Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2004., 12:54   #1
prakxiten i akineton

Bio bih zahvalan ako mi mi netko znao reći nešto o gore navedenim lijekovima, koja je njihova funkcija itd.
hvala unaprijed.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 12:58   #2
Re: prakxiten i akineton

Quote:
J-C kaže:
Bio bih zahvalan ako mi mi netko znao reći nešto o gore navedenim lijekovima, koja je njihova funkcija itd.
hvala unaprijed.
za praxiten mislim da ima učinak kao i apaurin
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 13:15   #3
Re: Re: prakxiten i akineton

Quote:
Jesus Quintana kaže:
za praxiten mislim da ima učinak kao i apaurin
A čemu služi apaurin?

Pretpostavljam da smiruje živce ili tkao nešto, to moja sestra koristi pa bi volio znati točno.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 13:19   #4
ne znas cemu sluze? za smirenje, mozes se navuci naravno, praxiteni neke ljude stvarno znaju umrtviti i usporiti...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 13:25   #5
Re: prakxiten i akineton

Quote:
J-C kaže:
Bio bih zahvalan ako mi mi netko znao reći nešto o gore navedenim lijekovima, koja je njihova funkcija itd.
hvala unaprijed.
sta si nasao/nasla djetetu to u torbi?

praxiteni su tablete za smirenje. kad se konzumiraju uz alkohol i u vecim količinama, dobijes efekt zaboravljanja.
akinetoni su tablete za parkinsonovu bolest. kad se konzumiraju uz alkohol, dobijes efekte razne- malo zaboravljas i malo si lud.

tinejdzeri znaju s tim eksperimentirat.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 13:54   #6
Moja sestra ne pije a nema ni parkinsonovu bolest, koliko ja znam.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 15:02   #7
"Akineton (kemijsko mu je ime biperiden) je lijek s antikolinergičim djelovanjem i u psihijatriji se koristi za sprečavanje i/ili liječenje nuspojava izazvanih antipsihoticima. Dakle, Akineton ne liječi simptome bolesti već liječi ili sprečava neželjene nuspojave pri liječenju antipsihoticima. Nuspojave koje se mogu javiti uz terapiju antipsihoticima a koje se liječe Akinetonom su nevoljni pokreti mišića, abnormalni položaj očiju, ukočenost mišića tijela i lica, lice poput maske i sl. Akineton se ne bi trebao davati pacijentima s glaukomom uskog kuta, hipertrofijom prostate i srčanim bolesnicima jer može pogoršati navedena stanja. Također se ne preporuča dulja uporaba Akinetona kod starijih osoba. Antipsihotci ne izazivaju ovisnost, ne truju bolesnika, ne kontroliraju mozak, mišljenje i ponašanje, nego pomažu bolesniku da sredi svoje misli koje su često konfuzne, pomažu bolesniku da realnije doživljava svoju okolinu i kontrolira svoje ponašanje." http://www.plivazdravlje.hr/qa.php?id=19440
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 15:08   #8
Quote:
J-C kaže:
Moja sestra ne pije a nema ni parkinsonovu bolest, koliko ja znam.
znači seka je malo luđa?
jel ima 15-18 godina?

praxiteni i akinetoni su svojevrsna zabava tinedjzerima.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 15:10   #9
A praxiten je benzodijazepin, dakle sedativ. Dakle, djeluje smirujuće, smanjuju napetost, izaziva pospanost pa ga ljudi često piju zbog nesanice.

Meni praxiten nikad nije djelovao... Mislim da što se praxitena tiče, ne moraš brinuti što ga sestra uzima; ali ovaj drugi lijek mi je čudno da ga uzima, bez da uzima još neki drugi lijek antipsihotik... (Osim, naravno, ako nema Parkinsonovu bolest.) Ali, valjda doktor zna
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 15:17   #10
Hvala na trudu. Sestra mi je obolila u braku zbog maltretiranja njene svekrve i ne znam kako da joj pomognem.Samo sjedi bezvoljno i potpuno se povukla u sebe.Troši tablete ali znam da to nije rješenje, trebala bi naći neku zanimaciju u životu a ne samo da misli na prošlost.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 23:52   #11
akineton je antipsihotik

moja mama ga je koristila...nazalost (njoj je trebao antidepresiv)

cesto je plakala i nije bas razgovijetno pricala

a to kako opisujes sestrino stanje mi lici na depresiju, a cini mi se da akineton i nije bas najbolji lijek

najbolje potraziti savjet neuropsihijatra
__________________
zar opet
neznalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 00:03   #12
praksiteni sux big tajm... moje iskustvo...

akinetoni .. pa hm... isto blago sux.
nikad više s pivom

inače, moj ujak koji je šizofrenik pije akinetone, a baba koja isto nije baš psikički fajn je pila praksitene dok se nije navukla..
a mislim da ih je pila zbog tlaka. smire ju i bude joj dobro.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 00:10   #13
Quote:
J-C kaže:
Hvala na trudu. Sestra mi je obolila u braku zbog maltretiranja njene svekrve i ne znam kako da joj pomognem.Samo sjedi bezvoljno i potpuno se povukla u sebe.Troši tablete ali znam da to nije rješenje, trebala bi naći neku zanimaciju u životu a ne samo da misli na prošlost.
ako troši te tablete bez recepta mogla bi si ozbiljno sjebat kemiju u mozgu, tj. mogla bi oboliti od neke psihoze i završiti na psihijatriji... nikako nije dobro...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 13:51   #14
Quote:
Aphex kaže:
ako troši te tablete bez recepta mogla bi si ozbiljno sjebat kemiju u mozgu, tj. mogla bi oboliti od neke psihoze i završiti na psihijatriji... nikako nije dobro...
ima recepte.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 23:13   #15
Depresija se vise ne tretira praxitenima,neka pita doktora da joj prepise nesto novije...POrtal,Prozac(jedno te isto),Coaxil(najnovija generacije)...Nesto da joj podigne raspolozenje i omoguci da se pokrene a ne lijekovi od koje se zatupi.

