Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 07:13   #1
Porez na prodaju naslijeđenog

znam, život je nepravedan.
slučaj je htio da mi u kratkom roku poumiru najbliži i oni manje bliski i ostave mi nekretnine.
sve u zagrebu.
doista ne znam što bih sa svim tim i dobar dio ću morati prodati, a onu najbolju bih zadržao.
obzirom da je riječ o 4 nekretnine (manji stanovi) i ako to rasprodam, da li podliježem nekom ekstra porezu?
taj ekstra porez se plaća ako prodaš nekretninu koju si stekao unutar tri godine i ako prodaš više od 3 nekretnine u 5 godina.
baš ja sam taj.
da nevolja bute veća, istrugao sam sve do zadnje lipe neposredno prije "dobitka" i kupio pos stan :-(( cashom.
svaki odvjetnik mi masno hoće naplatiti savjet pitajući "kolika je vrijednost svih nekretnina"?
toliko.
dobrohotan i besplatan savjet je dobrodošao.
njek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 08:53   #2
koliko ja znam, taj ekstra porez se plaća na razliku u cijeni tj. na tvoju zaradu zaradu na toj nekretnini u te tri godine... na poklonjenu ili naslijeđenu nekretninu ga po meni i ne bi trebalo biti... ali, možda sam u zabludi

u svakom slučaju, tebi ne treba advokat nego ti treba netko u poreznoj upravi tko te zakone ima u malom prstu... odi do porezne i pitaj na porti tko vodi poreze na nekretnine i onda kod refenta koji je i tako plaćen za to
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 07:33   #3
Je li netko imao ovaj slucaj u praksi?
alexandraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 20:28   #4
četiri manja stana u zg?
prodaj jedan, ostale iznajmljuj. znam, nije pravni savjet, ali svakako najisplatljivije rješenje.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 17:33   #5
Quote:
njek kaže: Pogledaj post
znam, život je nepravedan.
slučaj je htio da mi u kratkom roku poumiru najbliži i oni manje bliski i ostave mi nekretnine.
sve u zagrebu.
doista ne znam što bih sa svim tim i dobar dio ću morati prodati, a onu najbolju bih zadržao.
obzirom da je riječ o 4 nekretnine (manji stanovi) i ako to rasprodam, da li podliježem nekom ekstra porezu?
taj ekstra porez se plaća ako prodaš nekretninu koju si stekao unutar tri godine i ako prodaš više od 3 nekretnine u 5 godina.
baš ja sam taj.
da nevolja bute veća, istrugao sam sve do zadnje lipe neposredno prije "dobitka" i kupio pos stan :-(( cashom.
svaki odvjetnik mi masno hoće naplatiti savjet pitajući "kolika je vrijednost svih nekretnina"?
toliko.
dobrohotan i besplatan savjet je dobrodošao.
pa samo porez na promet nekretninama u iznosu 5% od trzisne vrijednosti nekrentine Zapravo taj porez ti placa stjecatelj nekrentine tak da ti nist ne placas

po zakonu o porezu na dohodak ovako kako si rekao ide, ja bi ti najbolje savjetovala da iznajmljujes tri godine fino ces zaradit i izbjec porez
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.