Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2016., 15:00   #1901
Pozdrav ljudi! Trebam pomoc ako itko zna pa da me uputi. Uglavnom, decko je na brodu i nemaju internet, samo barba ima onaj brodski mail. Decko ima neku sifru preko koje se spaja na net i ima mozda sve skupa 50 mb za potrositi tako da to ode na tipkanje preko vibera. Naravno da se ti megabajti relativno brzo potrose, sad me zanima preko koje firme ja mogu odavdje kupiti tu uslugu, a da ju on trosi na brodu? Znaci, navodno se dobiju username i ta neka pristupna sifra s kojom bez problema ima internet....
Nadam se da ce netko znati!!!
Hvala
__________________
You take me in, no questions asked, you strip away the ugliness that surrounds me...
Sweet, sweet surrender...
RebelTouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:59   #1902
Jeli netko zna koliko dođe poručnički? Neki kažu 20k a neki 30k?
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:08   #1903
Ovisi sto imas od breveta. Sam ispit je nesto ispod 2000kn. Svi certifikati koje moras imati, a uvjet su za porucnicki kostaju ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 19:57   #1904
Quote:
Pelorus kaže: Pogledaj post
Ovisi sto imas od breveta. Sam ispit je nesto ispod 2000kn. Svi certifikati koje moras imati, a uvjet su za porucnicki kostaju ...
Pa ako sam imao sve za kadeta, koliko treba jos tih preduvjeta? mislim ima li neka lista negdje gdje mogu vidit sto sve treba pa da trazim cijene?
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 20:14   #1905
Trazi na stranicama ministarstva prometa, luckih kapetanija, i pomorskih sveucilista. Mozda ovo pomogne a google nije na odmet http://www.mppi.hr/default.aspx?id=9168
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 21:46   #1906
Preko mobitela mi ne ide ali imas na stranicama Ministarstva popis certifikata koji su ti potrebni za izaci na porucnicki ispit.
Za kadeta ne treba prakticki nista sta ti treba za porucnicki. Kadetura je samo jedan od uvjeta za porucnicki uz sve ostalo - ECDIS (IMO 1.27), ARPA management i operational level, Advanced medical i advanced FF, Rescue boat (ne fast RB), GMDSS GOC, a mislim da sad traze i Leadership i Managerial skills ali nisam 100% siguran. Pogledaj na stranicama ministarstva. Ovo sto sam nabrojao je ono sto se sjecam.
Ne znam od kud si ali npr. na Kapetaniji u Rijeci imas na ploci popis svih certifikata koji ti trebaju odnosno uvjet za izaci a porucnicki ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:18   #1907
Quote:
RebelTouch kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! Trebam pomoc ako itko zna pa da me uputi. Uglavnom, decko je na brodu i nemaju internet, samo barba ima onaj brodski mail. Decko ima neku sifru preko koje se spaja na net i ima mozda sve skupa 50 mb za potrositi tako da to ode na tipkanje preko vibera. Naravno da se ti megabajti relativno brzo potrose, sad me zanima preko koje firme ja mogu odavdje kupiti tu uslugu, a da ju on trosi na brodu? Znaci, navodno se dobiju username i ta neka pristupna sifra s kojom bez problema ima internet....
Nadam se da ce netko znati!!!
Hvala
http://www.groundcontrol.com/MCD-4800_BGAN_Terminal.htm
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 12:53   #1908
Pozdrav svima.

Baš me zanima, ako bi netko mogao napisati malo o hrani na brodu. Za kruzere znam međutim za teretne brodove baš nemam nekih informacija.

Pitam čisto iz razloga jer sam nedavno bio na kavi sa pari pomoraca i čuo sam svakakve priče, kako su se vratili mršaviji za 10-20 kila, kako je hrana očajna itd.
Znam da malo generaliziram i da ovisi o brodu, kuharu itd. Ali eto, kakva je situacija kod vas? Što se jede? Ako je mix posada, sprema li se isti obtok za sve ili 2-3 različita tj. ima li izbora?
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 20:05   #1909
Pozdrav.
Namjeravam ici na kruzer odraditi 1 ugovor, a redovan sam student. Naravno,posao nema veze s buducom strukom ,isla bih za konobaricu.
Zanima me trebam li ja koja imam status redovnog studenta vaditi pomorsku knjizicu? I platiti porez kad se vratim s broda?
Hvala

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 18:34   #1910
Moraš imat osnovne stcw certifikate da bi uopće kročila na brod a za to će ti tribat negdi oko 8-10 iljada kuna sveukupno da bi imala sve dokumente samo da moš stupit na brod..nije to samo dobit pomorsku knjižicu i ić na brod...moraš i liječnički napravit, krvnu grupu dobit na pismenu, test na drogu vjerovatno, masu toga...pomorska knjižica se dobije nakon položenog basic traininga a dobro je imat i security awareness, koji je sad obvezan u biti.kad kreneš, vidičeš, nema kraja sranjima...
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 20:30   #1911
Znam sto sve treba za otic na brod jer znam neke ljude koji tamo rade,ali nijednog studenta pa me konkretno zanimalo ovo za pomorsku.
Hvala na odgovoru

