Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 07:42   #21
AutoCAD košta 40 tisuća $ jeste vi normalni?
Ja bi isto tražio povrat novaca...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:43   #22
Slabe vajde od tečaja da bi ga samo upisali u radnu knjižicu ili imali nekakvu potvrdu, ako nećete konkretno raditi u njemu kontinuirano bilo samostalno ili u poslovnom okruženju.
Osim ako želite eto probati nešto naučiti onako.
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:16   #23
Imati upisan certifikat npr. Autocada u radnu knjižicu meni kao vlasniku tvrtke koji će takvog zaposliti ne znači apsolutno ništa!

Jer to znači samo da čovjek zna malo pikati po Autocadu ako nije nikada prije ništa konkretno radio. A znati raditi konkretan posao u Autocadu koji je samo alat kao što je to nekeda bila crtaća daska je sasvim nešto drugo. Ovo drugo su specijalistička znanja iz određenog područja, a Autocad je samo sredstvo za crtanje i rad. Velika je razlika između imati certifikat iz Autocada i znati npr. na osnovu statičkog računa i isprintanih rezultata izraditi nacrt armature jednog mosta ili položiti i voditi kablove za prednaprezanje unutar nosača jednog mosta. Ovo je samo kao primjer da shvatite da je Autocad zamjena za crtaču dasku. Naravno da Autocad je i daleko više od toga ali u startu je bio to, a danas je to ovisno o dodacima koji idu uz njega vrlo složeni alat, ali alat za koji treba znati i struku.

Tvrtkama u principu ovi certifikati ne znače apsolutno ništa, jer kada se radi o konkretnom poslu i struci uz znanje Autocada treba znati još puno toga što nije konkretno sam Autocad i pikanje u Autocadu. Ovaj certifikat dobro dođe ali nije nužan, jer naučiti pikati u Autocadu se može vrlo brzo, ali naučiti struku koja je potrebna je malo duži i sporiji proces.

To vam je isto kao i dva liječnika jedan se zna služiti kompjutorom a drugi nezna. I ovaj drugi će se naučiti vrlo brzo služiti kompjutorom, ali jedan čovjek koji ima certifikat da se zna služiti kompjutorom teško će dobiti certifikat da je završeni doktor medicine i da ima položeni stručni ispit i sve certifikate koji mu trebaju da bi radio posao liječnika.

Ovaj certifikat dobro dođe ali ne govori ništa o tome dali je čovjek sa tim certifikatom upotrebljiv za neki posao ili nije. Daje prednost u odnosu na kandiata koji to nema, ali i taj drugi kandidat to može isto savladati na nekom tečaju kroz vrlo kratko vrijeme, a ako ima ostala potrebna znanja za posao na koji se prima onda taj sam certifikat ne znači apsolutno ništa.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.