Pisem napamet jer ne znam kakva joj je dijagnoza.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 10:58   #16
Re: Re: prakxiten i akineton

Quote:
Jesus Quintana kaže:
za praxiten mislim da ima učinak kao i apaurin
Da ima isti učinak jer su oba dva benzodiazepini.
Meni su apaurini bolji. Inače Valium/Apaurin/Normabel su sve tablete istog sastojka, makar su meni Valiumi najbolji al ih više kod mene u apotekama nema za kupit pa pijem apaurine iz još dosta drugih ljekova (da ne nabrajam).

Ako se može bez njih, iskreno preporučam da ih se ne pije.
Ja ih pijem jako dugo jer moram al bi rađe da mogu funkionirat bez njih.

Evo danas se loše osjećam i popil sam ujutro 50mg apaurina i nije mi baš pomoglo pa ću morat popit još tolko da se smirim.
Jebeni živci i jebena psiha!
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 16:51   #17
Quote:
Noemi kaže:
Depresija se vise ne tretira praxitenima...
Bravo Noemi

Davno su proshla vremena kad su se osobe s poremecajima sedirale...a praxiten i slichno su sedativi.

Depresija se tretira antidepresivima i psihoterapijom, sedativi se uzimaju po potrebi.

kpt Willard, oprosi, ako ti ni 50 mg Apaurina nije dovoljno da se 'smirish' znachi da ti treba beshto drugo...jel uopce idesh psihologu ili psihijatru?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 02:34   #18
Quote:
magic kaže:
Depresija se tretira antidepresivima i psihoterapijom, sedativi se uzimaju po potrebi.
samo sto depresiju cesto znaju pratit i psihoze i napadaji tjeskobe i agresivnosti, sto antidepresivi cesto ne mogu obuzdati... cak naprotiv, posto su to ustvari stimulansi, mogu ih i pojacati... a i povecati njihovu ucestalost

a psihoterapija je vrlo cesto poprilicno neucinkovita, jer ona cilja samo na problem u glavi pojedinca... a depresija se skoro nikad ne javlja zbog cisto kemijskih reakcija u mozgu, nego ju uzrokuju vanjski cimbenici, na koje psihoterapija ne moze nikako utjecati...

ona jedino pripomaze prihvacanju, i izlazenju na kraj s tim vanjskim cimbenicima, sto je ustvari medikalna verzija mirenja sa sudbinom... sto osobno nikako ne priznajem kao medicinu, nego prije kao blagu verziju eutanazije...

istina bog, i sedativi su jednako ista prica, tako da su ustvari te vrste lijekova vise tip "naucicu te kako da to podnosis, a onda moli boga da ce se situacija s vremenom promijenit, a da te u medjuvremenu ti isti lijekovi nece jos peterostruko vise sjebat"

makar, sta je je, olaksaju svakodnevno postojanje... a uz povecu dozu cak i daju covjeku malo lazne vjere u zivot
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 09:53   #19
Quote:
magic kaže:
Bravo Noemi

Davno su proshla vremena kad su se osobe s poremecajima sedirale...a praxiten i slichno su sedativi.

Depresija se tretira antidepresivima i psihoterapijom, sedativi se uzimaju po potrebi.

kpt Willard, oprosi, ako ti ni 50 mg Apaurina nije dovoljno da se 'smirish' znachi da ti treba beshto drugo...jel uopce idesh psihologu ili psihijatru?
Da idem psihijatru, u zadnje vrijeme manje jer mi je puno bolje.
Čital sam onaj tvoj topic o tvom rođaku pa onda vjerujem da znaš kak to je.
Mogu ti samo napisat od kojih poremećaja patim:

Opsesivno-kompulzivni poremećaj
Manična depresija
Shizoidni poremečaj ličnosti
Akutna shizofrenija

A što se tiče ljekova koje sam pio ili još pijem:

Apaurin/Normabel/Valium, Xanax/Helex, Taxilan, Amyzol, Zyprexa,
Nozinan, Prazine, Leponex, Haldol, itd.

Unazad 2 godine mi se stanje popravilo tako da skoro više ne pijem ove jače tablete nego su mi dovoljni benzodiazepini.
Nekad kad mi tio nije dosta onda popijem 200-300 mg Prazina ili 50 mg Leponex što je u odnosu na prijašnje terapije skoro ništa.

Ne bi više htio pisati o tome.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 09:55   #20
Quote:
kpt. Willard kaže:
Da idem psihijatru, u zadnje vrijeme manje jer mi je puno bolje.
Čital sam onaj tvoj topic o tvom rođaku pa onda vjerujem da znaš kak to je.
Mogu ti samo napisat od kojih poremećaja patim:

Opsesivno-kompulzivni poremećaj
Manična depresija
Shizoidni poremečaj ličnosti
Akutna shizofrenija

A što se tiče ljekova koje sam pio ili još pijem:

Apaurin/Normabel/Valium, Xanax/Helex, Taxilan, Amyzol, Zyprexa,
Nozinan, Prazine, Leponex, Haldol, itd.

Oprosti ako sam te povrijedila...ove podatke nisam znala.

Sad mi je sve jasno i shaljem ti veliki i kao podrshku
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.