Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 14:35   #1981
Quote:
VengeanceOnAll kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje vezanu uz klimu.

Kad mi se upali ventilacija na ovoj vrucini sada, pocne mi smrditi kao po nekoj plijesni / smrdljivim carapama i onda kad proradi klima i pocne hladiti, smrad nestane.

Isto tako ako ugasim klimu i radi samo ventilacija, smrad se jako osjeti.

Probao sam s dezinfekcijskim sprejem, prvo sam samostalno, a onda i u AutoWillu trazio dezinfekciju klime (znaci 2 puta sprej). Ništa, smrad ne prestaje.

Probao sam i pojačati klimu na HI da možda ubije te bakterije, ništa.

Netko zna o čemu je riječ?
Da i ja odem malo off jer se radi o mercedesu c (w205), a ne insigniji. Primjetio sam istu stvar, ali mi više nije ni bitno jer je temp skočila pa klima radi cijelo vrijeme. Prije cca. mjesec kad bi vani temperatura bila 18-22 stupnj nije bilo potrebe palit klimu, prozori bi bili zatvoreni zbog buke/vjetra i znao bi osjetit tu tufinu, kao ustajali zrak u prostoru koji nije dugo provjetravan. Čak i kad ne radi ventilacija. Čim bi upalio klimu, taj smrad bi nestao i više se ne bi pojavio makar ugasio klimu (bar koliko sam mogao primjetit). Filteri su promjenjeni na posljednjem servisu (u rujnu ili listopadu prošle godine), dva su filtera kabine, jedan u motornom prostoru i dođe oko 300-400kn, drugi kod suvozača i dođe 700-800kn, nije aktivni (ugljeni).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 15:33   #1982
Ove cijene filtera za C klasu su naprosto užasne

Ontopic:
Insignija je komad auta, ako bude popusta kao i prije (naravno ne nužno odmah) bit će best-buy opcija u srednjoj klasi.
Dobro da su povećali prostor na zadnjoj klupi i malo je olakšali (po meni najveće zamjerke kod starog modela).
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:45   #1983
Nego, pratim insignije na autoscout24 i primjetih da ih puno stize na oglasnik u zadnje vrijeme. Ima li ta navala kakve veze s time da je stigla nova generacija Insignije?
myroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:51   #1984
Vjerojatno uobičajena rotacija iz rentacarova i/ili ostalih lizing operacija.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:52   #1985
Moguće staro za novo.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:10   #1986
Ma na vjerujem pa tek se počela prodavat .... ne vjerujem da su ih ODMAH toliko prodali i to staro za novo ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:06   #1987
Pozdrav drustvo uzeo sam novu Insigniu prije 4 mjeseca.Prije 2 nedelje zacujem pistanje pri blagoj kretnji, pogledam kroz felne i vidim da mi se na prednjem desnom disku nalazi duboki urez cijelim krugom .Odem na servis , oni mi kazu da se desava da na kocionim plocicam bude neki grumencic koji napravi ovo.Navodno su zbrusili i to je to.Medjutim opet isto se desava. Ne znam da li imam pravo traziti da mi zamjene disk na racun garancije, obzirom da je auto star tek 4 mjeseca i da je presao 13k km?
drluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:15   #1988
Ugl plocice su za krasan q..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 20:26   #1989
To ti garancija neće pokriti jer to šteta nastala od vanjskih čimbenika u ovom slučaju kamenčića ili sličnog govanca.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:30   #1990
Quote:
drluka kaže: Pogledaj post
Pozdrav drustvo uzeo sam novu Insigniu prije 4 mjeseca.Prije 2 nedelje zacujem pistanje pri blagoj kretnji, pogledam kroz felne i vidim da mi se na prednjem desnom disku nalazi duboki urez cijelim krugom .Odem na servis , oni mi kazu da se desava da na kocionim plocicam bude neki grumencic koji napravi ovo.Navodno su zbrusili i to je to.Medjutim opet isto se desava. Ne znam da li imam pravo traziti da mi zamjene disk na racun garancije, obzirom da je auto star tek 4 mjeseca i da je presao 13k km?
Jasno da imaš. Nije to kamen izvana nego šrot počica u kojoj je BIO kamen.

