Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 06:44   #81
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Čuj to što je kujica izložbeni pas ne znači da im i ona neće s vremenom postati suvišna jer ljudi koji se ovako odnose prema psima se ne mjenjaju zato jer pas ima rodovnik i vjerovatno će nakon što je isštene također uspavati. To je vrlo izgledna situacija tako da mi je jadno što ističeš taj bljak zbog izložbi i čistokrvnosti psa jer je to najmanje bitna činjenica u ovom slučaju, a bitna je ta da su jednog psa uspavali jer im nije više odgovarao, a sad imaju drugog koji će im također jednog dana postati suvišan, a licemjerno je to, a ne što je kujica čistokrvna ili smo svi mi koji izlažemo pse licemjeri

Ma neeeee, otkud ti ovakav zaključak? Krivo si shvatila. Nisam ja istakao "bljak" zbog čistokrvnosti psa, ni u ludilu. Dapače, smatram da ljudi koji idu na izložbe imaju još više obaveza oko svojih pasa. Meni se gadi njihov odnos prema psima općenito, o tome se radi, izložbe i čistokrvnost psa s tim nemaju nikakve veze. Možda ja nisam dobro formulirao rečenicu, nadam se da je sada jasno kako mislimo na isti tip licemjerstva.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:27   #82
sve 5.
Osobno sam mišljenja da netko tko je u stanju uspavati psa iz bilo kojeg razloga osim terminalne bolesti i riješavanja boli i mučenja istog (ovo bi neki svakako protumačili jer vjerovatno i život kod pojedinih idiota je neka vrsta mučenja ) ili ga izbaciti na ulicu iz bilo kojeg razloga jer opravdan ne postoji, isti taj neće prezati to učiniti bilo kojem idućem psu .Kako kažu-prvi put je najteže jel
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:43   #83
strasno...malo skrenuli s teme......ok, svako ima drugacijeg psa, nekome pada teze obaveza I odgovornost, nekome lakse, isto tako i s djetetom...
al mislim da vi govorite o 2 razlicita razdoblja u djetetovom zivotu...djete koje govori, hoda i razumije oca sigurno nije jos u pelenama...pa ovisi kako se gleda...
no ja cu ipak jos na temu se vratit..o cistoci...dlaka ima, svega zapravo ima...ovisi u kojim kolicinama...al ako ne zelis vise prljavstine nego sto sad imas, ne treba ti pas...
znam da ste to vec zakljucili al morala sam dodat
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 12:38   #84
A da si uzmeš mačku? Ona zahtijeva puno manje brige, ne moraš ju voditi van, manje se linja itd. Ja sam imala psa i što se tiče higijene prostora, potrebno je samo češće usisavanje i to je to. Nikakve posebne dezinfekcije nisu potrebne. White Alien je uzgajivač , a to je ipak drukčija situacija, nego kad imaš jednog psa. Iako, meni to čak i iz njene pozicije uzgajivača izgleda pretjerano. W.A., ti stvarno toliko dezinficiraš? Pa ne moraš se toliko mučiti, opusti se, pa nemate kugu, ni vi ni psi!
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 18:28   #85
vrlo jednostavno... svaki dan usisavanje stana i redovito četkanje psa.. nije neka mudrost... svakih par dana oeri posude za hranu i vodu, drža psa zdravog i nećeš imati nikakve probleme oko higijene...
vrag mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 13:00   #86
ja imam mladog dobermana, koji je naučio malu i veliku nuždu obavljati vani...
ali u kući je katastrofa. svaki dan po 2-3 puta čiščenje poda, usisavanje tepiha, pranje njegovih dekica.
došla sam do razine da pod perem sa klorom.
jedva čekam da ode u bols jer je u kući totalno neizdrživ suživot s njim... :-(
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:39   #87
Maca i dlake

dragi ljubitelji i vlasnici maca, što vi radite u vezi dlaka?
moj mačak se užasno linja i ima strašno puno dlaka i ništa ne pomaže. sad sam odlučila kupiti neki profesionalni tool za skidanje dlaka jer češljanje ne skine sve mrtve dlake i dlake ostaju posvuda, gdje god se mačak kreće.
koliko su dlake uopće opasne za nas (ako ih udahnemo, a sigurno sam ih udahnula već jako puno )?
imate li neke trikove kako očistiti odjeću i pokrivače?
ja koristim ljepljivu rolu za čišćenje odjeće, ima tko neko bolje rješenje?
pišite...
pozdrav
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 12:58   #88
sauganje svaki dan u sezoni pojacanog linjanja, svaki drugi inace

ljepljiva rola i to ona iz pet centra - pokazal se najboljom...ikea h&m i slicne ne skidaju dobro dlake...mama mi je kupila jednom neki gumeni valjak koji cistis vodom - pokazao se kao jako dobra stvar za skinut dlake s jakne, kaputa itd.
tepihe nemam, ne nosim vrazju kozu i slicne materijale na koje se dlake posebno kelje

