Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2008., 16:15   #41
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
o znam ja dobro i predobro,za druge ne bi znala
uostalom ako je 10-15% određeno,nepromjenjivo,cemu bilo sta drugo predviđat?nema smisla,ostalo se može sve promjenitzi,može se polovicno,a može ni malo.zeznuto je to,jer se ne može znati puno.
Pa nitko te ne tjera da slušaš astrologe! Možeš po svom živjeti, to je barem jasno. Sa astrologijom je lakše,ali može se i drukčije živjeti,sve je individualni izbor!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 16:23   #42
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Bravo zvjezdoznanac. Slazem se (u velikoj mjeri).
Nisam ni mislio da će se Škorpion složit potpuno Puno je i ovo bez zagrade
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 17:46   #43
Kakva su vaša iskustva s astrolozima?

ovako dobih jednu analizu od suspirumovog kolege,koji je jel TA
uglavnom koliko sam svatila,negov post je ovako iso,ja cu imat grozan zivot,smrtnu opsnost prezivit,2 braka razorena,a sa 40 godina naci srecu s nekom zenom.
nitko me ne voli,ljudima sam odbojna,kao i vlastitoj djeci itd
pa dajte molivas jel ovo vama normalno?
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 18:07   #44
Pa to su ti tradicionalni astrolozi, ne znam zašto se čudiš

Ne bi bilo loše, ako ima zahtjeva za time, otvoriti jedan podforum tradicionalne astrologije.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 18:16   #45
pa sokirana,sam a da ne govorim i uplasena
nisam znala da su oni tako radiklani
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:07   #46
Ne padaj u depresiju.
Jednoj mojoj poznanici je astrolog rekao da ce se u narednih tri godine zdebljati, da ce i dalje raditi glup posao, a muskarca ni otkuda na vidiku... A djevojka 36 godina, vec uplasena da ce ostati usjedilica (je l' se to tako kaze)...

Taj kralj radi u gradu u kojem ja zivim i obicno traumira zene, jer mi svako toliko dodje zena sva isprepadana na rehabilitaciju . Jednom mi je jedna rekla: pa ti si u sustinu rekla puno stvari koje i on, ali si to nekako normalno saopstila uz humor .

Treba paziti kako se kaze.

Sem toga, svako je kovac svoje sudbine, stvari ce se desiti ili se nece desiti ovisi i o vama koliko i o predispozicijama i okolnostima..
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:40   #47
Apsolutno se ne treba zalijetati i traziti astroloske konsultacije od bilo koga. Jos uvijek nisam bila kod astrologa i nesto ne namjeravam, a svoju natalnu kartu i karte moji prijatelja i poznanika pomalo proucavam i to je sve. I kao sto Eoja rece: Faber est suae quisque fortunae!
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 23:13   #48
čekaj ali zašto je taj netko moj prijatelj ?

ja nisam TA, ja prihvaćam sve ono što smatram smislenim bilo od TA ili MA .
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 01:08   #49
odnosi se na osobu koju si nazvo kolegom,u temi analogija polja i znakova
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 01:09   #50
ja sam htjela skupiti sto vise misljenja
ali zanimljivo niti jedna se nisu poklapala
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 01:21   #51
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ovako dobih jednu analizu od suspirumovog kolege,koji je jel TA
Suspiriumov prijatelj Dobra, dobra Naime, mnogi se pseudoastrolozi nazivaju kolegama. Ali bitno je da su kolege, a sad, jesu li astrolozi, to je već another thing ;-)

Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
uglavnom koliko sam svatila,negov post je ovako iso,ja cu imat grozan zivot,smrtnu opsnost prezivit,2 braka razorena,a sa 40 godina naci srecu s nekom zenom.nitko me ne voli,ljudima sam odbojna,kao i vlastitoj djeci itd pa dajte molivas jel ovo vama normalno?
Nemam pojma tko je dotični gospodin niti po kojim ga kriterijima svrstavaš u tradicionalnog astrologa. Ali ako ti je napisao to što je napisao, ta je osoba vrlo loš astrolog i mislim da se zaista ne moraš ni radi čega uznemiravati.

I ne zaboravi onu jednu staru - S kim si - takav si.
A možemo dodati još i onu - Slični se druže sa sličnima
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:40   #52
Ja bih prema TA bila ružna, zla veštica, šepala bih na jednu nogu, sve bih ljude mrzela i stalno im podvaljivala nešto, bila bih političar , pa bi me spalili na lomači ili tako nešto . A još mi je i Asc na 22 23' Jarca, prema nekim astrolozima - ili sam ubijala ili će neko da me kokne . Pa ja bih se prema tim proračunima do sad ubila .

