Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 21:39   #1
Zanima me da li netko živi u Borovju, kakva je ulica Letovanićka, nude nam agencije stan... Kakva je sigurnost za mladu osobu koja bi živjela sama? Jel mrak kad se ide do tramvaja i koliko je udaljena stanica.???
Tenci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 22:04   #2
Koliko ja poznajem Borovje, ta Letovanićka ti je jaako daleko od tramvaja. Barem 20 minuta pješice. Ali bus koji vozi u Savica Šance ili tako nešto, stoji blizu. Kolika je sad cijena tih stanova tamo? Znam ponešto o toj novogradnji pa me baš zanima kolika joj je sad cijena.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 11:00   #3
Quote:
Tenci kaže:
Zanima me da li netko živi u Borovju, kakva je ulica Letovanićka, nude nam agencije stan... Kakva je sigurnost za mladu osobu koja bi živjela sama? Jel mrak kad se ide do tramvaja i koliko je udaljena stanica.???
Letovanićka je uz Savski nasip, ali neposredno uz nju prolazi bus koji vozi prilično često (u špici češće nego navečer, ali to je razumljivo) i do tih zgrada zbilja je blizu. Mi živimo tu već više od 3,5 godine (ko podstanari) i zadovoljni smo, tako da smo kupili i stan u novogradnji, koji bi za cca god dana trebao biti gotov. Pitanje vezano za Letovanićku je jedino, smeta li ti što su okolo male kućice sa vrtovima (dvorištima i sitnom živinom), ali uzevši u obzir kako se planira urbanizacija naselje, mislim da to neće još dugo biti tako kako je. Zgrade su vrlo solidno napravljene (poznajm ljude koji su tam kupili stan), a što se sigurnosti tiče ... naša su iskustva samo pozitvna E da... tramvaj ... pa treba odšetati do Folnegovićevog naselja ... nije blizu ali 10-15 min hoda, nije tako strašno.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 12:05   #4
Quote:
Tenci kaže:
Zanima me da li netko živi u Borovju, kakva je ulica Letovanićka, nude nam agencije stan... Kakva je sigurnost za mladu osobu koja bi živjela sama? Jel mrak kad se ide do tramvaja i koliko je udaljena stanica.???
Živim na Borovju cca 2 godine pa evo informacije iz 1. ruke. Sigurnost je ok. Nikad me nije strah navece se vracati iz grada, ici u videoteku i sl. Sto se tice osvjetljenosti i ona je ok. Dapace, moza je cak i prevelika (osobito kad ti ulicna rasvjeta tuce u prozor ). Do tramvaja treba cca 12 min, al zato svakih 25 minuta ima bus do Glavnog i on vozi cca 10-15 min. Sto se tice Letovanicke, zasad djeluje pomalo izolirano od ostatka naselja, ali uskoro pocinju graditi Bandiceve stanove pa ce to vise nece biti tako...Inace kvart ima ljekarnu, ambulantu, skolu, uskoro ce i vrtić, videoteku, male ducane (fali jedan veci ducan, al sto ces). Sto se tice PTSP-ovaca nikakvih ekscesa nema (a ljudima na faci ne vidi boluju li od PTSP-a ili ne ). A struktura stanovnistva - meni se cini da pretezno vidim mlade ljude (ili ih mozda samo cesce primijecujem). Eto, ako imas jos kakvih pitanja, samo pitaj.

p.s. I ja sam doselila iz Slavonije.
Bagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 12:56   #5
Quote:
Bagy kaže:
Živim na Borovju cca 2 godine pa evo informacije iz 1. ruke. Sigurnost je ok. Nikad me nije strah navece se vracati iz grada, ici u videoteku i sl. Sto se tice osvjetljenosti i ona je ok. Dapace, moza je cak i prevelika (osobito kad ti ulicna rasvjeta tuce u prozor ). Do tramvaja treba cca 12 min, al zato svakih 25 minuta ima bus do Glavnog i on vozi cca 10-15 min. Sto se tice Letovanicke, zasad djeluje pomalo izolirano od ostatka naselja, ali uskoro pocinju graditi Bandiceve stanove pa ce to vise nece biti tako...Inace kvart ima ljekarnu, ambulantu, skolu, uskoro ce i vrtić, videoteku, male ducane (fali jedan veci ducan, al sto ces). Sto se tice PTSP-ovaca nikakvih ekscesa nema (a ljudima na faci ne vidi boluju li od PTSP-a ili ne ). A struktura stanovnistva - meni se cini da pretezno vidim mlade ljude (ili ih mozda samo cesce primijecujem). Eto, ako imas jos kakvih pitanja, samo pitaj.

