Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 13:56   #401
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Mainstream znanstvenici-redukcionisti, medicinari, farmaceuti .... meni je sve to u istom košu
Mozda tebi i jest sve u istom košu
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 21.06.2017., 15:14   #402
Sat besplatne transedukacije:

Apemant is offline  
Old 22.06.2017., 00:21   #403
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Mozda tebi i jest sve u istom košu
I ti si mi u tom košu
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 22.06.2017., 20:57   #404
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
I ti si mi u tom košu
A ja mislio da ljudi otvorenog uma ne svrstavaju ljude u kutije s naljepnicima

Da ne govorim da je u toj kutiji baš kupus
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 22.06.2017., 22:02   #405


paklara is offline  
Old 22.06.2017., 23:47   #406
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
A ja mislio da ljudi otvorenog uma ne svrstavaju ljude u kutije s naljepnicima

Da ne govorim da je u toj kutiji baš kupus
Nisu kutije s naljepnicama nego baš koševi.

Ljudi otvorenog uma imaju koševe za ljude zatvorenog uma
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 23.06.2017., 07:09   #407
stanoviti Sigmun-d mi strogo piše :

''I ne kaže se "na niti jedno" nego "niti na jedno".
==
Može li mi neki jezikoslovac ili ljubitelj uzaludnih higjeničarskih pravila objasniti
zašto je to tako važno napisati - niti na jedno pitanje ... , a ne kako je priprosti parsifal napisao - na niti jedno pitanje ... .
==

Mislim da su lektori i lingvističari nekreativni štreberi koji nikako i nigdje nisu mogli uspjeti u životu pa su krenuli u područje u kojem je važnija forma od sadržaja i u područje koje nacionalna politika obožava.
I onda oni odjednom osjete svoju kosmičku važnost jer im je plaćen seminar i vikend u hotelu na kojem će 3 dana raspravljati je li ''pravilno'' grJeška ili greška , ili ne ću ili neću.

Mogu razumijeti da netko voli napisati friedrich nietzsche,ali ne vidim ZAŠTO je pogrešno napisati fridrih niče, tj zar nije važno da se razumemo i da se MOŽE pisati i kako govorimo ..

Nije li to tako PRIRODNO i jednostavno pravilo - piši kao što govoriš
Nije li pečat istine jednostavnost i nema ništa jednostavnije od ideje - piši kao što govoriš

itd itd
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 23.06.2017. at 07:33.
parsifal is offline  
Old 23.06.2017., 09:32   #408
Nitko ne piše kako govori. Uzmi neki snimljeni razgovor, i kreni ga zapisivati, pa ćeš vidjeti u kojoj mjeri "popravljaš" izrečeno. I ne radi pravopisaca nego jer je pisanje drugačiji medij od govora. U govoru je velik broj rečenica nedovršen, puno ima ponavljanja, zastajanja, itd. Naprosto je fakt da pišemo drugačije nego što govorimo.
nitko drugi is offline  
Old 23.06.2017., 10:05   #409
A evo primjer i za pojedinačnu riječ: postoji riječ "urudžbeni" - urudžbeni broj, urudžbeni zapisnik. Znam da me zbunjivala prvi put kad sam vidio tu riječ - što je to "urudžbeni"? A da se ne piše kako se (tobože) govori, nego da piše "uručbeni", onda bih odmah skontao da se radi o nekom uručivanju, i razumio.

Ukratko: piši kako misliš i govori kako misliš, a ne piši kako govoriš.
nitko drugi is offline  
Old 23.06.2017., 10:08   #410
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Nisu kutije s naljepnicama nego baš koševi.

Ljudi otvorenog uma imaju koševe za ljude zatvorenog uma
Na tom košu bi trebalo pisati antifragile.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 23.06.2017., 11:40   #411
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Nitko ne piše kako govori.
Mislio sam na pisanje riječi koju izgovorimo kao Niče, Šekspir , Ženeva, Cirih ..

Quote:
Uzmi neki snimljeni razgovor, i kreni ga zapisivati, pa ćeš vidjeti u kojoj mjeri "popravljaš" izrečeno. I ne radi pravopisaca nego jer je pisanje drugačiji medij od govora. U govoru je velik broj rečenica nedovršen, puno ima ponavljanja, zastajanja, itd. Naprosto je fakt da pišemo drugačije nego što govorimo.
To se slažem, naravno.
Nisam mislio doslovno da se UVIJEK piše ako što se govori.
Ja bolje pišem nego što govorim.

