Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2015., 10:38   #2181
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
ili sam ja jedini idiot koji kuzi da ako se nesto nalazi ispred izvora svjetla ima apsolutnu crnu sjenu s blurom (blur je naravno poradi ogiba svjetla i greske u lecama) ili je ovo sve ipak samo fake umjetnici???
@niptuck.. nije ista, drugu je kejti rekao bih eidtirala i boljaje od originala mada original sam po sebi nije bogznasto.. a sada djeco ucimo crtati okice.. i to prilicno lose
Pa crni je još jedan level ispred (u natruhama). Nabavi si ekran s manje kontrasta.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 11:56   #2182
asus PB278Q kalibriran i mislio sam pritom ono sto je direktno ispred mjeseca ili cega li vec
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 13:18   #2183
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
asus PB278Q kalibriran i mislio sam pritom ono sto je direktno ispred mjeseca ili cega li vec
Uz dužno poštovanje prema Asusu, mislim da ti treba bolji monitor.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 17:14   #2184
nismo se razumjeli kejti, ne govorim o atmosferskim utjecajima vec o ovom
http://www.prophoto-online.de/images...n-Mansfeld.jpg

kontra svjetla...
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 17:54   #2185
Da, nismo se razumjeli. To su dvije apsolutno različite kompozicije.
Promijeni broj layera i kontrast pa ćemo vidjeti što ćeš dobiti.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 21:26   #2186
Još jedan WIP... Nešto ih ne dovršavam baš...

__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 09:06   #2187
Thumbs up

ovo mi je vec dobar smjer staplen, malo si izasao iz uobicajene manipulacije fotografijama,

@ katharina
dozvolio sam si slobodu napraviti kratku simulaciju sto se dogadja u odredjenim uvjetima.. okej nije ista scena ali je bitno ponasanje svjetla i sjene.. hdri ,onako kako to mi vidimo i jpg onako kako vidi kamera, u oba slucaja je jasno da je predmet ispred svjetla tamniji od okruzenja na istoj ravnini.. okej,igra naravno ulogu i atmosfera ali ne u tolikoj mjeri .S duznim postovanjem

alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:44   #2188
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
ovo mi je vec dobar smjer staplen, malo si izasao iz uobicajene manipulacije fotografijama,

@ katharina
dozvolio sam si slobodu napraviti kratku simulaciju sto se dogadja u odredjenim uvjetima.. okej nije ista scena ali je bitno ponasanje svjetla i sjene.. hdri ,onako kako to mi vidimo i jpg onako kako vidi kamera, u oba slucaja je jasno da je predmet ispred svjetla tamniji od okruzenja na istoj ravnini.. okej,igra naravno ulogu i atmosfera ali ne u tolikoj mjeri .S duznim postovanjem

Hvala...

Uglavnom, ono što sam želio napisati, jer vidim da ne razumiješ ili što god, jest da nema potrebe za ¨fotografskim¨ i realnim gledanjem umjetničkih djela... Kako ne kužiš da nemožeš analitički secirati fantasy/fanart radove,tj. možeš ako te to čini sretnim, onda samo nastavi... Ne vjerujem da ćeš nešto važno postići sa tim...
Činjenica je da pišeš u prazno jer i Katharina i ja razumijemo o čemu pišeš i razumjeli smo odmah, samo nije nas briga u određenim radovima, kao što nije bilo mene briga da napravim nešto realno čim sam otvorio u fotošopu fajl od 4000x2000 pixela i odlučio napraviti Pokemon fanart...

Eto, toliko od mene, nadam se da ćeš razumjeti da nam ne moraš više objašnjavati osnove....
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:16   #2189
Quote:
Staplen kaže: Pogledaj post
Još jedan WIP... Nešto ih ne dovršavam baš...

Cool
b a n k s y is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:21   #2190
Quote:
b a n k s y kaže: Pogledaj post
Cool
...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 12:32   #2191
Quote:
Staplen kaže: Pogledaj post
Hvala...