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 19:48   #1912
Pozdrav,
zna li netko da li se moze nakon 11 mjeseci duge plovodbe ici polagati klasu za 4.og stroja?
dani5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:21   #1913
Sa Stivom i UTOM nikako nemojte imati posla, svakog će prevariti na svoj način. Sramota od čovjeka!
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 14:26   #1914
Quote:
dani5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zna li netko da li se moze nakon 11 mjeseci duge plovodbe ici polagati klasu za 4.og stroja?
sve je definirano:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._130_2834.html
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 14:28   #1915
Quote:
Abbazia kaže: Pogledaj post
Sa Stivom i UTOM nikako nemojte imati posla, svakog će prevariti na svoj način. Sramota od čovjeka!
uzelo ti novce?

ljudi moji ukrcaj se neplaca u nikakvom obliku! agenti se naplacuju od kompanija onaj tko vam trazi novce je prevarant uostalom:

http://www.crosma.hr/en/

http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6148 - s ove liste bit oprezan sa SSM-om!
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 12:35   #1916
kapetanski ispit!

Postovanje pomorcima,kapetanima te buducim kapetanima
Imam pitanje vezano za kapetanski ispit,mozda glupo no svaka informacija je bitna!
Koliko je tesko na kapetanskom,da li ima kakve slicnosti sa porucnickim.
Di je najbolje izac i kod koga je dobro uzet kozultacije?
Ovako kad gledam koliko toga ima,jednostavno covik nezna sta bi prije uzeja u ruke i odakle poceja ucit!
Iman materijala,al to je sve rastrkano..biljeznice,knjige,na hard disku...vec me muka vata
Zapp1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 13:57   #1917
Quote:
Zapp1 kaže: Pogledaj post
Postovanje pomorcima,kapetanima te buducim kapetanima
Imam pitanje vezano za kapetanski ispit,mozda glupo no svaka informacija je bitna!
Koliko je tesko na kapetanskom,da li ima kakve slicnosti sa porucnickim.
Di je najbolje izac i kod koga je dobro uzet kozultacije?
Ovako kad gledam koliko toga ima,jednostavno covik nezna sta bi prije uzeja u ruke i odakle poceja ucit!
Iman materijala,al to je sve rastrkano..biljeznice,knjige,na hard disku...vec me muka vata
Slicnosti izmedju kapetanskog i porucnickog ima.
Sto se tice konzultacija to moras sam odrediti, obicno su samo za Engleski, navigaciju i stabilitet, ostalo je na tebi.
Izadji u Zadru, tamo su bar do sada bili jako korektni i konzultacije su bile po normalnoj tarifi ako ih jos odrzavaju iste osobe.
Trazi uvijek materijale sa zadnjihispita nesto se malo mijenjalo u odnosu na prosle godine ali sto se tice izracuna navigacije i stabiliteta to nema velike nauke ili znas ili ne znas.
Sretno
biba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 07:38   #1918
Quote:
biba kaže: Pogledaj post
Slicnosti izmedju kapetanskog i porucnickog ima.
Sto se tice konzultacija to moras sam odrediti, obicno su samo za Engleski, navigaciju i stabilitet, ostalo je na tebi.
Izadji u Zadru, tamo su bar do sada bili jako korektni i konzultacije su bile po normalnoj tarifi ako ih jos odrzavaju iste osobe.
Trazi uvijek materijale sa zadnjihispita nesto se malo mijenjalo u odnosu na prosle godine ali sto se tice izracuna navigacije i stabiliteta to nema velike nauke ili znas ili ne znas.
Sretno
U ZD mi je izasa prika,i izresetali su ga pravo samo tako..ono sve strucni pojmovi,pravnik il sta ti je vec!Znaci da ga je tu unistilo!
Cuja san da u ZD ima jedna knjiga u srednjoj pomorskoj sa svim predmetima i da je vrlo korisna. Mene vise brine teorija,jer toga ima kisa isusova,a neznan odakle bi poceja. Triba sabrat misli valjda..evo danas krecen sa ucenjen,pociman sa pravom pa polako..do kraja 10mj valjda sta i ostane
Zapp1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 05:45   #1919
pozdrav ekipa... Želim se ukrcat kao mornar il nešto tako... iman samo onaj osnovni brevet/ispit položen... Može neka pomoć/preporuka?

Zanima me kolika bi mi bila plaća otprilike? Ja mislin da s osnovnin breveton mogu na putničke i kontejneraše se ukrcat... jel tako?

Već san bia jedan put na brodu, ali ka kadet 6 miseci, sad bi ka mornar...


BTW. ovaj brevet san položia 2006. jel moguće da mi je isteka do sad?
(iman 28 godina)
good2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:26   #1920
Ima li više igdje Europljana mornara?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.