Napomena vama s Haldexima - ajmo trkom na izmjenu ulja, promjenila se politika, više nije "doživotno".

I da, koštat će vas. Oko 200 Eurića. Ulje, brtva, filtar, čišćenje i 2.5 sati posla.

Ja sam inače svoje zamjenio na 60 sam i sad na 120 reko nek se jebu oni. Nije jednostavno, meni je trebalo i više od 2,5 sati, nemaš mjesta ni za obični ključ zavuć a ne gedoru. A 8 šarafa drži poklopac ispod kojeg je cjela skalamerija.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:33   #1991
A koliko bi trebale plocice trajat? Ja na Cliu mijenjao originalne na 73 pa diskove i opet plocice na 131 tkm.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:52   #1992
Ja na 60 kkm bacio sve naprijed, sad na 120 zamjenio samo plocice (jer ih slotani disk jede ko dijete cokoladu). Zadnje imaju jos 5 mm mesa (od pocetnih 17)
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:41   #1993
Pozzz ljudi!! Trebam malu pomoć!
Muž i ja smo neki dan kupili Opel insigniu 2015. g. Još nismo sve skontali i jedna stvar nas muci. Kad je zaključavamo, radimo to na način da dva put pritisnemo tipku zaključavanja i automatski se na taj način aktivira i alarm? Jel tako?
Medjutim.. ono sto nas muci je zašto ne blica ona lampica koju vidjamo na drugim autima da noću svjetli crveno! Jel to normalno ili treba negdje nesto podesiti. I dal je uopće alarm uključen ako ta lampica ne blica. Hvala


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:59   #1994
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Pozzz ljudi!! Trebam malu pomoć!
Muž i ja smo neki dan kupili Opel insigniu 2015. g. Još nismo sve skontali i jedna stvar nas muci. Kad je zaključavamo, radimo to na način da dva put pritisnemo tipku zaključavanja i automatski se na taj način aktivira i alarm? Jel tako?
Medjutim.. ono sto nas muci je zašto ne blica ona lampica koju vidjamo na drugim autima da noću svjetli crveno! Jel to normalno ili treba negdje nesto podesiti. I dal je uopće alarm uključen ako ta lampica ne blica. Hvala


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Hm. Meni blica. Za pocetak, testiraj alarm sa senzorom pokreta (ostavi prozor otvoren, zakljucaj pa gurni ruku unutra).
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:22   #1995
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Hm. Meni blica. Za pocetak, testiraj alarm sa senzorom pokreta (ostavi prozor otvoren, zakljucaj pa gurni ruku unutra).


Hvala na odgovoru, nadam se da će se još netko priključiti
Budemo sutra testirali.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:20   #1996
pozdrav kolega ima problem sa insigniom 2014. godina 2.0 cdti (140ks) 120 000km

upalila se ova lampica i auto ne ide nikud jedva 80 km/h a uz brdo kao puž

U cemu je problem nije mu se to nikad dosad desilo..sve je bilo uredu..

Tihomiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:21   #1997
Quote:
Tihomiy kaže: Pogledaj post
pozdrav kolega ima problem sa insigniom 2014. godina 2.0 cdti (140ks) 120 000km

upalila se ova lampica i auto ne ide nikud jedva 80 km/h a uz brdo kao puž

U cemu je problem nije mu se to nikad dosad desilo..sve je bilo uredu..
Mozda da proba kod vidovitog milana.
Ili u servis na dijagnostiku, sto mu vise pase.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:22   #1998
vrlo mudro..nedjelja je danas..zato pitam ovdje..mozda je imao netko nesto slicno
Tihomiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:23   #1999
Quote:
Tihomiy kaže: Pogledaj post
vrlo mudro..nedjelja je danas..zato pitam ovdje..mozda je imao netko nesto slicno
Check engine se moze upalit zbog doslovce 1000 razloga, a nije bas da si previse informacija dao.
Ili ako mislis na onu drugu lampicu, ona ce se ugasit ako veze pojas.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:25   #2000
Da pogodim - temperaturni senzor n DPF-u ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.