Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2015., 21:19   #7881
Pokusat cu zalijevat plavom vodom (ofarbanom s prehrambenom bojom) pa cemo vidjet, javim rezultate
jaund is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:43   #7882
Imam pitanje vezano za dendrobium nobile - upravo je odbacila sve cvjetove - pa me zanima koliko treba da ponovo procvate? Izgleda da ću je morati maknuti sa zapadnog prozora na istočni, na kojem mi je trenutno jedan ocvali phal koji se na toj strani preporodio...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 12:03   #7883
Na mojoj su se orhideji počeli sušit cvjetovi, neki dan je jedan samo otpao.
Zašto dolazi do toga?
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 12:40   #7884
Meni se to znalo događati zbog propuha.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 00:46   #7885
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za dendrobium nobile - upravo je odbacila sve cvjetove - pa me zanima koliko treba da ponovo procvate?
Nema ti tu pravila

Tri mi stoje jedan do drugoga na istočnom prozoru. Jedan nije cvao već skoro godinu dana, drugi je cvao u 11. mjesecu i sad tjera pupoljke, a treći je skoro stalno u cvatu ... kak se stari cvjetovi počnu sušiti tak novi pupoljci krenu tjerati

Inače moji za vikend sele na lođu ... tam imaju puno svjetla, a sunca samo rano ujutro. Zaklonjeni su od kiše i vjetra, a kad su velike vrućine pošpricam ih 1-2 puta na dan. Do jeseni kad ih unosim u kuću puste bar 3-4 nova izdanka
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 12:09   #7886
Dendrobium lindleyi







spetrizio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 22:07   #7887
Quote:
spetrizio kaže: Pogledaj post
Dendrobium lindleyi
:klap:
A kaj da ti velim

Stvarno te pošteno nagradila cvetekima! Boja joj je predivna, one više žute mi nisu tak lijepe. Čuj, a kaj njoj grane ne bi trebale malo više visiti



btw gledam ovu žutu ljepoticu pa sam se sjetila tetanate ... gdi nam se ona izgubila
Možda ju ova slatkica potakne da izađe iz ilegale
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 11:39   #7888
neki dan sam odrezala 2 grancice sa pupoljcima na phalu koji ima 2 keika... jedan se nije nimalo razvijao... eto jucer primjetim da izbija korijen na keiku a i mama tjera korijenje... kad sam je presadila nije imala previse korijenja... napravila sam pravu stvar
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 17:25   #7889
Quote:
spetrizio kaže: Pogledaj post


Ovo mi je najradosnija boja i najčešće kupujem cvijeće za poklon baš u ovoj boji. Kako dendrobiumi kod mene ne uspijevaju, voljela bih negdje vidjeti phal u ovim bojama. E, to bi me stvarno usrećilo!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 09:04   #7890
@bella11

da, znaju biti duže stapke. ovo je drugi put da mi cvate i ovako je bilo i prije. ima vjerojatno raznih sličnih varieteta i križanaca pa ispadne svakako. a i kad raste na otvorenom negdje u Tailandu, Laosu,... onda su i prirodni uvjeti značajno bolji. Inače nije baš za stan ako nemate adekvatno mjesto po zimi. treba suhi, hladni i sunčani zimski odmor uz dosta veliku razliku dnevne i noćne zimske temperature. bez toga nema cvatnje.

@fermina-daza

imam jedan žuti phal. nije baš ista boja ali ...

Phal. manii flava

spetrizio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 11:12   #7891
Quote:
spetrizio kaže: Pogledaj post


@fermina-daza

imam jedan žuti phal. nije baš ista boja ali ...

Phal. manii flava

http://i1243.photobucket.com/albums/...psf2b13a8b.jpg

lin:

pošalji pelcer


Imam dva žuta phala...



... no, željela bih nešto intenzivniju žutu boju ili narančasto žutu ili narančasti phal.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 22:55   #7892
Pomoć

Imam četiri prekrasne orhideje, phala.. Luduju - cvjetaju već dvije godine, puštaju nove stabljike, izdanke, listove...obožavam ih..
Sad odjednom jedna od njih pušta nekakve čudne cvjetove, ne otvore se do kraja, već ostanu zguvani..što joj se događa? Tnx
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 08:12   #7893
Naše i zamišljene vrste orhideja Spetrizio već ima!

Fermina-daza, i ja duuuugo tragam za narančastom, ali...
Nedavno ju vidjela na fb, curka rekla da joj ju je netko kupio u konzumu u Čakovcu. Od tada opsjedam konzume, ali ništa. Preksinoć sam od sve muke iz konzuma skoro otišla kući sa vandom bordo crvene boje. Al me cijena prizemljila!
Bibi Go is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 21:04   #7894
musice musice musice
znaci par phalova koje su mi u supstratu orhidea- neki ljubicasti, tak nes, smece od supstrata imaju musice u supstratu i to cak kada je supstart skoro suh...
one koje nisam presadila su ok i one koje su u seramisu su isto super

ali ovo smece orhidea supstart je uzas
falabogu vise ga nemam

jel ima spasa? ovim orhidejama nije vrijeme za presadivanje, tak da cu morat trpiti dok ne dode zima

help please, hvala
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:29   #7895
Presađivanje

Gdje mogu nabaviti posude za ih presditi, dakle plastične s rupicama ali malo veće od standardnih? Hvala
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 06:57   #7896
Macka mi je srusila i strgala orhideju. Moze li se otrgnuta rozeta nekako spasiti?
plivasept is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 20:10   #7897
Prepariranje orhideja

Ma evo moje me čedo stalno muči da nekako skužimo kako će preparirati buket orhideja koji je dobila nedavno na poklon,pa bi ga nekako htjela sačuvati kao uspomenu.Molim pomoć!
Bon Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 10:21   #7898
Podrav svima ,dobila sam orhideju ali su mi sumljivi listovi. Dva lista ispod njih sa donje strane imaju neke kao bradavice a sa prednje stane su na par mesta zuckasti postavicu slike da vidite ,ne znam sta je i da li treba nesto da im radim



tijanalazic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 21:52   #7899
Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
Gdje mogu nabaviti posude za ih presditi, dakle plastične s rupicama ali malo veće od standardnih? Hvala
Teško pitanje, ako imaš sreće možeš naći dvije dimenzije klasična i cca 2 cm veća. Mnogi se snalaze sa plastičnim posudama za hranu koje onda dorade bušilicom

Quote:
plivasept kaže: Pogledaj post
Macka mi je srusila i strgala orhideju. Moze li se otrgnuta rozeta nekako spasiti?
Ne znam šta smatraš rozetom, ali vrlo je mukotrpno i dugotrajno deju bez korjena natjerati da ga pusti, a ako je ostalo samo par listova onda je to, bojim se, nemoguća misija.


tijanalazic jedino u šta sam sigurna je da bi ja tu deju stavila daleko od ostalih barem dok ne vidim kako će se ponašati.
Ove fleke mogle su nastati i od sunca ako je na listovima bilo kapljica vode, ali o bradavicama stvarno nemam pojma ...
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 08:19   #7900
Plastične prozirne kaliće za deje, u raznim veličinama, one veče su promjera 15 i 18cm, ima u zagrebu. Gospodin pošalje dostavom kući, platiš pouzećem.
Ima i raznih orhideja, tilllandisia...čiste kore za presađivanje, ja sam kupovala, i mogu samo pohvaliti.
Neznam dali smijem ovdje napisati da ne bi bilo da oglašavam (meni ni u đep ni iz đepa ), pa koga zanima, neka mi se javi na pp.
Bibi Go is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.