Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2007., 16:14   #61
hey, stvarno mi je drago da je bolje!!!!!!!
kad odeš doma izgrli ga i izljubi u ime svih nas s foruma....
__________________
...ja sam samo slijepi putnik koji nema ime ni adrese......
mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 16:14   #62
e da, i stvarno je P R E K R A S A N !!!!!!
__________________
...ja sam samo slijepi putnik koji nema ime ni adrese......
mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 16:19   #63
maja, kako je danas Deni?
šaljemo mu pusu da se brže oporavi
lolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 20:44   #64
Konačno mogu reći DENI SE OPORAVIO, USPIO JE, I DOBRO MU JE!! Svi smo presretni i ponosni na njega! Jedva čekam da ga vidim i izgrlim!! Ljudi, znam da sam to već nekoliko puta rekla, ali HVALA VAM OD SRCA na svim savjetima i brizi! Šaljem svima velike , a i Deni isto! :klap:
maja.vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 21:09   #65
Joj koliko mi je drago da ti se tvoj, btw prekrasan, pesonja oporavio! Svaki dan provjeravam ovaj topic u nadi da ce mu biti bolje! Puno srece i neka pozivi do 100 -te! Ljudske, ne psece...
Tia22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 22:04   #66
baš mi je drago da se Deni izvukao.
puno pusa hrabroj pasini
lolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:21   #67
Ma bravoooooo!!!!:klap: :klap: :klap: Ne mogu ti opisati koliko mi je drago. Valjda si tako liječim ono što se nama dogodilo. Cijela obitelj je bila u išćekivanju i sad nam je svima lakše. Nadam se da ćete se još koji put javiti, možda s kojom novijom slićicom u album za ljubimce (tu na forumu). Pokaži šta imaš, stvarno ti je prekrasan Deni!

za Denija! Sretno
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:05   #68
Quote:
lanci kaže: Pogledaj post
Ma bravoooooo!!!!:klap: :klap: :klap: Ne mogu ti opisati koliko mi je drago. Valjda si tako liječim ono što se nama dogodilo. Cijela obitelj je bila u išćekivanju i sad nam je svima lakše. Nadam se da ćete se još koji put javiti, možda s kojom novijom slićicom u album za ljubimce (tu na forumu). Pokaži šta imaš, stvarno ti je prekrasan Deni!

za Denija! Sretno
Hvala!!! Staviti ću slikice čim dođem u varaždin!! Pozdrav svima!
maja.vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:44   #69
Baš mi je drago da što se oporavio!
Pozdravi nam ga. Je li potpuno ozdravio?
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:47   #70
Unhappy

da ne otvaram novu temu, nadovezat ću se ovdje..
mog Blentu (psa) su otrovali.. jedan dan je bio malo mirniji nego inače, sjedio u svojoj kućici, drugi dan nije više htio jesti, sav je tužan i pokunjen bio, u okama mu se vidjelo da ga boli, pregledala sam ga cijelog i skužila da mu je ispod repa kao malo natečeno i da ima sitne crne krastice/mjehuriće po unutrađšnjoj strani nogu. otišli veterinaru i kaže da je pojeo otrov protiv štakora..
oni mjehurići su sitni podljevi, najvjerojatnije ih ima i po plućima i svim organima
dobio je 5 injekcija taj dan, još 3 jučer, ali.. napravio mu se veliki podljev bočno na rebrima, po trbuhu ima još tih manjih mjehurića, labrnje su mu sivo-plave, malo krvi ima i u kutovima usana, hropće dok diše.. srce mi puca.
jutros je ipak malo mahnuo repom. vet kaže da ima šanse, ako se ne napravi preveliki edem u plućima. na injekcije idemo do daljnjega..
saznala sam da je otrovan još jedan pas iz mjesta. nije se izvukao

znam da ga jako boli i nisam pametna kako mu bar malo olakšati..
kakve posljedice mu mogu ostati od tolikih unutarnjih krvarenja (izvući će se, mora)?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:51   #71
Ne znam, nemam nikakvih iskustava sa trovanjem.

Molim te, napiši od kuda si da ljudi znaju paziti na svoje pse.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 09:33   #72
pesonja je malo bolje!
jučer naveče je jeo malo nakon čak 5 dana (dobivao je infuziju)
smršavio je do kosti, podljev na rebrima je još ogroman, ali u očima se vidi da je bolje. sad se digne i dođe da ga pomazim, više ne leži neprekidno

na moru sam, kod Zadra
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:44   #73
Trovanje...

