Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 12:45   #1
Prijateljstvo među ženama različitih generacija....

Pozdrav! Možda je ovo i za psihologiju, pa nek admin prosudi...sve u svemu prije par mjeseci sam pobliže upoznala jednu gospođu, nazovimo je Marija (ja imam 38, ona "Marija" oko 65 godina) koju sam jako dobro znala "iz viđenja" pošto smo se kretali u istim udrugama i počeli smo se intezivnije družiti, ja ona i moje dvije prijateljice (29 i 45 god.) kao neko malo društvo u obližnjem restorančiću, parku il kafiću (svi živimo na istom području grada)...

.....mojim prijama se ona više-manje svidjela, obje su ovako mirniji tipovi (jedna nije u duhovnosti, pa joj je Marija koja je prošla masu duhovnih tehnika super, druga je mirnija cura koja nema baš prijatelja, pa se našla sa mnom koja sam otvorenija i dosta ljudi privlačim u svoje društvo, mogu se sa svakim "skompat" itd...obe prije te dvi su mi super, nemamo nekih problema međusobno....)..

......sve u svemu prvih par mjeseci gospođa Marija mi je bila super pa smo se dosta povezale mimo ove dvi, ja sam joj se i povjerila neke stvari koje nisam ovima dvima itd...žena je bila prije 20 godina na visokoj poziciji preko muža, a sad je nekako kad je išla u penziju i prošla lošu rastavu više srednji, možda i niži stalež gdje mislim da se ona nije baš snašla.....poslovi koji joj se nude ona se smatra da su joj ispod časti i sl...

....sve u svemu u zadnje vrijeme gospođa Marija je počela s nekim pričama na telefon da imam filing da pričam s vlastitom materom (inače ima dvije kćeri) - priče su tipa "Kako si ti rekla ovoj prijateljici ovo, a onoj ono...to nije bilo lijepo od tebe....kako to uvijek izlazite u taj restoran/pizzeriju, onda je čovjek obavezan uzeti pizzu iako mu se ne jede (i nema novaca?)?...toj prijateljici se nije svidilo kad si joj prošli put rekla da pređe na bezglutensku...."...i takve gluposti...

...ja sam prvo vrijeme ka tolerirala, a onda sam joj objasnila da mi nismo mama i kćer nego poznanice i "prije" pa nema potrebe da mi objašnjava šta su te prijateljice mislile iza naših druženja i sl, jer sam ja s tim curama odavno dobra, međutim žena je zaključila da su obje prije sramežljivije od mene i da mi ne žele direktno reć da ih moje riječi vrijeđaju jer ih inače ne bi nastavila pozivati na druženja (?).....kao da joj smeta da sam ja neki organizator i vođa tih druženja, možda ona misli kao starija da bi se mi trebali prilagodit njoj ili joj smeta moj karakter....

....ne znam..sada trenutno svaki put kad se javi na telefon, ona počne neko žuganje i svoje vlastite misli (koje nemaju veze s tim kako se prvo predstavila, što je bilo - "Ja sam osoba širokih nadzora i mogu sa ljudima svih generacija/mladima") i sl..neko razmišljanja neke frustrirane babe....

.....da li se vi nalazite s ženama koji nisu vaša generacija i imate li takvih prijateljica? Da li tako nešto uopće može funkcionirat? ...hvala :-)
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:10   #2
pa meni to djeluje da je ona trenutno malo nezadovoljna svojim životom, pa se tebe nadovezala.

družim se sa ženama koje mi mogu biti mama, nisu takve.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:22   #3
Ja se ne družim sa ženama koje mi mogu biti mama, hvala lijepo, jedna mi je i previše
Morala bih si naći jednu baku, tho. Baka mi fali.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:52   #4
Druzim se i s 10-15 god starijima od mene, nemaju godine nikakve veze, s nekim ljudima jednostavno kliknes i super ste si
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:08   #5
Slažem se s Marijom, ne tlači ljude s bezglutenskom prehranom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:09   #6
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Slažem se s Marijom, ne tlači ljude s bezglutenskom prehranom.
hehe ne zezaj...
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:18   #7
naletila si na tipičnu proljevušu

bježi dok možeš
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:00   #8
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Ja se ne družim sa ženama koje mi mogu biti mama, hvala lijepo, jedna mi je i previše


