Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2012., 17:51   #81
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
glavno je da si TI zadovoljan, ja, i svi drugi smo zadnje rupe na svirali. Ljudi inace imaju totalno drukcije stilove voznje, zasto da ne...
Točno! ja sam zadovoljan, a ovo drugo si reko TI a ne ja.
zlajo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 00:10   #82
Uh, a gdi ste ga sad tolko zabrazdili...sav sam se pogubio od čitanja.

Evo, prošlo je dva mjeseca od kad imam svoj 1,6 benzinac EXStyle te, i dalje, imam same riječi hvale za auto. Auto je zbilja sve ono kaj sam htio od prvog auta kojeg sam kupio svojim novcima. Lijep je kad ga pogledaš, unutrašnjost mi je udobna i funkcionalna, motor dobro pokreće...inače nisam divlji vozač pa mi sad ne znači dal bude do 100 došel za 5 ili 15 sekundi. Bitno da ide i da ja uživam kad ga vozim. Jabagaled, auto mi je tolko dobar da mi se sviđa i zvuk žmigavaca kad skrećem nekam.
Lijepo su riješili za noćnu vožnju ona dodatan svijetla koja se pale prilikom skretanja, tako da nisu dirali u maglenke što je vrlo pozitivno i autu daje jedan dodatan štih.

Napisal sam već dosta o ovom autu, i kolko uživam, tako da...misli mda su sve daljnje riječi suvišne. Auto po mojoj mjeri.
markdeejay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 08:57   #83
Quote:
markdeejay kaže: Pogledaj post
Uh, a gdi ste ga sad tolko zabrazdili...sav sam se pogubio od čitanja.

Evo, prošlo je dva mjeseca od kad imam svoj 1,6 benzinac EXStyle te, i dalje, imam same riječi hvale za auto. Auto je zbilja sve ono kaj sam htio od prvog auta kojeg sam kupio svojim novcima. Lijep je kad ga pogledaš, unutrašnjost mi je udobna i funkcionalna, motor dobro pokreće...inače nisam divlji vozač pa mi sad ne znači dal bude do 100 došel za 5 ili 15 sekundi. Bitno da ide i da ja uživam kad ga vozim. Jabagaled, auto mi je tolko dobar da mi se sviđa i zvuk žmigavaca kad skrećem nekam.
Lijepo su riješili za noćnu vožnju ona dodatan svijetla koja se pale prilikom skretanja, tako da nisu dirali u maglenke što je vrlo pozitivno i autu daje jedan dodatan štih.

Napisal sam već dosta o ovom autu, i kolko uživam, tako da...misli mda su sve daljnje riječi suvišne. Auto po mojoj mjeri.
Potpisujem sve što si rekao. Moj je sa slabijim motorom i nižim paketom opreme (1,4 benzinac, paket Urban) i mogu reči da sam za sada zadovoljan, pa kako nebi bio ti. Auto stvarno dobro ide i dobro se ponaša na cesti. Uz sve to izgleda dobro što nam je svima važno, pogotovo Vama mlađim osobama. Za sada toliko.
zlajo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:01   #84
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, sve je to relativno i svi ste na neki način u pravu. Ja kao laik za "dizele" sam se vozio i u KIJI CEED-karavanu s 115 dizela, u 1.6 sa 90 ks i nisam imao dojmove da ne ide, da je previše trom motor. Moramo biti svjesni da s ovom "nabrijanom" cijenom se neće baš prodavati sa 128 ks i bogatom opremom! Izgleda da je motor od 110/128 ks napravljen da dugo radi, malo troši. Vjerojatno će s faceliftom doći i "živahniji" motor. Da taj motor ne valaj, ne bi ga ugrađivali i prodavali na EU tržištu gdje je golf/astra/focus.
Ne nego moraju izmislit/napravit ili kupiti novu generaciju motora...
A to iziskuje novaca...

200tisuca za top model se ne isplati davat jer ga konkurencija zdere u tom rangu...

Poslano sa mobilnog komunikatora koristeći Tapa talk
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:23   #85
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Ne nego moraju izmislit/napravit ili kupiti novu generaciju motora...
A to iziskuje novaca...