Kod astrologa (i ljudi uopšte) nailazite na dve grupe sitnih ljudi. Jedni se plaše smrti, pa im je dovoljno da u natalu uopšte vide 6, 8 i 12 polje, pa da vam kažu da ćete grozno završiti. Drugi obožavaju govoriti o smrti, pa svaki mogući aspekt tumače kao opasnost koja rezultira smrću. Morate shvatiti da obe ove sorte isticanjem loše strane odaju utisak kompetencije, jer ljudi više veruju u negativne stvari koje čuju, one se utisnu u memoriju (baš kao tračevi i vesti o nesrećama, koje svi pamtimo, a niko se ne seća da je u vestima spomenuta nekakva dobrotvorna večera npr).

Uh, pitam se koliko su ljudi nekad bili mračni. Mislim, kakav um može da stvori tradiciju opsednutu smrću (biće da je zbog neizvesnosti opstanka u to vreme, kuga, ratova i sl) i u kojoj je svaki ''crveni'' aspekst loš. Valjda smo do sad uvideli da ''crveno'' može da označi dinamiku.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 10:46   #53
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ovako dobih jednu analizu od suspirumovog kolege,koji je jel TA
uglavnom koliko sam svatila,negov post je ovako iso,ja cu imat grozan zivot,smrtnu opsnost prezivit,2 braka razorena,a sa 40 godina naci srecu s nekom zenom.
nitko me ne voli,ljudima sam odbojna,kao i vlastitoj djeci itd
pa dajte molivas jel ovo vama normalno?
Eto...drži se ti zasada psihološke astrologije, pa nećeš imati potrebu skupljati mišljenja ovakvih astrologa...nego ćeš biti u stanju sama sebi pomoći i sama sebi odgovoriti na 80% situacija u kojima se budeš našla...
I eto, šta ćeš ti sad s ovakvim informacijama koje si dobila? Apsolutno ništa, možeš samo upast u depresiju...
Ono što je bitno, a mnogi ili ne znaju ili ne smatraju važnim, jest to da se astrolog ne konzultira svako malo, niti se postavljaju svakakva pitanja...ne zato jer se nanjih ne može dobiti odgovor, već zato da se ne desi ovo što se tebi desilo...kao što se doktoru ne ide čim te zaboli glava, tako se ni astrologu ne ide čim te neka sitnica izbaci iz takta...
Znaš kako se kaže 'znatiželja ubila mačku', zar je važno znati šta će biti za 10, 15 godina? Nije život toliko predodređen, čovjek ima slobodu uzeti kormilo života u svoje ruke....
Pretpostavljam, radi desc Ribe, da te uznemirilo ovo 'dva razorena braka, nitko ne voli..bla bla'...ma hajde molim te imaš Venera 60 Mjesec, Venera 120 Saturn, Venera 90 Neptun....prije braka možeš imati neku razočaravajuću vezu, al tko je nema? Radi tog ve120sa, do 30-te šta god se desilo u ljubavi, bilo dobro bilo loše, tražit ćeš dlaku u jajetu, težit nekim nerealnim fantazijama..al nije li to sazrijevanje kroz koje svatko prolazi? Što se tiče djece, vladar 5.k. djece je saturn 120 Venera, ma gdje djeca neće da te vole?
I kažeš rekao je nitko ne voli, ljudima si odbojna? Sa Suncem u Ribama u 7. k tome konjukcija Merkur (vl. Asc) tko te ne bi volio? Možeš imat problema samo sa ljubomornim i zavisnim osobama jer imaš Me90Ur svoja si, misliš svojom glavom, ideš svojim putem, a mnogi to ne vole jer se onda osjećaju uz tebe manje vrijedni ili nesposobni...pripazi samo na svoj 'otrovan jezik' da ne povrijediš u afektu one do kojih ti je stalo...
Ovaj astrolog s kojim si razgovarala fakat nije normalan...trebalo bi mu zabraniti rad...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 10:51   #54
u pravu si
zanimljiva teza o ljubomori,nisam nikad ni posmislila da b i itko bio ljubomoran na mene,hmm možd na slobodu koju ja imama,ne bojim se niceg,mislim svojom glavom....
a uvijek povrijedim one do kojih mi je najvise stalo i to u afektu,ubijen ih rijecima
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:47   #55
moji kolege su svi astrolozi bili oni TA ili MA.

to što oni griješe nije osobina samo ta već svih grana astrologije.

