Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 10:33   #61
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Meni curi na hladnjaku klime... vidim (a slabo vidim kroz branik) tragove ulja i farbe.
Tko to krpa?
Slabo ćeš to pokrpat - to je 25 bara unutra - to treba novi.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:37   #62
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Slabo ćeš to pokrpat - to je 25 bara unutra - to treba novi.
di da nadjem novi za staru kantu iz 1998.?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:43   #63
Prije oko 15-20 bara ovisno o sustavu, no svejedno mislim da mu nema spasa. Mislim da bi velas trebao imat, probaj vidjet.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:56   #64
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
di da nadjem novi za staru kantu iz 1998.?
Probaj Velas. U toj "kanti" (PSA jel?) je vjerojatno Valeo.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 10:57   #65
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Prije oko 15-20 bara ovisno o sustavu, no svejedno mislim da mu nema spasa. Mislim da bi velas trebao imat, probaj vidjet.
Ma može bit i 40 - ovisi o sustavu, kako si rekao. Dok su bili oni stari s bakrenim cijevima i istim takvim lamelicama - još se i dalo hartlotat. Ovi novi od ljevano/prešanog (lamelice su naprešane) aluminija (drek aluminij - nekakva šugava legura) se vrlo teško popravlja.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 11:05   #66
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Probaj Velas. U toj "kanti" (PSA jel?) je vjerojatno Valeo.
To je u zeninom 306...
Moji su svi jos ispravni
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 11:32   #67
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
To je u zeninom 306...
Moji su svi jos ispravni
Probaj pitat Velasa - ima on i kineske kopije ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 17:37   #68
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
-vlaga? a čemu onda filter?
-na klimama se štedi, a gumice i spojevi propuste?
-japanci i nijemci sigurno u klime ugrađuju dijelove vrhunske kvalitete?
-gumice se podmazuju uljem? koje gumice?
-kako mijenjaš ulje koje je u kompresoru?
idemo redom..da vlaga...a jel znaš da se filter baca svako 2 godine, pitaš se zašto?

da gumice i spojevi popuste i štedi se na spojevima i na svemu..starija auta drže puno bolje nego novija..jesi siguran da se za njemačka vozila rade dijelovi u njemačkoj, recimo mercedes ti brdo dijelova proizvodi u turskoj...pa ti vidi i još nešto...recimo vozilo proizvedeno u turskoj ti neće ić u EU..nego će se prodat na balkanu..pitaš se zašto?

gumice na spojevima i semering na kompresoru..da samo znaš na koliko auta se ispusti plin na semeringu kompresora..a samo zato šta se preko zime zasušio.

ulje u kompresoru mijenjaš tak oda otvoriš crijeva s kompresora i izvučeš ga al današnji noviji strojevi za servisiranje izvuku sami bez otvaranja sistema dio plina...sa svakim propuštanjem plina iz sistema izlazi i ulje..tako da eto zašto ga je potrebno dopunit
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 17:43   #69
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ti si neki serviser klima jel tako.

Jer ovakvu hrpu sranja može napisat samo serviser kojem je u interesu odrat neuke.

Koja mrtva vlaga? Odkud? S Marsa ili je već bila ugrađena?
Sušač - jel ti ta riječ nešto govori? Da ti ga poslikam pa da vidiš kako izgleda?

Ulje krepa za 2 godine? Da ako je motorno, u stalnom kontaktu sa zrakom (oksidacija) gorivom (gubitak svojstava) i produktima izgaranja (prljanje). Ako je u hermetički zatvorenom sustavu - nema šanse. Ulje u volanu koje radi u debelo gorim uvjetima traje 5 godina.

Jedino pametno što si napisao je da se klima po zimi pali par puta.

