Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2010., 16:08   #21
Quote:
biancaneve kaže: Pogledaj post
Teta u vrtiću ide tri godine
uskoro ce i teta u vrticu studirati 5 godina

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=25361
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 16:19   #22
pa ako mogu medicinari 6. mogu i tete u vrticu pet

orka12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 16:20   #23
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
uskoro ce i teta u vrticu studirati 5 godina

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=25361
ne mogu virovat

Prije će dite zavšit vrtić nego teta u vrtiću faks

Možda su ovo neke nove generacije dice, spremaju se za NASAu, možda su divlja dica
__________________
All the things I never said for so very long, look up, they're in my eyes. Everyone has oceans to fly. As long as you have the heart to do it. Is it reckless? Maybe. But what do dreams know of boundaries?
The world has changed me.
biancaneve is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 15:45   #24
Ak završim stručni studij graditeljstvo ili strojarstvo u Varaždinu, dal je moguće da se kasnije prebacim na diplomski na Građevinski u Zagrebu ili FSB?
Ima kakve koristi da mejlam pitanje fakultetima? Bu ko znal odgovoriti? Bude opće neko voljan odgovoriti?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:54   #25
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Ak završim stručni studij graditeljstvo ili strojarstvo u Varaždinu, dal je moguće da se kasnije prebacim na diplomski na Građevinski u Zagrebu ili FSB?
Ima kakve koristi da mejlam pitanje fakultetima? Bu ko znal odgovoriti? Bude opće neko voljan odgovoriti?
pozdrav, možeš mejlati ali za fsb( diplomski sveučilišni) nema šanse jer će ti staviti polaganje razlikovnih ispita a to su skoro svi jer oni ne priznaju ove Ispite sa veleucilista.
Možeš upisati specijalistički strojarstvo još 2 godine.
kaizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 14:19   #26
Ne mozes se prebacit sa veleucilisnog(ili strucnog) na sveucilisni studij, programi nisu isti jednostavno... dok se sa sveucilisnog na veleucilisni mozes prebacit i trebali bi ti se priznat svi predmeti koji su slicni tamo.

No sto tebi nije malo glupo da neki covjek iz varazdina iz karlovca koji je zavrsio strucni studij u zg ili vz ode sad na diplomski godinu i pol koliko traje na FSBu i na kraju dobije istu diplomu ko i onaj koji je 5 godina (3.5 prije tebe) bio na FSBu... a fsb i fesb su puno tezi od tih strucnih studija,vjeruj mi. Jednostavno zaboravi na takve kombinacije.

I sad karikiram...koda si isao u trogodisnju tehnicku skolu i sad se u cetvrtoj zelis prebacit u gimnaziju,polozit neku razliku predmeta i dobit svjedodzbu te gimnazije.


nece ici

jedino sta tim strucnim studijem mozes je to,kao sto je i kaizen rekao, upisati neki specijalisticki strucni studij i onda postajes specijalista(?) odredene znanosti
frozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 15:29   #27
Quote:
frozz kaže: Pogledaj post
Ne mozes se prebacit sa veleucilisnog(ili strucnog) na sveucilisni studij, programi nisu isti jednostavno... dok se sa sveucilisnog na veleucilisni mozes prebacit i trebali bi ti se priznat svi predmeti koji su slicni tamo.
Hmm npr.

http://info.grad.hr/!res/odbfiles/16..._diplomski.pdf

Onda recimo za foi:
1. Sveučilišni diplomski studij Fakulteta organizacije i informatike može upisati:
1.1. osoba koja je na Fakultetu organizacije i informatike završila trogodišnji stručni
studij Primjena informacijske tehnologije u poslovanju uz uvjet upisa razlikovnog
semestra (28 ECTS-a koji se ne broje u zbir diplomskog studija).
1.2. osoba koja je na Veleučilištu Velika Gorica završila preddiplomski studij (smjer
„Održavanje računalnih sustava“) uz uvjet upisa razlikovnog semestra (29 ECTS-a
koji se ne broje u zbir diplomskog studija).
1.3 osoba koja je na Veleučilištu u Splitu završila preddiplomski studij (smjer
„Računarstvo“) uz uvjet upisa 2 razlikovna semestra (44 ECTS-a koji se ne broje u
zbir diplomskog studija).
...

Kao sto su ljudi iznad rekli moze se (sad dal ce se i dalje moci zaista ne znam) ali uz uvijet polaganja razlikovnih predmeta a to u praxi znaci +1 godinu u najboljem slucaju pa ta prebacivanja u najmanju ruku i nisu nesto isplativa
Marcus555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:00   #28
vidis to nisam znao,ispricavam se, ali svejedno ne vrijedi za sve, a ako i vrijedi ima tu dosta posla za polozit, prije dolaska do diplomskog
frozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:25   #29
Vidiš ovi to dopuštaju ali ipak ima razlike za položiti, ali za strojarstvo u slične studije mislim da bi ti dali dosta ispita razlike čak većinu ja bi rekao tak je to za sada.
Prije da bi mogao nakon završetka specijalističkog znači 300ects upisati taj magisterij uz opet neku razliku ispita.
kaizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:47   #30
Moj jedan poznanik se bas detaljno raspitivao oko toga i istina neki ne priznaju neki priznaju uz manju ili vecu razliku. No cinjenica je da za vecinu studija ispadne da je onda cak bolje upisati sveucilisni i krenuti od nule nego se prebacivati pa davat razlike itd.

