Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 15:59   #81
Kako se može provjeriti u osiguravajućem društvu ili policiji je li auto imao ikakvih sudara?

Zadnje uređivanje frANZi50 : 12.02.2010. at 16:28.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:08   #82
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Kako se može provjeriti u osiguravajućem društvu ili policiji je li auto ima ikakvih sudara?
za osiguranje ti treba samo broj police, a za policiju debela veza
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:49   #83
Danas sam išo s bratom na tehnički pregled s autom i kako nam tako radi dobar frend zamolili da da nam provjeri kilometražu. auto je 2006 uvezen u hrvatsku i prvi put tu regan 140 000. 2007 - 190 000, 2008 - 230 000, 2009 - 190 000(pal je za 40 iljada) a sad 2010 ima 224 000 po drugi put ako ne i treći.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 18:59   #84
ma bravo, vidi ti balkanca kako vraća km. I jesi pitao kako to? Da nije vozio godiu dan u rikverc?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 19:29   #85
A kako to nije nitko primjetio na tehničkom pa rekao: A čekaj, lani si imao 240tkm, a ove 140tkm. NE MOŽE!
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:55   #86
Thumbs up

I sad nek netko radi statistiku koliko prosječno godišnje se napravi km pa ovi "rikverc genijalci" fino spuste prosjek.
Stef2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:07   #87
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ma bravo, vidi ti balkanca kako vraća km. I jesi pitao kako to? Da nije vozio godiu dan u rikverc?
Pa nije brat vracal kilometre nego vlasnik prije.

Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
A kako to nije nitko primjetio na tehničkom pa rekao: A čekaj, lani si imao 240tkm, a ove 140tkm. NE MOŽE!
Ma boli njih na tekničkom tukan za to. Sad mi je samo kolega napomenul da ce to uskoro postati kazneno djelo.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 03:20   #88
e

Najbolje kupovat od stariji auto.Od moje stare prijateljica prodala skodu felciju sa 50 000kmh ili manje uglavnom do posla 2km a trgovina prekoputa.

Prodala cim je stavila oglas.xD
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 10:26   #89
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Najbolje kupovat od stariji auto.Od moje stare prijateljica prodala skodu felciju sa 50 000kmh ili manje uglavnom do posla 2km a trgovina prekoputa.

Prodala cim je stavila oglas.xD
znaci motor nikad nije radio na radnoj temperaturi uvijek hladan.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 10:47   #90
evo vidim da ima onih koji su culi a neznaju sto su culi

dat cu svojih par primjera jer malo se bavim autima

prije 4 godine uvezao sma par auta iz italije i medju njima je bio jedan bmw318 karavan s 390000km imao je servisnu knjizicu carinik mi je rekao da skidam kilometrazu jer ne moze m pusti s tim kilometrima skinuo sam na 200000km
taj bmw bio je odlican autoimao je serwisnu svaki 10000km prodao sam ga odma jer je bio savrsen i cak sam dao garanciju tipu na sve da se nece pokvarit na 50000km proslo je od tad 4 godine sretnem covjeka ne moze nahvalit auto metnuo je plin i veli da nema nikakvih problema


drugi primjer kupio sam mazdu 6 karamboliranu imala je 2000km kupio sam je bila je stara dvije godine covjek ju je razbio kad je imala 20 dana i nije je mogao popravitja sam je kupio i slozio kad sam je prodavao imala je dviej i po godine i 7000km prodavao sam je pola godine nisam cak ni imao veliku lovu a limarijski je napravljna savrseno jer je sve bilo novo na njoj


neznma imam jos primjera ali ova dva su dovoljna
Uniform 64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 12:26   #91
e

Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
znaci motor nikad nije radio na radnoj temperaturi uvijek hladan.
Vjerovatno,to lose ili ? ja se nekuzim ja radim 100-150km dnevno
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 13:52   #92
Preloše.
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:46   #93
Quote:
Uniform 64 kaže: Pogledaj post
evo vidim da ima onih koji su culi a neznaju sto su culi
Vidi se da si trgovac autima... Carinik ti rekao da spustiš km? Onda treba i tebe skupa s njime u bajbok.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:15   #94
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Vidi se da si trgovac autima... Carinik ti rekao da spustiš km? Onda treba i tebe skupa s njime u bajbok.
logični zaključak je da što auto ima više vraćenih kilometara, to je kvalitetniji i dulje će trajati.
trebalo bi da i novi auti imaju barem 100000km, a prije prodaje se vrate na 0
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:28   #95
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Vidi se da si trgovac autima... Carinik ti rekao da spustiš km? Onda treba i tebe skupa s njime u bajbok.