Uglavnom, ono što sam želio napisati, jer vidim da ne razumiješ ili što god, jest da nema potrebe za ¨fotografskim¨ i realnim gledanjem umjetničkih djela... Kako ne kužiš da nemožeš analitički secirati fantasy/fanart radove,tj. možeš ako te to čini sretnim, onda samo nastavi... Ne vjerujem da ćeš nešto važno postići sa tim...
Činjenica je da pišeš u prazno jer i Katharina i ja razumijemo o čemu pišeš i razumjeli smo odmah, samo nije nas briga u određenim radovima, kao što nije bilo mene briga da napravim nešto realno čim sam otvorio u fotošopu fajl od 4000x2000 pixela i odlučio napraviti Pokemon fanart...

Eto, toliko od mene, nadam se da ćeš razumjeti da nam ne moraš više objašnjavati osnove....

mda,obicno to tako ide ako ti netko pokusa reci da nesto nije dobro.. zavrsi arogancijom i na kraju svadjom.. hajde dobro..uzivaj u tome sto radis
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 12:35   #2192
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
mda,obicno to tako ide ako ti netko pokusa reci da nesto nije dobro.. zavrsi arogancijom i na kraju svadjom.. hajde dobro..uzivaj u tome sto radis
Ok, kako god...

Ti nisi pokušao nešto konstruktivno reći, nego, citiram:
¨ili sam ja jedini idiot koji kuzi da ako se nesto nalazi ispred izvora svjetla ima apsolutnu crnu sjenu s blurom (blur je naravno poradi ogiba svjetla i greske u lecama) ili je ovo sve ipak samo fake umjetnici??

Ako je to lijepo i konstruktivno, uživaj u svom arogantnom i egoističnom davanju savjeta...

Uživaj...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 16:40   #2193
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
ovo mi je vec dobar smjer staplen, malo si izasao iz uobicajene manipulacije fotografijama,

@ katharina
dozvolio sam si slobodu napraviti kratku simulaciju sto se dogadja u odredjenim uvjetima.. okej nije ista scena ali je bitno ponasanje svjetla i sjene.. hdri ,onako kako to mi vidimo i jpg onako kako vidi kamera, u oba slucaja je jasno da je predmet ispred svjetla tamniji od okruzenja na istoj ravnini.. okej,igra naravno ulogu i atmosfera ali ne u tolikoj mjeri .S duznim postovanjem

Odlično objašnjeno. No, ipak ostaju dva pitanja.

1. Zašto bi on morao interpretirati ono što pokazuje kamera (uopće)? Možda je on baš htio napraviti ono što on vidi ali na nerealan način kroz fantasy.

2. Na njegovom radu je jednostavno više magle. Get over it!

Edit: dečki, bez svađe. Ovdje se ionako radi o subjektivnom načinu izražavanja, em od strane onoga tko posta sliku, em od strane onog koji ju komentira.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 21:48   #2194
premda mi nije obicaj, ovu cu specijalno u fazama staviti ovdje za mog prijatelja staplena (WIP sto bi se reklo, gdje smo definirali formu i izvor svjetla a smjernica je SF ).. n'joy
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 22:39   #2195
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
premda mi nije obicaj, ovu cu specijalno u fazama staviti ovdje za mog prijatelja staplena (WIP sto bi se reklo, gdje smo definirali formu i izvor svjetla a smjernica je SF ).. n'joy
Čak bi i moglo ispasti kul, ako ga završiš.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 12:52   #2196
Concept art/manipulacija nekog bajkera...
Samo vježba...

__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 13:04   #2197
Quote:
Bilqis kaže: Pogledaj post

blago onom na kome radiš (ako sam dobro skužila cime se baviš)
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 16:48   #2198
u fazi dva, za mog prijetelja staplena, dodali smo volumen cime prelazimo na fazu tri,razmisljanje o dodatnim detaljima , dodavanje istih i kombiniranje palete

alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 16:51   #2199
Možda jedino da smanjiš tu kožicu između palca i kažiprsta- nekako mi se čini kao da je plivaća...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 17:19   #2200
a cuj, alien.. mozda mu dobro dodje, iako se slazem, dobra primjedba, ucinilo se i meni u jednom momentu ali rekoh ako prodje,prodje
ajd, ispravit cu za volju naroda.. bolje sad? vise ni milimetra ne odstupam


Zadnje uređivanje alpha55 : 13.07.2015. at 17:33.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.