Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2012., 19:35   #21
Jesi li sjedio u QQ? E to je to isto. Naravno board je drugaciji, mjenjac drugi, volan manji, spigli malo manji, sicevi imaju malo jaci i visi rub, pretinac ispod desnog lakta ima usb prikljucak, pozicija za navigaciju/player je na visljoj poziciji, ima jedan pretinac napred ispred mjenjaca, prostor ispod sajbe je ravniji i ima rub pa mozes odlozit mobitel, olovku i sl.
Nebi se bunio da je auto malo siri... A njuska je, stvarno mocno djeluje... Objasnjavam ja zeni: Kad te netko vidi u spiglu iza sebe, odma se makne u desnu traku, netrebas blindat... A ona okrece ocima... )
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:15   #22
Kako je ASX postavljan na podvozje Outlandera, zgodno je vidjeti razlike u nadgradnji.



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.

Zadnje uređivanje STINGer : 06.03.2012. at 12:09. Reason: prevelika slika
NenadX is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.03.2012., 13:28   #23
Bok
evo imam asx od 7/11 model 1.6 invite....
imam cijelih 5tkm...
za sada mi se čini ok..
potrošnja iznenađujuće mala, dobro nije neka raketa ali
bi se usudio reći da je auto pogođen za one koji žele ugodnu
obiteljsku krstaricu s malom potrošnjom, a ako uzmemo u obzir
da je asx najlakši u klasi(ix35, QQ, sportage,...) najaerodinamičniji u
klasi, najmanje se nagiba u zavojima itd vidimo da su mitsubishi inžinjeri
bili na visini zadatka.
ja bih se usudio reći da sam slijedećih 10 godina miran po pitanju auta (nadam se)
PS standardne yokohame isprobane na snijegu ove zime = 0 bodova - moja
preporuka set zimskih guma!!
i to je to
pozdrav
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:54   #24
Vidis oko ovog naginjanja u zavojima se da svasta procitati. Neki novinari tvrde kako se naginje vise od QQa, neki pak da mu je to pozitivna strana. Slalom vjerojatno necemo voziti ovim autima, a jace naginjanje donosi meksu i udobniju voznju tako da i ja jedna cekam da zamijenim QQa ASXom (negdje tokom cetvrtog mjeseca), pa da napisem svoje dojmove.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:57   #25
Velika šteta je što nemaju povoljnog dizelaša u ponudi... dakle, neki sa "normalnijom" opremom i cijenom koja bi konkurirala kaškaju.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:03   #26
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Velika šteta je što nemaju povoljnog dizelaša u ponudi... dakle, neki sa "normalnijom" opremom i cijenom koja bi konkurirala kaškaju.
Pa sa sadasnjim cijenama dizela i benzina, trebas radit 100K kilometara da bi ti se isplatilo. Govorim teoretski jer vozim QQ benzinac i naruceni ASX je benzinac. Za tri godine sam napravio 80K km.

Zapravo, ajmo izracunat:
100K km = 1072K kn benzina
100K km = 1013K kn dizela

Dakle 59K kn je nekih 8K € (Hm, nakupi se ipak).
Kolika je razlika benzin/diesel? Nekih 2-2,5K €
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:38   #27
Nebitno za to... aludiram na ono što direktni konkurent nudi po pitanju dizelaša...

Vjerojatno ni nemaju dizlo u ponudi http://www.mitsubishi-motors.hr/main.aspx?ID=308
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 23:15   #28
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Nebitno za to... aludiram na ono što direktni konkurent nudi po pitanju dizelaša...

Vjerojatno ni nemaju dizlo u ponudi http://www.mitsubishi-motors.hr/main.aspx?ID=308
Imaju, jos kakav. 1,8 DI-D. Ne kuzim se bas previse ali imaju neku tehnologiju boljeg kontroliranja (dinamickog) vremena otvaranja pojedinih cilindara cime se postize usteda potrosnje.

Pogledaj brosuru. Je na Niskozemskom, ali uz malo maste se da razumit, sta je sta. http://www.mitsubishi-motors.nl/uplo...chure_2012.pdf

Huh, sad gledam ponudu u Hrvatskoj i dodje mi da masno opsujem... Dizel samo u 4WD, kao i Intense i Instyle oprema, s time da Intense nema stakleni krov. Niskozemski su paketi puno flexibilniji i bolji, a UK ne zelim ni gledati jer znam da su jos bolji.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.

