Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 11:40   #1
Prodaja auta u drugu županiju

Znači sve sam dogovorio sa kupcem iz Rijeke,a ja sam iz Pule.
Mene zanima sad šta sve trebamo poduzeti da to bude zakonski,da li bi ja trebao odjaviti auto u Puli sa sebe,ali me onda zanima kako će on s takvim odjavljenim autom otići u Rijeku?

Hvala...
__________________
"Ja sam smatrao da ako nisi Hrvat, a mrziš Hrvatsku, izvoli u svoju domovinu, idi u Beograd, u Vojvodinu, u domovinu i pusti nas Hrvate na miru."
roky1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 13:28   #2
Quote:
roky1994 kaže: Pogledaj post
Znači sve sam dogovorio sa kupcem iz Rijeke,a ja sam iz Pule.
Mene zanima sad šta sve trebamo poduzeti da to bude zakonski,da li bi ja trebao odjaviti auto u Puli sa sebe,ali me onda zanima kako će on s takvim odjavljenim autom otići u Rijeku?

Hvala...
Ti odjaviš, on si uzme probne i to je to.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 13:33   #3
Ako je regan odjavis i das mu sve papire, on u svom mjestu digne nove tablice i prepise auto na sebe, stavi nove tablice i vozi...

Ako je rega istekla onda pogotovo odjaviti...
Tako je po zakonu...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:22   #4
Ako je auto registriran ne trebaš ništa odjavljivati. Kupoprodajni ugovor ovjerite kod javnog bilježnika i on s autom ode doma. Ima zakonskih 14 dana da prenese auto na svoje ime, a ukoliko to ne napravi - slijedi mu kazna. Za sve prekršaje počinjene u međuvremenu ti ne odgovaraš, jer ovjereni kupoprodajni ugovor dokazuje da ti više nisi vlasnik auta.
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 15:40   #5
Znači ako ja odjavim u PU Pula,on tu može uzeti probne tablice bez problema iako je iz Rijeke i vratit se sa autom kući?A šta sa knjizicom i prometnom,oni će u policiji poništit moju prometnu i knjizicu a sa čime će on onda vozit do Rijeke?


franzjoseph....To je lako ako smo u istoj županiji onda mu mogu i tablice ostavit a ovako kad on mora mjenjati nevjerujem.
__________________
"Ja sam smatrao da ako nisi Hrvat, a mrziš Hrvatsku, izvoli u svoju domovinu, idi u Beograd, u Vojvodinu, u domovinu i pusti nas Hrvate na miru."
roky1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 15:50   #6
Quote:
franzjoseph kaže: Pogledaj post
Ako je auto registriran ne trebaš ništa odjavljivati. Kupoprodajni ugovor ovjerite kod javnog bilježnika i on s autom ode doma. Ima zakonskih 14 dana da prenese auto na svoje ime, a ukoliko to ne napravi - slijedi mu kazna. Za sve prekršaje počinjene u međuvremenu ti ne odgovaraš, jer ovjereni kupoprodajni ugovor dokazuje da ti više nisi vlasnik auta.
Ne piši gluposti i ne tjeraj druge da rade gluposti. Iako zakon omogućava da se napravi to što si rekao (kupac odjavljuje auto) vjerojatnost da isti to NEĆE napravit i da će Rokiju stizat kazne je velika. Pa se zapitaj - da li je 10 minuta u policiji za odjavit auto vrednije od kasnijeg stizanja kazni, jebavalja sa policijom da dokažeš da auto nije tvoj, pa te recimo negdje zaustave i idu provjeravat a ono ispadne 10 neplaćenih kazni, pa ti nosi ugovor stalno sa sobom .... jel ti jasna količina eventualnih sranja? A zašto? Radi izgubljenih 10 minuta za odjavu auta nakon prodaje?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:10   #7
cdrw ti je sve reka
__________________
Priča svaka slika da ne zaboravin nikad:Tomislav B.K. 23.01.1971.-30.05.2006.,Marko I. 02.05.1990.-26.04.2011. http://www.youtube.com/watch?v=cp0lXBTLL4w
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:14   #8
Quote:
roky1994 kaže: Pogledaj post
Znači ako ja odjavim u PU Pula,on tu može uzeti probne tablice bez problema iako je iz Rijeke i vratit se sa autom kući?A šta sa knjizicom i prometnom,oni će u policiji poništit moju prometnu i knjizicu a sa čime će on onda vozit do Rijeke?

franzjoseph....To je lako ako smo u istoj županiji onda mu mogu i tablice ostavit a ovako kad on mora mjenjati nevjerujem.
Kupac se ići doma sa odjavljenom PD i KV, kupoprodajnim ugovorom, potvrdom o probnim tablicama, tvojom policom osiguranja i potvrdom o plaćenoj cestarini koje ćeš mu dati. Probe mu vrijede 5 dana i u tom roku će biti prisiiljen platiti porez i izvršiti promjenu vlasništva na sebe.