I za kraj nagradno pitanje - kako to da kompresori u hladnjacima rade i po 10-15-20 godina s istim uljem? I jesi li ikad vidio kako to ulje izgleda nakon tih 10-15-20 godina?
ajde kad si već tako drzak..da te pitam čim se ti to baviš..kad sereš ovako po samom savjetu..koji definitvno stoji...kažeš od kud vlaga...a ko kaže da je sistem auto klime hermetički zatvoren..je u teoriji..al u praksi?

a kako u praksi svaki sistem ispušta plin..zar onda ne postoji mogućnost da tu povuće i vlagu...na istom tom mjestu...a također tu izlazi i ulje...

za sušać sam već napisa svako 2 godine se mjenja..ili kod bilo kojeg otvaranja sistema..to ti svaka iole ozbljnija tvornica preporučuje...nije bitno di radim...ako te zanima reću ti na PM...al bavim se nečim u čemu smo jedini u HR i viruj m ida znam jako jako dobro o čemu pričam...a i bija san na jako puno seminara i školovanja šta tu kod nas šta u EU

a nagradno pitanje ti je preglupo i sad vidim zašto si tako pametan jer servisiraš kućne klime i frižidere...sve mi je jasno...kompresor frižidera je i u teoriji i u praksi hermetički zatovren jer je varen s bakrenim cijevima..a to nije slučaj kod auto klima...pa eto ti i odgovor na tvoje pitanje
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 17:47   #70
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Zbog takvih bisera idem na reklamaciju hladnjaka klime starog pola godine, jer je začepljen filter od vlage. Pitanje je koliko je dugo stajao "otvoren".
da samo takvi biseri neznaju da se u pravilu kod svakog otvaranja sistema treba obavezno mijenjati i filter plina tkz. dehidrator....a ako i znaju nažalost situaciaj kod nas je da ljudi nemaju novca i čoviku nemožeš objasnit da to treba mijenjat..i u većini slučajeva traže da im ostaviš tako i da malo bolje izvakumiraš
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 17:48   #71
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ali su većinom brtve od klingerita ili nečeg sličnog. gumica nema, barem kolko ja znam. može biti i da neznam
ajde lipi moj nemoj se dalje brukat....brtve od klingerita..o čemu ti pričaš...
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 17:51   #72
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Slabo ćeš to pokrpat - to je 25 bara unutra - to treba novi.
kod normalnog sistema u kojem sve ispravno funkcionira..znači kompresor i sistem nisu začepljeni, uredno rade ventilatori kondenzatora..normalan tlak je oko 15 bara...kod većih temperatura i eventualnih dugotrajnih zastoja negdje u koloni...tlak poraste do 20 bara jako rijetko preko toga..ukoliko ti je tlak na 25 bara miki moj tu nešto ne štima il je sistem začepljen il je prljav kondenzator il ne rade ispravno ventilatori....i to se može pokrpat..u zagrebu je firma Frigo alati..i imaš moju prepruku za to
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 17:52   #73
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma može bit i 40 - ovisi o sustavu, kako si rekao.
jel bi mi mogao pokazati auto klimu koja radi na tlaku od 40 bara?
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:01   #74
Gledaj, pa filter je sami dio hladnjaka(Delphu, astra H) prema tome ne vidim u čemu je problem. Danas sam bio i rekli su da je falilo 100g, ajd nek im bude. Uglavnom radi, e sad čekam toplija vremena za pravi test.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:05   #75
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Gledaj, pa filter je sami dio hladnjaka(Delphu, astra H) prema tome ne vidim u čemu je problem. Danas sam bio i rekli su da je falilo 100g, ajd nek im bude. Uglavnom radi, e sad čekam toplija vremena za pravi test.
znaš u čemu je problem vjerojatno je neko to prije otvarao i ostao im je otvoren..jer novi filter ti bude hermetički zatvoren...i kad ga otvoriš on ti učin fuššš...zato jer je bio pod vakumom i kod otvaranja povuće zrak...i kad ga otvoriš treba ga čim prije ugradit jer taj filter na sebe vuće vlagu..a samim tim mu se gubi svrha
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:21   #76
Jel to izgleda ovako
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:23   #77
da to je filter plina
150jams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:16   #78
Quote:
150jams kaže: Pogledaj post
idemo redom..da vlaga...a jel znaš da se filter baca svako 2 godine, pitaš se zašto?
pa da.
na jednom autu mi klima 10 godina radi bez problema, na drugom 13 godina. mora da su ih sastavljali klingonci
Quote:
da gumice i spojevi popuste i štedi se na spojevima i na svemu
što nema nikakve veze sa kvalitetom kompresora ili isparivača.
Quote:
..starija auta drže puno bolje nego novija..jesi siguran da se za njemačka vozila rade dijelovi u njemačkoj, recimo mercedes ti brdo dijelova proizvodi u turskoj...pa ti vidi i još nešto...recimo vozilo proizvedeno u turskoj ti neće ić u EU..nego će se prodat na balkanu..pitaš se zašto?
samo potvrđuje da kvarovi klime nisu vezani uz zemlju proizvodnje.
Quote:
gumice na spojevima i semering na kompresoru..da samo znaš na koliko auta se ispusti plin na semeringu kompresora..a samo zato šta se preko zime zasušio.
znam. zato i svoju palim jednom tjedno.

