Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2004., 20:02   #1
upala pluca

Dakle, prije 5 dana dijagnosticirali su mi
upalu pluca i porebrice i dobila sam neki
novi antibiotik Avelox(Bayer) da ga pijem kroz 5 dana.
Vrijeme je proslo,a ja jos imam temperaturu i bole me pluca,
najvise s ledjne strane
Zanima me ima li tko slicno iskustvo i neki savjet?

Osim da pijem puuuno tekucine, mirujem, odem
sutra doktorici(budem)....

Hvala
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 20:39   #2
hm

ako je u pitanju i upala porebrice, onda ti je za liječenje i oporavak potrebno puuuno dulje od 5 dana
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 21:14   #3
Tako sam si i ja mislila...
Ali vec sutra me doktorica narucila na
kontrole i trebala bi cijeli dan hodati po
ambulantama

Idem spavat sad, jucer mi je trebalo 4 sata
da uspijem zaspat. Nadam se da cu danas
imat vise srece
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 17:53   #4
Čočo san kako je prošla kontrola?

Jel' što bolje?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 08:14   #5
Je, bolje je. Od jucer nemam temperaturu
i manje me boli

Na kontroli su mi propisali jos 5 dana
antibiotika, pa se jos trujem s tim.

Jedino tesko podnosim mirovanje i jedva
cekam da odem malo van, u setnju...
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 20:36   #6
Znala sam da se ne treba radovat unaprijed. Dva dana
nisam imala temperaturu i onda se opet vratila.
I bolovi takodjer.
Danas sam ppopila zadnji od 10 antibiotika i opet mi
je lose.
Mrzim upalu pluca i izluditi cu


znam da nije bas u skladu sa svrhom podforuma, ali morala sam se izjadat, ako nista, da se malo bolje osjecam
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 07:31   #7
Upala pluća

Nešto me uhvatilo ovih dana... Čitajući razne savjete kako razlikovati ove boleštine - došao sam do zaključka da je to jako teško definirati... Prema simptomima koje imam sve je moguće.
Kod mene je to počelo malo po malo nekom neodređenom glavoboljom i laganim bolovima u mišićima i prsima. Kašalj vrlo suh i ne kašljem puno, ali kad me uhvati užasno me sve peče u plućima. Tako je bilo dva dana, a onda i temperatura. Ispod 38 C, pa onda preko dana padne, pa navečer skoči. Noćas mi uopće nija padala ispod 38 C, što me je zabrinulo - osim toga počela se javljati i glavobolja. Bojim se da nije ipak upala pluća!? To sam već imao prije kojih 5 godina. Ali tada su simptomi bili puno žešći. Visoka temperatura, nedostatak zraka, opća slabost. Ne znam da li posjetiti liječnika, da li se držati kreveta ili će proći. To me drži već 3-4 dana i čini mi se da je lagano sve gore
Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 12:26   #8
A nije mi jasno zašto već nisi otišao liječniku..
Kašalj, visoka temperatura, bol i peckanje u plućima...pa to su dovoljno ozbiljni razlozi da potražiš stručnu pomoć..ili se varam
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 19:22   #9
pola table andola 100 i vanka na košarku. what doesn't kill you, makes you stronger.
a i voltareni kickaju ass.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 19:33   #10
Danas mi je bolje. Temperatura samo lako povišena. Pa se nadam da je ipak u pitanju neka prolazna viroza, a ne gripa ili upala pluća. Ali te simptome je stvarno teško razlikovati... Potrošio sam jedno pakovanje Maxflu, a sad sam prešao na Lupocet. Ali na košarku ne bih - hvala.
Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 19:38   #11
gdje ti je avanturistički duh? ja obožavam početak sezone košarke. onak sam trom od izležavanja i žderanja preko zime, refleksi roadkill zerdava na autoputu. lopta mi kroz ruke prođe bar triput i pukne me vugla, sjebem si najmanje dva prsta, lijevo koljeno i desni lakat. a tek muskulfiber poslje. ooooohohoho, jaaaa na ko-šaaarku 'oću!!1
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 19:54   #12
Upala pluća

Recite molim vas da li je moguće dobiti upalu pluća ako se nakon tuširanja izađe na balkon u kratkim hlačama(sada kad su niže temperature).Oprostite na bizarnosti ali oklada je u pitanju
lucija02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 20:12   #13
naravno da je.

then again, moguce je dobiti upalu pluca i sjedeci na radijatoru zamotan sa sesnaest deka i pijuci vruci caj...

pa si ti misli!


PS: upala pluca je zapravo infekcija, najcesce
S. Pneumoniae . Do nje dolazi kad ti se bakterija (ili virus, postoje i virusne upale pluca) naseli u organizam u trenutku kad ti je imunitet malko smanjen, pa se organizam nemre sam boriti protiv uljeza. Izlazak u kratkim hlacama na balkon moze izazvati takvo smanjenje imuniteta (zasto, to je sad duga prica, ak te i ti detalji zanimaju, pitaj), ali isto tako ti imunitet moze past zbog kojekakvih razloga, pa da dobijes upalu pluca iako nisi bio u kratkim hlacama na balkonu.

A kao sto znamo, bakterija ima uvijek i svugdje, pa nikad ne znas kad ce te neka zaskociti!


P.P.S: jebote, krenem zajebantski odgovarat i onda zavrsim na lat. nazivima bakterija sve, samo da ne pisem seminar!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 22:57   #14
Re: upala pluća

Quote:
lucija02 kaže:
Recite molim vas da li je moguće dobiti upalu pluća ako se nakon tuširanja izađe na balkon u kratkim hlačama(sada kad su niže temperature).Oprostite na bizarnosti ali oklada je u pitanju
To je apsolutno nemoguće! To je dezinformacija! Upala pluća se, naime, može dobiti samo ako izađeš na balkon u tangama.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 01:31   #15
ja sam imao jako gadnu upalu pluća , a zadobio sam je time što sam sa temperaturom 38' C išao igrati nogomet i to po zimi !

eto pa ti vidi i kladi se opet u to da ces dobiti upalu pluća , pa uradi što i ja i sigurno dobivaš !

SRETNO !
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 11:31   #16
Upala pluća

Zna li netko iz prve ruke koji su simptomi upale pluća, naročito virusne?
I može li se, recimo, javiti iza blaže preležane gripe, ako je osoba uz to još i cijepljena, a kašalj se ne smiruje?
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:18   #17
Nije ti baš iz prve ruke, ali eto šta znam...
kroz neko vrijeme imaš glavobolj, slabost, temperaturicu koja stvarno rijetko ide preko 39, a imaš i kašalj koji je suh kod virusnih i bol u plućima...
možeš imat i upalu pluća u sklopu epidemije gripe koja je uzrokovana istim virusom, a na to ti se lako nakalemi i bakterijska upala pluća...
to ti je šta znam, ali možda titu ima nekog pametnijeg...
ivaiva999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:20   #18
A joj, imam sve simptome, izgleda da ću opet morati kod dr
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:29   #19
Šta si do sada čekao?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 11:11   #20
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Šta si do sada čekao?
Bila sam, ali tada dr nije ništa čula. Nadam se da ni neće.
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.