Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2007., 14:35   #21
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
djelovi sa više različitih cura su jednostavno jebena plesna koreografija, nešto po čemu je Gondry poznat, koja se u jednom trenutku "raspada" na layere i tada nastupa compositing.
Da, primjetila sam da se cure ne micu istovremeno, nego ima mali vremenski pomak, cak na trenutke izgleda ko da i nemaju skroz iste pokrete, al to je vjerojatno opticka varka. U svakom slucaju, stvarno izgleda jako komplicirano.
kittin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:15   #22
Norman Cook a.k.a. Fatboy slim je možda iritantan i ne zna kad treba prestat dodavat sampleove u svoje pjesme, ali mu se u svakom slučaju mora priznati da često ima kvalitetne video uratke. Također je već nekoliko puta organizirao javni natječaj za snimanje spota. Njegovi natječaji su primjetno bolje kvalitete od raznih drugih natječaja tog tipa. Vjerojatno se radi o iskustvu.

Njegov najnoviji video za pjesmu "That old pair of jeans" je također rezultat takvog natječaja. I dokaz je da je ideja za video bitnija od samih sfx tehnika i načina izvedbe. Autori su imali poprilično odrješene ruke, uz jedan uvjet: tema spota je morala biti žongliranje. Pa evo nekoliko, po meni naj uspjelijih uradaka...
Verzija 1 (službena)
Verzija 2
Verzija 3

Enjoy!

p.s. ima ih još preko nekoliko, pa si proyoutubajte ak vas zanima...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 22:22   #23
Nisam pregledala spotove al znam o kojem se radi i uzasno mi ide na zivce taj spot kao i npr Praise you i ostali spotovi tog tipa. Ok Praise you mi je bio dobar kad je izasao
Slazem se da je ideja vazna i super mi je koncept snimanja spotova preko natjecaja, gdje mladi talentirani i kreativni ljudi imaju priliku nesto pokazati, ali ovakva shema postala je jednostavno preisfurana a danas svaka susa koja ima imalo mozga i kreativnosti + DV moze napraviti nekaj slicno a sve po sistemu postali smo tak super da cemo od sada raditi samo ovako, kome treba 35ica i sve skupa mi djeluje pretenciozno. Nikako ne mogu shvatiti zasto se ekipa lozi na ovakve stvari

Ako cemo pricati o DVu i slicnoj esetici onda su mi puno draze stvari tipa Goldchain-I come from San Francisco ili Simian Mobile Disco-Hustler.

Moby je na jednom belgijskom talk showu, nakon sto su mu pokazali clip pesa Sophie (Sophie) koji zavija na Porcelain rekao: ''We had all sorts of celebrities in our videos...but all you really need is a camcorder and Sophie'' (Moby).
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 20:15   #24
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
uzasno mi ide na zivce taj spot kao i npr Praise you


zar genijalni plesno/fake dokumenarni biser Spikea Jonzea?

pa mislim... di ćeš bolji primjer za superiornost ideje nad tehnikom?

Uostalom, primječuješ li razliku između termina "glazbeni video" i "glazbeni film"? Koliko ti to spotova znaš da su snimani 35icom?

Svaka šuša je još od babilonaca mogla uzet olovku i papir i nactat nešto, ali nije svatko mogao snimiti video za A-HA - take on me

Trebamo svi voljet video. Video omogučuje kreativnim ljudima da pokažu svoje zamisli i bez da su im roditelji tajkuni bez portfelja. Mislim da je gore to što svaka guska kojoj dragi predak/ministarstvo može priuštit par rola filma misli da joj odma trebaju dat zlatnu arenu...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:20   #25
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post

