Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 15:24   #121
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Onda si prvi put bio kod veta nakon 2000. godine ili možda i poslije toga.
Točno.
PacoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 13:06   #122
Pozdrav ljudi.... Ja moram negdje napisati što se desilo jučer inače ću puknuti.... Moj mopsić bi imao sutra 7 godina, vodila sam ga jučer na cijepljenje redovno, kao i svake godine. Veterinar mi je rekao da uz to cjepivo protiv bjesnocu, da bi bilo dobro cijepiti ga i protiv stenecaka i jos par bolesti, jer je zadnji put bio cijepljen protiv toga 2013. Ja kazem moze, ako je to za dobrobit moje bebe, em je sada malo stariji pa zlu netrebalo. Obavimo mi cijepljenje, taman da cu platiti, kad skuzim da su mi ostali novci u autu. Izademo van (vani +35) i uzmem novce, opet udem u vet.stanicu kad ono šok, otkazuju mu zadnje noge, pa prednje, baca se na bok, pri svijesti je ali tijelo mrtvo. Nosimo ga na stol, daje mu dopamin, pa sedativ... pokrili ga mokrim rucnikom jer smo mislili da je toplotni udar. Temperatura mu polako pada, gleda me tim okicama, a ja samo cekam da se digne i da odemo kuci. Mazim ga, placem, on me gleda i jako slabo dise. Odjednom prestaje disati, veterinar ga ozivljava ali bezuspjesno. Ja odlazim kuci, bez njega. Otisla ga cijepiti, odjednom je umro i nema ga vise. Sjedim kuci, placem, nema ga da mi sjedne u krilo, da me prati ko priljepak, da me zica hranu dok jedem... najposebnije bice, uvuklo mi se u srce i sad ne znam kako dalje. Vlasnici pasa ce shvatiti. Jako sam lose, nemam apetita, kao da mi je blizak covjek umro. Muci me razlog, da li je cjepivo krivo, iako ga je primio vec 2013.god, da li ga se moglo spasiti necim ali veterinar je krivo tretirao, da li je od vrucine i stresa? Nisam nikada prije primijetila da ima problema sa srcem, uvijek je bio zivahan i razigran... znam da je tema umrla ali nekako se toplo nadam da ce naic netko i olaksati mi ovu patnju
suncekoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 14:11   #123
Jako mi je žao zbog tvog gubitka. Izgubiti psa i u njegovim poznim godinama je teško prihvatiti, ali u ovakvim okolnostima izgleda ravno iznenadnom udarcu šakom u stomak, kad ostaneš bez zraka, a kad do zraka dođeš, bol i praznina ostaje.


Mnogi će reći reakcija na cjepivo je nepredvidiva i s tim se slažem. No, ne slažem se s tim da se psa opterećuje istovrmenim cijepljenjem protiv bjesnoće i protiv zaraznih bolesti. A često čitam da se to radi i smatra prihvatljivim. Meni je neprihvatljivo i cijepljenje psa protiv bjesnoće svake godine cjepivom koje 'drži' tri godine.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 20:55   #124
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Jako mi je žao zbog tvog gubitka. Izgubiti psa i u njegovim poznim godinama je teško prihvatiti, ali u ovakvim okolnostima izgleda ravno iznenadnom udarcu šakom u stomak, kad ostaneš bez zraka, a kad do zraka dođeš, bol i praznina ostaje.


Mnogi će reći reakcija na cjepivo je nepredvidiva i s tim se slažem. No, ne slažem se s tim da se psa opterećuje istovrmenim cijepljenjem protiv bjesnoće i protiv zaraznih bolesti. A često čitam da se to radi i smatra prihvatljivim. Meni je neprihvatljivo i cijepljenje psa protiv bjesnoće svake godine cjepivom koje 'drži' tri godine.
Vidim več smo donijeli zaključke

Suncekoko žao mi je zbog psa
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 22:49   #125
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Vidim več smo donijeli zaključke

