Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 02:39   #41
A u djevici?
__________________
Snow covers everything... except the truth
Smilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:05   #42
Hoće li uskoro i o Mjesecu u Ovnu.
Možda čak i ne bi voljela da znam.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 17:46   #43
Mjesec u Ovnu najcesce zna biti prilicno......vehementan.

On mozda je tvroglav, nagao, ljut i bijesan kada nije po njegovom, ali isto ga tako krase beskrajni entuzijazam i energicnost. Buran je, pun je energije, s ove ili one strane.

Brz, iskricav, uvijek u pokretu, uvijek nesto juri, nesto osvaja, izazov je njegova hrana. Nikada ne odbija poziv, dovoljno je da ga nesto na trenutak zagolica i krenuti ce svim bicem prema novoj pobjedi. I nece odustati dok to ne dobije. Stoga, ako ima konkretan cilj koji ce imati neku trajniju svrhu, onda su mu ta nepokolebljivost i agresivnost u pristupu, koji mu daju tu nevjerojatnu snagu, zapravo dar s neba.

No ne pokaze se to uvijek tako. Mjesec u Ovnu ponekad izazov prihvaca samo zbog toga jer ga povede adrenalinski udar, ne razmislja previse. Mjesec inace jest instinkt, nagon, a Mjesec u Ovnu je onaj koji ce ga odmah poci zadovoljiti. Ili izraziti. Strasno je brz i zapaljiv. Brzo se zaljubi, brzo se ohladi, brzo se naljuti, ali i brzo odljuti. Cesto se dogodi da je u jednome trenu bijesan toliko da mu pjena ide na usta, a tu zna i jako burno i agresivno reagirati, no vec u drugome on je spreman mirno sjesti u fotelju i pricati o necemu sasvim drugome. Dok ona druga osoba jos nije probavila prvotni napad.

Isto tako, on zivi dok ga nesto drazi. Dok ima izazova, dok se ima sto postici, osvojiti. Energiju mu daje taj izazov, a samo osvajanje mu priusti zadovoljstvo. I tjera ga ponovno u nove pohode. Uvijek se moze vise i uvijek se ima jos mogucnosti. Moglo bi se reci da se na neki nacin tako dokazuje samome sebi. On ne zeli naklonost nicime izazvanu. Stovise, cesto ga to uopce niti ne privuce. Ne, on mora to sam zasluziti, sam postici. On je borac i za sve ce se izboriti. A toliko ga zabavlja ta igra. Bez nje bi ovaj Mjesec uvenuo.

Glavni issue ovog Mjeseca svodi se na to da: Dok juri za necime, dok ga srce vuce, spreman je na sve. Tada je on ziv i tada on dise punim plucima. Iz ove situacije mogu se razviti sljedece dvije - ili ce njegova agresija s vremenom eskalirati u bijes i nekontrolirano divljanje pod utjecajem nezadovoljenih uzarenih emocija, ili ce jednom kad osvoji to sto je naumio, poceti smatrati manje vrijedim od sebe, preslabim i sl.

Mjesecu u Ovnu treba balans. Treba mu netko tko ce ga vjecno izazivati, da ucini vise, i za njega i za sebe te tako usmjeri svoju energiju u one pozitivne ciljeve. Kroz majcinstvo ce dati sve od sebe. Tada vise nece prihvacati izazove za sebe, nego za svoje dijete. Koliko god da ju okolnosti spuste, ona ce naci izlaz. Koliko god da se nemoguce cinilo nesto izvesti, ona ce u tome uspjeti. Koliko god boli treba pretrpjeti, ona moze i jos vise. Biti ce i majka i otac istovremeno. Njen glavni izazov tada postaje uciniti sve za to malo bice. Vjecni borac nevjerojatne snage.

Ono sto krasi vatru, pa tako i ovaj Mjesec je njihova otvorenost, iskrenost, direktnost. S obzirom da se radi o Mjesecu, onda ovdje pricamo o ponasanju u skladu s osjecajima. Nije kao Mjesec u Lavu da mora dramatizirati i svima pokazati sto i kako osjeca, ili kao onaj u Blizancima da mora ispricati u detalje sva svoja intimna previranja, ovaj Mjesec jednostavno djeluje. Kako ga impuls povede, tako se on ponasa. Bez razmisljanja, racionaliziranja, bez skrivanja i srama. Kod ovog Mjeseca nema one igre: Pogodi sto osjecam. Njihovi osjecaji jaki su i vatreni, osoba bi izgorjela da ih ne ispusti vani.