200tisuca za top model se ne isplati davat jer ga konkurencija zdere u tom rangu...

Poslano sa mobilnog komunikatora koristeći Tapa talk
U ovim vremenima i gledajući sve što ima top model nije ekonomično kupovati takav auto,a malo ih je koji su fanovi CEED-a i mogu si to priuštiti. Za mene je trenutno i min. 152.000,00 kn za dizel EX style previše,iako je oprema za poželjeti. I prije su imali okretni moment na 1900,a možda vide da to nije to i da ljudi traže elastičnije motore ga spuste i na 1500. čekamo najavljene nove cijene i pretumbaciju paketa,pa se možda ugodno iznenadimo.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:38   #86
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
U ovim vremenima i gledajući sve što ima top model nije ekonomično kupovati takav auto,a malo ih je koji su fanovi CEED-a i mogu si to priuštiti. Za mene je trenutno i min. 152.000,00 kn za dizel EX style previše,iako je oprema za poželjeti. I prije su imali okretni moment na 1900,a možda vide da to nije to i da ljudi traže elastičnije motore ga spuste i na 1500. čekamo najavljene nove cijene i pretumbaciju paketa,pa se možda ugodno iznenadimo.
Daj reci da se zezaš. Kaj ti misliš da oni moment drže na 1900 okretaja zato jer im se tako sviđa? Da su znali kako kvalitetno spustit moment na 1500 napravili bi to.

Osnovni model sa benzom od 1.4 nije loš izbor. Ovaj dizel se nikako nemože nositi sa konkurencijom, a još je k tome i skup i sumljam da će ih se puno prodati u toj verziji al će zato osnovnih benzinaca bit ko dreka.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:41   #87
200.000 kuna,to ne da je previše,nego me duša boli od te cifre,mislim kupim si skoro dva ovakva koji mi je doma za te novce,strašno!
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 15:32   #88
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Daj reci da se zezaš. Kaj ti misliš da oni moment drže na 1900 okretaja zato jer im se tako sviđa? Da su znali kako kvalitetno spustit moment na 1500 napravili bi to.

Osnovni model sa benzom od 1.4 nije loš izbor. Ovaj dizel se nikako nemože nositi sa konkurencijom, a još je k tome i skup i sumljam da će ih se puno prodati u toj verziji al će zato osnovnih benzinaca bit ko dreka.
Pajdo, oni izgleda žele da taj motor dura svih 7 god. garancije,malo troši,pa su i prijenose napravili takve. Možda kupe motor od PSA/MAZDE/FORDA- HDI u budućnosti. kada bih znao više ljudi koji imaju 1.6 GDI-135ks benzinca, uzeo bih njega iako sam svjestan da troši 2 litre više (najmanje).Ali i kod njega je moment na visokih 4850, a jedino je na 1.4 benzincu na 4200. Na 1.4 dizel je spušten niže.
Zanima me, sve ljude koje znam da voze CEED-a prošle generacije i karavana , neki s 5 brzina,a vozili su GOLFOVE i FORDOVE( eskort/focus) dizele, kada sam impričao o ovim stvarima,ne mogu vjerovati i kažu da im vuku dizeli od 115 ks (nitko nema jače),preko 2500 okr. kao divlji i da nemaju problema niti kod pretjecanja? Nisam vozio dosada CEED-ove dizel na većim relacijama,pa ne znam ono o čemu Vi pišete.
Jel se kupnjom 1.6 GDI može što profitirati s obzirom da radim min. 16000 km/god., a nadoplata na običan 1.4 je 8000 kn, a za dizela 22.000 kn.

Što više čitam, pratim,uspoređujem pa sve manje znam da li benzin motor (ikoji) ili dizel 1.4/1.6 -110 ili 128 ks?

Definitivno 1.4 benzinac je provjeren motor,pouzdan,bez mana i vuče korijene još iz prvih verzija accenta 1.3-75 ks/12 ventila. Moj ima 190.000 km,a na test-kompjuteru -dijagnostika- ispravnost je 99,80 %,a nema srećom nikakvih kvarova. I taj od 75 ks povuče, održava brzinu od 140 km bez problema (istina lagan je za današnje pojmove težine auta).
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 15:59   #89
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
...

