Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 14:43   #21
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Naš frend, musliman, je pozvao na svadbu samo mog muža, zatražio ga za kuma. Mi smo tu kvaku izignorirali i došli oboje.
I? Nisam pojma imal da na muslimanske svadbe idu sam muškarci kao i na sprovode? Kolko Vas je bilo žena?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:44   #22
Ja ne volim svadbe, ali mi je grozno da bi netko sad istjerivao neku pravdu na tuđoj svadbi i pojavljivao se gdje je nepozvan i slično, pa jebemu nije tvoja svadba, svadba je od mladenaca, ako su oni tako odlučili, ako je njihova volja to treba poštovati, tko se ne slaže neka ni ne dođe i gotovo.

Naslušala sam se prigovaranja drugih ljudi u vezi nekih postupaka mladenaca, od mjesta sjedenja, do toga s kime će kum/ a plesati, gdje će sjediti i slično i uvijek mi u glavi stoji upitnik jer smatram da je to njihov dan, a ne tvoj, svatko ima pravo raditi svoju svadbu po svojim pravilima. Neće svijet propasti ako se ode sam, meni ne bi smetalo, ali kome smeta bolje onda neka ne ide ni jedno, ali ovako raditi neke scene, ono halo.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:48   #23
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
I? Nisam pojma imal da na muslimanske svadbe idu sam muškarci kao i na sprovode? Kolko Vas je bilo žena?
I kod nas je u pitanju svadba muslimana,,i moj muz je kum,ali nije obicaj da ne idu zene to je netacno..u dzamiju ulaze i zene i muskarci samo ne sjede izmjesano,onda u hotelu bude kao bilo koja svadba..tako je svugdje gdje sam ja bila na svadbama u bosni

a i moj muz je skroz iznenadjen i kaze da je taj njegov drug uvijek bio krampa,i nije ovo ni prvi put da pokazuje svoju zadrtost,samo se pitam kako ce izdrzat u braku
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:50   #24
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
I? Nisam pojma imal da na muslimanske svadbe idu sam muškarci kao i na sprovode? Kolko Vas je bilo žena?
Pa bile su im žene. Majka, sestra. U stvari, kako je mala svadba bila u pitanju, nisam ni skužila da se radi o nekom običaju.

Gle, mi svugdje idemo skupa. Ko nas poznaje, zna da je tako. Možeš me naprosto ne pozvat.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:50   #25
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
...
a i moj muz je skroz iznenadjen i kaze da je taj njegov drug uvijek bio krampa,i nije ovo ni prvi put da pokazuje svoju zadrtost,samo se pitam kako ce izdrzat u braku
Ovo je zdrav smisao za humor sarajka

Bez brige, bude njega žena izdresirala.Hoće to sa takvim zadrtima muškarčinama.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:50   #26
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
I kod nas je u pitanju svadba muslimana,,i moj muz je kum,ali nije obicaj da ne idu zene to je netacno..u dzamiju ulaze i zene i muskarci samo ne sjede izmjesano,onda u hotelu bude kao bilo koja svadba..tako je svugdje gdje sam ja bila na svadbama u bosni

a i moj muz je skroz iznenadjen i kaze da je taj njegov drug uvijek bio krampa,i nije ovo ni prvi put da pokazuje svoju zadrtost,samo se pitam kako ce izdrzat u braku
Pa onda stvarno mi nije jasno koji kurac mu tvoj muž ne veli da ti dolaziš na tulum poslije mise?!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:52   #27
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa bile su im žene. Majka, sestra. U stvari, kako je mala svadba bila u pitanju, nisam ni skužila da se radi o nekom običaju.

Gle, mi svugdje idemo skupa. Ko nas poznaje, zna da je tako. Možeš me naprosto ne pozvat.
Neobično stvarno. Ajde da mu tvoj muž nije kum bil još bi nekak i razumjel I kak je taj papak odreagiral kad si se pojavila?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:53   #28
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Neobično stvarno. Ajde da mu tvoj muž nije kum bil još bi nekak i razumjel I kak je taj papak odreagiral kad si se pojavila?
Muž je rekao da ja svakako dolazim, tak da nije bilo iznenađenja.