Uostalom, primječuješ li razliku između termina "glazbeni video" i "glazbeni film"? Koliko ti to spotova znaš da su snimani 35icom?
uf, a ja sam mislila da je vecina snimana na 35mm nisam cula za neku dv kameru koja je uspjela vjerno i uspjesno izimitirati filmski slow-mo * jedan od primjera* (ako znas neke, slobodno navedi!) , a troskovi HDa gotovo su proporcionalni troskovima filma pa mi se cini da redateljii onda opet radje biraju film. ako se i snima na DVu onda se svim silama nastoji imitirati filmski look, a ako se cilja na estetiku videa onda dobivas Spikea&co. btw ovdje smo primarno razglabali o spotovima bez da smo odredili jel pricamo o videu ili filmu

Inace jako volim video ali film mi je ipak drazi i nije on u konacnici toliko skup, a ljepota pokreta koju dobijes je nezamjenjiva. Video je druga prica, druga estetika, i po meni zato je tu bitnija ideja. Sa filmom se ti, ako nemas neku mrak ideju, i dalje mozes dobro izvuci dok estetika videa stvarno zahtjeva koncept/ideju da to na kraju ispadne cool (npr Jonze).
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:23   #26
ups, onda sam ja na krivoj temi. mislio sam da seciramo video.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:02   #27
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
ups, onda sam ja na krivoj temi. mislio sam da seciramo video.
seciramo video ali ti si pitao

Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
Koliko ti to spotova znaš da su snimani 35icom?


ali imas pravo u jednom,a to je da sam zajebala naslov: trebala sam staviti secirajmo video-spotove. trebao si upozoriti ranije, jer niti jedan od ona 3 spota iz uvodnog posta nije sniman na videu
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 20:34   #28
ode još jedan potencijalno genijalan topic...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 21:22   #29
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
ode još jedan potencijalno genijalan topic...
Pa kad ste poceli sa strucnim izrazima, hd, 35ica, pa vas mi ovdje obicni smrtnici ne stignemo pratiti Mislim znam ja u nacelu (u nacelu ) koja je razlika izmedju HD-a i 35ice al nisam ipak tak dobro upucena. Pocinjem se pitati dal su na ovom topicu svi osim mene s ADU

Ajde da malo ozivim topic s jednom uvijek aktualnom temom:Hrvatski video-spotovi Jeste ikad vidjeli neki hrvatski video spot koji vam je bio dobar? Naime, bila je nedavno na blogu.hr neka pompa oko jedne cure koja u New Yorku studira snimateljstvo pa je argumentirano oprala hrvatske sapunice i video-spotove. (http://velikajabuka.blog.hr) Pa su nasi onda popizdili. Sto vi mislite o tome? Zasto nasi redatelji jos uvijek koriste tehnike koje podsjecaju na nesto sto se da napraviti u Microsoft Powerpointu? Zasto im je produkcija tako losa? Nemaju li sredstava, maste, volje?

Meni recimo nisu losi svi od Natalie Dizdar, a pogotovo onaj s vrtuljkom. Ili od TBF-a "Alles gut".
kittin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:45   #30
Quote:
kittin kaže: Pogledaj post
Jeste ikad vidjeli neki hrvatski video spot koji vam je bio dobar?
darin će ti vjerojatno reć da nije, pošto su ipak večinom snimani na video. jer da nisu, najproduktivniji hrvatski redatelj video spotova ne bi nikad uspio snimit spot za 500 eura, koliko inače traži.

a ja ću ti odgovorit da ne baš, pošto je hrvatska glazbena produkcija u totalnoj zabludi i očekuje od video spota da bude proizvod koji sam sebe isplačuje i zarađuje novce. zato menarti i croatia recordsi ne žele financirat svojim umjetnicima snimanje spotova, a kad ih umjetnici krenu sami financirat onda su tu sponzori, neugledni logotipovi na ekranu, jeftina produkcija...

a da ne govorimo o tome kako ne postoji ni jedan termin unutar tv postaja koje emitiraju na nacionalnoj razini u kojem bi gledatelj mogao vidjeti neki video spot.

ima tu previše faktora. na kraju krajeva, ne možeš očekivat neznam kako dobar video za smeče od pjesme, što je hrvatska scena u 99 % slučajeva.