p.s. I ja sam doselila iz Slavonije.
Prosjek starosti ljudi na Borovju je oko 42 godine.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:09   #6
Ma zlocestoca prica svasta, zivio sam 25 godina na Srednjacima i tamo sam dozivio vise PTSP'a a da ne spominjem NEKOLIKO! podmetnutih bombi pod auta lokalnih gangstera i sl, pa policija sa trakom okolo, auto u zrak sa paukom i deminiraj, penzici se nalukavaju 50 metara od bombe vazno da su iza trake (budale, srapneli lete puno dalje) a ja bjez iza ugla...
Na borovju sam sad i u centar dodjem doslovno duplo brze nego sa srednjaka povezanost borovja s centrom je neusporediva sa knezijom a kamo li preckom, ljudi su isti samo mladi kao sto je netko primjetio...
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:19   #7
A reci, jel se osjeti dim iz toplane?
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:41   #8
Quote:
thunderstorm kaže:
A reci, jel se osjeti dim iz toplane?
Ja par puta godisnje, usred zime, osjetim nekakav specifican smrad (imam poprilično "osjetljivo" osjetilo njuha ), dok moj decko kaze da on uopce ne osjeti...Al u stanu se nista ne osjeti.
Bagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 18:20   #9
Quote:
thunderstorm kaže:
A reci, jel se osjeti dim iz toplane?
U tri godine ga ni jednom nisam osjetio
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:25   #10
Quote:
thunderstorm kaže:
A reci, jel se osjeti dim iz toplane?

nikad u 3,5 god
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 02:46   #11
uh.. borovje..moj bivsi kvart ja sam zivjela u zgradi koja ima pogled na toplanu.. nisam nikad nist osjetila... po noci sam isla tramvajem.. tu i tamo je nekad bilo spooky prolaziti kroz folku... busom kad je promet malo gusci oko 25min treba... i da.. iako vise nemaju zvucnike na dzamiji.. cula sam ih... sto se tice muslimana..bila ih je puna zgrada... i bili su mi drazi od ostalih jer su jedini pristojni... al sve u svemu.. ne bi vise tamo nikad zivjela, nekako mi je zabaceno.. a i negdje sam napisala..da bas moram birati izmedju malesnice, spanskog i borovja.. izabrala bi borovje
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 13:39   #12
Ej ljudi, zna netko kako doći do Savice-Šanci iz smjera Novog Zagreba, a da nije pješice i autom? Vidim po voznom redu da tram broj 8 ide do Borovja i Folnegovićevog naselja ali ne staje u Savici-Šanci. Tnx.
Chorvatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 22:42   #13
vidim da još ima dosta neprodanih stanova u zgradi tem-95.. Vi koji ste uselili jeste zadovoljni sa stanom? jesu papiri sad ok (mislim na dozvole)?
__________________
sasvim obična susjeda...
tiha27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 23:56   #14
Quote:
Chorvatu kaže: Pogledaj post
Ej ljudi, zna netko kako doći do Savice-Šanci iz smjera Novog Zagreba, a da nije pješice i autom? Vidim po voznom redu da tram broj 8 ide do Borovja i Folnegovićevog naselja ali ne staje u Savici-Šanci. Tnx.
A gdje točno? S tramvaja siđeš na stanici Borovje i prohodaš do jedne od stanica busa 218, u smjeru Savica-Šanci, http://maps.google.com/maps?q=45.785...num=1&t=h&z=17 ili http://maps.google.com/maps?q=45.789...num=1&t=h&z=18 (zelena strelica).

Bus 218 ide s Glavnog kolodvora, Miševečkom pa Velikogoričkom (http://www.zet.t-com.hr/media/45934/gl kolodvor.pdf). Uz sve to, moguće je da se isplati ići pješice od tramvaja, umjesto hodanja+čekanja+hodanja.
plavilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:01   #15
U Borovju su mi zgrade baš lijepe, za razliku od užasa na Vrbanima.
Pogotovo mi je super ona prva zgrada do save, bijela, nekako u L ide. Još prije par mjeseci sam odlučila da ću si priuštiti koji kvadrat tamo, jedini je bed kaj je najbliža tram stanica u novom zagrebu.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:53   #16
Quote:
krokodajl kaže:
U Borovju su mi zgrade baš lijepe, za razliku od užasa na Vrbanima.
Pogotovo mi je super ona prva zgrada do save, bijela, nekako u L ide. Još prije par mjeseci sam odlučila da ću si priuštiti koji kvadrat tamo, jedini je bed kaj je najbliža tram stanica u novom zagrebu.
imas na folki stanicu(nize prema gradu) 10min hoda maksimalno...ako na istu zgradu mislimo
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:57   #17
Znam da ima, ali čini mi se da je bliže ona preko mosta. Ili nije, ne znam.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 23:17   #18
Nemoj...
Uglavnom je krace ako ne probas prehodati.
Kad probas vidis da silazak s mosta pa opet penjanje prolazak ispod i vracanje na stanici isti ti je vrak vremenski...
Sigurnosno hmm ima dosta sumnjivog svijeta pod mostom osobno sam vidio svasta pa ti preporucam stanicu na folki...
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 23:22   #19
Hvala, imat ću to na umu.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 02:15   #20
eh..meni je nekako zastrasujuci onaj prolaz kod trama na folki.. po noci sam uvijek pretrcavala cestu.. nekad ima weird ljudi u tom hodniku
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.