Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 22:13   #41
Evo da vam se i ja prikljucim. Znam i ja sta su napadaji panike. Imam ih vec 4 godina. Kad me uhvati napadaj, imam osjecaj da cu momentalno umrijet. Pocne me gusit, manta mi se, slabost, uzas. Stalno mislim da imam neke teske bolesti. Jedino sto stvarno imam je hipotireozu.
stvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:16   #42
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
pa ajde onda kad te bude glava bolila nemoj popit tabletu
Vjerovala ili ne, neću, nećo ozbiljno... Što je da je, bila to glava ili što već, ne konzumiram tablete... Jedino što znam da sam pio je AD, za vrijeme depre... A i s toga sam se sam skinuo... I žao mi je što sam ih pio...

Sad, sve ovisi od osobe do osobe
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:17   #43
Quote:
stvz kaže: Pogledaj post
Evo da vam se i ja prikljucim. Znam i ja sta su napadaji panike. Imam ih vec 4 godina. Kad me uhvati napadaj, imam osjecaj da cu momentalno umrijet. Pocne me gusit, manta mi se, slabost, uzas. Stalno mislim da imam neke teske bolesti. Jedino sto stvarno imam je hipotireozu.
Pročitaj onda temu od prvog posta, vidit ćeš da nisi jedini
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:17   #44
Znam nekad uzet Helex, ali ga izbjegavam.
stvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:18   #45
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ma naravno, samo ga treba pripremiti i održavati u treningu. makar i pomoću lijekova. npr., kad nemaš dovoljno inzulina, onda uzimaš tablete iloi se pikaš inzulinom, zar ne. inače bi daleko prije otego papke. a kad treba malo potpomoći biokemijsku ravnotežu u mozgu, isto uzmeš nekaj da si pomogneš. za to vrijeme se mozak ipak odmara od suvišnih loših misli. ili npr. da imaš neke vrste epilepsije, uzimao bi lijekove, zar ne?
Ne možeš paralelizirat smetnje na bazi psihe i fizičke bolesti....
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:18   #46
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Jedino što znam da sam pio je AD, za vrijeme depre... A i s toga sam se sam skinuo... I žao mi je što sam ih pio...
tko ti je prepisao Ad i kako si se uspio skinuti s njega?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:19   #47
Quote:
stvz kaže: Pogledaj post
Evo da vam se i ja prikljucim. Znam i ja sta su napadaji panike. Imam ih vec 4 godina. Kad me uhvati napadaj, imam osjecaj da cu momentalno umrijet. Pocne me gusit, manta mi se, slabost, uzas. Stalno mislim da imam neke teske bolesti. Jedino sto stvarno imam je hipotireozu.
na žalost, "lijepa" klasična panična ataka. na žalost. a sve ostalo je pi*din dim. ponekad se čak i uobičajena nelagoda i strah protumači pa, a nije.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:22   #48
Logicboy reci ovo:
Dali su se ti napadi javili odjednom(mislim na prvi napad) ili si uvijek imao neku vrstu strahovanja zbog nečega?,čega?
Dali konzumiraš nešto od psihoaktivnih supstanci?
Kakav je unos hrane, dali nešto posebno konzumiraš?
Dali si konstantno anksiozan ili samo u nekim danima? Kojim?
Prilikom svakog paničnog napada oko čega se baziraju misli,strahovi?
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:22   #49
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
tko ti je prepisao Ad i kako si se uspio skinuti s njega?
Psihijatrica... Kako sam se uspio skinit.. Smanjivao ga i potpuno odbacio... I reko doktorici da ne želim to konzumirat i amen... Pa šta bude bude... I depresija je nestala, ali PN ostali...
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:24   #50
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Psihijatrica... Kako sam se uspio skinit.. Smanjivao ga i potpuno odbacio... I reko doktorici da ne želim to konzumirat i amen... Pa šta bude bude... I depresija je nestala, ali PN ostali...
još ideš na psihoterapije?
ajd odgovori na pitanja od englanda, baš me zanima što će komentirati
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:24   #51
Quote:
England kaže: Pogledaj post
Logicboy reci ovo:
Dali su se ti napadi javili odjednom(mislim na prvi napad) ili si uvijek imao neku vrstu strahovanja zbog nečega?,čega?
Dali konzumiraš nešto od psihoaktivnih supstanci?
Kakav je unos hrane, dali nešto posebno konzumiraš?
Dali si konstantno anksiozan ili samo u nekim danima? Kojim?
Prilikom svakog paničnog napada oko čega se baziraju misli,strahovi?
1. U vezi prvog napada, pročitaj moj uvodni post
2. Ne konzumiram
3. Hranim se normalno, sportaš sam, bildam i tako, ne konzumiram ni na tom polju ništa
4. Dosta često sam anksiozan
4. Prilikom PN-a strahovi se baziraju na smrti, straha od smrti i vjerovanja da je u posredstvu bolest
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:26   #52
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
još ideš na psihoterapije?
ajd odgovori na pitanja od englanda, baš me zanima što će komentirati
Ne idem, prepustio sam se svojim sposobnostima... Pa što bude bude...