Suncekoko žao mi je zbog psa


Kakvog ste vi mišljenja? Istovremeno cijepljenje je moglo biti uzrok ili slabo srce? Nikada nisam primijetila da ima problema sa srcekom...
suncekoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 23:14   #126
Quote:
suncekoko kaže: Pogledaj post
Kakvog ste vi mišljenja? Istovremeno cijepljenje je moglo biti uzrok ili slabo srce? Nikada nisam primijetila da ima problema sa srcekom...
Najprije, žao mi je zbog psa, a i zbog tebe što te to snašlo tako nepripremljenu. Mislim, nikad nisi dovoljno pripremljen, čak i kad je pas bolestan i star i znaš kako je vjerojatnost da ode veća nego inače. Međutim, od nagađanja i pretpostavki nema nikakve koristi. Jedini način na koji se može utvrditi uzrok smrt jest postupak kojeg bi se većina vlasnika zgrozila, naime, autopsija. No, s obzirom na činjenicu da je pas umro jučer, pretpostavljam da je sad za to već prekasno, a i ne znam čemu bi služilo.

Mogu ti samo još jednom reći da mi je žao, ali i dodati kako nema smisla da se mučiš nagađanjima. Ožali peseka bez predbacivanja sebi i/ili drugima.

Drži se!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 06:49   #127
Žao mi je što se to tako dogodilo. To što je dobio oba cjepiva istovremeno sigurno nije uzrok.

Poslano koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 09:10   #128
Veterinari kojima sam do sada vodila Lunu izbjegavali su je stovremeno cijepiti protiv bjesnoće i protiv zaraznih.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 09:25   #129
Naš veterinar isto nikad nije istovremeno davao oba cjepiva, razmak je bio 3-4 tjedna.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 09:34   #130
Nema šanse da bi cijepila istodobno pogotovo ne malog i starijeg psa. Kao prvo izbombardira se tijelo duplo, oslabi se podosta imunitet pa znaju pobrati svašta i zna im se zakoplicirati (ono poberu prehladu pa završe sa upalom pluća). Kao drugo neće svi razviti dobro antitijela na sve jer tijelo mora proizvesti antitijela na nekoliko bolesti i zna se dogoditi da pokupe recimo parvo iako su cijepljeni.

Ostalom svi vi koji tvrdite da nema nikakve veze sa cijepljenjem kak to znate?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 10:20   #131
@suncekoko užas,nemam riječi

Moja ima uskoro 4 god i uvijek smo davali oba cijepiva zajedno...i tek ove godine mi je nova veterinarka rekla da to bas nije dobro,ali ipak je dala zajedno...kao bolje tako nego sad mijenjati...:/

Sad covjek nije pametan sta raditi...
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 10:46   #132
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ostalom svi vi koji tvrdite da nema nikakve veze sa cijepljenjem kak to znate?
Kao što sam već rekla, uzrok smrti može se utvrditi jedino obdukcijom. Koja nije učinjena, koliko sam shvatila. No s druge je strane vlasnica napisala da nekoliko godina nije cijepila psa protiv zaraznih bolesti, kao i da nikad nije primijetila da ima problema sa srce. Žao mi je što joj prisjedam na muku, ali razumijem to kao da pas od sedam godina, usto i brahicefalične pasmine, nije nikad bio na sistematskom pregledu. Problemi sa srcem ne vide se izvana.

Dopuštam da postoje razni stavovi prema cijepljenju uopće, kao i prema istovremenom cijepljenju, ali ne vidim ni razloga za zaključak da je istovremeno cijepljenje uzrok smrti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 10:56   #133
Quote:
Mago de Umago kaže: Pogledaj post
Sad covjek nije pametan sta raditi...
Jednostavno! Odvedeš je na redovno cijepljenje protiv bjesnoće. Kažeš da ćeš zarazne cijepiti poslije i odvedeš je nakon dva tri mjeseca. Ništa se neće dogoditi u međuvremenu.