Meni je bilo zanimljivo, moram priznat, na tradicionalnoj muslimanskoj svadbi.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:55   #29
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Muž je rekao da ja svakako dolazim, tak da nije bilo iznenađenja.

Meni je bilo zanimljivo, moram priznat, na tradicionalnoj muslimanskoj svadbi.
Aha. Ja sam mislil da si se ti sam pojavila. Pa da i mene to recimo zanima. Nije ovo tema ali kaj sad da li je dosta razičita od naših klasičnih?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:05   #30
Moje mišljenje je da pozivanje prijatelja/prijateljice bez partnera (ukoliko se radi o ozbiljnoj vezi ili braku) znači nepoštivanje tog prijatelja i njegova izbora. To nije odlazak na kavu u muškom ili ženskom društvu, ili, npr., odlazak na nogometnu utakmicu, nego odlazak na vjenčanje gdje je normalno da uzvanici dolaze u parovima. Da mene neka frendica pozove na vjenčanje uz napomenu da dođem sama, zahvalila bi se, kupila joj poklon i odbila doći na vjenčanje. Tko ne želi mog partnera na vjenčanju, ne poštuje ni mene ni njega. Ako nema mjesta u sali, neka zovu samo najužu rodbinu a prijatelje počaste naknadno.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:24   #31
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Aha. Ja sam mislil da si se ti sam pojavila. Pa da i mene to recimo zanima. Nije ovo tema ali kaj sad da li je dosta razičita od naših klasičnih?
Obred je jako sličan crkvenom.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:31   #32
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da pozivanje prijatelja/prijateljice bez partnera (ukoliko se radi o ozbiljnoj vezi ili braku) znači nepoštivanje tog prijatelja i njegova izbora. To nije odlazak na kavu u muškom ili ženskom društvu, ili, npr., odlazak na nogometnu utakmicu, nego odlazak na vjenčanje gdje je normalno da uzvanici dolaze u parovima. Da mene neka frendica pozove na vjenčanje uz napomenu da dođem sama, zahvalila bi se, kupila joj poklon i odbila doći na vjenčanje. Tko ne želi mog partnera na vjenčanju, ne poštuje ni mene ni njega. Ako nema mjesta u sali, neka zovu samo najužu rodbinu a prijatelje počaste naknadno.
Je, grozne su to stvari. Ipak je Vjenčanje centralni događaj u životu, što mladenaca, što rodbine, frendova, susjeda i kolega i tko me na To ne pozove/povede, s našim druženjem je gotovo zauvijek.
Red je red.
Nadam se da moj dragi čita ovu temu i ako mu se bude ženio netko koga nikad u životu nisam vidjela i na svadbi neće biti nitko koga poznajem, da zna što mu je činiti, inače...
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:39   #33
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Je, grozne su to stvari. Ipak je Vjenčanje centralni događaj u životu, što mladenaca, što rodbine, frendova, susjeda i kolega i tko me na To ne pozove/povede, s našim druženjem je gotovo zauvijek.
Red je red.
Nadam se da moj dragi čita ovu temu i ako mu se bude ženio netko koga nikad u životu nisam vidjela i na svadbi neće biti nitko koga poznajem, da zna što mu je činiti, inače...
Ukoliko se radi o pravim prijateljima, onda se očekuje da ti prijatelji poznaju partnera/icu svog prijatelja ili prijateljice. Osobno sam na svoje vjenčanje zvala samo ljude koji su mi jako bliski u obitelji i među prijateljima, nikoga nisam zvala reda radi i da zadovoljim formu. Ali mi nije palo napamet pozvati prijateljicu bez dečka ili muža bez obzira koliko ja bila s njima bliska.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:43   #34
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Ukoliko se radi o pravim prijateljima, onda se očekuje da ti prijatelji poznaju partnera/icu svog prijatelja ili prijateljice. Osobno sam na svoje vjenčanje zvala samo ljude koji su mi jako bliski u obitelji i među prijateljima, nikoga nisam zvala reda radi i da zadovoljim formu. Ali mi nije palo napamet pozvati prijateljicu bez dečka ili muža bez obzira koliko ja bila s njima bliska.