Inace je spreman na oprost, ako priznas da si pogrijesio, nece teziti osvetama i kaznama. Dovoljno je da budes iskren i da pokazes prihvacanje. Zbog te svoje iskrenosti i otvorenosti cesto moze doci u nezgodne situacije, jer ce ljudi to htjeti iskoristiti. Ali, ako Mjesec u Ovnu to primijeti, ta ljutnja i bijes koji se izradjaju nevidjenom brzinom mogu doista ostaviti trajne posljedice.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:36   #44
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Cesto se dogodi da je u jednome trenu bijesan toliko da mu pjena ide na usta, a tu zna i jako burno i agresivno reagirati, no vec u drugome on je spreman mirno sjesti u fotelju i pricati o necemu sasvim drugome. Dok ona druga osoba jos nije probavila prvotni napad.

Inace je spreman na oprost, ako priznas da si pogrijesio, nece teziti osvetama i kaznama. Dovoljno je da budes iskren i da pokazes prihvacanje. Zbog te svoje iskrenosti i otvorenosti cesto moze doci u nezgodne situacije, jer ce ljudi to htjeti iskoristiti. Ali, ako Mjesec u Ovnu to primijeti, ta ljutnja i bijes koji se izradjaju nevidjenom brzinom mogu doista ostaviti trajne posljedice.
busted

ali, da dodam, zna i priznat grešku. i to i ono: oprostiš, zaboraviš, ideš dalje. ne muči se s prošlošću
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:42   #45
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Ovnu najcesce zna biti prilicno......vehementan.
......
S.C., kak bi ti u svjetlu ovog komentirala mjeseca u ovnu koji dugo i jako želi nešto, a kad mu se to ponudi, onda ne želi uzeti?
Fali faktor osvajanja? Fali igra, izazov, borba za naklonost?
Bi li to bio nedostatak motivacije za osvajanjem ili već smatra osvojeno manje vrijednim pa se ni ne trudi?
I još ovo: da li ta "iskrenost" uključuje i male "bijele" laži ali koje ne mijenjaju bitno stvar ili se misli na ono, fanatično istinoljublje?

Inače, s velikim zanimanjem te čitam, i predbilježavam se za neku kavicu i slično, a krle nek ljubomorno tuli
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:55   #46
Quote:
FW190 kaže: Pogledaj post
S.C., kak bi ti u svjetlu ovog komentirala mjeseca u ovnu koji dugo i jako želi nešto, a kad mu se to ponudi, onda ne želi uzeti?
Fali faktor osvajanja? Fali igra, izazov, borba za naklonost?
Bi li to bio nedostatak motivacije za osvajanjem ili već smatra osvojeno manje vrijednim pa se ni ne trudi?
I još ovo: da li ta "iskrenost" uključuje i male "bijele" laži ali koje ne mijenjaju bitno stvar ili se misli na ono, fanatično istinoljublje?

Inače, s velikim zanimanjem te čitam, i predbilježavam se za neku kavicu i slično, a krle nek ljubomorno tuli
Negdje sam pročitao, ali ne sjećam se više gdje, da je to odlika Mjeseca u Strijelcu, da mu je lovina zanimljiva samo dok je lovina i da mu je od lovine bitniji čin lova, nego sam ulov.

A S.C. mi prestani loviti!
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:21   #47
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao, ali ne sjećam se više gdje, da je to odlika Mjeseca u Strijelcu, da mu je lovina zanimljiva samo dok je lovina i da mu je od lovine bitniji čin lova, nego sam ulov.

A S.C. mi prestani loviti!
ok, možda je točno, ali potpuno nekorisno
ali mislim da to vrijedi općenito za m/ž odnose, neovisno o horoskopu
ak je S.C. tvoja, čemu frka od Vodenjaka?
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:48   #48
Quote:
FW190 kaže: Pogledaj post
S.C., kak bi ti u svjetlu ovog komentirala mjeseca u ovnu koji dugo i jako želi nešto, a kad mu se to ponudi, onda ne želi uzeti?