ako ti velis tako onda si u pravu
neznam kome god sam prodao auto niko mi nije dosao prigovorit a one koje sam sreo nisu nikad rekli da sam ih zajebo

gle i sad imam auta za prodat pitaju me koliko imaju kilometara moj je odgovor isti koliko hoces da ima ja ne prodajem kilometre nego auto imas oci imas majstora gledaj sto kupujes

emoze auto bit star 15 godina i imat 80000 km
ali neko ko kupuje to gleda i to mu je vaznije od stanja auta

hm ima i druga strana dodjem vidim auto ima na satu 150tisuca pogledam sic zguljen volan poderan rucica mjenjaca poderana hm dali taj auto ima 150000 ma ima sigurno doci ce ovca i kupit ko mu je kriv


sad da se nadovezem na onu astru
s prve stranice ta astra ako ima preko 200000 tisuca ne moze izgledat kao da ima 50 tisucaljudi moji volan je na njoj poderan papucice su zguljene mora imat ostecenja na autu prednja hauba ima sigurno ostecenja prednja sajba takodje
hauba se moze pofarbat ali onaj ko se razumije u to vidjet ce s sto metara

mada ja jos nisam nasao auto s 200tisuca a da ima dvije godine
hm to i kamionđije imaju da se nasjede da naprave toliko km

Zadnje uređivanje Uniform 64 : 13.02.2010. at 19:36.
Uniform 64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:37   #96
Quote:
Uniform 64 kaže: Pogledaj post
emoze auto bit star 15 godina i imat 80000 km
ali neko ko kupuje to gleda i to mu je vaznije od stanja auta
A bome itekako moze.
Eto kod mene u garazi primjer. Ja prvi vlasnik prema tome muljaze nema.

Zna se tocno sta je prevara a sta nije. Sto se tice ove epizode sa carinikom....paaa...ja se bas time i nebi hvalio...
__________________
Verba volant, exampla movent
Faun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:49   #97
Tata ima Toyotu Avensis 98a godina i oko 100 000. Da nije bio jedne godine nekoliko puta na moru ne bi imao ni 70 000 km.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:00   #98
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
A kako to nije nitko primjetio na tehničkom pa rekao: A čekaj, lani si imao 240tkm, a ove 140tkm. NE MOŽE!
Uvijek se može izgovorit da je zamijenjen km sat, a nisi htio petljat po kilometrima.
Njima je apsolutno svejedno šta si ti radio s km.Oni upisuju zatečeno stanje.
E sad hoće li to bit kažnjivo djelo? Volio bih da bude,ali ne samo na papiru već i u stvarnosti.
U Njemačkoj je to odavno kažnjivo i to rigorozno,ali se još uvijek dosta često prakticira posebno u nekim auto salonima kojima su vlasnici tamniji doseljenici.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:51   #99
Quote:
Uniform 64 kaže: Pogledaj post
evo vidim da ima onih koji su culi a neznaju sto su culi

dat cu svojih par primjera jer malo se bavim autima

prije 4 godine uvezao sma par auta iz italije i medju njima je bio jedan bmw318 karavan s 390000km imao je servisnu knjizicu carinik mi je rekao da skidam kilometrazu jer ne moze m pusti s tim kilometrima skinuo sam na 200000km
taj bmw bio je odlican autoimao je serwisnu svaki 10000km prodao sam ga odma jer je bio savrsen i cak sam dao garanciju tipu na sve da se nece pokvarit na 50000km proslo je od tad 4 godine sretnem covjeka ne moze nahvalit auto metnuo je plin i veli da nema nikakvih problema
Ovakve ko ti treba najstrože kažnjavati. Ako u trgovini kupim nešto što nije ono pod kaj mi je trgovac to prodal onda je to prevara. Isto tako mi ti(ako kupim od tebe)prodaješ nešto što nije ono pod kaj mi prodaješ odnosno prodaješ mi muda pod bubrege.

Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Uvijek se može izgovorit da je zamijenjen km sat, a nisi htio petljat po kilometrima.
Njima je apsolutno svejedno šta si ti radio s km.Oni upisuju zatečeno stanje.
E sad hoće li to bit kažnjivo djelo? Volio bih da bude,ali ne samo na papiru već i u stvarnosti.
U Njemačkoj je to odavno kažnjivo i to rigorozno,ali se još uvijek dosta često prakticira posebno u nekim auto salonima kojima su vlasnici tamniji doseljenici.
U švaniji se skidaju kilometri na veliko! Pogledaj samo mobile.de ili truckstores.com pa da vidiš. Još je moguće da osobni auto star 10 godina ima 130 hiljada ali kad gledam teretna vozila i vidim da 30% kamiona starih 10 godina nema ni 250 hiljada a ima ih sa ispod 200 onda je to pre pre smiješno. Te kamione su sigarno vozile starije gospođe i to samo do placa i do doktora. Evo ti primjer, ja sam kupil Atega starog 10 godina sa 260 000 a jasno se vidi da ima možda nekih 500 - 600 tisuća. A kaj se tice tamnijih doseljenika da možda ali skidaju i švabe a bogme i kad vidim natpis LEKO AUTOMOBILEN odma sam siguran da su kilometri na svim vozilima pravi
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:17   #100
Auto od umrlog vlasnika

http://www.auti.hr/automobili/oglas-620376/

Evo zanima me kaj vi forumaši mislite o ovakvim oglasima. Mislim ako je to istina kaj piše to je onda mnogima auto snova ali naravno velika je vjerojatnost da je prevara u pitanju. Svi dobro znamo da je za duju dizla 170 000 ništa, to je tek razrađen motor. Eto, prokomentirajte malo
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.