Kao primjere dobrih domačih video brojeva izdvojio bih TBF - genije, uz ritam jen' dva; EDO MAAJKA - prikaze; LET 3 - nafta, sedmi kontinentio, dijete u vremenu; URBAN - mala truba...

S time da je po meni najbolji hrvatski spot svih vremena definitivno LET 3 - ženu varam. Malo je spotova na svjetskoj sceni koji posjeduju tu razinu kvalitete. Obavezno pogledati!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 22:48   #31
Quote:
kittin kaže: Pogledaj post
Meni recimo nisu losi svi od Natalie Dizdar, a pogotovo onaj s vrtuljkom.
ma daj molim te, pa to nije spot. to je reklama za fotić. katastrofa.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 16:36   #32
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
darin će ti vjerojatno reć da nije, pošto su ipak večinom snimani na video.


vecinom se hrvatski spotovi svode na stanceraj. u pravu si za ovo kaj velis da si izvodjaci sami moraju financirati spotove - sto se onda najcesce radi putem sponzora - i u cilju im je da prodju sto jeftinije.

Quote:
Kao primjere dobrih domačih video brojeva izdvojio bih TBF - genije, uz ritam jen' dva; EDO MAAJKA - prikaze; LET 3 - nafta, sedmi kontinentio, dijete u vremenu; URBAN - mala truba...
urbanov Odlucio sam da te volim i Nebo su mi isto sjajni spotovi, Neba se doduse stvarno slabo sjecam, ne mogu ga naci nigdje na netu a na TVu se, sto ti kazes, stvarno ne vrti nista, barem nista kvalitetno. a ovi spotovi koje si ti nabrojao su, cini mi se, snimani na filmu btw

prvi hr spot koji me bio odusevio je bio onaj od Bastardza, Gonzo ga je snimao negdje u Barceloni?, cak se ni imena pjesme ne sjecam...sve je bilo nekako sareno, brzo montirano, veselo...taj spot bih isto rado ponovno vidjela.

Tram 11 je imao jedan super spot, Vrucina gradskog asfalta, on je isto doduse sniman na 16ici .

Nije zapravo istina da se na videu ne mogu napraviti dobri spotovi, i krivo si me interpretirao u mom prethodnom postu, jer ja nisam protiv videa samog po sebi, naprotiv, video je sjajan medij ako nemas puno novaca a imas genijalnu ideju. Uostalom, danas sa svim tim silnim softverom (Magic bullet npr) ti video mozes obraditi tako da on izgleda sjajno...ali opet postoji taj faktor ''ljepote pokreta'' koji mozes dobiti samo na filmu.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 21:41   #33
ja mislim da je to veličanje filma čisti snobizam.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 16:38   #34
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
darin će ti vjerojatno reć da nije, pošto su ipak večinom snimani na video. jer da nisu, najproduktivniji hrvatski redatelj video spotova ne bi nikad uspio snimit spot za 500 eura, koliko inače traži.

a ja ću ti odgovorit da ne baš, pošto je hrvatska glazbena produkcija u totalnoj zabludi i očekuje od video spota da bude proizvod koji sam sebe isplačuje i zarađuje novce. zato menarti i croatia recordsi ne žele financirat svojim umjetnicima snimanje spotova, a kad ih umjetnici krenu sami financirat onda su tu sponzori, neugledni logotipovi na ekranu, jeftina produkcija...

a da ne govorimo o tome kako ne postoji ni jedan termin unutar tv postaja koje emitiraju na nacionalnoj razini u kojem bi gledatelj mogao vidjeti neki video spot.
Kako da ne, imas MTV Adria ako iskesiras malo love za karticu Koji debili.
Slazem se da nema scene. Ali nekako mi se cini da nije cijeli problem u tome, nego nema ni ideja. Nisam sigurna da kad bi bilo love, bi bilo i dobrih video-spotova, pa bili na videu ili filmu...
Kaj se tice sponzora i neuglednih logotipova na ekranu, pa nije bas da to rade samo nasi -dobro, kod nas to najgore izgleda kad ti lupi "Autokuca Nesto" onak usred ekrana napisano TimesNewRomanom , ali i vani im se secu raznorazne Motorole i takve stvarcice po spotovima i to nimalo neprimjetno...Jbg, treba love.

