Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 15:11   #1221
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jel takvom nekom kažeš nešto kasnije? praviš se da ne znaš da je već bio, pitaš kad će doći, promijeniš odnos..?
Meni se to dogodilo dvaput, pa, evo...

Prvi put je u pitanju bila, kao što sam rekla, žena iz nekog prethodnog života s kojom već odavno nisam bliska. Pomogla sam joj u ime dobrih starih vremena i u ime toga što ću, ako mogu, pomoći svakom.

Bilo mi je malo krivo kad sam skužila da je u mom gradu, stavlja slike na FB, sve je super i bajno, vidim da ima internet , a nije poslala čak ni poruku u stilu "sorry, stvarno nemam vremena". Polajkala sam joj slike i to je to. Za mene je taj odnos već desetljećima mrtav, pa takav i ostaje.

Drugi put mi se to dogodilo s puno boljom frendicom, došla, ošla, sve popraćeno na FB-u, jer lokacija je atraktivna, a ona se voli hvaliti , pa nije mogla obaviti inkognito putovanje , tako da sam joj lajkala sliku i dosta iznenađeno (iskreno iznenađeno, da ne misliš da sam sarkastična) napisala "nisam imala pojma da si ovdje, ajde, javi se za kavu". Ona je odgovorila da nema vremena. Onda se ispod neke druge slike dogovarala za susret s nekim drugim, tko joj se isto tako iznenađeno javio i očigledno je imala vremena.

Kad sam je vidjela uživo, pitala sam ju zašto se nije javila, a ona je jako defenzivno odgovorila "Kako nisam, pa odgovorila sam ti" i ja to više nisam htjela komentirati. Samo sam napravila ovo:

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Promijenim odnos, mislim, ocito je odnos promijenjen, samo ja kasnim s updateom vlastitog ponasanja.
Btw, Šanći, odličan opis razvoja situacije.


A da ne ispadne sve crno, imam ja stvarno krasnih ljudi koji su me posjetili, neki jednom, neki više puta i uvijek ću ih rado pozvati i ugostiti ponovno.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:57   #1222
Svaki put kad bih dosla u njen grad javila bih joj se. Godinama. Sve dok nije zavrsila u vezi s covjekom koji ju je zlostavljao. Jedno ljeto se nisam javila jer ne znam kako pomoci, a gledati ju s njim ne mogu. Sreli smo se to ljeto na plazi. Rekla mi je: znas sto mi je rekao kad smo te ugledali? Upitah sto. Kaze, rekao je 'nije ti se javila zbog mene'. Bio je u pravu. Slegnuh ramenima i pogledala sam u pod, u borove grancice koje su mi bile na rucniku.

Nas dvije vise nismo bile nas dvije. Jebiga.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 16:59   #1223
ja sam ovakve priče, kakve truba i šenći pišu, imala na manje bitnoj razini, po pitanju mog dolaska iz zagreba u grad iz kojeg sam došla.
bila je cijela jedna skupina ljudi, nisu inače u skupini koja je redovno govorila aj kad dođeš, daj se javi, pa što se nisi javila, aj kad dođeš za blagdane, obavezno kava.
i zbilja sam se na početku trudila, što je strašno za živce i logistiku jer ne ideš za vikend doma da se uvijek nalaziš po nekim kavama.
onda sam počela pitati ljude zašto oni ne dođu na kavu u zagreb. da sam ih u mordor zvala, valjda bi lakše bilo doći.
pa je daleko, pa nemaju vremena, pa je zagreb prometan, pa jel ja znam (znam) kako je teško preko rotora, pa nešto deseto.
sve to naravno, bi imalo smisla da se gradska vrata zagreba zatvaraju u 6 popodne i time nabijaju stres svima koji tu ne žive, ali ti moji ljudi su znali uredno skočiti do zagreba po nekom drugom poslu.
bio je period kad su se pravdali, došao je period moje kurcobolje.

sad kad se vidimo, bude baš ok, i to je to.
ostala mi je crtica o tom vječnom pozivanju, i o tom kako se uvijek očekuje onom, tko doputuje, da mu je lakše, i da se treba javiti i da treba se izorganizirati.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:04   #1224
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ostala mi je crtica o tom vječnom pozivanju, i o tom kako se uvijek očekuje onom, tko doputuje, da mu je lakše, i da se treba javiti i da treba se izorganizirati.
Sjecas se one moje koju sam zadnji put u Zagrebu cekala, a ona se nije pojavila, ni a, ni be?