Zadnje uređivanje NenadX : 14.03.2012. at 23:22.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 09:19   #29
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Imaju, jos kakav. 1,8 DI-D. Ne kuzim se bas previse ali imaju neku tehnologiju boljeg kontroliranja (dinamickog) vremena otvaranja pojedinih cilindara cime se postize usteda potrosnje.
Nije u tome stvar, nego je to prvi dizel motor na svijetu (barem u segmentu automobila) koji ima varijabilno upravljanje ventilima.

Usput, Lancer s tim motorom u Njemačkoj je trenutačno pod opozivom jer može doći do padanja remena sa remenice alternatora (ne znam odnosi li se isto i na ASX), a na njuskalu bivši ovlašteni serviser nudi uvoz novog za 200-tinjak tisuća kuna.
mattco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:26   #30
evo jedan poprilično provjeren podatak.
oko 1.8.11., zagreb, odlazak na more, 9:00, sunčano, toplo, naguravam preostale stvari u asx-a, troje odraslih i dvoje djece(izgledamo ko sretna češka obitelj), palim motor, klimu, pojas i krećemo!
nakon 20-ak minuta zagrebačkih ulica smo na lučkom, prolazimo naplatne kućice
i stavljam asx-a na tempomat, brzina 140 kmh, .....(odmorište-pi...., ka...., itd).
izlazak s autoceste zadar 1, još nekakvih 30-ak minuta lokalnih cesta i odredište.
pogled na putni kompjutor očitava 6,7 l/100 km!!!
osmjeh... pa potom nevjerica....pa opet osmjeh, da definitivno osmjeh!
ako se netko vidi u sličnoj priči biti će jako zadovoljan s ovim autom!
pričam o modelu 1,6 benzin
pozdrav
__________________
nezaposlen um je vražje igralište