Al ovo je sto kazes vece, realnije i bolje sanse su ako se nakon zavrsetka specijalistickog strucnog (300ects) netko odluci upisati postdiplomski sveucilisni al tu su navodno veoma bitne ocjene tipa prosjek iznad 4.5 i isto se navodno daje razlika predmeta neka i polaze neki prijemni...(u krajnosti mislim da ukoliko kandidat zadovoljava sve uvijete i zeli nastaviti na postdiplomskom ce mu cak i progledati malo kroz prste posto vjerujem da je svega par osoba godisnje u cijeloj hrvatskoj uopce koji bi se tako prebacili i htjeli nastaviti do doktorata )
Marcus555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:11   #31
da haha upravo tako, cijeli svijet je glup a mi pametni, zato je nama dobro, a njima loše jel?
ovako, što se mene tiče, logičnije bi mi bilo da se (uz par ispita) možeš prebacit sa veleučilišta na sveučilište, a da se sa sveučilišta na veleučilište bome moraš malo više potrudi jer (bez uzrujavanja sad molim) čovjek sa završene 3 godine stručnog studija je sposobniji za rad i spreman za rad od jednog čovjeka koji je završio 3 godine sveučilišta, tu sam u pravu 100%, jer dok ovaj 3 godine bifla teoriju na veleučilištu ipak koristiš oboje i praksu i teoriju...tako da mi nema logike to prebacivanje nikako...al pametni mi ajd nek im bude, neće dugo...
naksutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:15   #32
Quote:
Marcus555 kaže: Pogledaj post
Al ovo je sto kazes vece, realnije i bolje sanse su ako se nakon zavrsetka specijalistickog strucnog (300ects) netko odluci upisati postdiplomski sveucilisni al tu su navodno veoma bitne ocjene tipa prosjek iznad 4.5 i isto se navodno daje razlika predmeta neka i polaze neki prijemni...(u krajnosti mislim da ukoliko kandidat zadovoljava sve uvijete i zeli nastaviti na postdiplomskom ce mu cak i progledati malo kroz prste posto vjerujem da je svega par osoba godisnje u cijeloj hrvatskoj uopce koji bi se tako prebacili i htjeli nastaviti do doktorata )
j..... kad pogledaš takav čovjek završi nekih 8godina vele/sveučilišta...mislim da ta kombinacija zahtjeva puno rada i truda al kvaliteta takvog čovjeka je daleko veća od nekog sa normalnom uobičajenom sveučilišnom "karijerom"...
naksutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 12:29   #33
Quote:
frozz kaže: Pogledaj post
Ne mozes se prebacit sa veleucilisnog(ili strucnog) na sveucilisni studij, programi nisu isti jednostavno... dok se sa sveucilisnog na veleucilisni mozes prebacit i trebali bi ti se priznat svi predmeti koji su slicni tamo...
Ne mora znaciti... To ovisi o veleucilistu i samom profesoru... Bilo je slucajeva gdje su studenti morali ponovno polagati ispit bez obzira sto su ga dali na fakultetu...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 01:41   #34
dali mi netko može objasniti jel se npr.ako upišem stručni studij ekonomije mogu poslije 3 godine,tj.nakon završetka stručnog studija nastaviti još 2 godine mislim na diplomski??
__________________
...u glavi mi je proljeće,u tijelu ljeto načeto,u duši jesen danima,u srcu zima prema svima..ta zima hladna, jeziva,uvijek kao ti se preziva...
Ljubičica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 09:17   #35
Quote:
Ljubičica13 kaže: Pogledaj post
dali mi netko može objasniti jel se npr.ako upišem stručni studij ekonomije mogu poslije 3 godine,tj.nakon završetka stručnog studija nastaviti još 2 godine mislim na diplomski??
To ovisi o fakultetu/veleucilistu. Ukoliko postoji diplomski strucni studij, tada ga mozes bez problema upisati. Evo popisa svih specijalistickih strucnih studija:
http://mozvag.srce.hr/preglednik/pre...l?sifravrsta=7

S druge strane, u pravilu nije moguce prebacivanje sa strucnih studija na sveucilisne studije. Kazem u pravilu jer neki fakulteti/sveucilista takvo nesto ipak dozvoljavaju uz polaganje razlikovnih ispita ili upis nize godine.