U drugom slučaju možeš mu ostaviti svoje tablice na autu i sve dokumente ali ne možeš biti siguran da će u roku 15 dana izvršiti prijenos vlasništva i dati tvoje tablice u Rijeci na poništenje pa si onda "obrao bostan" ako ti dođe kakva kazna.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:31   #9
Quote:
franzjoseph kaže: Pogledaj post
Ako je auto registriran ne trebaš ništa odjavljivati. Kupoprodajni ugovor ovjerite kod javnog bilježnika i on s autom ode doma. Ima zakonskih 14 dana da prenese auto na svoje ime, a ukoliko to ne napravi - slijedi mu kazna. Za sve prekršaje počinjene u međuvremenu ti ne odgovaraš, jer ovjereni kupoprodajni ugovor dokazuje da ti više nisi vlasnik auta.
Kakva kazna??
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:10   #10
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Kupac se ići doma sa odjavljenom PD i KV, kupoprodajnim ugovorom, potvrdom o probnim tablicama, tvojom policom osiguranja i potvrdom o plaćenoj cestarini koje ćeš mu dati. Probe mu vrijede 5 dana i u tom roku će biti prisiiljen platiti porez i izvršiti promjenu vlasništva na sebe.
.

pitanje: svoju policu osiguranja mu nije dužan dati ako je autu istekla registracija? I pitanje, ako je auto odjavljen a registracija vrijedi, i da kupcu policu, znači li to da se kupac do isteka rege vozi na njegovu policu tj. bonus? Šta se događa u slučaju prometne nesreće? Tereti se polica prodavača?
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:16   #11
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
pitanje: svoju policu osiguranja mu nije dužan dati ako je autu istekla registracija? I pitanje, ako je auto odjavljen a registracija vrijedi, i da kupcu policu, znači li to da se kupac do isteka rege vozi na njegovu policu tj. bonus? Šta se događa u slučaju prometne nesreće? Tereti se polica prodavača?
Ako je istekla registracija, polica nikome ništa na vrijedi.

Ako je auto odjavljen a registracija vrijedi i takav se prodaje pod pretpostavkom da vlasnik nije zatražio povrat neiskorištenog dijela premije osiguranja i cestarine, onda se kupcu daje polica osiguranja koja vrijedi do isteka registracije i u tom slučaju kupac mora otići u osiguravajuće društvo da mu na njenoj poleđini upišu promjenu vlasništva. U slučaju štete tereti se novi vlasnik a stari vlasnik prenosi bonus sa kupoprodajnim ugovorom. Nema panike
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 18:58   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ne piši gluposti i ne tjeraj druge da rade gluposti. Iako zakon omogućava da se napravi to što si rekao (kupac odjavljuje auto) vjerojatnost da isti to NEĆE napravit i da će Rokiju stizat kazne je velika. Pa se zapitaj - da li je 10 minuta u policiji za odjavit auto vrednije od kasnijeg stizanja kazni, jebavalja sa policijom da dokažeš da auto nije tvoj, pa te recimo negdje zaustave i idu provjeravat a ono ispadne 10 neplaćenih kazni, pa ti nosi ugovor stalno sa sobom .... jel ti jasna količina eventualnih sranja? A zašto? Radi izgubljenih 10 minuta za odjavu auta nakon prodaje?
Nisu gluposti. I sam si rekao da zakon to omogućuje. Ako kupac to ne učini, to je drugi par rukava, koji policija relativno brzo rješava na štetu nemarnog kupca. Ja sam tako prodao četiri-pet auta, bez ikad ikakvih problema.
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:01   #13
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Kakva kazna??
Ne znam koji je iznos kazne, ali kad sam se informirao u policiji baš za to tako mi je rečeno. Nisam ni pitao kolika je kazna jer me to konkretno nije ni zanimalo, službenica je samo rekla da ona postoji, u smislu kao kada ne odjaviš auto 14 dana nakon isteka registracije/tehničkog pregleda.
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:19   #14
Quote:
franzjoseph kaže: Pogledaj post
Ne znam koji je iznos kazne, ali kad sam se informirao u policiji baš za to tako mi je rečeno. Nisam ni pitao kolika je kazna jer me to konkretno nije ni zanimalo, službenica je samo rekla da ona postoji, u smislu kao kada ne odjaviš auto 14 dana nakon isteka registracije/tehničkog pregleda.
Nema nikakve kazne za kupca ali ima kazne za prijašnjeg vlasnika ako kupac nije prepisao auto na sebe a registracija je istekla
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:30   #15
Hvala svima na odgovorima
__________________
"Ja sam smatrao da ako nisi Hrvat, a mrziš Hrvatsku, izvoli u svoju domovinu, idi u Beograd, u Vojvodinu, u domovinu i pusti nas Hrvate na miru."
roky1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:52   #16
Quote:
franzjoseph kaže: Pogledaj post
Nisu gluposti. I sam si rekao da zakon to omogućuje. Ako kupac to ne učini, to je drugi par rukava, koji policija relativno brzo rješava na štetu nemarnog kupca. Ja sam tako prodao četiri-pet auta, bez ikad ikakvih problema.
Jesu gluposti su - BMK što to zakon OMOGUĆUJE - omogućuje ti i promjenu spola pa nisam baš vidio da ljudi trče napravit nešto takvo (po najnovijem zakonu o državljanstvu službeno možeš promjenit spol ... tako nešto, nije da me baš zanimalo).

