Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2014., 17:51   #901
Quote:
lucy-split kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trudna sam osam tjedana i brisevi pokazali ureaplazmu ali manje od 10 na treću. Ginekolog kaže ne treba ništa, ima li netko takvu situaciju? Vidim da većina dobije sumamed, iako ovo je niska koncentracija...
Tek na koncentraciju 10 na 4 ide antibiotik. Meni je jedan period bila 10 na 3 pa smo radili kontrolni bris za 2 mj. jer mi se pojačao iscjedak i bio je nekako zelenkaste boje i onda mi se povećala koncentracija na više od 10 na 4, popila jednu turu eritromicina i rojazol vaginalete i uspjela sam je se riješiti! Muž je pio doksiciklin i išao se testirati nakon mjesec dana i on je bio negativan. Pili smo puno čaja i jeli brusnice!

Samo vodi računa o iscjetku i za 2 mj. ponovi briseve cerviksa, te konzumiraj sex sa kondomom!
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:04   #902
Brusnica stvarno pomaže?? Sok,caj ili susena? Da, za odnose sa kondomom znam 😀
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 09:43   #903
Quote:
lucy-split kaže: Pogledaj post
Brusnica stvarno pomaže?? Sok,caj ili susena? Da, za odnose sa kondomom znam 😀
Mi smo pili sok iz DM ili čaj iz ljekarne, te jeli sušene brusnice! Više ja nego muž, sad jesu li mi brusnice pomogle ili ne, ne znam šta bi ti rekla, osim da sam se riješila te beštije uz jednu turu antibiotika i brusnice! Štetit ne mogu a svi kažu da stvarno pomažu za sve urinoinfekcije
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:59   #904
Quote:
Tihana2102 kaže: Pogledaj post
Pozdrav čitala sam sve prijašnje postove ali imam potrebu napisati i svoj slučaj da čujem mišljenje iskusnijih ušla sam u 12 tj. trudnoće i imam ureaplazmu i piše >10 na 4. Gin mi je propisao Summamed ali nije mi se činio previše zabrinut i rekao je da se nemoram brinuti jer je rekao da je vrlo česta kod trudnica i da ju neke imaju cijelu trudnoću i da sve prođe u najboljem redu. Molim vas recite mi svoja iskustva i možda neki prijedlog jer sam bez obzira na njegovu reakciju ipak zabrinuta
Dobro ti je rekao i nema razloga za brigu. Suvremeni stav je da se ureaplazma ne liječi ako ne stvara nikakve probleme tipa prijevremeno otvaranje jer gotovo da i nema žene koja ju nema.
Ja sam ju imala u prvoj trudnoći i nije otišla nakon jedne kure ab, drugu sam odbila piti.
U drugoj trudnoći sam bila negativna nakon briseva što se i poklapa s time kako obično odlazi s porodom.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 16:29   #905
Godinama se borim sa ureaplasmom i nikako je nisam mogla izljeciti tako da su mi doktori rekli da je ona kod mene postala domaci stanovnik:-(
Sad sam trudna i moj ginic ju je odlucio lijeciti.Pila sam sumamed, dvije kutije u dva tjedna i macmirror vaginalete koristila. Uskoro idem raditi kontrolne briseve. Ono sto me muci je sto ako nalazi budu opet pozitivni gin mi zeli dati klaritromicin za koji sam citala da se ne bi smio koristiti u trudnoci.
Gin mi je inace ok ali stvarno me frka ovog lijeka...
Da li ga je netko pio???
Sad sam u 17 tjednu
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 09:35   #906
pozdrav. ovaj post pisem iskljucivo kako bih pomogla svim trudnicama s ureaplasmom, a ne kako bi nekog zastrasila. Naime, meni je u 11.tjednu otkrivena ureaplasma(na nalazu ne pise u kojoj koncentraciji)i dobila sam terapiju 3 tablete azitromicina. citala sam da ona nije toliko opasna u trudnoci i da je stvarno ima jako puno trudnica koje iznesu trudnocu u najboljem redu. Nazalost, moj slucaj je drugaciji. Krivim i sebe i svoju privatnu ginekologicu koja je sve preolako shvatila i konstantno me uvjeravala da je sve ok i da nemam razloga za brigu, da je bebica super i da nema potrebe za daljnom terapijom (iako bris nije bio ponovljen!!). Nakon provedene terapije, unutar mjesec i pol dana, jedno jutro (21. tjedan trudnoce) primjetila sam pojacani iscjedak (bez popratnih simptoma) i uspanicila se i pomislila šta ako je to procurila plodna voda?! da ne duljim, taj dan sam otisla do svoje ginekologice koja me i dalje uvjeravala da je sve ok i na moja pitanja zasto onda imam taj iscjedak (koji je meni djelovao pre obilan i vodenkast, iako mi je orva trudnoća i ne znam) odgovarala da je svaka trudnoca razlicita. Na moj nagovor, dobila sam uputnicu za pregled u petrovoj gdje mi je isto jutro ustanovljeno da je to pocela plodna voda, da su mi leukociti dosta poviseni i da je u pitanju neizlijecena ureaplasma koja je to potaknula. Zavrsila sam na induciranom pobacaju/porodu.
Cure, molim vas da na momtužnom primjeru ne shvaćate ureaplasmu olako, odnosno da pomno birate svog ginekologa kojem cete moc vjerovat i koji ce znat lijecit tu beštiju, jer da je meni uredno lijecena (čak ne izlijecena, nego drzana pod kontrolom), mozda bi sve bilo u redu i iznjela bi trudnocu do kraja. Nazalost, meni je ovo zivotna lekcija i zato pisem ovo svima vama, u nadi da cu barem nekome pomoć.
zagreb5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 10:04   #907
zagreb5, jako mi je zao. Nazalost, cula sam za vise ovakvih slucajeva...
Ja sam je imala i u prvoj trudnoci gdje sam je se rijesila sa samo tri tablete sumameda dok nakon trudnoce sumamed nista ne djeluje, a doksiciklin nesmijem piti.
Sad se samo nadam da ce ovaj put pomoci, ipak sam popila dvije kutije, jer za klaritromicin ne pise nista dobro....