I još ovo: da li ta "iskrenost" uključuje i male "bijele" laži ali koje ne mijenjaju bitno stvar ili se misli na ono, fanatično istinoljublje?
Bah....Vodenjak, jesi ti procitao cijeli ovaj topic? Ja sam vec pisala o tome kako su ovo samo slike i metafore za bolje razumijevanje odredjenog polozaja Mjeseca u svom cistom, na neki nacin nedirnutom obliku.

Sasvim je sigurno da nikada nije doslovno tako i da se tu mijesa i ubraja jos mnogo drugih faktora koji neizbjezno mijenjaju tijek "price".

Ono sto je bitno znati jest da ako se Mjesec u Ovnu primjerice (kad smo vec njega uzeli) i sluzi tim sitnim, kako ti kazes - bijelim lazima, ocigledno je da se on po toj funkciji prilagodio odredjenom znaku - mozda prirodnom znaku kuce u kojoj se smjestio, mozda cini nekakav bitniji apekt koji ga dodatno kaci, a da ne ulazimo u SINASTRIJU.

Recimo, Mjesec u Jarcu. Taj smo vec apsolvirali, ali daj zamisli taj Mjesec u konjunkciji s Neptunom. Biti ce jako slican onome u Ribama, samo sto ce ovdje ta (neizbjezna i neizbrisiva) jarcevska podloga davati dovoljno cvrstine......u nebuloznim i nadrealnim ocekivanjima. Onda, recimo da je jos u kvadratu s Marsom (sto mu daje puno slicnosti s Mjesecom u Ovnu, vise s ove negativne strane, nego s pozitivne).......ne mozes ga svest samo na jednu dimenziju.

Princip Mjeseca u Ovnu u njegovoj srzi je uvijek taj (koji si dobio, ako si dobio neki dojam citajuci post ), ali taj Mjesec je zasigurno u nekoj kuci. Recimo, mozda u 3. Moze pomalo naginjati blizanackom, verbalnom prenosenju onog unutrasnjeg na van, sto ostavlja mogucnost i laganog iskrivljavanja istine. Iako se Mjesec sam za sebe ne vodi tom potrebom za lazima, uspjesno taj poriv nekada spoji s vlastitim ispoljavanjem. Iako, kad je rijec o takvom Mjesecu (u Ovnu), to ga sigurno ne usrecuje.

To su sve izazovi osobe same za sebe. Njene muke, slatke ili ljute, ovisi. To nas svakog naposlijetku i cini jedinstvenim. Te sitne, ali bitne razlike.

Ne, kod Mjeseca u Ovnu se ne misli na fanaticno istinoljublje, nego nesto drugo. Fanaticno istinoljublje vise ide Strijelca, dok je Ovan jednostavan i izravan. Hocu reci, nema potrebe ni vremena muljati i izvrtati. Tako me cudi da nisi uspio izvuci bit iz postova.

Ovo sto krsnik veli......hmmmmm....ne bih se slozila. A ovo prvo sto me pitas je, po meni, jasno izreceno vec u postu. Ako nije, onda su krivi moji Blizanci koji su malo brzopleti ili Merkur u konjunkciji s Uranom koji uvijek misli da mu drugi mogu citati misli, da je dovoljno objasnio, a nije.





Inace, Mjesec je nasa dusa, nasi osjecaji, sve ono zbog cega nismo roboti, ono sto je pokretno u nama, ono sto zivimo iznutra. Recimo, Venera je potreba za ljubavlju, za harmonijom, za odnosom........ali to je samo kalup unutar kojega se Mjesec ulijeva.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:58   #49
kužim, mila, hvala ti puno

ma tako sam i ja izvukao bit iz postova, nemaš brige... da mu nije problem nešto slagat, ako je u dobrom kontekstu i vodi ga ka cilju.

Fala još jednom
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 17:39   #50
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Strijelcu

Mjesec je najkucniji odnosno najvise usmjeren na dom, na to jednom mjesto gdje se osjeca sigurno dok je Strijelac najmanje takav. Strijelac nema to odredjeno mjesto, ne boji se divljine, nepoznatog, beskrajne prirode. Za Mjesec u Strijelcu vrijedi ona: dom je tamo gdje god sam ja.

