Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 07:59   #4901
koliko danas vrijede dionice name?imama dionica oko 1000dem iz 90ih pa me zanima jeli to sta vrijedi
murof7 is offline  
Old 02.01.2017., 12:32   #4902
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Evo zele financirat kupnju INE tako sto ce dati 25% HEP-a na javnu prodaju? Tko ce od vas ici u shopping?
Ne, iz principa.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 02.01.2017., 13:21   #4903
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ne, iz principa.
Baš si principijelan
Neće tu bit IPO-a IMHO. To će morat mirovinci kupit. Moramo to zaustavit. Bitnije je od "naših" autocesta
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 02.01.2017., 14:24   #4904
ajmo referendum pa da vidimo , ali koliko vidim sad se spominje dokap a ne prodaja udjela države, samo mi nije jasno kak misle tu lovu iz hepa izvući jel misle da HEP za te pare kupi 49% INE. moram priznat suludo. Bilo bi im pametnije za te pare napraviti solarnu elektranu
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 02.01.2017., 14:27   #4905
Jebat' ga, Sanader br. 1 mi je bio dovoljan da naučim neke stvari, tako da Sanader low vers 2.0 ne bu meni to uvalio.
Ionako će ići ispod toga na tržišzu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 02.01.2017., 14:32   #4906
@mkovac67
Je, baš ćemo zaustavit, samo što nismo. Pogledaj ovaj IPO, to je moj omiljeni. IPO NKBM (Nove Kreditne Banke Maribor) u Sloveniji 2007. U isto vrijeme kad i kod nas HT.

Na tom IPO-u slovenska vlada prodaje svojim građanima i fondovima manjinski udjel u banci koja je do tada bila 100% državna i za taj manjinski udjel uzme 300 milijuna EUR. Kao većinski vlasnik vlada/država (tj političari) i i dalje odlučuju o svemu, a mali dioničari samo promatraju što ovi izvode. I nakon 6 godina promatranja dobiju ovo:

"Nova KBM je danes povečala svoj osnovni kapital za 870 milijonov evrov, ki jih je vplačala Republika Slovenija. Ta je odslej edini lastnik in delničar banke, delnice obstoječih delničarjev so se razveljavile".
https://www.nkbm.si/content/11819/No...no-institucijo

Danas vam uzmemo 300 milja eura, za 6 godina vam damo kurčinu od ovce. Ako ovo može proći (a vidiš da može) onda može proći bilo što.
Frasier is offline  
Old 02.01.2017., 21:48   #4907
Sta to sapce pticica sta kupuje Emil po zapadnim Europama?
Marica Carica is offline  
Old 03.01.2017., 09:34   #4908
Pitanje,
kako i kome prijaviti zaradu od prodaje dionica u prošloj godini?
Da li to porezna sama zna ili moram pisati prijavu? Ima li neki obrazac za to?
deamon is offline  
Old 03.01.2017., 11:01   #4909
JOPPD obrazac treba predati u lokalnu ispostavu porezne uprave
Ivan1902 is offline  
Old 03.01.2017., 21:00   #4910
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Jebat' ga, Sanader br. 1 mi je bio dovoljan da naučim neke stvari, tako da Sanader low vers 2.0 ne bu meni to uvalio.
Ionako će ići ispod toga na tržišzu.
Sanader mi je uvalio dionice Ine za 1690 kn koje sam poslije prodala za 4 000. Što se mene tiče...Pa nije ni taj Sanader bio tako loš, a jedva čekam da kapne HEP- vise od struje.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 03.01.2017. at 21:16.
soks is offline  
Old 03.01.2017., 23:22   #4911
Ja sam gledao samo preko HTa, imaš praf za INU, ali svejedno neću u HEP.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 07.01.2017., 20:29   #4912
Vidim da je ludnica na GAMI, a isto se očekuje na PCTS.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 10.01.2017., 12:50   #4913
Očekuje se da će Hrvatski telekom preuzimanjem Crnogorskog Telekoma ponovo početi bilježiti značajan rast prihoda i dobiti. Naime, HT preuzimanje Crnogorskog Telekoma želi zaključiti do kraja siječnja čime bi već prihode te kompanije za prvo tromjesečje mogao konsolidirati i prikazati na razini grupe. To znači da bi u 2017. godini prihod HT-a mogao porasti za oko 100 milijuna eura
http://www.poslovni.hr/hrvatska/najv...na-eura-322732
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 10.01.2017., 12:56   #4914
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Očekuje se da će Hrvatski telekom preuzimanjem Crnogorskog Telekoma ponovo početi bilježiti značajan rast prihoda i dobiti. ...
http://www.poslovni.hr/hrvatska/najv...na-eura-322732
Aha... a možda i dividenda konačno poraste... do 2014. sam za nju mogla kupiti barem 1 cipele... 2014. se prepolovila i od tada pada svake godine...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 10.01.2017., 13:03   #4915
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Aha... a možda i dividenda konačno poraste... do 2014. sam za nju mogla kupiti barem 1 cipele... 2014. se prepolovila i od tada pada svake godine...
Oni barem isplaćuju svake godine dividendu pa makar i za cipele ili japanke.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn

Zadnje uređivanje Poštarko : 10.01.2017. at 13:33.
Poštarko is offline  
Old 13.01.2017., 13:01   #4916
Ima li klijenata HITA brokera koji koriste Macintosh? Silverlight me malo brine.

Mogu instalirati windowse u virtualku, al to mi je ono baš baš zadnja opcija.

Također, ako zadam dnevni nalog za kupovinu 40 dionica, a prođe npr. 30 ujutro i 10 pred kraj radnog dana, plaćaju li se tu dvije provizije ili samo jedna? U Cjeniku piše da je provizija po nalogu, ali čisto da potvrdim da ne bi bilo iznenađenja...
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 13.01.2017., 18:07   #4917
obračunava se provizija na svaki dio izvršenog naloga, ali ako je ukupan iznos provizije manji od 10 HRK, plaća se samo tih 10HRK za cijeli nalog; ako se zada dnevni nalog i izvrši samo jedan njegov dio, plaća se provizija za izvršeni dio, ali ne manje od 10HRK
3007 is offline  
Old 14.01.2017., 22:29   #4918
imas ovdje hita html verziju https://trade.hita.hr/

nije bas dobra, al moze posluzit
milac1 is offline  
Old 15.01.2017., 10:12   #4919
Mislim da je došlo vrijeme da se razdružim i s ovom cijenjenom govnarom od dionice.........čuj lumena, on mi se našao pričati o upravljanju mojim novcem, ma ima da ga odjebem za vjeke vjekova, pa neka si maminim novcem tako upravlja.........:klap:

"Da, i moram reći da je iznimno zlobno taj potez prikazivati kao izvlačenje novaca iz Hrvatske. Ono što smo učinili jest da smo se pobrinuli o našem novcu i novcima dioničara. Isplativije je bilo kupiti sigurne obveznice na koje možemo ostvariti povrat i prodati ih u svakom trenutku, negoli ih držati u banci u vrijeme iznimno niskih kamata uz troškove čuvanja depozita. Radi se o upravljanju novcem - kazuje Đuranović"

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-t...regiji-1141945
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 16.01.2017., 15:17   #4920
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
obračunava se provizija na svaki dio izvršenog naloga, ali ako je ukupan iznos provizije manji od 10 HRK, plaća se samo tih 10HRK za cijeli nalog; ako se zada dnevni nalog i izvrši samo jedan njegov dio, plaća se provizija za izvršeni dio, ali ne manje od 10HRK
Ok, kužim.

Hvala

Quote:
milac1 kaže: Pogledaj post
imas ovdje hita html verziju https://trade.hita.hr/

nije bas dobra, al moze posluzit
Zašto kažeš da nije dobra? Kasne podaci ili?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.