Zelim ti srecu da se izlijecis i uskoro + na testu
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 14:53   #908
Imala sam ureaplazmu cijelu trudnoću, napravila 4 brisa i nakon svakog primjenila terapiju antibiotikom u kombinaciji s antibiotskom vaginalnom kremom ili vaginaletama i lactogyn kapsulama. Nakon svake terapije rađen mi je kontrolni bris i propisana nova terapija. Broj prisutnih bakterija je varirao između 10^4 i 10^5.
Nakon posljednje terapije, koja je trajala od 34. do 36. tjedna, nije rađen kontrolni bris. Napravljen je na prvom pregledu nakon poroda i nalaz je dobar, a ja presretna jer napokon mogu prestati mariti o tome i pohoditi laboratorij.
Moja ginekologica je htjela broj držati pod kontrolom i u tome je uspjela.
Nepojmljiv mi je nemar o kojem sam čitala par postova iznad, i to još od strane privatne ginekologice. Plaćaš jer misliš da će bolje skrbiti o tebi, a dobiješ pljusku u najgorem mogućem obliku. Jadna žena, prošla je više od pola puta ka malom smotuljku.

Bila sam skeptična kad mi je moja ginekologica stalno propisivala antibiotike, al sad vidim da je to ipak imalo smisla.

Zadnje uređivanje hooly : 17.04.2015. at 15:20.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 21:09   #909
Ja sam u 27 tjednu,imala sam ju na početku trudnoće, doduše manje od 10 na 4, sada na biserima joj nema traga, a nisam uzimala terapiju jer nisam imala nikakve smetnje, niti iscjedak... Ali i koncentracija je mala bila
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:18   #910
Podizem staru temu dosao mi je nalaz brisa na kojem piše:
Mycroplasma hominis - nije izolirana, Ureaplasma - niski titar (< 10 000 ), poslan mi je sumamed u ljekarnu da pijem 3 dana...da li partner ide sa ovim mojim nalazom svom liječniku opce prakse po terpaiju ili što konkretno on mora napraviti ? Nakon koliko vremena od terapije je dobro ponoviti testiranje ?
Tobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:33   #911
Obavezno partner mora popiti isto (ide svom dr. o.p.). Nalaz se ponavlja minimalno nakon 2 tjedna od popijene zadnje kure antibiotika.

Sex isključivo uz gumicu dok ne dođe čisti nalaz
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:32   #912
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Obavezno partner mora popiti isto (ide svom dr. o.p.). Nalaz se ponavlja minimalno nakon 2 tjedna od popijene zadnje kure antibiotika.

Sex isključivo uz gumicu dok ne dođe čisti nalaz
Hvala puno na odgovoru. Hoce li i muzu uzimati bris ili je dovoljno da pokaze moj nalaz ?
Tobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:22   #913
Dovoljno je samo pokazati tvoj nalaz
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:59   #914
Hvala puno na odgovoru 😊
Tobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:34   #915
kod mene mycoplasma hominis 10/4

Rezistentna na svaki ponuden antibiotik u antibiogramu.Dli je itko imao ista slicno??