Daklem - napisao sam ti koje potencijalne probleme ti nosi neodjavljivanje - za policiju je auto TVOJ. Nek se dogodi sranje - ti ćeš odgovarat. Pa ti kasnije dokazuj da nisi ti.
Još jedna sitnica - nek genije razbije drugi auto ... dokazivat ćeš i osiguranju da su ti malus prišili nezasluženo ... a nadam se da znaš koliko to traje (i da obično za to doznaš kad dođeš produžit policu - a onda plati ili stavi auto u garažu).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 23:20   #17
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jesu gluposti su - BMK što to zakon OMOGUĆUJE - omogućuje ti i promjenu spola pa nisam baš vidio da ljudi trče napravit nešto takvo (po najnovijem zakonu o državljanstvu službeno možeš promjenit spol ... tako nešto, nije da me baš zanimalo).

Daklem - napisao sam ti koje potencijalne probleme ti nosi neodjavljivanje - za policiju je auto TVOJ. Nek se dogodi sranje - ti ćeš odgovarat. Pa ti kasnije dokazuj da nisi ti.
Još jedna sitnica - nek genije razbije drugi auto ... dokazivat ćeš i osiguranju da su ti malus prišili nezasluženo ... a nadam se da znaš koliko to traje (i da obično za to doznaš kad dođeš produžit policu - a onda plati ili stavi auto u garažu).
Još jednom i konačno: ovjereni kupoprodajni ugovor i pred policijom i pred osiguranjem i pred svakime dokazuje da od tog i tog dana ti više nisi vlasnik dotičnog auta. Za sve što se dalje dešava s autom odgovoran je kupac auta naveden u ugovoru.
Što se mene tiče, tema je završena. Ti dalje postupaj i piši kako te volja. A malo manje nadmenosti ne bi ti štetilo. Svako dobro.
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 23:25   #18
čemu uzimat čovjeku još 150kn iz džepa za probe kad može otić na tvojim tablicama i pošalje ti ih natrag
gumeni dedek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 00:33   #19
CDRW je u pravu , nedaj mu svoje pločice , količina mogućih sranja za tebe je nezamisliva , dok ti dokažeš sa kupoprodajnim ugovorom da nešto nisi napravio , odoše jaja. Nek si kupac lijepo digne probne.
MikeLowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 08:51   #20
Quote:
gumeni dedek kaže: Pogledaj post
čemu uzimat čovjeku još 150kn iz džepa za probe kad može otić na tvojim tablicama i pošalje ti ih natrag
Ja sam covjeku dao auto, knjizicu, prometnu i nikad vise cuo ni za njega ni za auto. Jest da je bilo 12 dana do registracije, pa htio, nehtio morao ga je prebacit na sebe. I tablice sam mu ostavio naravno, a druga je bila zupanija.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.