nece ti nis bit od dlaka

ak imas ljubimce imas i pun stan dlaka to nekak ne ide jedno bez drugog
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:29   #89
1. Ljepljivi valjak za skidanje s odjece - pomogne, ali nije osobito efikasan
2. Susilica rublja je najsavrseniji skidac macjih dlaka, dok susi posauga sve dlake u svoj filter koji se cisti. Ja stavim nekad u nju i suhu majicu da se provrti i ocisti od dlaka
3. Za skidanje dlaka s tepihica i tapeciranog namjestaja ima jedna spuzva, jako gusta, koja se namoci, iscjedi i s njom se prodje po tim povrsinama, savrseno cisti, to mi je preporucila i nabavila zena koja sisa pse, a ona zna sve o skidanju dlaka
4. I nakon svega, uvijek ce se tu i tamo naci neka dlaka, pa ako se netko cudi ili zgraza, samo kazes: Ups, pa stvarno mi nije jasno otkud
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:50   #90
kakva je to spužva, gdje se može nabaviti?

ma znam ja da ljubimci i dlake idu skupa, ali zanima me kako malo poboljšati situaciju
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:10   #91
Meni ju je nabavila ona preko nekog trgovca, to je njemacki proizvod. Platila sam 70 kuna i svi su mi se smijali, jer 70 kuna za spuzvu
No, kupila sam si jos jednu u Offertissimi, za 6 kuna, doduse nije ta kvaliteta, kineski je proizvod ali ajde, to ti je neka univerzalna, kleening sponge, PVA making, za ciscenje svega. Probaj prvo s tom, a ak bas nikak ne bu valjalo, javi se na PM pa ja pitam ovu zenu da ti nabavi tu njemacku. Bitno je da bude onak, ko gumena, vrlo, vrlo gusta i glatka, od onih spuzvi koje se kad su suhe skroz stvrdnu i tek u vodi razmeksaju da se s njima moze cistiti
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:50   #92
ima takvih spuzvi na stapu, plave boje... to mi zvuci slicno tome. isto su skroz stvrdnute kao suhe. super su za ciscenje podova, s tom spuzvom brisemo parket i pokupimo hrpetinu dlaka, ponekad i po tepihu prođemo, al za tepih nije tako efikasno. bar mi se ne čini...
jel znaš na kakvu spužvu mislim? ako da, jel slično tome?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 21:48   #93
Mislim da znam, nije to to. Otidji u neku Offertissimu i potrazi tu kaj sam napisala, na omotu joj je bas naziv Kleening sponge. Bolje ti je prvo platiti 6 kuna nego 70
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 11:43   #94
okej, idem prvom prilikom u offertissimu
ja bih si kupila ovo, pogledajte filmiće - nevjerojatno mi je:

http://www.furminator.com/flash/golden1.htm

http://www.furminator.com/flash/gs_16.htm

http://www.furminator.com/flash/cat.htm

dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 11:58   #95
i meni se te cetke svidjaju, ali gdje ih mogu nabaviti, jel ima uopce u Zagrebu?
Jel moram naruciti preko web-a?
rosalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:53   #96
sumnjam da ima. ja sam mislila preko neta naručiti. ima na eBayu
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:59   #97
To je nešto ko trimer (za pse, a valjda i mačke). Njega ima u svakoj trgovini za kućne ljubimce. Imaš i rukavice koje odstranjuju suvišnu dlaku, ali bolje se privikni na sve to, jer s ljubimcem idu i dlake. Odlične četke za čišćenje s odjeće i fotelja, kauča ima u Bili.
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 09:33   #98
životinje rješavam onom rukavicom za češljanje. namještaj usisačem svaki drugi dan (iako su moje zvijeri većinu dana u dvorišru), odjeću gumenim ljepljivim valjcima, tepihe isto usisačem, a njihove jastuke iz košarica redovitim pranjem u vešmašini.
i naravno da imam dlaka svud po kući, to je mačji nusprodukt.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:51   #99
Pozdrav svima.
Moj problem je sto se moja maca mrzi cetkati. Cim joj se priblizim s cetkom ona pobjegne Ne znam kako da je naviknem?
raffaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 18:23   #100
Furminatora nema u RH,bila je nedavno aktivna ta tema...Imam 4 macke u stanu...hehehehe...cetkam ih...i usisavam nekad i dva puta dnevno i to je to...Imam Vorwerkov usisivac za grinje(jer sam alergicar) i taj pokupi sve...ispaltila se svaka lipica te investicije...A,sto se tice odjece...pa kad se ne linjaju...i nema toliko dlaka...ne primjecujem ih.. Ili ih ignoriram?
Znam samo da moja mama uvijek nadje hrpu kad mi je u posjeti
__________________
Teta mi kaze: Ne filozofiraj! (Lovre, 5 godina, klinac iz naselja na putu iz vrtica )http://maca.hr/
Bastet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.