U medjuvremenu nije dala nikakvo objasnjenje, a nedavno mi je poslala poruku, onako iz vedra neba, ni zdravo, ni bok, samo pitanje, da imam li pristup necem (nesto sto njoj treba za posao, a ona nema pristup pa sam joj prije to radila jer je meni to par minuta). Nije mi se dalo uopce odgovarati, a da ti budem iskrena, nisam znala ni sto da joj napisem
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:10   #1225
Meni se događa da se iz Zagreba vraćam u svoj gradić i svi su sretni i jedva čekaju da me vide, ali kada dođe do konkretnog dogovora, zrikavci. Joj da, moramo nakavu, budemo, da, svakako, dogovoritćemose... I šipak. Ne svi, ali nekima je prešlo u naviku.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:11   #1226
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Sjecas se one moje koju sam zadnji put u Zagrebu cekala, a ona se nije pojavila, ni a, ni be?

U medjuvremenu nije dala nikakvo objasnjenje, a nedavno mi je poslala poruku, onako iz vedra neba, ni zdravo, ni bok, samo pitanje, da imam li pristup necem (nesto sto njoj treba za posao, a ona nema pristup pa sam joj prije to radila jer je meni to par minuta). Nije mi se dalo uopce odgovarati, a da ti budem iskrena, nisam znala ni sto da joj napisem
Ubit će nas ta pristojnost.

Zapravo si joj trebala napisat "Ovco bezobrazna, ko te jebe, nek ti pjesme piše" ili već nešto u tom stilu, jel.

Kužim da nisi, ne bi ni ja. Al razmišljam da počnem.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:19   #1227
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Sjecas se one moje koju sam zadnji put u Zagrebu cekala, a ona se nije pojavila, ni a, ni be?

U medjuvremenu nije dala nikakvo objasnjenje, a nedavno mi je poslala poruku, onako iz vedra neba, ni zdravo, ni bok, samo pitanje, da imam li pristup necem (nesto sto njoj treba za posao, a ona nema pristup pa sam joj prije to radila jer je meni to par minuta). Nije mi se dalo uopce odgovarati, a da ti budem iskrena, nisam znala ni sto da joj napisem

pa jebote, da mi je zbog posla i da sam bezobrazna ovca ko ta tvoja, održavala bih kontakt točno zbog tog dijela s poslom, ako ne zbog čega drugog.
kužim da ti se nije dalo odgovarati.

Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Ubit će nas ta pristojnost.

Zapravo si joj trebala napisat "Ovco bezobrazna, ko te jebe, nek ti pjesme piše" ili već nešto u tom stilu, jel.
ovo
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:47   #1228
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Svaki put kad bih dosla u njen grad javila bih joj se. Godinama. Sve dok nije zavrsila u vezi s covjekom koji ju je zlostavljao. Jedno ljeto se nisam javila jer ne znam kako pomoci, a gledati ju s njim ne mogu. Sreli smo se to ljeto na plazi. Rekla mi je: znas sto mi je rekao kad smo te ugledali? Upitah sto. Kaze, rekao je 'nije ti se javila zbog mene'. Bio je u pravu. Slegnuh ramenima i pogledala sam u pod, u borove grancice koje su mi bile na rucniku.

Nas dvije vise nismo bile nas dvije. Jebiga.
Ovo je baš gadno.

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Sjecas se one moje koju sam zadnji put u Zagrebu cekala, a ona se nije pojavila, ni a, ni be?

U medjuvremenu nije dala nikakvo objasnjenje, a nedavno mi je poslala poruku, onako iz vedra neba, ni zdravo, ni bok, samo pitanje, da imam li pristup necem (nesto sto njoj treba za posao, a ona nema pristup pa sam joj prije to radila jer je meni to par minuta). Nije mi se dalo uopce odgovarati, a da ti budem iskrena, nisam znala ni sto da joj napisem
Neki ljudi su stvarno besramni.

Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Meni se događa da se iz Zagreba vraćam u svoj gradić i svi su sretni i jedva čekaju da me vide, ali kada dođe do konkretnog dogovora, zrikavci. Joj da, moramo nakavu, budemo, da, svakako, dogovoritćemose... I šipak. Ne svi, ali nekima je prešlo u naviku.
I ja imam takve. Ništa im ne zamjeram, ali jednostavno se više ne viđamo.

