Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 12:20   #1
Koji rabljeni do 5500 eura

Imao sam nedavno nesrecu i auto mi je proglasen totalkom te sad razmisljam o popravku i prodaji tog auta te zamijeni s drugim, novijim vozilom. Budzet bi mi bio nekih 5500 do 6000 eura. E sad trazim auto koji je sportskiji, znaci da ga se moze malo i s gustom provozat, ali da je istovremeno uduban jer ipak vecinu vremena vozim po gradskim rupama. Najrade bi uzeo neku malu raketu tipa Twingo RS, al mislim da bi me njegov ovjes ubio u svakodnevnoj voznji.

Uglavnom nemam puno kriterija, ovo su glavni:
- klima
- 2007. ili novije
- 110ks ili vise
- do 120t km
- po mogucnosti benzinac (radim cca 10t km godisnje)

Jos mi je jedna opcija Volvo S40 od frenda, on je dosta izvan mog budzeta, cca 7500 eura, ali je auto u odlicnom stanju, mislim oko 150t km, 110ks dizel. Taj auto mi se jako svida, istovremeno je udoban, tih, utegnut, a moze ga se i fino vozit prema tome da je na bazi Focusa. Sto mislite o toj opciji?

Svaki savjet je dobrodosao, hvala
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:11   #2
Volvo je bi bio ok glede udobnosti, samo glede "sportskije" vožnje baš i ne.
No ako ti se auto sviđa i znaš mu povijest održavanja, nek ti frend spusti malo cijenu.
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:33   #3
Možda Suzuki Swift?
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:40   #4
Quote:
mack5 kaže: Pogledaj post
Volvo je bi bio ok glede udobnosti, samo glede "sportskije" vožnje baš i ne.
No ako ti se auto sviđa i znaš mu povijest održavanja, nek ti frend spusti malo cijenu.
A gle za moje potrebe sportske voznje je cisto ok, nije ne znam kakva jurilica, al nit sam ja osoba koja gura auto do limita.
A cijena je vise manje fix, nebi dao ispod.

Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Možda Suzuki Swift?
Jedino mi sport dolazi u obzir, jbg drzat cu auto duze vrijeme pa znam da bi mi 90ak konja koliko 1.3 verzija ima brzo dosadilo.

http://www.njuskalo.hr/auti/suzuki-s...oglas-20515553

Ovo je jedini sport koji mi upada u budzet, al ne cini mi se bas nesto ocuvan, kao da prednji branik zijeva u odnosu na haubu i ova poderotina na sicu bi me ubila u pojam.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:05   #5
Previše zahtjeva, a premalo novaca
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:20   #6
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Previše zahtjeva, a premalo novaca
A bas sam mislio da nisam zahjtevan.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:29   #7
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bra...oglas-22268755

Ja bi ovo uzeo bez razmišljanja ahaha.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:56   #8
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Imao sam nedavno nesrecu i auto mi je proglasen totalkom te sad razmisljam o popravku i prodaji tog auta te zamijeni s drugim, novijim vozilom. Budzet bi mi bio nekih 5500 do 6000 eura. E sad trazim auto koji je sportskiji, znaci da ga se moze malo i s gustom provozat, ali da je istovremeno uduban jer ipak vecinu vremena vozim po gradskim rupama. Najrade bi uzeo neku malu raketu tipa Twingo RS, al mislim da bi me njegov ovjes ubio u svakodnevnoj voznji.

Uglavnom nemam puno kriterija, ovo su glavni:
- klima
- 2007. ili novije
- 110ks ili vise
- do 120t km
- po mogucnosti benzinac (radim cca 10t km godisnje)

Jos mi je jedna opcija Volvo S40 od frenda, on je dosta izvan mog budzeta, cca 7500 eura, ali je auto u odlicnom stanju, mislim oko 150t km, 110ks dizel. Taj auto mi se jako svida, istovremeno je udoban, tih, utegnut, a moze ga se i fino vozit prema tome da je na bazi Focusa. Sto mislite o toj opciji?

Svaki savjet je dobrodosao, hvala
Eh...ja bi se protegnuo do volva, nek frend spusti malo cijenu

U normalnoj vožnji će ti se taj turbo dizel činiti puno sportskije od atmo benzinca iste, pa i veće konjaže...

Osim ako nisi fan frljenja benzinaca u crveno...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:14   #9
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
A gle za moje potrebe sportske voznje je cisto ok, nije ne znam kakva jurilica, al nit sam ja osoba koja gura auto do limita.
A cijena je vise manje fix, nebi dao ispod.



Jedino mi sport dolazi u obzir, jbg drzat cu auto duze vrijeme pa znam da bi mi 90ak konja koliko 1.3 verzija ima brzo dosadilo.

http://www.njuskalo.hr/auti/suzuki-s...oglas-20515553

Ovo je jedini sport koji mi upada u budzet, al ne cini mi se bas nesto ocuvan, kao da prednji branik zijeva u odnosu na haubu i ova poderotina na sicu bi me ubila u pojam.
eh nebi tak govorio za Swiftača da si probo onaj s početka 90tih...govorilo se o njema kao "widow maker"
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:51   #10
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bra...oglas-22268755

Ja bi ovo uzeo bez razmišljanja ahaha.
Ni ne izgleda lose, jedino nikad nisam previse volio Fiate. Al istrazit cu malo o tom Bravu, svakako ulazi u obzir.

Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Eh...ja bi se protegnuo do volva, nek frend spusti malo cijenu

U normalnoj vožnji će ti se taj turbo dizel činiti puno sportskije od atmo benzinca iste, pa i veće konjaže...

Osim ako nisi fan frljenja benzinaca u crveno...
A volim vrtit benzince sto cu.
A i nekako ih preferiram kod kupnje rabljenog zbog potencijalnih problema. Ajde kod ovog od frenda znam da je promijenjeno sve sto je radilo probleme, al ovako od nekog nepoznatog nebi bas uzimao.

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
eh nebi tak govorio za Swiftača da si probo onaj s početka 90tih...govorilo se o njema kao "widow maker"
E al taj je pretpostavljam imao oko 700-800 kila, ovaj danas blize toni.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:33   #11
Golf 5ica
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:37   #12
...TDI...čipOVan...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:16   #13
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
...TDI...čipOVan...
Naravno 1.9tdi best buy
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:05   #14
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Imao sam nedavno nesrecu i auto mi je proglasen totalkom te sad razmisljam o popravku i prodaji tog auta te zamijeni s drugim, novijim vozilom. Budzet bi mi bio nekih 5500 do 6000 eura. E sad trazim auto koji je sportskiji, znaci da ga se moze malo i s gustom provozat, ali da je istovremeno uduban jer ipak vecinu vremena vozim po gradskim rupama. Najrade bi uzeo neku malu raketu tipa Twingo RS, al mislim da bi me njegov ovjes ubio u svakodnevnoj voznji.

Uglavnom nemam puno kriterija, ovo su glavni:
- klima
- 2007. ili novije
- 110ks ili vise
- do 120t km
- po mogucnosti benzinac (radim cca 10t km godisnje)

Jos mi je jedna opcija Volvo S40 od frenda, on je dosta izvan mog budzeta, cca 7500 eura, ali je auto u odlicnom stanju, mislim oko 150t km, 110ks dizel. Taj auto mi se jako svida, istovremeno je udoban, tih, utegnut, a moze ga se i fino vozit prema tome da je na bazi Focusa. Sto mislite o toj opciji?

Svaki savjet je dobrodosao, hvala
Frend ima S40 1.6 sa 110 KS iz 2005 (prvi vlasnik) i mrzi ga... Nebrojeno puta ga je ostavio na cesti. Moguće je da je to bila prva serija, ali osobno sam ga vidio na šlepu
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:47   #15
Normalo kad ima ono sranje od hdi motora, ja sam se dva puta vozio kad nam je krepao v50 sa onim psa motorom od 136ks ak se ne varam. 2000ccm.
turbina i alternator. oboje izmedu 100-120tkm.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 01:23   #16
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
...TDI...čipOVan...
Naravno i obavezno s ispod 120t km, od prvog vlasnika iz dojclanda (doktor naravno) i popunjenom servisnom od soderasa.

Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Frend ima S40 1.6 sa 110 KS iz 2005 (prvi vlasnik) i mrzi ga... Nebrojeno puta ga je ostavio na cesti. Moguće je da je to bila prva serija, ali osobno sam ga vidio na šlepu
Tocno takav je i ovaj, 2005. 1.6 dizlo. Zasad ga nije ostavio na cesti, ali je i propisno odrzavan te se nije gledalo da se ustedi svaka lipa.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 01:23   #17
Da li tko zna od kada ugrađuju te hdi motore i koje sve?
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 12:50   #18
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Frend ima S40 1.6 sa 110 KS iz 2005 (prvi vlasnik) i mrzi ga... Nebrojeno puta ga je ostavio na cesti. Moguće je da je to bila prva serija, ali osobno sam ga vidio na šlepu
Kakvi su kvarovi bili? Možda turbina?

Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Normalo kad ima ono sranje od hdi motora, ja sam se dva puta vozio kad nam je krepao v50 sa onim psa motorom od 136ks ak se ne varam. 2000ccm.
turbina i alternator. oboje izmedu 100-120tkm.
A taj motor bi barem trebao bit bolji od tog 1.6 HDi.

Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Tocno takav je i ovaj, 2005. 1.6 dizlo. Zasad ga nije ostavio na cesti, ali je i propisno odrzavan te se nije gledalo da se ustedi svaka lipa.
E to je onda prilika za uzet. Barem znaš tko ga je vozio i kako što možeš samo nagađat za ove s njuškala.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:18   #19
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Tocno takav je i ovaj, 2005. 1.6 dizlo. Zasad ga nije ostavio na cesti, ali je i propisno odrzavan te se nije gledalo da se ustedi svaka lipa.
Zar je stvarno redovno održavanje efikasna preventiva za nastanak elektro - crvi, kvarova raznih senzora i sustava ubrizgavanja goriva?

To je 12 godina stara krama, u svijetu današnjih kvalitetnih auta 7 do 10 godina previše.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:30   #20
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
...TDI...čipOVan...
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Frend ima S40 1.6 sa 110 KS iz 2005 (prvi vlasnik) i mrzi ga... Nebrojeno puta ga je ostavio na cesti. Moguće je da je to bila prva serija, ali osobno sam ga vidio na šlepu
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Zar je stvarno redovno održavanje efikasna preventiva za nastanak elektro - crvi, kvarova raznih senzora i sustava ubrizgavanja goriva?

To je 12 godina stara krama, u svijetu današnjih kvalitetnih auta 7 do 10 godina previše.
Jbga kad nemas za novo ili godisnjak, osuden si na "krame".
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.