Quote:
ulje u kompresoru mijenjaš tak oda otvoriš crijeva s kompresora i izvučeš ga al današnji noviji strojevi za servisiranje izvuku sami bez otvaranja sistema dio plina...sa svakim propuštanjem plina iz sistema izlazi i ulje..tako da eto zašto ga je potrebno dopunit
možeš otvarati kolko hoćeš, nikad nećeš izvući svo ulje iz kompresora dok ga ne skineš.
a ako ulje ne isprazniš, nemožeš ni znati koliko novog ulja treba. jel tako?
Quote:
150jams kaže: Pogledaj post
ajde lipi moj nemoj se dalje brukat....brtve od klingerita..o čemu ti pričaš
zato sam i napisal tako. bavil sam se skidanjem kompresora, a ne popravljanjem spojeva.
ako ti je poznato, guma i mineralna ulja se ne vole. u klimi je sintetičko ulja, ali ipak sam mislio.....

opet, bolje da ja zajebem gumicu ili brtvu (iscuri plin, 200 kn), nego kad ti zajebeš kompresor jer nisi stavio dosta ulja.

Zadnje uređivanje I wonder : 31.05.2010. at 21:27.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:20   #79
Quote:
150jams kaže: Pogledaj post
a kako u praksi svaki sistem ispušta plin..zar onda ne postoji mogućnost da tu povuće i vlagu...na istom tom mjestu...a također tu izlazi i ulje...
lipi moj, a mogu ti ja nešto reći u povjerenju?

plin za klimu je 35 puta rjeđi od zraka.
pa je njemu i dalkeo lakše "pobjeći" kroz šupljine, napukline i suhe brtve.
zrak i vlaga su daleko gušći pa je potrebno puuuuuuuno više vremena da "uđu" u sistem, i zbog gustoće medija, i zbog tlaka u njemu.

ulje pogotovo nemre van.

Zadnje uređivanje I wonder : 31.05.2010. at 21:25.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:37   #80
Quote:
150jams kaže: Pogledaj post
jel bi mi mogao pokazati auto klimu koja radi na tlaku od 40 bara?
Alo balansero - skini se s ove teme. Inače pogledaj katalog presostata pa pogledaj koliki su granični tlakovi na 4. stupnju.

Za tvoju informaciju - Fiat 132 1800. Kompresor pogoni dupla remenica. Kompresor nije rotacioni.

A na tvoje gluposti o održavanju klime nek nasjedne onaj ko ima viška love. Samo mi objasni kako će vlaga u nešto ući ako je tlak sistema u mirovanju 2,5 do 6 bara

Jedino da auto potopiš na 25-60 m dubine.

Genije.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.