Možda neispravno, ali....
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:28   #53
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Ne idem, prepustio sam se svojim sposobnostima... Pa što bude bude...

Možda neispravno, ali....
znači, u istom smo sosu
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:29   #54
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
znači, u istom smo sosu
Daaa.... Samo, ako uzimaš tablete, probaj ih se rješit
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:29   #55
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Ne možeš paralelizirat smetnje na bazi psihe i fizičke bolesti....
"psihičke" reakcije su upravo uvjetovane reakcijom i interakcijom neurona, promjenom biokemijskog statusa. i za epi napade su ljudi odavno mislili da ti je upao neki duh u glavu, pa se onda otkrilo da je to rezultat neispravnih releja među neuronima. sve počiva na našem fizičkom tijelu. duhovnost ostavi za druge topice.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:31   #56
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
na žalost, "lijepa" klasična panična ataka. na žalost. a sve ostalo je pi*din dim. ponekad se čak i uobičajena nelagoda i strah protumači pa, a nije.

evo i mene..... danas sam mislila da ću iskočit iz kože, da će mi srce kroz grlo izać, da više nikad neću uhvatit zraka..... zašto???? Zato jer mi je dijete pokupilo virozu i jako kašlje

umjesto da mu izmjerim temperaturu, skuham čaj itd. prepustila sam ga mužu i sklupčala se u krevetu moleći samo jedno- daj da prestane.... uhvatila me groznica i hladnoća do kosti i sve u svemu- bila sam sasvim luda. dohvatila sam xanax(kojega se pokušavam riješiti) i strpala u sebe 3mg.... nakon pola sata sam uspjela ustati i pozabaviti se prehlađenim djetetom... ali, još uvijek kad zakašlje dobijem iglu u prsa.....

dugo mi nije bilo ovako gadno.............. kamen mi je još na dnu želuca, ali hvalabogu, mogu hvatati zrak. ne znam zašto sam ovo napisala; valjda sam morala izbaciti to iz sebe...........
stjugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:32   #57
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Daaa.... Samo, ako uzimaš tablete, probaj ih se rješit
samo u kriznim slučajevima, što je jako jako rijetko
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:32   #58
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
"psihičke" reakcije su upravo uvjetovane reakcijom i interakcijom neurona, promjenom biokemijskog statusa. i za epi napade su ljudi odavno mislili da ti je upao neki duh u glavu, pa se onda otkrilo da je to rezultat neispravnih releja među neuronima. sve počiva na našem fizičkom tijelu. duhovnost ostavi za druge topice.
Jedno je duhovnost, drugo realnost... Kako ti znaš što je čime uvjetovano... Jesi siguran da promjene biokemijskog statusa i interakcija neurona nije uvjetovana psihičkim promjenama i smetnjama
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:34   #59
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Za pocetak, kad te iduci put uhvati, ako si na nekom ok mjestu, npr. doma s roditeljima ili negdje gdje nema brdo ljudi, a ima nekoga tko ti je blizak, prepusti se. Cvrsto odluci da zelis imati najjaci napad do sad pa makar umro. Samo se pusti... oko tebe su ljudi koji ce ti pomoci ako se ista dogodi, i neces se osramotiti rusenjem.

Prije nego sto me itko popljuje zbog sok terapije, probaj. I vi ostali koji ovdje navratite. Upozorenje: ne to pokusavati u autu dok vozite ili na balkonu bez ograde, samo u sigurnoj okolini i u blizini osobe koja se moze pobrinuti za vas. Efekt ce biti zanimljiv, samo promatrajte sto se dogadja.
Nisam pristalica tzv. šok terapije.Pokušao sam. Bilo mi je sto puta gore.Ne bi to nikom preporučio.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:34   #60
Quote:
stjugo kaže: Pogledaj post
evo i mene..... danas sam mislila da ću iskočit iz kože, da će mi srce kroz grlo izać, da više nikad neću uhvatit zraka..... zašto???? Zato jer mi je dijete pokupilo virozu i jako kašlje

umjesto da mu izmjerim temperaturu, skuham čaj itd. prepustila sam ga mužu i sklupčala se u krevetu moleći samo jedno- daj da prestane.... uhvatila me groznica i hladnoća do kosti i sve u svemu- bila sam sasvim luda. dohvatila sam xanax(kojega se pokušavam riješiti) i strpala u sebe 3mg.... nakon pola sata sam uspjela ustati i pozabaviti se prehlađenim djetetom... ali, još uvijek kad zakašlje dobijem iglu u prsa.....

dugo mi nije bilo ovako gadno.............. kamen mi je još na dnu želuca, ali hvalabogu, mogu hvatati zrak. ne znam zašto sam ovo napisala; valjda sam morala izbaciti to iz sebe...........
Tu i jesmo da tješimo jedni druge i dijelimo iskustva
__________________
_-_Help yourself_-_
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.