.....

Pa onaj tko shvaca njene ideale, tko vjeruje u ono sto ona vjeruje, znati ce cijeniti njenu teznju nepreglednim prostranstvima, a isto tako znati ce da kao sto niti nimfe nisu besmrtne, nego samo jako dugo zive, tako se i ova zivotinjica na kraju uvijek umori i pozeli odmoriti tamo gdje se osjeca sigurnom.

Takva je i kao majka. Svoje dijete vidi kao "cudo prirode" i odnosi se prema njemu kao malom lanetu, pazljivo, ali brizno. Ne veze ga za sebe kao neka posesivna majka vec ga slobodno pusta kad god pozeli da i sam istrazi svoju beskrajnu prirodu.
jako lijepo opisano ovo za Mjesec u Strijelcu, ne znam samo otkud to vadiš

i sve stoji ... ja recimo najviše cijenim slobodu, previše obaveza i odgovornosti me jednostavno guši....osjećam se ko da sam u zatvoru ili nekoj kazni

a prirodu jednostavno obožavam, naročito beskrajna prostranstva!
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 20:32   #51
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Ovnu najcesce zna biti prilicno......vehementan.
S.C. , odlično je napisano.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 13:09   #52
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
jako lijepo opisano ovo za Mjesec u Strijelcu, ne znam samo otkud to vadiš

i sve stoji ... ja recimo najviše cijenim slobodu, previše obaveza i odgovornosti me jednostavno guši....osjećam se ko da sam u zatvoru ili nekoj kazni

a prirodu jednostavno obožavam, naročito beskrajna prostranstva!
Razumijevanje Mjeseca po meni je najbitiniji dio razumijevanja osobe.

Osobno, ne izjednacavam "vrijednost" Sunca, Mjeseca i ASC-a u definiranju osobe. Sunce je zivot sam po sebi, ono sto uvjetuje, odnosno omogucuje zivot svemu ostalom. Sunce je ono od cega ne moze nitko pobjeci i sto ce se uvijek manifestirati, na ovaj ili onaj nacin, kroz bilo koji drugi aspekt. Suncev princip (definiran prema polozaju) je onaj koji obgrljulje sve ostalo u nasoj karti, odnosno u nama, zivot koji pruza mogucnost postojanja svega drugoga, zivot (ili princip) u kojemu sve drugo (u nasoj karti) postoji.

Probat cu pojasniti:

Jasno je da se u simbolici svakoga znaka ispreplicu simbolike i onih preostalih 11, sto u vecoj, sto u manjoj mjeri. U svakome od tih znakova istovremeno se nalaze i svi oni drugi. Tako, primjerice, u svakome Skorpionu ima i Lava, ali to nikada nije Lav u svom najcistijem, najprimarnijem obliku, nego uvijek onakav Lav kakav Skorpion moze biti. Zato je bitno prije svega znati gdje je Sunce pa to uzeti kao vodilju u tumacenju svega ostalog. Uzmimo za primjer dvije osobe - jednoj je Sunce u Lavu, drugoj u Skorpionu, a objema ASC Vodenjak. Taj Vodenjak prilicno se razlikuje: u prvome slucaju to ce biti Vodenjak unutar Lava, na neki nacin "sastavljen" od karakteristika Lava, dok ce u drugome slucaju taj utjecaj imati Skorpion. Isto vrijedi i za Mjesec. Razvijanje i manifestacija Mjeseca uvijek je unutar principa Sunca. No, zasto po meni nisu "jednaki" Mjesec i ASC?

ASC najcesce sami uocimo objektivno promatrajuci osobu, nekada moze biti vise, nekada manje izrazen. On nije dio nas iako se poistovjecujemo s njime, on je nas vanjski nacin funkcioniranja. Najcesce i prepoznajemo da je to neka "maska" koju covjek nosi, ali sam (tudji) ASC ne dira nas previse. Nekada nam ta maska moze biti simpaticna (u usporedbi s neslaganjem nekih drugih energija), nekada antipaticna (usprkos slaganju tih drugih energija), ali u krajnjoj liniji, ASC je osobna tocka bitna toj osobi kojoj je zadatak zapravo uskladiti tu energiju s onom Sunca i Mjeseca.

