Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 16:37   #121
DM ima one denkmit 2u1, to je sasvim OK. Velike kuće poput Metroa, Kauflanda, Lidla, Konzuma imaju svoje robne marke i tu se može naći tih najjednostavnijih tableta. S tim prati samo na 65 i više. Meni su najbolje one denkmit iz DM-a, kao i onaj njihov prašak za perilice i sjajilo.
Nemaju svi modeli taj dodatni pretinac za pretpranje. Kad ga nema, onda perilica ispire s hladnom vodom 1-2 puta prije nego dođe do faze pranja kad otvara pretinac za tabletu. Tu je dovoljna samo tableta. Ove digitalne na jačim programima ispiru tako da griju vodu odmah na početku i zato treba staviti malo praška ili sodu.

Multifunkcionalne tablete su komercijalni trik. Samo radi zarade. Pri vrlo tvrdoj vodi opet treba puštati sol i sjajilo.
Prašak isto pere na višim temperaturama ko i tableta.
Za one uže perilice ta tableta je često previše pa ju treba prepoloviti. To se vidi tako da kad ugrije vodu na pranju...otvoriti vrata i ako ima pjene...previše tablete-praška.
Pjene može biti i ako se pralo nešto ručno prije jer ne možete vi isprati sve ostatke onog za ručno pranje. To se skuži i po zvuku pumpe za pranje.
Najbolji su oni trikovi...soda tablete...tableta sa svim mogućim funkcijama...100 u 1 i bla bla ... čisto komercijalno "sranje"
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 17:50   #122
ja doma imam slicnih problema.. perilica je isto candy, cak smo je i vracali na granciju ali uvijek isto.. ili sudje bude skroz mokro, ili ga ne ispere ili tabletu izbaci na pola van, uvijek neki problem.. vise se uopce ne moze pouzdat da ce sudje bit oprano, nije nam se jednom dogodilo da smo ga morali prati 2x.. znam samo jedno za sigurno, a to je da u moj stan vise nikad nece candy!
__________________
Today is the first day of the rest of your life
vanilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:05   #123
Ja fakat preporucam te denkmit dm-ove praskove, peru odlicno!

A kak sam pisala, moja AEG-ica je dosla uz ogromno, al fakat ogromno uputstvo (valjda sukladno njenoj cijeni ), i stvarno najbolje susi kad se postupi onak s vratima i parom!
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 19:54   #124
Imamo Electrolux perilicu ESF 63020 i odkad je kupljenja stvara probleme sa izbacivanjem tablete.
Prostor za tablete se otvori, ali tableta ne ispadne nego ostane u posudi gdje se samo malo ovlaži i ne otopi do kraja. moj zaključak je da vratašcima smeta gornja korpa da se više otvori. Majstori su bili 5 puta i sve izmjenili na perilici što se dalo izmjeniti, ali tableta i dalje neispadne.
Dosad smo koristili tri vrste Calgonit tableta i nijedna nije ispala. Danas dođe majstor i stavi Calgonit clasic tabletu i ona ispadne. Poslije smo gledali veličinu i vidimo da je ta tableta tanja jedno 3 mm od ovih naših calgonit tableta. Zaključak majstora je da su tablete prevelike, iako je na perilica naljepljena Calgonit naljepnica!
Uglavnom po meni Electrolux i Calgonit !
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 20:05   #125
prašak sjajilosol tablete
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 21:17   #126
posudica za prašak na perilicama namijenjena je za prašak, kuiš.

