako trebaš kod liječnika napravit krvnu sliku, EKG i RTG pluća...osim napada panike može biti i anemija il alergija neka il bronhitis il ne daj Bože nešto sa srcem...al vjerojatno je bezze neka sitnica, to make sure idi doktoru
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 19:39   #80
zahvaljujem na odgovorima.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.