Ja sam radila razmak od nekoliko mjeseci. Zapravo, krenulo je tako da je Luna dobila prva obavezna cjepiva protiv zaraznih bolesti i nakon toga je njezin tadašnji veterinar rekao da nema žurbe što se bjesnoće tiče, u smislu da pričekamo koji mjesec. Tako da su cijepljenja razmaknuta gotovo pola godine.

Prije tri četiri godine vetrinar mi je rekao da što se tiče zaraznih nema više potrebe cijepiti je svake godine, jer je sigurno dovoljno razvila antitijela ili nešto u tom smislu. Ovo zbog toga jer kažu da antitijela na razne bolesti različito dugo 'drže', pa ako neka sastavnica iz zajedničkog cjepiva 'drži' dvije tri godine, ne vidim potrebu da je sljedeće godine opet cijepim i tim cjepivom. Za razliku od toga, ovo cjepivo protiv bolesti koje prenose štakori navodno traje manje od godine, ako sam dobro zapamtila. A ne jednom sam vidjela štakora kako pretrčava preko parkinga ili zelene površine po kojoj Luna voli njuškati.

Ono što mene smeta je da su sva cjepiva protiv zaraznih u jednoj injekciji, pa je ne mogu cijepiti protiv, primjerice, samo bolesti koje prenose štakori. Čula sam/čitala da se vani može i ova cijepiva primati pojedinačno.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 11:06   #134
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kao što sam već rekla, uzrok smrti može se utvrditi jedino obdukcijom. Koja nije učinjena, koliko sam shvatila. No s druge je strane vlasnica napisala da nekoliko godina nije cijepila psa protiv zaraznih bolesti, kao i da nikad nije primijetila da ima problema sa srce. Žao mi je što joj prisjedam na muku, ali razumijem to kao da pas od sedam godina, usto i brahicefalične pasmine, nije nikad bio na sistematskom pregledu. Problemi sa srcem ne vide se izvana.

Dopuštam da postoje razni stavovi prema cijepljenju uopće, kao i prema istovremenom cijepljenju, ali ne vidim ni razloga za zaključak da je istovremeno cijepljenje uzrok smrti.

Pročitala sam argumente zašto, jer imunološki sustav odjednom mora reagirati na 6 ili više različitih bolesti.. ima smisla.
Znam, užasno se osjećam krivo jer nisam išla s njim na sistematski pregled, to ću nositi na duši cijeli život, eto...
suncekoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 11:23   #135
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ono što mene smeta je da su sva cjepiva protiv zaraznih u jednoj injekciji, pa je ne mogu cijepiti protiv, primjerice, samo bolesti koje prenose štakori. Čula sam/čitala da se vani može i ova cijepiva primati pojedinačno.
Moja je cijepljena posebno leptospirozu. Ne znam da li je riječ o drugom proizvođaču cijepiva, ali moguće je i kod nas.
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 11:43   #136
Istovremeno cijepljenje - nuspojave

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Veterinari kojima sam do sada vodila Lunu izbjegavali su je stovremeno cijepiti protiv bjesnoće i protiv zaraznih.


Prema mojim iskustvima, kod popularnijih ZG veterinara se sve do prije desetak godina pod normalno davala oba cjepiva istovremeno ali u zadnjih x godina se jako pazi na dvotjedni razmak. Moj seoski (odlican) je priklonjen i pozitivnom trendu vrlo opreznog davanja antibiotika.

Da se ova tragedija dogodila mom Minijaturnom priklonio bih se prije ovom strasnom divljanju vremena koje psi jako tesko podnose, njega sam po prvi put ogulio do koze jer je bilo par situacija gdje nas je jako prestrasio.

Jako mi je zao zbog pisca, strasno
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 11:47   #137
Quote:
Linai kaže: Pogledaj post
Moja je cijepljena posebno leptospirozu. Ne znam da li je riječ o drugom proizvođaču cijepiva, ali moguće je i kod nas.
Kad sam prije koju godinu pitala Luninog veterinara može li odvojeno rekao je da ne.