Definitivno 1.4 benzinac je provjeren motor,pouzdan,bez mana i vuče korijene još iz prvih verzija accenta 1.3-75 ks/12 ventila. Moj ima 190.000 km,a na test-kompjuteru -dijagnostika- ispravnost je 99,80 %,a nema srećom nikakvih kvarova. I taj od 75 ks povuče, održava brzinu od 140 km bez problema (istina lagan je za današnje pojmove težine auta).
E a sad muke... zadnja tri dana kopam sve veze i podatke da vidim kakav je taj 1.4 novi zapravo... jer ne vuče korjene i nije niti blizu onog iz accenta.

recimo samo da je alu blok sa, kako izgleda alu cilindrima... I to nemrem iskopat jer Hyundai powertrain to skriva ko zmija noge...

ako se ispostavi da je to čisti alusil ili nedaj bože nikasil, onda je to -hm hm- za trajnost...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 16:15   #90
Ajde gogo nadji to i stavi tu. Bas me zanima.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 17:10   #91
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
E a sad muke... zadnja tri dana kopam sve veze i podatke da vidim kakav je taj 1.4 novi zapravo... jer ne vuče korjene i nije niti blizu onog iz accenta.

recimo samo da je alu blok sa, kako izgleda alu cilindrima... I to nemrem iskopat jer Hyundai powertrain to skriva ko zmija noge...

ako se ispostavi da je to čisti alusil ili nedaj bože nikasil, onda je to -hm hm- za trajnost...
Koliko su mi ljudi iz ovlaštenih servisa govorili taj motor je njihovo djelo,dok su prve dizele radili u kooperaciji s DETROIT-DIZELOM.Jasno da se on razvijao jer je acent bio već u prodaji od 1995.god. Danas taj motor ima 2 bregaste, 16 V i puno više snage nego nekada. Uspoređuj ga s prijašnjim 1.4 / 109 ks, gdje mu je prava preteča.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 18:44   #92
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Možda su se razbježali po livadi

Eto ipak ljudi nisu pisali gluposti kad su komentirali da auto ide kao da ima 100 a ne 128 konjića... jbt...
Quote:
Dr.Ninja kaže: Pogledaj post
Tebe kao vozača ne treba previše brinuti kako je proizvođač deklairao snagu (odnosno treba, jer te lupa porez i osiguranje po toj brojci), nego koliko od te snage ti dođe do kotača, a po diagramu koji si dao (iako su isti podložni manipulaciji) da upotrijebim tvoje riječi, konji su baš nestali.

Evo ti za primjer par grafova auta slično deklarirane snage i druga dva slična po snazi na kotačima pa vidi sam tko je tu lud i koliko konja zapravo može ostat:
Powertrain performance imaju mjerenje i za KIA Cee'd 1.6 benz. 90KW(2006.g.) i rezultat je odličan ... šteta što nemaju za dizel ali evo usporedni test sa mjerenja ubrzanja i međuubrzanja za 1.6 CRDi 85KW i konkurencije pa sami zaključite:
http://i875.photobucket.com/albums/a...duubrzanja.jpg
__________________
Listen carefully, I shall say this only once!
Layer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:03   #93
Quote:
Layer kaže: Pogledaj post
Powertrain performance imaju mjerenje i za KIA Cee'd 1.6 benz. 90KW(2006.g.) i rezultat je odličan ... šteta što nemaju za dizel ali evo usporedni test sa mjerenja ubrzanja i međuubrzanja za 1.6 CRDi 85KW i konkurencije pa sami zaključite:
http://i875.photobucket.com/albums/a...duubrzanja.jpg
Jesi primjetio da to nije isti motor? Nije isti auto? Nije isti mjenjač?

