Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 21:55   #3641
Quote:
Dinozg98 kaže: Pogledaj post
Maturant sam i mislim upisati Ekonomiju u Zagrebu.
Nakon 3. godine bih htio upisati smjer financijska matematika na PMF-u.
Je li to uopće moguće i koja je cijela procedura?
Neću ulaziti u razliku između studija, ali ekonomija ima 5+0 sustav što znači da ti nakon tri godine ekonomije ne dobivaš nikakvu diplomu i nemaš na osnovu čega upisati diplomski studij na matematici.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 01:39   #3642
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Neću ulaziti u razliku između studija, ali ekonomija ima 5+0 sustav što znači da ti nakon tri godine ekonomije ne dobivaš nikakvu diplomu i nemaš na osnovu čega upisati diplomski studij na matematici.
ekonomija je 3+2
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 01:55   #3643
Quote:
Dinozg98 kaže: Pogledaj post
ekonomija je 3+2
U Zg 4+1
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 02:34   #3644
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
U Zg 4+1
Po drugi put - ne... 3+2 je EFZG.
"Nastavni plan i program Integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija "Poslovna ekonomija" pruža budućim polaznicima najširi spektar ekonomskog obrazovanja imajući u vidu brojne mogućnosti specijalizacije i to u 8 odvojenih područja: 1) analize i poslovnog planiranja, 2) financija, 3) marketinga, 4) menadžmenta, 5) menadžerske informatike, 6) računovodstva i revizije, 7) trgovine i 8) turizma. Iskustva iz prakse upućuju na potrebu za proširenjem korpusa specijalističkih znanja studenata, na način da se kroz tri akademske godine obrazuju iz općih kolegija poslovne ekonomije, a dodatne dvije godine na određenom smjeru iz specijalističkih kolegija, što ukupno čini pet godina cjelovitog obrazovanja."

Sada kada smo rijesili taj problem, moze li netko odgovoriti na postavljena pitanja.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 07:19   #3645
Nismo riješili problem:

RAZREDBENI POSTUPAK ZA UPIS STUDENATA U PRVU GODINU STUDIJA U AKADEMSKOJ 2016/2017. GODINI

Odaberite preddiplomski studij za kojeg tražite informacije o razredbenom postupku:

Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij "Poslovna ekonomija" (5 akademskih godina),
Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij "Ekonomija" (5 akademskih godina)

Studij je odnedavno integriran.

Poslano sa mog Vienna koristeći Tapatalk
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:31   #3646
Quote:
Dinozg98 kaže: Pogledaj post
Po drugi put - ne... 3+2 je EFZG.
Hoćeš citat?

Evo, "Preddiplomski sveučilišni studiji traju četiri akademske godine (8 semestara) i izvode se kao redoviti i izvanredni studij." -http://www.efzg.unizg.hr/default.aspx?id=5268

Ako oni lažu...

@querencia ne vidim kako su uopće mogli integrirati to...ah da, bili su previše nesposobni da preddiplomce osposobe za rad u društvu. To sve je dovelo i do one krize sa ustavnim sudom i što sve ne.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:37   #3647
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Nismo riješili problem:

RAZREDBENI POSTUPAK ZA UPIS STUDENATA U PRVU GODINU STUDIJA U AKADEMSKOJ 2016/2017. GODINI

Odaberite preddiplomski studij za kojeg tražite informacije o razredbenom postupku:

Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij "Poslovna ekonomija" (5 akademskih godina),
Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij "Ekonomija" (5 akademskih godina)

Studij je odnedavno integriran.

Poslano sa mog Vienna koristeći Tapatalk
pito sam prijatelja na prvoj godini, reko je da je 3+2.
Ako mi ne vjerujes neka netko tko je na EFZG-u potvrdi.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:39   #3648
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Hoćeš citat?

Evo, "Preddiplomski sveučilišni studiji traju četiri akademske godine (8 semestara) i izvode se kao redoviti i izvanredni studij." -http://www.efzg.unizg.hr/default.aspx?id=5268

Ako oni lažu...

@querencia ne vidim kako su uopće mogli integrirati to...ah da, bili su previše nesposobni da preddiplomce osposobe za rad u društvu. To sve je dovelo i do one krize sa ustavnim sudom i što sve ne.
Ovo je 2015/2016.
Od prošle je 3+2
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:24   #3649
Čak i da je teoretski moguće (iako mislim da EFZG nije 3+2), praktično je to već malo teže. Čak i ako zanemarimo to da se smjer zove financijska matematika, dakle naglasak je na matematici i i dalje je većina predmeta čisto matematička, a o matematici na EFZG ne treba pričati, sam upis na taj diplomski će ti biti bodovno praktički nemoguć jer se matematički predmeti pri rangiranju množe s 1 (neki s preddiplomskog na matematici i sa 1.25), a ostali (ekonomski, računarski, itd.) se množe s 0.5 (dakle, nose bodova upola manje). Ako si baš zapeo za taj smjer, upiši se odmah na PMF.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:32   #3650
Quote:
Dinozg98 kaže: Pogledaj post
pito sam prijatelja na prvoj godini, reko je da je 3+2.
Ako mi ne vjerujes neka netko tko je na EFZG-u potvrdi.
A tvoj prijatelj je relevantniji od službene stranice faksa. Nema frke.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:48   #3651
vidi po sebi.. ako si radnik i zelis zasukati rukave i nauciti odi u ZG ako zelis laksim putem do diplome odi u ST.. ne zelim omalovazavati faks u ST ali jednostavno znamo kako to ide u dalmaciji heheh