Ajde psihološki protumačite Hitlera sistemom MA.

Bik, Vaga, pa venera u biku , ha jel to kriminalac ? ubojica ? teško. jeste da je venera 0 mars, itd i tako neke stvari no TA puno bolje opisuje njega nego MA .

Što je u biti MA , MA je slobodna intepretacija horoskopa kojom se ljudi tješe i misle da mogu promijeniti stvari koje su konačne. A takvih ima. Nisu sve takve ali neke jesu.

Pogledajte horoskop Ive Pukanića. Nema te psiho astrologije koja bi njemu pomogla. On je imao egzaktan kvadrat Vladara ac-a iz 8 sa Merkurkom. egzaktan. Imao je vrlo uzak kvadrat Marsa i Mjeseca - Mars debilitiran kao vladar Mjeseca.

pa vi prešaltavajte psiho astrologiju koliko hoće no svaki TA astrolog bi mu rekao da je to neminovan atentat koji teško može preživjeti.

MA je bijeg od istine.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:49   #56
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ovako dobih jednu analizu od suspirumovog kolege,koji je jel TA
uglavnom koliko sam svatila,negov post je ovako iso,ja cu imat grozan zivot,smrtnu opsnost prezivit,2 braka razorena,a sa 40 godina naci srecu s nekom zenom.
nitko me ne voli,ljudima sam odbojna,kao i vlastitoj djeci itd
pa dajte molivas jel ovo vama normalno?
Niti je to analiza, niti se to u bilo kojem pogledu moze nazvati astroloskim radom.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:15   #57
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ovako dobih jednu analizu od suspirumovog kolege,koji je jel TA
uglavnom koliko sam svatila,negov post je ovako iso,ja cu imat grozan zivot,smrtnu opsnost prezivit,2 braka razorena,a sa 40 godina naci srecu s nekom zenom.
nitko me ne voli,ljudima sam odbojna,kao i vlastitoj djeci itd
pa dajte molivas jel ovo vama normalno?
meni je rekao (ne taj tvoj, nego drugi) da ću ostat bez jednog uda (dobro pa nisam muško ) i da će me bliski član obitelji otrovati.
što se žališ!? ti ćeš barem preživjet smrtnu opasnost.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:34   #58
Ja sam bila u teškoj depresiji 2 sata nakon što sam pročitala Imširagićev Točak sudbine.Ispalo mi je sve najgore: najmanje 3, 4 razvoda, bolna, nasilna smrt u ranoj mladosti, po mogućnosti nekoliko puta, a ne samo jednom, i tako. I onda sam samoj sebi rekla: ali ja sam ta koja upravlja svim tim.Ne upravlja moja karta mnome nego mi je dana da ju razvijam i usmjerim svoj život onim pravcem koji ona pokazuje kao najbolji. I ne treba ništa doživljavati tako fatalistčki i crno niti bojati se, jer strah će u tom slučaju sam sebe ostvariti. Samo razvijaj ono lijepo što ti karta nudi, a na onom lošijem radi, pokušaj shvatiti na koji se to način manifestira u tvom životu i preusmjeri te energije onako kako bi bile usmjerene da je aspekt pozitivan.Jer svaki aspekt može postati dobar, barem se meni tako čini.
Mjesec 180 Saturn je aspekt koji i ja imam u svojoj karti i da je lagan, nije, daleko od toga, ali kroz njega bi trebala naučiti da svu onu nesigurnost koju si osjećala u djetinjstvu iz nekih razloga - ne projiciraš na buduće odnose, tj. da ne tražiš emocionalnu sigurnost u drugima.Nađi ju u sebi i na taj način ćeš moći profitirati i od tako teškog aspekta.A smrt, napuštanje, nevoljenost, ne znam koliko brakova ... odmahni rukom, nasmiješi se i kreni dalje.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:37   #59
da zanima me bas,procitala sam negdje,da je blji bilo kakav aspekt medju planetama,nego nikakav
valjda aspekt medju planetama pokazuje kako ces ga najbolje iskoristiti,e sad ko ima trigone lakse mu je,ali nije li ni nama crvenima
omoguceno iskoristavanje tih pozitivnih energija,preorbazenje,jer i mi imamao kontakt,samo ga mi moramo razraditi i usmjeriti
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 14:20   #60
pa vidiš da sam ti sve pogodio.

i na taj način se gleda karta.

Pri tumačenju karte treba izbaciti riječi "moguće je " "trebali biste eventualno" "pruža se prilika"

i sve to se mijenja riječima - da ili ne.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.