Mjesec je nesto drugo. Unutranji zivot covjeka, osjecaji, dusa, emocije, sve ono sto ne dolazi na vidjelo tako lako, ali nas itekako odredjuje. Njegov utjecaj mozda vidimo izvana, ali samo na temelju toga tesko definiramo uzroke unutra. Jer, potrebno je vise od pustih cinjenica i jednostavnih zakljucaka da se razumije kompleksnost unutarnje struje covjeka. Upravo je to struja koja uvjetuje njegovo djelovanje (kroz ASC ili bilo sto drugo), koja navodi da se odredjeni aspekti manifestiraju na odredjeni nacin, dok sama ostaje prilicno nejasna i skrivena. Uvijek je u pozadini, bez definicije, bez svijesti o njoj, a osjecamo ju i pogoni nas. Cini nas osjecajnim bicem, navodi nas uopce na interakciju s drugim bicima, da prepoznajemo unutar njih ono sto jesu ali sto nadilazi opipljvo ili izreceno.

Za razliku od Sunca i ASC-a, promatrajuci neku osobu, polozaj Mjeseca ne bismo mogli na prvu prepoznati. Niti na drugu, tek kada se bolje upoznamo, kada se na neki nacin i sami emotivno vezemo (barem u nekoj mjeri), stvari postaju jasnije.


Pitas odakle - uglavnom iz kvalitetne i neuobicajene astroloske literature. Taj moj osobni najvazniji izvor inspiracije sastoji se od tumacenja polozaja planeta po znakovima kroz metafore i mitologiju, uz ona opcenita, vec poznata tumacenje, a neke slike i primjeri zaista jako dobro opisuju odredjene polozaje. Meni je mnogo pomoglo pri razumijevanju i tumacenju, pa se trudim to prenijeti i vama, na nacin na koji ja to razumijem. Iako, s druge strane, radim to u velikoj mjeri zbog sebe.


Prema tvom polozaju Mjeseca (Strijelac, 2. kuca, trigon Jupiter u 9.) jasno je da si se pronasla u opisu.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 13:15   #53
zakaj nema o mjesecu u djevici ..

jem me zato privlače vodeni i zemljani, a tribali bi ka zračni i vatreni (vaga sam)
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 20:28   #54
S.C. jako lijepo pišeš...jako mi se sviđa tvoj stil, istovremeno i jasno i poetično.


Ako uhvatiš vremena i inspiracije - bi li mogla napisati nešto o mjesecu u biku?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 20:50   #55
Slazem se s hvalospjevima prethodnika. S.C. svaka cast. Uokvirit cu ovaj opis mjeseca u jarcu

Quote:
Ne zadovoljava ju povrsna ugoda i pristajanje na 'next best thing', ona zeli duh ljubavi koji nije samo vanjska slatkorjecivost i povrsna ugoda, nego uistinu dostojan i vrijedan spoj snazne osjecajne sigurnosti, ravnopravnosti i medjusobnog iskrenog postovanja.

Onda kada to ne nalazi, ne odustaje od svog cilja pristajuci na kompromise, jer je sposobna vrlo dugo izdrzati, nikada ne zaleci samu sebe.

Kaze se da je sreca dobiti ono sto zelimo, ali sposobnost za biti bez toga je snaga.
&em is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 20:59   #56
e, baš mi sinulo... jel moguće (znam da za iščitavanje natalne treba uistinu sagledati jaaaako puno stvarci, al..) da zbog mjeseca u strijelcu i zbog položaja samog strijelca koji vlada mojom 4. kućom ja uistinu imam problem što se tiče vezanja ... strahovito mi je teško kad me se želi zažnirati
.. u bilo kom smislu... razno razna društva i ljudi koji te žele progutat i koji te samoinicijativno počnu ... fali mi riječ... 'usvajat'... u meni izazivaju nepobjediv i uistinu lud poriv za ... koliko god se ja trudim ići kontra takvih impulsa, uglavnom ne uspjevam...


nemam pojma, možda sam fulala plejs za ovo ..
pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 22:38   #57
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
S.C. jako lijepo pišeš...jako mi se sviđa tvoj stil, istovremeno i jasno i poetično.