Da, na leptospirozu sam mislila.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 05.07.2019. at 12:22. Reason: jedno slovo viška
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 11:50   #138
Quote:
suncekoko kaže: Pogledaj post
Znam, užasno se osjećam krivo jer nisam išla s njim na sistematski pregled, to ću nositi na duši cijeli život, eto...
Sad vam je šok,to je normalno,ali nemojte si stvarati takvu krivicu koja će vas ubijati u pojam. Svima nama se mogu dogoditi takve situacije, mi nismo ti koji bi trebali znati sve o medicini, veterinari bi isto tako trebali upućivati na redovite preglede, pogledati kad je koji pas pregledan,savjetovati pacijente što i kako, da li je prošlo puno vremena, da li se i kako smiju s čime cijepiti.... Vjerujem da ste u ovih 7 godina sigurno pazili na svog psa kao većina nas,ali eto, tragedije se događaju i treba to tako i prihvatiti. Držite se
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 11:54   #139
Citiram veterinarku;
Reakcije na vakcinu, mogu biti lokalne i sistemske. Od lokalnih reakcija, na mjestu aplikacije, najčešće se pojavljuje crvenilo, otok, bolnost, pa i krastice i apscesi. Krastice se često pojavljuju i na drugim djelovima tijela, koji su udaljeniji od mjesta aplikacije vakcine. Od sistemskih reakcija, često dolazi do anafilaktičke reakcije, koja uključuje probleme s respiratornim i kardiovaskularnim sustavom, a ako se pravovremeno ne reagira, ubrzo dolazi do stanja šoka i smrti. Ovakve reakcije nastaju ubrzo nakon aplikacije vakcine, već u nekoliko minuta, pa se stoga obavezno savjetuje da vlasnik, nakon vakcinacije, ostane sa životinjom u ambulanti još najmanje pola sata. Rjeđe ovakve reakcije nastupaju kasnije, unutar 24 sata. Prema američkim znanstvenim studijama, anafilaktički šok se javlja svega jednom na 15 000 vakcinacija.
Anafilktički šok ponekad se može manifestirati atipičnim znakovima ovog stanja, npr. simptomima od strane probavnog sustava, kao što su proljev i povraćanje. Ipak češći su simptomi kao što su bljedilo vidljivih sluznica, hladnoća ekstremiteta, otok glave, jezika, ždrijela, otežano disanje, srčana aritmija, ubrzani rad srca, ali vrlo slabo bilo, te drugi simptomi respiratornog, kardiovaskularnog i živčanog sustava. Kod pojave ovakvih simptoma vrlo brzo se mora reagirati epinephrinom, intravenoznim otopinama, kisikom i drugim lijekovima.
Anafilaktički šok najčešće nastaje kod vakcinacija vakcinama koje sadrže inaktiviranog, odnosno mrtvog uzročnika bolesti, odnosno najčešće kod vakcina protiv bjesnoće, leptospiroze i corona virusa. Takve vakcine sadrže relativno velike količine virusa ili bakterija u dozi, te adjuvanse, koji potiču imunološki odgovor u životinja. Upravo ove karakteristike vakcine dovode do anafilaktičkih reakcija. Kod vakcine protiv bjesnoće pas zapravo reagira na uljni nosač u vakcini.

suncekoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 12:17   #140
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Kad sam prije koju godinu pitala Luninog veterinara može li odvojeno rekao je da ne.

Da, na leptospoirozu sam mislila.
Ne znam, meni je rečeno da je komponenta leptospiroze u stvari otapalo za ostatak cjepiva i da bez problema može piknut samo lepto. Mi smo puno po šumama i stvarno mi se ne riskira s tom gadosti, bez obzira što cjepivo ne pokriva sve sojeve lepta cijepim redovno zaraze, a onda za 6 mjeseci samo lepto.

Da budem on topic, nikad nismo cjepili skupa zaraze i bjesnoću. Sjećam se da sam svojevremeno pitala dr. Perokovića da li može skupa pa je rekao da može ali on bi radije odvojeno jer nema potrebe bombarbirati psa s oba cjepiva istovremeno. To je bilo prije 30-tak godina...
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.