Meni se više ne da pozivati i organizirati da bi oni obećavali, dogovarali, oduševljavali se, a zatim otkazivali ili nenalazilivremena ili se uopće ne javili. Sad sam (nagašavam: samo prema tim konkretnim ljudima) kao ove bezobrazne , stavim sliku na FB, znaju da smo u istom gradu, ako se žele vidjeti, neka se jave.

Još se nije dogodilo.

Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Ubit će nas ta pristojnost.

Zapravo si joj trebala napisat "Ovco bezobrazna, ko te jebe, nek ti pjesme piše" ili već nešto u tom stilu, jel.

Kužim da nisi, ne bi ni ja. Al razmišljam da počnem.
Baš to.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:25   #1229
O odrzavanju komunikacije s ljudima doma pise i Drakulicka u svojoj Café Europa:



Danas su drugacija vremena, ali moram priznati da sam se prepoznala.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:55   #1230
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
sad kad se vidimo, bude baš ok, i to je to.
ostala mi je crtica o tom vječnom pozivanju, i o tom kako se uvijek očekuje onom, tko doputuje, da mu je lakše, i da se treba javiti i da treba se izorganizirati.


I to isti ljudi koji će na svom godišnjem proći 20 km od mene i neće se javiti, ili im se neće dati odvesti se 20 km ako se ja odvezem 100, jer eto, na godišnjem su i opušteni pa im se ne da. Ne da se više ni meni.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:27   #1231
A ima i kategorija ljudi koji se mogu vidjeti samo u odredjeno vrijeme na odredjenom mjestu, mozda, ako se zvijezde posloze i grah padne ispod lavande. Pa ti prijedji stotine kilometara da bi oni nekad nekako u neko doba uspjeli ubaciti da prijedju parsto metara, ti prilagodi i vremensku i lokacijsku organizaciju cijelog godisnjeg da bi oni nasli sat vremena jednu vecer u svom kvartu, itd.

Desilo mi se. Racunala sam ajde, volim tu osobu, jebemumater hocu, nikad ne znas u kakvom je zapravo netko periodu i sto ga koci od kompromisa. Kad je sljedeci put pao prijedlog, jos suludija kombinacija i reorganizacija mog godisnjeg, priznala sam si o cemu se radi.

EDIT: Oba puta sam predlagala druge opcije, ali nije islo. Ultimatum. Pa dobro.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:19   #1232
Znate one ljude koji kad im se javiš kažu, Eeeee baš sam te htio/la zvat na kavu.. naravno čak niti nakon javljanja niš ne bude od te kave..

Imam poznanika (frenda koji se udaljio) kojem sam puno izlazila u suret i pomagala oko nekih stvari.. i javim se da mi nes da kaj je kod njega na kompu.. bude kao sutra.. jos si mislim kul, nije tak hitno, ali okay.. pa doslo sutra, joj guzva.. pa se javim sve ok kad stignes .. da da evo ujutro.. i nist.. pa se javim nakon par dana hej? pa nakon jedan dan opet.. nista.. i onda sam napisala nadam se da si ok ziv i zdrav, ostaj takav, pozdrav.. i dolazi poruka joj sori guzva, hocemo se nac na kavi za vikend bla bla.. i nisam nis odgovorila.. ni ne budem..

tako da da, promjene se odnosi
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:20   #1233
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ako mi treba odgovor u roku od pola sata, zovem. Otkud ja znam da netko ne kuha ručak, ne kupa se, ne ševi se, ne čuje mobitel jer je u šopingu negdje...
Pa ces nazvat i provjerit
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:21   #1234
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Jedno ljeto se nisam javila jer ne znam kako pomoci, a gledati ju s njim ne mogu. Sreli smo se to ljeto na plazi. Rekla mi je: znas sto mi je rekao kad smo te ugledali? Upitah sto. Kaze, rekao je 'nije ti se javila zbog mene'. Bio je u pravu. Slegnuh ramenima i pogledala sam u pod, u borove grancice koje su mi bile na rucniku. Nas dvije vise nismo bile nas dvije. Jebiga.
A jesi bila prava prijateljica.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:01   #1235
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pa ces nazvat i provjerit
Što je ovdje konkretno problem? Normalno da ću nazvat ako mi je hitno. Zvalo se i prije dok smo operirali samo fiksnim telefonima. Nedavno situacija: nas smo tri kolegice išla skupa na posao jednim autom. Sve se našle na jednom parkingu gdje su druge dvije ostavile svoje aute i ja sam vozila dalje. U povratku ih ostavim na istom mjestu i produžim u kupovinu, vraćam se kući i kuham ručak. Kad na viberu poruke u našoj grupi koje jednostavno nisam vidjela u gužvi i vožnji (imam dosta grupa na viberu u koje vječito netko nešto tipka i izluđuje me taj zvuk pa ga isključim jer većinom trkeljamo o trivijalnim stvarima). Ovoj što putuje dosta dalje je bila probušena guma, a ne zna nikoga u našem gradu. Da me bar nazvala, odmah bih joj se nacrtala tamo. Zašto je problem nazvat i provjerit? Ako mi je frka za javit se, nazvat ću u što kraćem roku natrag, ali će mi biti jasno da je nešto bitno posrijedi.

Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
A jesi bila prava prijateljica.
I ovo isto... Moja frendica s kojom sam iz vrtićkih dana, cijelu osnovnu, cijelu srednju skupa... Čak i cimerice na faksu. Ona se zatelebala i nakačila na tipa koji je od nje radio budalu. Pravila se da joj je to ok, da su si 'frendovi s beneficijama' (on se vani u ekipi pravio da su samo površni poznanici), no kada bi bila sama u 4 zida tulila je i mulila i samo o njemu pričala, bila nezainteresirana za izlaske ako njega neće biti tamo, a ako bi bio, cvala u nedogled iako je nije doživljavao. To nije bio problem jer je ona znala da on nju obožava. Onda dođemo natrag u stan i ako se lik nakon sat-dva polupijan pojavi na vratima da obavi svoje, ona dobije poriv za životom sljedećih nekoliko dana, a ako ne, tuga, čemer, jad, nepojavljivanje u javnosti... Ja sam htjela pomoći i masu puta je pokušala izvući iz toga na sve moguće i nemoguće načine. Nisam odustajala kao prava prijateljica, ali je njoj doklinčilo kada sam naposljetku rekla da mi je pun kufer. Neka radi što hoće, ja joj više drobit neću, ali neka ne drobi ni ona meni kada je tako kao krpu iscijedi i rokne kao zadnje smeće. Ona se naljutila, zahladila i nije pričala sa mnom dobrih 2 godine dok i sama nije nadošla.

Nakon takvog iskustva, danas bih postupila drugačije.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:17   #1236
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
A jesi bila prava prijateljica.
Tad joj više stvarno nisam bila prijateljica, to stoji. No ni one žene s kojom sam ja godinama do tad prijeteljevala isto više nije bilo. Na silu je ja ne mogu vratiti.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:40   #1237
Ja sam imala frendicu čiji je dečko mrzio sve njezine frendice, ono doslovce je imao nešto protiv svake iako nijednu nije poznavao, baš se vidjelo po stavu da ih ne podnosi, i svaki put kad bi se trebala naći s nekom i ići bilo gdje bez njega on bi pravio neki plan da to sjebe. I ona se tako polako počela udaljavati, na kraju je ostala samo s njim, njegovim prijateljem i njegovom curom, to je postalo jedino njezino društvo. I što napraviti s odraslom osobom koja dopušta takve manipulacije?

To je njezin izbor, jedino može ona sama odlučiti otići iz takvog odnosa. Ne ide ništa na silu, još na kraju ispadneš ljubomorna ako se ideš petljati u to.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:08   #1238
Ja sam imala frendicu čiji dečko nije nikad dolazio s njom na druženja.. njemu se neda.. glupo.. ne zna ljude... jednom smo se družilis njim kad smo došli kod nje za rođendan i neš. U međuvremenu je prošlo 10-tak godna i sve smo se manje družile.. njoj je to valjda bilo okay, iako sam puno puta pokušavala naći neku priliku da i on dođe ili neko neutralno druženje.. Vjerojatno je i to utjecalo na njezino udaljavanje, ali onda opet, ta je uvijek leachala na mojim frendovima i partijima, nikad zvala na svoje..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:52   #1239
Čitajući ovakve vaše postove mi bude super što sam introvertiran i ne održavam veze duže od šest mjeseci. #noStress
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:00   #1240
Evo jedna friška: živcira me kad je nadrkana, ali ne na mene, ali svejedno ne može prestati biti nadrkana u mojoj okolini non-stop, i zavarava se da je nadrkana zbog nečeg sasvim drugog i laže sebi i meni i ovom napaćenom narodu, da je bar mogu namlatit pa da skuži.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.