Ne zato što danima uređujem tekstove koje pišem po forumu, nego što se ipak mogu vratiti unazad i uočiti nespretnosti pa se u tih 15 ak minuta dopuštenog vremena može popraviti tekst.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 23.06.2017., 11:44   #412
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
A

Ukratko: piši kako misliš i govori kako misliš, a ne piši kako govoriš.
Slažem se , ali volio bih da mi wand i Sigmund i mravac8 iostali objasne otkud dolaze naše misli

-gdje je skladište misli

-zašto svi wandovi pokusi i sva nauka svijeta nisu za ovih 100 godina našli skladište memorije u 1,8 kila sive tvari ...

-gdje su sakriveni mega-giga-hiper terabajti wandove memorije
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 23.06.2017., 11:51   #413
A govoriš li ti wand ili vand? Ako kažeš vand zašto pišeš wand? Kažeš li Šekspir ili Šejkspir (i ako je ovo drugo, je li r na kraju te riječi isto kao r u romobil? I što ako netko piše Šekspir a netko Šejkspir, povećava li se time komunikacijska jednostavnost ili se smanjuje?
nitko drugi is offline  
Old 23.06.2017., 12:03   #414
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Slažem se , ali volio bih da mi wand i Sigmund i mravac8 iostali objasne otkud dolaze naše misli

-gdje je skladište misli

-zašto svi wandovi pokusi i sva nauka svijeta nisu za ovih 100 godina našli skladište memorije u 1,8 kila sive tvari ...

-gdje su sakriveni mega-giga-hiper terabajti wandove memorije
Kako mislis nisu nasli? Znanstvenici znaju tocno kako se pohranjuje a i cisti memorija, kojim stanicnim procesima itd.

Pogledaj obicnu (umjetnu) neuronsku mrezu kako pamti prilagodbu pa ce ti valjda biti jasno otkud memorija.
addx is offline  
Old 23.06.2017., 13:24   #415
"Maja Šuput se fotkala samo u gaćicama i pokazala dobar dio grudi"
addx is offline  
Old 23.06.2017., 13:30   #416
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Slažem se , ali volio bih da mi wand i Sigmund i mravac8 iostali objasne otkud dolaze naše misli

-gdje je skladište misli

-zašto svi wandovi pokusi i sva nauka svijeta nisu za ovih 100 godina našli skladište memorije u 1,8 kila sive tvari ...

-gdje su sakriveni mega-giga-hiper terabajti wandove memorije
Ja sam idiot pa nemam misli o mislima.

Pitaj one koji nisu idioti.

Inače, da nisam idiot možda bi ti i pokušala odgovoriti na pitanje. Ali budući da jesam onda neću. Razgovaram samo sa sebi ravnima odnosno idiotima. Ne razgovaram sa onima koji su toliko pametniji od mene koliko si ti pametniji.
mravac8 is offline  
Old 23.06.2017., 16:21   #417
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Na tom košu bi trebalo pisati antifragile.
Naprotiv.
To je koš "Extrafragile"
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 25.06.2017., 08:49   #418
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ali vrane, no way. Sleti fino na sigurnu udaljenost od 4 metra i nema šanse da se približi. Nagađam da je to zato što je krupna i stoga troma, a 'intuitivno zna' da je troma i zato u upasnosti od hvatanja. Dočim vrapci skakuću okolo k'o da gledaš ubrzani film lol.

Mijenjaju se vremenom. Prije petnaestak godina nisi joj mogao prići niti na 20 metara.. Pogotovo one šta obitavaju pretežito u gradovima, makar koliko sam primjetio sve imaju tendenciju ići van istih u potrazi za hranom, a u grad se vraćaju obično pred večer budući imaju nerijetko tamo gnijezda po parkovima.



Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ma mali je, papigica tigrica, a ona prava haharica. Napada pse na hodniku, susjedi svoje pse plaše mojom mačkom: *Budi dobar, nemoj trčati, maca će te, maca će te ......*
Meni su govorili da je (kućni) ljubimac odraz gazde. A neko kaže i obrnuto..
samting is offline  
Old 25.06.2017., 13:38   #419
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post



Ajd kad si već bezecirao najbolji, ja ću uzeti Chaos Unleashed.

Preferirana zamjenica mi je . Dakle ne on, ne ona nego .

Molim da mi se od sada tako obraćate ili ću se inače svaki put rasplakati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 25.06.2017., 15:20   #420
Gorila dervis :rofl
addx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.