Ako uhvatiš vremena i inspiracije - bi li mogla napisati nešto o mjesecu u biku?

Ocaravajuce pise..


I ja prosim lijepo mjesec u biku..


Reci slobodno ako te treba motivirat.. vec ce netko javiti krsniku..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 23:26   #58
Quote:
pascimotanasanji kaže: Pogledaj post
e, baš mi sinulo... jel moguće (znam da za iščitavanje natalne treba uistinu sagledati jaaaako puno stvarci, al..) da zbog mjeseca u strijelcu i zbog položaja samog strijelca koji vlada mojom 4. kućom ja uistinu imam problem što se tiče vezanja ... strahovito mi je teško kad me se želi zažnirati
.. u bilo kom smislu... razno razna društva i ljudi koji te žele progutat i koji te samoinicijativno počnu ... fali mi riječ... 'usvajat'... u meni izazivaju nepobjediv i uistinu lud poriv za ... koliko god se ja trudim ići kontra takvih impulsa, uglavnom ne uspjevam...
Ja ne znam puno o astrologiji (isprvite me ako što krivo napišem), ali nekako mi se čini da ako nemaš neke napete aspekte, da sam mjesec u strijelcu ne mora
biti problem. Mislim da svaki mjesec teži povezivanju, samo drugačije vidi to povezivanje, taj u strijelcu je možda plašljiviji i treba mu se nekako postepeno približiti da skuži da ga se želi pomaziti , a ne zauzdati. A kad ga se pomazi, nekako vjerujem da se rado vraća po još

A ti ljudi koji te žele progutati i koji te nakon par rečenica počnu usvajati...ima ih koji i mjeseca u biku uspiju natjerati u bijeg.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:28   #59
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Ja ne znam puno o astrologiji (isprvite me ako što krivo napišem), ali nekako mi se čini da ako nemaš neke napete aspekte, da sam mjesec u strijelcu ne mora
biti problem. Mislim da svaki mjesec teži povezivanju, samo drugačije vidi to povezivanje, taj u strijelcu je možda plašljiviji i treba mu se nekako postepeno približiti da skuži da ga se želi pomaziti , a ne zauzdati. A kad ga se pomazi, nekako vjerujem da se rado vraća po još

A ti ljudi koji te žele progutati i koji te nakon par rečenica počnu usvajati...ima ih koji i mjeseca u biku uspiju natjerati u bijeg.


hvala ti za d rest
pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 16:24   #60
Quote:
pascimotanasanji kaže: Pogledaj post
e, baš mi sinulo... jel moguće (znam da za iščitavanje natalne treba uistinu sagledati jaaaako puno stvarci, al..) da zbog mjeseca u strijelcu i zbog položaja samog strijelca koji vlada mojom 4. kućom ja uistinu imam problem što se tiče vezanja ... strahovito mi je teško kad me se želi zažnirati
.. u bilo kom smislu... razno razna društva i ljudi koji te žele progutat i koji te samoinicijativno počnu ... fali mi riječ... 'usvajat'... u meni izazivaju nepobjediv i uistinu lud poriv za ... koliko god se ja trudim ići kontra takvih impulsa, uglavnom ne uspjevam...


nemam pojma, možda sam fulala plejs za ovo ..



Zaznirati?

Inace, cetvrta kuca je prirodna kuca Raka (Mjeseca), a tebi izgleda Strijelac vlada i njome i Mjesecom......gdje god on bio, pa razumijem sto zelis reci. Strijelceva simbolika tu ima veliki utjecaj. Cetvrta kuca pokazuje nasu unutranju stabilnost, ono "mjesto" na koje uvijek dodjemo kada pobjegnemo od svih, kao kad se Rak zavuce u svoju kucicu, koju uvijek nosi sa sobom.....ono cvrsto tlo pod nogama koje trebamo, nas innermost depth. Tako da je vladar ove kuce (4.) prirodno Mjesec......simbolika im je slicna.

A Leela ti je lijepo napisla....
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.