Ni ja. Tj. družim se s mamom ponekad, ali sa ženama koje mi mogu biti mame ne, nikad. Zapravo, društvo mi je plus minus pet do sedam godina, već s razlikom od deset se osjećam nelagodno.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:03   #9
nemam ni ja 65-godišnjih prijateljica
iako mi je zabavno s nekim maminima

men' se čini da se Marija udomaćila i opustila kočnice pa vam sad pametuje oko svega, jer ipak je žena u godinama
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:20   #10
dobro je dok se ne osjećate nelagodno u društvu mlađih od vas ha ha to znači da ste ostarile ili niste postigle ono što ste htjele pa želite nazad
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:45   #11
Još mi je rekla: "Mislila sam da si dovoljno zrela da prihvatiš ove moje (dobronamjerne) kritike, al sad vidim da nisi..."
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:46   #12
Najstarija osoba s kojom sam bliska na frendovski nacin mi moze biti mama, a najmladja kcer.
Nije mi tu nis cudno, kaj ja znam.
Ne percipiram razliku u godinama kao neku otezavajucu okolnost za komunikaciju.

Al bas frendice, u uzem smislu, su mi u nekakom okviru od 0 do max 10 godina razlike, vjerojatno zato kaj sam prijateljstva sklapala ranije (ta koja su se zadrzala) ili sam ih nekak sklopila sa ljudima koji su mi blizi po godinama.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:54   #13
Moja najbolja prijateljica je osam godina starija od mene. Ne mislim da je do godina, mislim da il se desi klik ili ne. Ja sam s ovom svojom npr., kliknula ko ni sa jednom vršnjakinjom, isto kao i ona sa mnom.
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:33   #14
Sjetile ste me jednog takvog para "frendica"; jedna 30+ druga 50+
Ova pedesetača se kakti grči pronalaziti ovoj mlađoj jebače ter spopada slobodne momke uokolo pod geslom "upoznala bi te s prijateljicom". Jea baba, prozirna si, možda s prijateljicom u svojim gaćama.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:55   #15
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Još mi je rekla: "Mislila sam da si dovoljno zrela da prihvatiš ove moje (dobronamjerne) kritike, al sad vidim da nisi..."


Meni godine nemaju nikakve veze dokle god je vibra dobra. Kad malo bolje razmislim svi su ili mojih godina ili stariji, ali što bi radila sa ženom koja je od mene +30 ne znam
Znam par kul žena iz viđenja koje su to godište a da mislim da bi s njima bilo zgodno surađivati, popit kavu, otić na neki prosvjed ili tako... ali baš da bi je mogla vidjet ko besticu, sumnjam
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:32   #16
Jedva uspijevam održavati odnose sa ženama mojih godina...
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:34   #17
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Jedva uspijevam održavati odnose sa ženama mojih godina...
Vrh
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 14:53   #18
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
hehe ne zezaj...
Ozbiljna sam, možda žena nekontrolirano majkuje, ali dobro ti je rekla.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 14:57   #19
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ozbiljna sam, možda žena nekontrolirano majkuje, ali dobro ti je rekla.
Ma to sam samo tako stavila kao primjer, ne znam jesam li ja spomenula to il koja od prija, oko te teme se nešto vrtilo taj put...ne tupim ja po bezglutenskoj konkretno niti me briga za to...
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:04   #20
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post

.....da li se vi nalazite s ženama koji nisu vaša generacija i imate li takvih prijateljica? Da li tako nešto uopće može funkcionirat? ...hvala :-)
Moze ako prijateljavate oko specificnih stvari. Da pojasnim - ako se druzite uz neku specificnu aktivnost/posao/nesto/bilo sto. Dok se druzite oko specificnih stvari ona je Marija iz... dramske sekcije. Kad se nalazite na kavi ili kod kuce s vremenom ona postaje ono sto je - Marija od 65 godina, jedna svakodnevna zena svoje generacije.

U trenutku kada se zaboravi na specificnost prijateljstva - a to se lako dogodi radi dojma o bliskosti - tada moze doci do nametanja dominacije i life coachinga sa strane ove koja je starija i iskusnija. Pa tako od prijateljice iz udruge za kavu ( ovdje treba rijec prijateljica zamijeniti s odgovarajucim terminom) postaje se savjetnica, tumac, propovjednik i sudac.

Naravno da je problem u specificnij osobi, ovdje navedenoj Mariji recimo jer ona projicira svoj natural flow, no problem je i u sveukupnoj kulturi koja pojam prijateljstvo ne razumije u potpunosti i vezuje ga (i) za razne interakcije medju ljudima.

Ti bi se jednostavno trebala voditi etimologijom ove rijeci jer si sama imenovala odnos izmedju vas dvije. Naime etimologija prijateljstva je prijati pa ti vidi da li ti taj odnos prija ili ne ili si ga mozda ti sama krivo percipirala.

Mozda da ga preimenujes pa ce i sam odnos sjesti na pravo mjesto.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.