Antibiogram Osetliivost Eritromicin R Klindamicin R Tetraciklin R Doksiciklin R Levofloksacin R Moksicilin R

Boze sta je ovo??sokiran sam
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:16   #916
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ja sam u 12 tt popila dvije kutije zinnata zbog ešerihije. Tad nisam bila sigurna je li dobro što ih pijem.

Sad znam da moje bebe bez antibiotika ne bi bilo. U 23 tt dobila ureaplasmu, vratila mi se ešerihija, zbog bakterija se otvorih cijeli prst, pet dana venski dobivala cefazolin pa udarnu dozu sumameda pa 10 dana zinnata. Bez antibiotika bih se otvorila sva, zasad održavam taj jedan prst. Ako se bakterije vrate, odmah antibiotik, nema druge.

Kad se porodim, otići ću kod travara po čajeve, ali u trudnoći ne bih eksperimentirala.
Sad sam se ustrtarila fest.

Zenska ima istu pricu ko i ja. E.coli pa s 23 tj povratak plus ureaplasma

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 01:45   #917
Vidim da već dugo na ovoj temi nema aktivnih....skoro godinu dana....
možda netko ovo ipak pročita :/

U proljeće mi je otkrivena ureaplasma na brisu, 10 na 3.
Doktorica je rekla da ne treba liječiti osim ako želim, rekoh da želim, pila Makromicin 3 dana.
Mjesec dana kasnije ureaplasma je 10 na 4., pila 12 dana Doksiciklin i rečeno u jesen kontrola na koju se tek treba naručiti ovih dana.
Rečeno mi je da se neki nikad ne uspiju izliječiti.

Koliko tura/mjeseci antibiotika Vam je trebalo da se izliječite?
Ima li Vas ovdje koje se nikad niste izliječile?

Nisam bila trudna, imam 26 godina i samo 1 jedini put sam imala seks bez kondoma kada sam i pokupila ureaplasmu
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 07:54   #918
Quote:
Ivanchy91 kaže: Pogledaj post
Vidim da već dugo na ovoj temi nema aktivnih....skoro godinu dana....
možda netko ovo ipak pročita :/

U proljeće mi je otkrivena ureaplasma na brisu, 10 na 3.
Doktorica je rekla da ne treba liječiti osim ako želim, rekoh da želim, pila Makromicin 3 dana.
Mjesec dana kasnije ureaplasma je 10 na 4., pila 12 dana Doksiciklin i rečeno u jesen kontrola na koju se tek treba naručiti ovih dana.
Rečeno mi je da se neki nikad ne uspiju izliječiti.

Koliko tura/mjeseci antibiotika Vam je trebalo da se izliječite?
Ima li Vas ovdje koje se nikad niste izliječile?

Nisam bila trudna, imam 26 godina i samo 1 jedini put sam imala seks bez kondoma kada sam i pokupila ureaplasmu
ja se bas bakcam s njom ali na drugim temama
meni je otkrivena 10na3, rekao ginekolog da se to ne lijeci ali kako krecem u MPO vode, dokotrica u Petrovoj mi je rekla da trebam piti antibiotike
danas cu ih poceti piti pa se nadam da cu je se brzo rijesiti

nadam se da ce ti netko s vise iskustva odgovoriti
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 09:20   #919
Ja sam u trudnoci pokupila cijelu hrpu tih sr... izlijecila jedno pa doslo drugo pa trece pa opet drugo uzas... porod je hvala Bogu prosao dobro i rekao dr da sad nista ne poduzimamo dok dojim ne isplati se kad ne smijem ljekove. Idem na briseve kad prestanem dojiti. Cisto sumnjam da bu sve cisto

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 12:49   #920
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Ja sam u trudnoci pokupila cijelu hrpu tih sr... izlijecila jedno pa doslo drugo pa trece pa opet drugo uzas... porod je hvala Bogu prosao dobro i rekao dr da sad nista ne poduzimamo dok dojim ne isplati se kad ne smijem ljekove. Idem na briseve kad prestanem dojiti. Cisto sumnjam da bu sve cisto
U trudnoći si pokupila tak što ste ti i partner imali seks bez kondoma ili?

Znači pošto vas ima tu da ste uspjele zatrudnit s ureaplasmom i rodit s njom bez da je izazvala spontani, ne znači nužno da se nemre "živjet" s njom?
Ja se pitam dal da ako je iz 3.pokušaja ne izliječim odustanem ili ću provest život na antibioticima, što isto nije dobro...ne znam što da radim...
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.