Jucer se to dogodilo jednoj mojoj maci, i evo sad mi dolazi druga maca doma sa istim simptomima. Ulavnom simptomi su izrazito slinjenje, proljev, nema povracanja, drhtavica tj. grcevi,prestrasenost. Maci su osjetila jako izrazena,nestabilna..ko neki udar na zivcani sustav..nemoze se opustit, spava sjedecki,ako lezi glava je visoko dignuta,nemoze se kao opustit!
Ova kojoj se jucer to dogodilo je danas ok, samo malo ko da joj se u glavi sve poremetilo, cudna je jako..necu rec ko da je pamcenje izgubila nego neznam jako cudno!
Ima neko iskustva sa necim takvim?
Moguce je mozda motorna ulja kakva ili otrov? ako neko ima kakva iskustva, molim da pomogne!
Lopatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:52   #74
Necu nikad shvatiti ljude koji trose vrijeme na pisanje postova na forumu dok bi trebali trcati vetu .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:58   #75
Zivim na otoku sa nezainteresianim veterinarom kojemu je jedini savijte da zivotinju treba uspavat,a nas veterinar u opatiji je rekao da pricekamo 2-3 dana,pa da dodjemo ako bude lose! mislila sam da mozda netko ima neko slicno iskustvo
Lopatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:00   #76
Quote:
Lopatica kaže: Pogledaj post
Zivim na otoku sa nezainteresianim veterinarom kojemu je jedini savijte da zivotinju treba uspavat,a nas veterinar u opatiji je rekao da pricekamo 2-3 dana,pa da dodjemo ako bude lose! mislila sam da mozda netko ima neko slicno iskustvo
Gle, kod trovanja treba sto prije veterinaru, pogotovo kad ne znas s cime su otrovane jer 2-3 dana moze biti 2-3 dana prekasno.
Ovdje ti ljudi mogu reci svoje iskustvo, ali to bez posjeta vetu ne vrijedi nista.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:02   #77
ja sam svome dao tablete od ugljena iako mislim da nije bilo baš tako ozbiljno...
samo je povraćao svako 5 min..al dao mu je veterinar neke vitamine,te tablete od ugljena i još par inekcija..
pa se nakon dva dana oporavio...
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 21:49   #78
Već vidim da će ovo biti konfuzan post, pa se unaprijed ispričavam.
Imam jednogodišnjeg španijela, nedavno smo se vratili iz ambulante, utvrđeno je trovanje organofosfatima. Gotovo je sigurno da ga je netko otrovao u našem dvorištu. Dali su mu atropin i poslali nas kući. Rekli su da je važno da preživi noć. Inače, jedini simptom je nekontrolirano trzanje mišića, užasno (otrov djeluje na živčani sustav). Ima li netko iskustva, kakva je prognoza?
Još ako netko ima ideju kako da utvrdim tko je to napravio, spriječim ga da ponovi i eventualno ubijem, na posebno krvnički i bolan način.
Ovo zadnje se šalim, ali skoro da i ne.
Syrinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 18:39   #79
evo nama šok danas. probudim se, jutro ništa nije pojeo ni popio od sinoć. iskašljao nešto sukrvice, ja se uspaničarila, sestra smireno, da mu kreker, on ga pojede, i kao - ma dobro mu je.
onda je počeo teže disati, i sruši nam se. totalno sam izgubila glavu, počela histerizirati po kući dok su oni mislili da mu je to sve od "vrućine".
a veterinari ne rade nigdje. ja luda jer ne mogu čekati do sutra, na kraju smo ipak pozvali veta, i rekao da ga dovedemo.
kao što sam i mislila i nadala se da nije (izgubila sam već psa zbog otrova) - sve ukazuje na to da je otrovan.

dao mu je tri injekcije, rekao da će mu ili do ujutro biti bolje, ili da će mu se stanje od toga pogoršati. sad čekamo.

rekao je da mu smijemo dati malo mlijeka ako želi.

jel itko ima još nekakav dobar savjet? sva sam u panici i jedva ga gledam, ne želim ni znati koliko se muči, a znam da mu ne mogu ništa
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:48   #80
eto, samo da javim da je jutro danas dobio zadnji "koktel" lijekova, i ponovno je onaj stari ne ispušta lopticu iz usta, žica nenormalno, i prati nas u stopu.
nisam mislila da će mu se stanje, naglo kako se pogoršalo, isto tako naglo i poboljšati. jučer ujutro nije mogao ni hodati sam, bio je sat i pol na infuziji jer nije ništa jeo ni pio, dobio 5 injekcija + dvije boce infuzije, i oko 3 popodne došao k sebi, i evo, do danas ujutro postepeno dobivao apetit i vraćao se u normalu
hvala bogu pa smo uspjeli reagirati na vrijeme, izludila sam onu prvu noć, oka nisam sklopila od muke, ali izvukao nam se.
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.