tableticu baci unutra i peri-deri, a gornja košara ti se inače može regulirati po visini-možda ti je nisko pa se vratašca nemogu otvoriti.
tetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 07:48   #127
gornju košaru držim na nižem položaju, ali majstor kaže da bi tableta trebala normalno ispasti.
Ako tabletu samo ubaciš u perilicu, zar ti se onda ona ne otopi cijela u predpranju?
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 12:54   #128
Naravno da se otopi. U onima koje griju vodu na pretpranju otopi se cijela tableta. Zato i služi taj pretinac za prašak gdje staviš tabletu. Ko kaže da se mora koristiti tableta, jednako pere i s praškom. Tabletu ti možeš bacati direktno unutra na normalnom programu jedino na onima s mehaničkim programatorom, kad možeš točno naštimati početak pranja bez ikakvog ispiranja.
Kod digitalnih možeš jedino otvoriti vrata i ubacit tabletu kad počne pranje, a to znači čekati pored perilice
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 10:19   #129
Quote:
Blomberg kaže: Pogledaj post
Naravno da se otopi. U onima koje griju vodu na pretpranju otopi se cijela tableta. Zato i služi taj pretinac za prašak gdje staviš tabletu. Ko kaže da se mora koristiti tableta, jednako pere i s praškom. Tabletu ti možeš bacati direktno unutra na normalnom programu jedino na onima s mehaničkim programatorom, kad možeš točno naštimati početak pranja bez ikakvog ispiranja.
Kod digitalnih možeš jedino otvoriti vrata i ubacit tabletu kad počne pranje, a to znači čekati pored perilice

Blonberg, a sto je sa gelom za sudjericu. Razmisljam o kupnji ali sam malo skeptican. Inace samo da konstatujem da je u mojoj perilici uvjek sol i sjajilo od Somata, a sudje je najbolje oprano sa Somat7 tabletama, sa tim iz DM-a mi nije zadovoljavajuci rezultat i cini mi se nekak preagresivan.
Doduse perilica mi od prvog dana, ne pere dobro bestek, ili ima neke fleke, ili kasike imaju neke tackice, dok sve ostalo blista bez i jedne crtice. Sto je to???
Koliko se stavi ocata u lonac, planiram pocastit je pranjem, cemu sluzi soda, imam pretinac za predpranje, ali je u hladnoj vodi na programu koji ja koristim (predpranje, pranje45, ispiranje60, susenje), i da Gelovi, video sam samo od Calgonita, jel vredi to sta, isplati li se???
goxgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:26   #130
Ljudi upomoć...
Kad perilica izbacuje vodu, ne oteče sva voda u odvod, već se sudoper napuni do pola i onda to krene lagano otjecat iz njega, ali se dio vode vrati u perilicu. Isto se događa kad perilica ne radi, pa kad otvorim špinu sudoper se najprije napuni bar do pola, a voda onda opet ode u perilicu umjesto u odvod.
Taj fenomen nisam vidjela još ni kod koga pa ne znam u čemu je fora???

Bi li možda na cijevi za odvod perilice trebao postojati nekakav poklopac, koji bi vodi "dozvolio" da ide van, odnosno u jednom smjeru, a da se zatvori u obrnutom smjeru? Postoji li takvo što uopće?

Btw, odvod nije zaštopan, bio majstor s električnom sajlom. Problem ostao isti, pa sam kupila sifon bez priključka za perilicu i sad voda iz sudopera otječe normalno... ali to je samo kratkotrajno rješenje, pa ak imate kakvu ideju...
caddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 11:25   #131
Negdje je ipak zacepljeno. Ako je majstor ocistio cijevi u zidu s sajlom onda provjeri ostale prikljucne cijevi izvan zida i sam sifon. Kod mene se dogodila ista stvar. Sifon i cijevi bile su zacepljane masom od tableta za pranje posudja, tvrda skrutnuta masa koja se nije otapala u vodi. Posuda sifona bila je potpuno popunjena tom masom. Od tada tablete ne stavljam u pretinac nego direktno u perilicu.

Tom
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 15:57   #132
Ovo s vraćanjem vode u perilicu iz sudopera je definitivno stvar u odvodu-priključak ispod sudopera. Ne valja priključak perilice u sifon ili je odvod negdje jako sužen iz bilo kojeg razloga. Ne smije se ništa vode vraćati u perilicu i kad ispumpava trebalo bi onako krkljati u odvodu. Ako se voda diže u sudoperu, ne valja odvod i to je to. Bolji modeli imaju protuzaklopku i nema šanse da se voda vrati u stroj.

