Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 12:00   #2121
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Majka radi do kasno i ona se brine o psicu tako da su njih dva sami preko dana, ostao sam ugodno iznenaden koliko je informirana i da je beba primila prva dva cjepiva i ima zastitu od krpelja. Krele je inace brizan prema zivotinjama ali kad ga ulove manijakalne faze taj je u nekom drugom filmu.

Beba je pokazala da bas nije bedasta pa vise nije na ulici nego se uvalio u veliko ogradeno susjedno dvoriste gdje cijeli dan maltretira velikog labradora

Inace prekrasan pekic, nije papirnat ali je po svim detaljima krasan predstavnik svoje rase kakvog vec dugo nisam vidio - fina ravna njuskica, crna maskica po standardu, boja pijeska i s vrlo bujnom dlakom.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:32   #2122
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Majka radi do kasno i ona se brine o psicu tako da su njih dva sami preko dana, ostao sam ugodno iznenaden koliko je informirana i da je beba primila prva dva cjepiva i ima zastitu od krpelja. Krele je inace brizan prema zivotinjama ali kad ga ulove manijakalne faze taj je u nekom drugom filmu.

Beba je pokazala da bas nije bedasta pa vise nije na ulici nego se uvalio u veliko ogradeno susjedno dvoriste gdje cijeli dan maltretira velikog labradora

Inace prekrasan pekic, nije papirnat ali je po svim detaljima krasan predstavnik svoje rase kakvog vec dugo nisam vidio - fina ravna njuskica, crna maskica po standardu, boja pijeska i s vrlo bujnom dlakom.
Andraj, a sto je bilo sa sirotim bolesnim i napustenim vucjakom o kome se ogavne seljacine nisu brinule...

Pa je li ga to najstarija kcer odvela na lijecenje, ili na eutanaziju?
je li ziv?

Zgadjena sam ljudima, pretvaram se u hermita ( doduse posve okruzenog zivotinjicama, s njima nikakvih problema nemam).
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:45   #2123
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Prenio sam pogresan info jer ga nisam danas vidio posto se negdje bio zavukao. U petak je dogovorena eutanazija, ona je od svih njih OK i htjela je to i prije samo joj nisu dali tako da ne sumnjam.

Pekic je za sad siguran, ovaj se opet unormalio i cijelo podne se igra s malim.

BTW. Sakupili smo veliku vrecu plisanih igracaka s kojima su se igrale tri generacije mojih pasa, od toga dvije u vidu pekinezera.
Malome iskipali hrpu i od svega prvu odabrao jednog psica koji je veci od njega, a kojeg su oba moja pekinezera najvise voljela dok Teddy bas i ne. Zanimljivo i dirljivo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 23:17   #2124
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Prenio sam pogresan info jer ga nisam danas vidio posto se negdje bio zavukao. U petak je dogovorena eutanazija, ona je od svih njih OK i htjela je to i prije samo joj nisu dali tako da ne sumnjam.

Pekic je za sad siguran, ovaj se opet unormalio i cijelo podne se igra s malim.

BTW. Sakupili smo veliku vrecu plisanih igracaka s kojima su se igrale tri generacije mojih pasa, od toga dvije u vidu pekinezera.
Malome iskipali hrpu i od svega prvu odabrao jednog psica koji je veci od njega, a kojeg su oba moja pekinezera najvise voljela dok Teddy bas i ne. Zanimljivo i dirljivo.
Znaci nema lijeka za starog vucjaka, rjesenje je samo eutanazija za sirotana zanemarenog od strane nebica?
Dajte mu bar vode i hrane da makar ne umire tako bijedno, prokleti da su ti bijednici kod kojih je jadnik zivjeo...

Kao dijete imala sam dvije ambicije, tj. da budem:

1) Tiranosaurus, i strasna bih ja bila s ogromnim celjustima i kandjevitim nogama, kojima bih bila u mogucnosti rastrzati na komadice sve one koji na bilo koji nacin muce zivotinje. Bili bi kao raznjici/ mljeveno meso, koje bih pobacala naokolo, da se njima hrane lavovi, psi, i macke...
Uzivala bih u tome dok oni cvile pod mojim strasnim siljastim zubima i kandjama od pola metra.

2) Slasticar, pa da pecem krafne od kojih bi ja najvise pojela.
Odbacila sam imbecilne slasticarske ambicije u medjuvremenu. Ostajem pri Tiranourasorskim.