Quote:
ima tu previše faktora. na kraju krajeva, ne možeš očekivat neznam kako dobar video za smeče od pjesme, što je hrvatska scena u 99 % slučajeva.
E s tim se slazem.

Quote:
S time da je po meni najbolji hrvatski spot svih vremena definitivno LET 3 - ženu varam. Malo je spotova na svjetskoj sceni koji posjeduju tu razinu kvalitete. Obavezno pogledati!
Salis se, jel?

Al ima i nekih spotica izvan mainstream scene:

Evo ovdje jednog pokusaja sa tzv.emo-scene:
http://www.youtube.com/watch?v=8tjPszjArBI
http://www.youtube.com/watch?v=y8in7agFnXs
Kod ovog zadnjeg sam umrla od smijeha, al mora im se priznat da se trude! Mislim, vidi se da su idejno blizi vanjskoj produkciji nego nasoj iako sve skupa izgleda lose. Nadjite im nekog da im radi spotove!
kittin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 16:41   #35
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
ma daj molim te, pa to nije spot. to je reklama za fotić. katastrofa.
Koji? Sta nije onaj s foticem onaj crno-bijeli? Aww, c'mon onaj s vrtuljkom je za nase uvjete -dobar.
I onaj "Zamijenit cu te gorim" mi je isto dobar.
kittin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 19:13   #36
od nasih mi je bio dobar apokalipso od rundeka. ono nesto s kadom i zelenim jabukama
od stranih justify my love od madonne
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 20:46   #37
paucko, oces nam rec u koja dva spota nisi nasao Chemicalse tj gdje se nalaze u onima koji meni fale?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:12   #38
nisam ih našao u "Let forever be" i "Get yourself high".

a ovo drugo ti neću reć. uostalom, moram uzet DVD pa nač kadrove, ovo na youtubeu je preloše...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:08   #39
Dobri hrvatski spotovi - by Mauricio Ferlin za Pips Chips & Videoclips: Narko, 2x2, Plači, Na putu prema dole, Dan Mrak, Porculan.
__________________
"You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else." (F.C.)
adrijanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:13   #40
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
ja mislim da je to veličanje filma čisti snobizam.
ne bih se baš složio. mislim da je onda i korištenje DV-a snobizam, jer je "indie", "gerilski", "alt" itd, veći snobizam od korištenja filma...kao "immediacy of video", "reality factor" etc.

druga stvar je lijenost hr režisera koji ne žele snimati na ničemu što nije 35mm.
Dio toga leži i u strahu: teže je napraviti dobar DV nego dobar 35mm!


anyways, jednostavno je riječ o dvije estetike. Lars Von Trierov Dancer in the dark ne bi bio "to", da je sniman na 35mm. "Festen" od Vinterberga bi možda i mogao proći na 35mm, ali ga je on htio isfurati kao dogmu.

Fotografija na DV-u i 35mm i pripadajući objektivi su nemjerljivi, pitajte to bilokoga tko se bavi dv-om i filmom, a pošto su nemjerljivi to se osjeti na krajnjem rezultatu.


TBF-ov "UV Zrake" bi bile remek djelo da je režiser mogao snimati na bolexu 16mm .

Pogrešno je snimati dv kao film , i film kao dv, jednostavno dvije razlicite stvari...!

moj fav od hr spotova...Leut Magnetik , "Vecchia Cola" i "P.R."!
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.