Zadnje uređivanje e@forum : 16.03.2012. at 10:46.
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 20:23   #31
Takodjer imamo ASX 07/2011 1,6 Invite, oko 7tkm. Uzivam u voznji, ali mi na kraj pameti ne pada njime starom cestom do Splita na g.o. Usporedjujem sa starim Protonom 418 GLXi 1,8 sa 125 ks s kojim dobro mogu pretjecati i bitno je zivahniji. Mitsu 1,6 je iznimno ugodan penzionerski auto i trosi bitno manje od mog starog Protona (mjesovito, uglavnom grad oko 8 prema 10,5).
Slicno iskustvo kao e@forumovo, ali mozda ipak nisam vozio 140 nego 130 za slicnu potrosnju. Mozda bi ipak realnije bilo cca 0,5 l vise (nemoj se ljutiti). Po zimi je potrosnja visa (zimske gume, krovni nosac i skije, upaljena svjetla), odokativno za oko 1 l na 100 km. Spomenuvsi tempomat, nekad se na autoputu toliko muci po nevelikoj uzbrdici, da 5. brzina ne moze funkcionirati s tempomatom.
Izuzetno zadovoljan opcim dojmom kvalitete. I uzivam sto nas jako malo ima na cesti. Reklo bi se da je marketinski promasaj, u usporedbi sa Sportage i ix35, cak se i jos sada QQ znatno vise prodaje.
Progressor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 20:51   #32
Quote:
Progressor kaže: Pogledaj post
Reklo bi se da je marketinski promasaj, u usporedbi sa Sportage i ix35, cak se i jos sada QQ znatno vise prodaje.
Moraš imati na umu da je Mitsubishi manja kompanija od KIA/Hyundai dvojca odnosno Nissana, a na ovim prostorima nikad nije bio pretjerano dobro zastupljen (konkretno, danas je mreža na samo 9 ovlaštenih servisa/salona na području čitave Hrvatske).
mattco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:48   #33
Quote:
Progressor kaže: Pogledaj post
Takodjer imamo ASX 07/2011 1,6 Invite, oko 7tkm. Uzivam u voznji, ali mi na kraj pameti ne pada njime starom cestom do Splita na g.o. Usporedjujem sa starim Protonom 418 GLXi 1,8 sa 125 ks s kojim dobro mogu pretjecati i bitno je zivahniji. Mitsu 1,6 je iznimno ugodan penzionerski auto i trosi bitno manje od mog starog Protona (mjesovito, uglavnom grad oko 8 prema 10,5).
Slicno iskustvo kao e@forumovo, ali mozda ipak nisam vozio 140 nego 130 za slicnu potrosnju. Mozda bi ipak realnije bilo cca 0,5 l vise (nemoj se ljutiti). Po zimi je potrosnja visa (zimske gume, krovni nosac i skije, upaljena svjetla), odokativno za oko 1 l na 100 km. Spomenuvsi tempomat, nekad se na autoputu toliko muci po nevelikoj uzbrdici, da 5. brzina ne moze funkcionirati s tempomatom.
Izuzetno zadovoljan opcim dojmom kvalitete. I uzivam sto nas jako malo ima na cesti. Reklo bi se da je marketinski promasaj, u usporedbi sa Sportage i ix35, cak se i jos sada QQ znatno vise prodaje.
ma ne ljutim se
samo bih htio nadodati, na to moje iskustvo, da sam osim idealnih ljetnih
uvjeta puno puta na toj dionici morao usporiti i do 60 km/h (gužva, tuneli,...), pa pretpostavljam
da je od onih željenih i tempomatom zadanih 140 km/h na kraju prosjek brzine
bio bitno manji (cca 120 km/h)
što se tiče grada ja se vozim po zg i mogu reći da se može bez većih
problema asx-a držati oko 8 l/100km
ali ako želiš malo brže pojuriti po gradu 10-12l/100km neće biti problem
poanta priče je da se asx-a može držati pod kontrolom i time raditi bitnu razliku u potrošnji benzina.
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 20:30   #34
Da, malo gledas potrosnju na board kompjuteru, vrtis ispod 2000 okretaja i ispod 8 l si po gradu, stedeci gas i kocnicu. I cudis se kako svi oko tebe jure i koce i nepotrebno rasipaju gorivo, kao da svi voze sluzbene aute i ne tice ih se potrosnja.
Progressor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 07:11   #35
Quote:
Progressor kaže: Pogledaj post
Da, malo gledas potrosnju na board kompjuteru, vrtis ispod 2000 okretaja i ispod 8 l si po gradu, stedeci gas i kocnicu. I cudis se kako svi oko tebe jure i koce i nepotrebno rasipaju gorivo, kao da svi voze sluzbene aute i ne tice ih se potrosnja.
Živa istina
Mislim da ekonometar ima pozitivan psihološki učinak i
da bi trebao biti osnovna oprema u svakom automobilu.
To bi sigurno smanjilo potrošnju goriva i povećalo sigurnost na cestama, ali
to je neka druga tema...
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 09:37   #36
Quote:
Progressor kaže: Pogledaj post
I cudis se kako svi oko tebe jure i koce i nepotrebno rasipaju gorivo, kao da svi voze sluzbene aute i ne tice ih se potrosnja.
Ili voze dizele Tu im je velika prednost jer te ne boli glava kad pogledas potrosnju i opusteniji si u voznji, iako racunica kaze da se razlika u cijeni ne isplati toliko brzo.
Imao sam ponudu kupiti vlo povoljno BMV320i starog 6 mjeseci. Iako je auto izvrstan, nikako nisam mogao da se opustim u voznji jer je bord u gradu citavo vrijeme pokazivao preko 20l potrosnju . Zakljucio sam da je dizel ipak za mene.
Jeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 02:35   #37
Quote:
Jeti kaže: Pogledaj post
Ili voze dizele Tu im je velika prednost jer te ne boli glava kad pogledas potrosnju i opusteniji si u voznji, iako racunica kaze da se razlika u cijeni ne isplati toliko brzo.
Imao sam ponudu kupiti vlo povoljno BMV320i starog 6 mjeseci. Iako je auto izvrstan, nikako nisam mogao da se opustim u voznji jer je bord u gradu citavo vrijeme pokazivao preko 20l potrosnju . Zakljucio sam da je dizel ipak za mene.
sigurno je psiholoski problem najveci tu.. ali nije to samo isplata prilikom voznje, nego isto tako kad prodajes auto... danas prodati benzinca u malo vecem auto je jako tezak posao... a za dizela i dobijes vise love i lakse ga prodas.

kupiti benzinca iznad golf klase danas je hrabar potez.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:59   #38
http://youtu.be/pll4rOWJSoY
Eto moj testni prilog. Ako uspijem nac free software bit ce jos bolje...
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 09:10   #39
Vozim ASX-a 2011. godina, prošli smo do sada 42,000 km.
Prezadovoljni
agentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:31   #40
Razmišljam o kupnji ASX 1.6 MIVEC 2 ali mi ne ide u glavu zašto u RH distribuiraju samo model s top-opremom za 150 000kn od koje mi pola toga ne treba, a u Sloveniji mogu za 14.490 eura dobiti solidan najniži paket opreme:
RH: http://www.mitsubishi-motors.hr/User...cjenik/ASX.pdf
Slo: http://www.mitsubishi-motors.si/dato...i_ASX_2014.pdf

Mogu li ga kupiti u Sloveniji i je li to komplicirano tj. kako mogu izračunati koliko bi me to ukupno koštalo?
Hvala na pomoći.
__________________
All great discoveries are made by standing on the shoulders of giants. So pick a giant and start climbing!
DarKlon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.