Osobno me boli briga za sve svadbe ovog svijeta, ali koga briga za što mene boli briga
Enivej, mislim da onaj tko svadbu radi ima pravo napravit kako god ga je volja, pa makar na svadbu pozvao samo bakinu prvu susjedu, konobara iz lokalne birtije, samo drugu od ćaćine 4 žene, a majku ne i kaj ja znam, frendovu papigu.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:44   #35
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da pozivanje prijatelja/prijateljice bez partnera (ukoliko se radi o ozbiljnoj vezi ili braku) znači nepoštivanje tog prijatelja i njegova izbora. To nije odlazak na kavu u muškom ili ženskom društvu, ili, npr., odlazak na nogometnu utakmicu, nego odlazak na vjenčanje gdje je normalno da uzvanici dolaze u parovima. Da mene neka frendica pozove na vjenčanje uz napomenu da dođem sama, zahvalila bi se, kupila joj poklon i odbila doći na vjenčanje. Tko ne želi mog partnera na vjenčanju, ne poštuje ni mene ni njega. Ako nema mjesta u sali, neka zovu samo najužu rodbinu a prijatelje počaste naknadno.
U potpunosti se slažem. To što je njihovo vjenčanje ne znači da je u redu biti potpuno sebičan i zanemariti zadovoljstvo gosta. Ne znam, u mojoj glavi bi svatko tko je na mjestu na njemu očito važan dan htio da se ljudi s kojima je odlučio podijeliti svoju sreću osjećaju što ugodnije moguće. A svatko tko je u normalnom odnosu sa svojom polovicom bi se osjećao ugodnije da na događaju s nemalim trajanjem kao što je ovaj uz njega sjedi partner a ne neki (polu)stranac.
I ne, neće nitko propasti ako sam ode na vjenčanje. Ali stvar je u principu. Ako ja mogu izdvojiti svoje vrijeme, novac, itd. na tebe, iako možda nisam luda za svadbama i besmislenim crkvenim obredima, možeš i ti potrpiti mog partnera iako ti možda ne odgovara ili ti je iz nekog razloga jednostavnije da ga ne zoveš. To se zove uzajamno poštovanje i uvažavanje.
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:45   #36
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Je, grozne su to stvari. Ipak je Vjenčanje centralni događaj u životu, što mladenaca, što rodbine, frendova, susjeda i kolega i tko me na To ne pozove/povede, s našim druženjem je gotovo zauvijek.
Red je red.
Nadam se da moj dragi čita ovu temu i ako mu se bude ženio netko koga nikad u životu nisam vidjela i na svadbi neće biti nitko koga poznajem, da zna što mu je činiti, inače...
Tebe ne bum zval ni na tvoju svadbu
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:46   #37
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Tebe ne bum zval ni na tvoju svadbu
Pametno, obično sramotim ljude na takvim događanjima
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:51   #38
Glede običaja, i na sprovodima kad se razdvajaju muškarci od žena, mi pričekamo da se svi poslože i među zadnjima idemo skupa. Obično bude još parova na repu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:56   #39
Koje su to meni idiotarije s razdvajanjem muškaraca i žena bilo gdje, momentalno mi izaziva potrebu za suprostavljanjem tome. Koji k, čemu to? Nedavno sam to prvi put vidjela i na nekoj sahrani (ili to prije nisam zapazila jer mi se živo fućkalo gdje se od mene očekuje da stojim, jer mi je umro netko drag i to je bilo jedino bitno).
Sorry na offtopicu, ali zaista me zanima kakve su to debilane.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:59   #40
Pa nipodastavanje zena, eto to je to, nismo ravnopravne sa muskarcima, pa ne mozemo ni zajedno svuda da budemo! Uzas!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.