Ne sjećam se da je itko prigovarao na taj stari motor u prošlom ceedu. Prije bi rekao da su ga ljudi poprilično hvalili.
__________________
Besplatno hranim trollove

Zadnje uređivanje Loborek : 23.10.2012. at 19:08.
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:04   #94
Quote:
Layer kaže: Pogledaj post
Powertrain performance imaju mjerenje i za KIA Cee'd 1.6 benz. 90KW(2006.g.) i rezultat je odličan ... šteta što nemaju za dizel ali evo usporedni test sa mjerenja ubrzanja i međuubrzanja za 1.6 CRDi 85KW i konkurencije pa sami zaključite:
http://i875.photobucket.com/albums/a...duubrzanja.jpg
Ne zna čovjek kaj bi mislil! Ljudi imaju primjedbe jedino na benzinac 1.6-130ks stari,a ovaj novi 1.6 GDI bi trebao biti bolji. DIZEL čekamo da KIA/HYUN kupi od europe,pa da bude super!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:47   #95
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
ako se ispostavi da je to čisti alusil ili nedaj bože nikasil, onda je to -hm hm- za trajnost...
Što fali nikasilu?
Nema generalke doduše,ali prvih 1/2 milijuna km je dobar.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:17   #96
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Što fali nikasilu?
Nema generalke doduše,ali prvih 1/2 milijuna km je dobar.
ništa mu ne fali, osim kaj se voli ljuštit, ne tolerira kratke ralcije, sumpor, i nema tog motora koji prođe 1/2 milje...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 08:05   #97
hkolar, ajd ti kupi pežojca 308 1,6 HDI i riješena stvar. Zašto čekati da ga kia počne ugrađivati...
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 08:39   #98
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
hkolar, ajd ti kupi pežojca 308 1,6 HDI i riješena stvar. Zašto čekati da ga kia počne ugrađivati...
Ne radi se o tome što ću ja kupiti, nego što 90 % ljudi piše o dizel motorima i njihovim nedostacima. U trendu globalne ekonomije, ako nešto ne možeš kvalitetno napraviti, jeftinije je kupiti od drugih ( primjer i tog 1.6 HDI motora koji ugrqđuje MAZDA, Citroen,peugot,FORD),kao i drugih motora.
Ja sam rekao da je upitna trenutna cijena dizela s style opremom, a ne da ga neću kupiti ( osobno ga branim kao pouzdanog i ne smeta mi i ta tromost).
Prevelika je doplata da dizel od 128 ks trenutno.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 08:51   #99
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome što ću ja kupiti, nego što 90 % ljudi piše o dizel motorima i njihovim nedostacima. U trendu globalne ekonomije, ako nešto ne možeš kvalitetno napraviti, jeftinije je kupiti od drugih ( primjer i tog 1.6 HDI motora koji ugrqđuje MAZDA, Citroen,peugot,FORD),kao i drugih motora.
Ja sam rekao da je upitna trenutna cijena dizela s style opremom, a ne da ga neću kupiti ( osobno ga branim kao pouzdanog i ne smeta mi i ta tromost).
Prevelika je doplata da dizel od 128 ks trenutno.
Ljepo si to nabrojao, samo ti još volvo fali na popisu.

Mislim da si Hyu/Kia nikada neće dozvoliti kupovinu motora od drugih. Prodaju dovoljno automobila da si mogu priuštit razvoj.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 09:15   #100
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Pajdo, oni izgleda žele da taj motor dura svih 7 god. garancije,malo troši,pa su i prijenose napravili takve.
napravili su takve jer neznaju složiti bolje a da zadovoljava zahtjeve.
da znaju, već bi se to vrtilo u autima.

i nema to veze s garancijom. VW-ov TDI razvija max moment na 1500 okretaja a nude 4 godine garancije, uz održavanje kod njih, i dulje.
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Koliko su mi ljudi iz ovlaštenih servisa govorili taj motor je njihovo djelo,dok su prve dizele radili u kooperaciji s DETROIT-DIZELOM.Jasno da se on razvijao jer je acent bio već u prodaji od 1995.god. Danas taj motor ima 2 bregaste, 16 V i puno više snage nego nekada. Uspoređuj ga s prijašnjim 1.4 / 109 ks, gdje mu je prava preteča.
gogo priča o benzincima i njihovim cilindrima.
dizeli nemaju taj problem.

motor iz i30 je skroz drugačiji od accenta.
i još mi nitko nije odgovorio: ako je stari motor sa 109 KS bil tak dobar, zašto su ga sad preradili i ima samo 100?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.