Što se tiče gela...dobar je, ali ne za stalnu upotrebu i ne za jako zmazano ili skoreno suđe. Nema dovoljno sredstva za oksidaciju. Soda je natrijev karbonat i upotrebljava se za omekšavanje vode i uklanjanje masnoće. Ima je puno u tabletama, praškovima za rublje i suđe. Jeftina je, ali je na malo nema kod nas za kupiti, osim kristalne sode, no jednostavno ju je doma napraviti iz sode bikarbone koju treba kupovati u većim pakiranjima od pol ili kile jer pljačkaju na onim malim kutijicama.
Calgon za perilice rublja treba definitivno zaboraviti. To je marketinška podvala i kupci su nasjeli.

Bokarbona se dodaje prilikom pretpranja ili malo praška u modelima koji imaju pretinac za to.

Nemojte kupovati ona skupa sredstva za čišćenje perilica. Dovoljno je pol do litre alkoholnog octa onako staviti ili još jednostavnije u pretinac za pranje staviti žlicu limunske kiseline i bez suđa na najjači program.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 16:02   #133
Ja ne bih savjetovala ocat jer ocat je nekima vec sredio gumu i dihtunge. Pogotovo kod starijih perilica gdje je guma s vremenom postala poroznija. Bocica za ciscenje masine u DM kosta par kuna a dosta je staviti je par puta godisnje. Ja sam si octom skoro sredila masinu za kavu a bas su mi "strucnjaci" govorili da bacam lovu za tekucine bas za ciscenje takvih masina.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 16:40   #134
tnx na odgovorima
a jel se može kupiti ta odvodna cijev iz perilice s protuzaklopkom posebno i gdje? Čini mi se da mi je to zadnje rješenje, jer i sifon i odvodne cijevi u zidu su potpuno čiste (doduše štedilo se na širini)...
caddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:34   #135
Najbolje da nazoveš servis i pitaš za svoj model jel postoji mogućnost ugradnje ili neko mehaničko rješenje na samom crijevu.

Gumu na vratima treba održavati. Oprati, isprati i povremeno namazati s glicerinom ili talkom. Tko neće ocat nek samo stavi limunsku 2X godišnje i to je to. Komercijalna sredstva za čišćenje su u biti isto kiseline jer im je primarni cilj ukloniti kamenac.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 15:18   #136
Sve je to kiselina ali nisu iste koncentracije, treba gumu njegovati naravno ali ocat ipak ne bih savjetovala. A pogotovo ako netko kupi sudjericu dobre firme za par tisuca kuna zasto da stedi na takvoj stvari i riskira? Ja sam prva za stednju ali ove bocice iz dm-a su ciscenje i njega u jendom znaci niako nisu kao cista limunska ili ocat. Ne moraju se kupiti marikrani calgonit ili somat. Neka sredstva i jesu samo kiselina, neka si kiselina + deterdzent (zaostatke masnoce u masini) + silikon za dihtunge.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 11:50   #137
Unhappy Servis za Amstar perilicu posuđa???

Jel zna neko koji servis ili majstor to radi? Već sam cijeli net pretražila
Znam da je prije bio neki mlađi tip iz Velike Gorice, ali nemam ni broj nit znam ime....

Help pliiiiz! Thanks!
Pussy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:27   #138
Pitanje za vlasnike Candy perilica sudja

Jel vama nakon pranja ostane vode gore na posudju? Recimo kad je casa naopako okrenuta u perilici i sad nakon pranja ostane na tom okrenutom vrhu case podosta vode. Ono, kao da nije ishlapila nego ostala? Mislim, cemu onda sušenje ako ostane posudje vlažno?
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.10.2008., 17:53   #139
to ti je normalno.....predubok je utor da se sve posuši...
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 19:56   #140
@igorvg - da li ih nakosiš? ako ti stoji ravno ni ne može sva voda otići - ja imam gorenje i u uputstvima je naglašeno da se suđe mora nakoso staviti da se može ocijediti
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.