Poanta strucnih studija je osposobljavanje za prakticni rad zbog cega strucni studiji ne mogu biti ekvivalentni sveucilisnim koji su orijentirani prvenstveno na znanost/istrazivanje. Treba takoder reci kako drzavne firme preferiraju iskljucivo sveucilisne studije. Problem strucnih studija je u vecini slucajeva 'hrvatski sindrom' - to su mladi studiji, organizirani i uvedeni tek nedavno, u velikom broju njihovo je pokretanje motivirano financijskom koristi pa su vrlo cesto nekvalitetni i losi, s velikom prolaznoscu i naizgled lagani.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:30   #36
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
To ovisi o fakultetu/veleucilistu. Ukoliko postoji diplomski strucni studij, tada ga mozes bez problema upisati. Evo popisa svih specijalistickih strucnih studija:
http://mozvag.srce.hr/preglednik/pre...l?sifravrsta=7

S druge strane, u pravilu nije moguce prebacivanje sa strucnih studija na sveucilisne studije. Kazem u pravilu jer neki fakulteti/sveucilista takvo nesto ipak dozvoljavaju uz polaganje razlikovnih ispita ili upis nize godine.

Poanta strucnih studija je osposobljavanje za prakticni rad zbog cega strucni studiji ne mogu biti ekvivalentni sveucilisnim koji su orijentirani prvenstveno na znanost/istrazivanje. Treba takoder reci kako drzavne firme preferiraju iskljucivo sveucilisne studije. Problem strucnih studija je u vecini slucajeva 'hrvatski sindrom' - to su mladi studiji, organizirani i uvedeni tek nedavno, u velikom broju njihovo je pokretanje motivirano financijskom koristi pa su vrlo cesto nekvalitetni i losi, s velikom prolaznoscu i naizgled lagani.
aha,e hvala ti
__________________
...u glavi mi je proljeće,u tijelu ljeto načeto,u duši jesen danima,u srcu zima prema svima..ta zima hladna, jeziva,uvijek kao ti se preziva...
Ljubičica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:17   #37
A kak gledaju na prebacivanje sa visoke škole na sveučilišni studij, ali da se ide od prve godine? Znači, ja sam na prvoj godini jedne visoke škole i htio bih nastaviti dalje na sveučilišnom studiju (srodnog tipa!), može i od prve godine ako treba. Jel zajebavaju za taj prijemni ili su OK glede toga? Već sam ja završio jedan sveučilišni studij, diplomirao, čak i otamo imam srodnih kolegija sa ovim željenim studijem. Nije meni čak ni do priznavanja kolegija, samo jako jako želim studirati to nešto na našem Sveučilištu (Zagreb).
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:27   #38
pa ako ides od pocetka na nekom faksu, ne bi trebalo biti nikakvih problema. prođeš prijemni, upišeš i pičiš... kao da si tek iz srednje doso
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 07:22   #39
Ak moram proći prijemni, onda prebacivanje kao takvo i nema smisla.

Niš od prebacivanja, ni čut.

"Matura!". Jebala te matura, završio sam već jedan faks, sad hoću drugi, a moram ići na maturu. Pa već sam diplomirao! Koja degradacija.

Zadnje uređivanje Countess : 31.01.2011. at 16:47.
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:42   #40
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
To ovisi o fakultetu/veleucilistu. Ukoliko postoji diplomski strucni studij, tada ga mozes bez problema upisati. Evo popisa svih specijalistickih strucnih studija:
http://mozvag.srce.hr/preglednik/pre...l?sifravrsta=7

S druge strane, u pravilu nije moguce prebacivanje sa strucnih studija na sveucilisne studije. Kazem u pravilu jer neki fakulteti/sveucilista takvo nesto ipak dozvoljavaju uz polaganje razlikovnih ispita ili upis nize godine.

Poanta strucnih studija je osposobljavanje za prakticni rad zbog cega strucni studiji ne mogu biti ekvivalentni sveucilisnim koji su orijentirani prvenstveno na znanost/istrazivanje. Treba takoder reci kako drzavne firme preferiraju iskljucivo sveucilisne studije. Problem strucnih studija je u vecini slucajeva 'hrvatski sindrom' - to su mladi studiji, organizirani i uvedeni tek nedavno, u velikom broju njihovo je pokretanje motivirano financijskom koristi pa su vrlo cesto nekvalitetni i losi, s velikom prolaznoscu i naizgled lagani.
Puno neistina ovdje!
Kao prvo, ne mogu se svrstati svi stručni studiji u jedan koš! Npr. puno je mladih studija tipa ekonomije, informatike itd, dok neki postoje već preko 30tak godina! Isto tako na nekima je vrlo velika prolaznost a na nekima vrlo mala! Čak je na mnogima manja prolaznost nego na srodnim sveučilišnim studijima! A to što firme preferiraju sveučilišne više to je čisto preseravanje, jer taj kadar nije za to školovan, zato se kasnije i bune da im ti ljudi dovoljno nemaju prakse, pa zašto onda ne uzmu sa stručnih studija, halo? Ma u biti dovoljno je pogledat popis kolegija svakog faksa i vidjeti o čemu se radi! Po meni trebalo bi puno više ljudi ići na stručne stiudije a sveučilišne samo za one koji će raditi u znanosti i prosvjeti.
kiklop0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.