Zao mi je da djetinji snovi nisu ostvarivi, jer da jesu, sad bih ja Agnaby kao strasni Tiranosaurus harala svijetom i gnjecila i komadala i pretvarala u mljeveno meso sve kreature koje se iskaljuju nad bespomocnima. Dijelila bih pravdu jacega.

Steta sto nisam nikad postala fizicki Tiranosaurus, osim u svojoj dusi. Pa se tako borim protiv seljacina u okolisu i zlotvora koji zivotinjice zlostavljaju.
Misle da mogu, ali ja ne dam...

I da, ljudi su ( premocnom vecinom) govna.
Plemenitih je premalo.

NB: A takovi ste ( plemeniti) Vi, lijepo je da ste dali igrackice malom Pekinezericu.

Zadnje uređivanje agnaby14 : 14.06.2017. at 23:36.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:46   #2125
Dosta je bilo
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:08   #2126
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Dosta je bilo
Sorry,i isprike svim forumashima.
Uzasno sam se nasekirala, sjetila sam se nekih stvari, i necu vise.
Znam kako je kad ti poluvucjakpoluvuk umire na rukama jer ja ga nisam mogla spasiti - moj Aal. I 13 godina bili zajedno u svemu.
Ispricavam se jer sam se sjetila svega i bilo mi je pretesko.

Zadnje uređivanje agnaby14 : 15.06.2017. at 23:19.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:08   #2127
Evo nas natrag iz Beograda. Bolje, puno bolje nego u Banjoj Luci.

Nismo naišli na ugostiteljski objekt gdje pas ne smije na terasu. Kafići, restorani, slastičarnice... I u Pančevu. Na mnogim mjestima donesu vodu za psa ili pitaju treba li donijeti. Neki čak cijelo vrijeme drže zdjelice. Ne znam kako je sa zatvorenim prostorima restorana, vrijeme je bilo lijepo pa smo stalno sjedili vani. U zatvorenom prostoru smo bili u kafićima. Vidio sam da dosta lokala ima istaknute naljepnice da su pet friendly (npr. kafići, ljekarne).

Dok smo se vozili po gradu, vidio sam i nekoliko parkova za pse. Posjetili smo onaj na Tašmajdanu dok smo onuda šetali. Čak i Pančevo ima uređen park za pse.

U većini običnih parkova sam vidio table da se psi ne smiju puštati, ali na nekima piše da se smiju puštati od nekih večernjih/noćnih sati (ne sjećam se 21, 22, 23) do jutarnjih (9 i 10). Jedan period vrijedi zimi, a drugi ljeti. Npr. ljeti do 9, a zimi do 10 sati ujutro. No, često ljudi puštaju unatoč zabranama (recimo kao kod nas na džamiji).

Ima dosta lutalica, ali puno manje nego što sam očekivao (po pisanjima sam očekivao čopore na svakom koraku). Ljudi ih znaju hraniti, izvedu svog psa u šetnju pa ponesu nešto i za lutalice koje se motaju po parku. Nekad je to dehidrat, a nekad neka kifla.

Ima puno psećeg dreka po ulicama. Ne znam koliko je to od tih lutalica, a koliko od vlasnika koji ne kupe. Ne sjećam se da sam vidio ijednog vlasnika koji nije kupio za svojim psom. Ne kažem da ih nema.

Nikakvih neugodnih iskustava, pogleda i sličnog. Dapače, uglavnom osmijeh kada vide psa, pitanje mogu li ga pomaziti, kompliment...

Ne znam smiju li u javni prijevoz i pod kojim uvjetima. Jedna gospođa nam je rekla da stavimo svoju na ruke i idemo autobusom. Je li to službeno ili neslužbeno, nemam pojma.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:06   #2128
Pretpostavljam da ste se kretali po popularnim lokacijama pa iz tog razloga niste vidjali bas lutalice. Recimo, frendica mi zivi u novom Bgu i oko zgrade ima, bez pretjerivanja, 10 lutalica koje zive tamo i nitko ne radi nista po pitanju da ih se makne.

S druge strane, u centru Bga sve zgrade u kojima sam bila na izlasku imaju vrecice uz natpis u stilu "cuvajmo stari grad cistim".