Poslano sa mog HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatalk
TrueRonaldo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:59   #3652
Quote:
Dinozg98 kaže: Pogledaj post
Maturant sam i mislim upisati Ekonomiju u Zagrebu.
Nakon 3. godine bih htio upisati smjer financijska matematika na PMF-u.
Je li to uopće moguće i koja je cijela procedura?
Kao sto je SOMEBODY rekao ,nemoj da te naziv financijska matematika zavara. Tu se ipak radi o jednom ozbiljinom matematickom smjeru koji zahtjeva jako dobro znanje. Znanje koje sigurno neces dobiti na Ekonomskom fakultetu. To su jabuke i ananasi.
Kad jednom zavrsis preddiplomski (odnosno diplomski iz fin.) matematike na pmf ,uvjeran sam da ces imati i vise nego dovoljno stecenih vjestina da brzo savladas "izbuljeno" gradivo s ekonomije.
skarner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 15:45   #3653
Quote:
TrueRonaldo9 kaže: Pogledaj post
vidi po sebi.. ako si radnik i zelis zasukati rukave i nauciti odi u ZG ako zelis laksim putem do diplome odi u ST.. ne zelim omalovazavati faks u ST ali jednostavno znamo kako to ide u dalmaciji heheh

Poslano sa mog HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatalk
Tom logikom bi trebao iskoristiti svoja prava kao EU građanin i studirati negdje u Europi. Jer realno sve i jedan hrvatski fakultet jest isto što i država u kojoj se nalaze. Loš vic.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:37   #3654
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Tom logikom bi trebao iskoristiti svoja prava kao EU građanin i studirati negdje u Europi. Jer realno sve i jedan hrvatski fakultet jest isto što i država u kojoj se nalaze. Loš vic.
Svakako, ako imaš uvjete i karakter za tako nešto, to treba biti prvi izbor. Ali to znači financije, znanje jezika i mogućnost samostalnog života.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:13   #3655
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Svakako, ako imaš uvjete i karakter za tako nešto, to treba biti prvi izbor. Ali to znači financije, znanje jezika i mogućnost samostalnog života.
Gle, ako mogu dolaziti ljudi iz Afrike, Azije i to iz zemalja gdje je Bog rekao laku noć, sve što si nabrojao Hrvatu bi trebao biti najmanji problem.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:46   #3656
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Svakako, ako imaš uvjete i karakter za tako nešto, to treba biti prvi izbor. Ali to znači financije, znanje jezika i mogućnost samostalnog života.
Gle, ako mogu dolaziti ljudi iz Afrike, Azije i to iz zemalja gdje je Bog rekao laku noć, sve što si nabrojao Hrvatu bi trebao biti najmanji problem.
Ne nužno. U uvjete, tj. financije ne ulazin, ali hrvatima, za razliku od stanovništva zemalja u kojima je Bog rekao laku noć, i mogućnost samostalnog života, a pogotovo radne navike znaju biti ogroman problem. Uz općenito negativan stav prema potrebi obrazovanja ("diploma je samo neki tamo komad papira koji ništa ne znači") jer će mama i tata sve srediti.
una_muchacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:50   #3657
Pravo ili politologija?

Pozdrav,

S obzirom na to da nagodinu upisujem fakultet, počela sam razmišljati što upisati. Pravo i politologija me podjednako zanimaju, odnosno poslovi koje njima mogu obavljati. No stalno čitam o tome kako je FPZG loš fakultet i kako ga ne treba upisivati. Mene sada zanima koliko su to istine te je li mi isplativije upisati i završiti pravo ili politologiju ukoliko mi je želja baviti se konzultantskim poslom i sl.
Svaki savjet i mišljenje je dobrodošlo i svima vam zahvaljujem .
Jelaalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:41   #3658
Quote:
Dinozg98 kaže: Pogledaj post
pito sam prijatelja na prvoj godini, reko je da je 3+2.
Ako mi ne vjerujes neka netko tko je na EFZG-u potvrdi.
Osobno završio ekonomiju (preddiplomski i diplomski). Na EFZG je 4+1. Odnedavno 5+0.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:32   #3659
Pozdrav, ima nekog ovdje tko studira kroatistiku? Kakav je fakultet, je li teško upasti?
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:02   #3660
Quote:
Jelaalu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

S obzirom na to da nagodinu upisujem fakultet, počela sam razmišljati što upisati. Pravo i politologija me podjednako zanimaju, odnosno poslovi koje njima mogu obavljati. No stalno čitam o tome kako je FPZG loš fakultet i kako ga ne treba upisivati. Mene sada zanima koliko su to istine te je li mi isplativije upisati i završiti pravo ili politologiju ukoliko mi je želja baviti se konzultantskim poslom i sl.
Svaki savjet i mišljenje je dobrodošlo i svima vam zahvaljujem .
Jedna je stvar upisat Fakultet ili smijer koji te zanima a druga stvar je upisat
Fakultet skojim ces lakse nac posao.
Tko zeli posao, dobru placu i mogucnost da sigurno u inozemstvu sa zavrsenim smijerom pronadje posao onda preporucejem smjerove STEM

S=science
T=technology
E=engineering
M=mathematic

Naravno tu su jos i medicina i pravo!
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.