Drago mi je da se situacija popravlja i tamo iako ima bas jako puno zapostavljenih dijelova. Recimo, jucer kad smo se vracali iz Bga sam na autocesti vidjela dva psa lutalice, pojma nemam odakle su tamo dosli jer u blizini nije bilo naseljeno.

Nego, jel Bella uzivala, to ti nama reci?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 10:39   #2129
Spavali smo u unajmljenom stanu na Dorćolu i po centru se najviše muvali. Išli smo i do Banovog brda svaki dan. Zemun, Pančevo.

Kada smo se vozili prema Beogradu, na prvom odmorištu nakon granice, vidjeli smo dvije lutalice. Možda si vidjela iste

Bella je jedan super pas za putovanja. U automobilu samo spava. Čim uđe u svoj transporter, dok se još isparkiravamo, ona počne hrkati. I spava satima. Danima
I u novom prostoru se odmah snađe. Vratimo se iz jutarnje šetnje, a ona nakon doručka odmah na svoj jastuk u spavaćoj i baš ju briga što se mi spremamo ići van pa nam nije problem ostaviti ju samu ako je potrebno, čitaj noćni provod, inače je išla svugdje s nama.
Svako jutro si je našla nekog psa s kojim bi se igrala. Najbolji joj je bio jedan špringer španijel ispred zoološkog vrta, jedva smo se pokupili iz parka.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 18:56   #2130
Pitanje - ako policija pokupi vlasnika psa koji je jedina osoba s kojom u tom trenutku zivi, sto se dogada s zivotinjom ? Dumovec ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:09   #2131
Da li tabl protiv parazita dobili smo caniverm moze izazvat kakve nuspojave?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:03   #2132
Dobili ste Caniverm prilikom redovnog cijepljena protiv bjesnoće, jel?

Prije da pas reagira na cijepivo nego na tabletu.

Kakve promjene zamječuješ?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:09   #2133
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Dobili ste Caniverm prilikom redovnog cijepljena protiv bjesnoće, jel?

Prije da pas reagira na cijepivo nego na tabletu.

Kakve promjene zamječuješ?
Primjene u obliku jednog povracanja prozirnog sadrzaja i mekse poluproljevaste stolice to je bilo nocas i od tada vise nije kakala,tabletu sam joj dala jucer popodne a cjepljena je u utorak tako da mislim da je prije od tablete to.cula sam joj i zavijanje u trbuhu kad sam ju nosila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 18:19   #2134
Andrej, ne znam gdje bih ovo pitala pa ću ovdje: čini mi se da si upravo ti svojevremeno spomenuo nekakvog posrednika koji dostavlja pošiljke koje inozemni prodavač ne šalje u Hrvatsku. Možeš li, molim te, ponoviti link? Hvala!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:43   #2135
Jesam, oslo u PP
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 19:04   #2136
kak sam se sad uzrujala na temi o hrani...i čudim se kako svi smireno objašnjavate čovjeku, a u meni kipi.
i ovo sa marzama od 300%

uf. ja bih zbilja uvela neki tečaj za ljude PRIJE no što nabave psa.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 22:15   #2137
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Jesam, oslo u PP
Hvala. Primljeno.

Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
kak sam se sad uzrujala na temi o hrani...i čudim se kako svi smireno objašnjavate čovjeku, a u meni kipi.
i ovo sa marzama od 300%

uf. ja bih zbilja uvela neki tečaj za ljude PRIJE no što nabave psa.
Ma to mi malo nabijamo postove na podforumu. Da potpuno ne zamre. Znaš i sama da su najgluše uši u onoga tko ne želi čuti.

Uvesti tečaj za ljude prije nego što nabave psa? A što bi onda radili PŽ?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 02:29   #2138
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
uf. ja bih zbilja uvela neki tečaj za ljude PRIJE no što nabave psa.
Ma kakav tečaj. Dozvole. I za pse i za mačke i za zmajeve i za djecu.

Al ajd može i tečaj za početak.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:15   #2139
Ma gospodin je pretpostavljam starije životne dobi i njima objašnjavati o prehrani je jednako smisleno kao lupanje glavom u zid. Ali, za druge koje će doći na pdf da vide da gospon brije.

Al prenerazim se prvo kad čujem čime neko hrani životinju i još gorljivo zastupa stajalište da je to uber dobro.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:21   #2140
Ja bih baš rekla da je neki mlađi, misli da najbolje zna
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.