Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2014., 22:16   #21
Neću reć da su baš jeftini ali ako su u sve to uključeni dijelovi i rad, plus garancija na to što su radili (iako je i to upitno dal će šta priznat) onda se može reći da su cijene relativno ok.

Ako je zamjena kuplunga 2999kn, a tu je samo cijena seta odprilike 2000kn ako nemaš popust kod Kreše/Tokića to je neka fer cijena više manje.

S druge strane, zamjena selena od 700kn po vilici je puno previše pogotov jer te od detalja o vozilu, prije nego da cijenu, pita samo marku i model... Selen (delphi), nedavno mjenjao, na Focusu iz 2002. 1.4 košta 170kn i još ak imaš popust i manje... Znači uzimaju više od 500kn samo za zamjenu JEDNOG selena. Previše.

Ovo za brisače neću ni komentirat, a i malo mi je bezobrazno da je lakiranje elementa za npr. Forda 799kn, a za Audi/BMWa 899kn...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."

Zadnje uređivanje home edition : 20.05.2014. at 22:24.
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:28   #22
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Neću reć da su baš jeftini ali ako su u sve to uključeni dijelovi i rad, plus garancija na to što su radili (iako je i to upitno dal će šta priznat) onda se može reći da su cijene relativno ok.

Ako je zamjena kuplunga 2999kn, a tu je samo cijena seta odprilike 2000kn ako nemaš popust kod Kreše/Tokića to je neka fer cijena više manje.

S druge strane, zamjena selena od 700kn po vilici je puno previše pogotov jer te od detalja o vozilu, prije nego da cijenu, pita samo marku i model... Selen (delphi), nedavno mjenjao, na Focusu iz 2002. 1.4 košta 170kn i još ak imaš popust i manje... Znači uzimaju više od 500kn samo za zamjenu JEDNOG selena. Previše.

Ovo za brisače neću ni komentirat, a i malo mi je bezobrazno da je lakiranje elementa za npr. Forda 799kn, a za Audi/BMWa 899kn...


delphi je sranje pod broj jedan.

ja sam stavio oba delphi amortizera gepeka i nakon godinu dana ako je malo znaci malo hladnije od 20 stupnjeva nemaju snage. onak dizu se sam sto ne padne dole gepek

al to nije ni bitno.

ti nadji taj dio koji oni stavljaju, onda nadji majstora koji ce za rad dati racun i garanciju

tad TEK TI MOZES rec ko je skuplji i za koliko tocno.

Ja znam majstora za 50 kn izmjeni ulje i filter i sta

sutra dan da iscuri ulje van, mogu napisat zalbu i okacit macku o rep
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 06:00   #23
Quote:
_slatk_i kaže: Pogledaj post

Ja znam majstora za 50 kn izmjeni ulje i filter i sta

sutra dan da iscuri ulje van, mogu napisat zalbu i okacit macku o rep
Sad smo malo u ekstreme otisli... Sta znaci "ulje iscuri van"? Da ti je probijen karter i da u Neostaru promijene ulje i prave se ludi i daju ti racun za izmjenu i sta bi onda? "Da mijenjali smo ulje, karter ko karter nema veze s nama" pa si onda slicnu radnju mozes obaviti i s racunom od Neostara.

P.s. Delphi je naveden kao primjer zamjenskog dijela, tebi drzi tjedan dana nekom tri godine.

Gledajuci racun i sve ostalo nisu skupi ali nekom tko ima imalo mehanickog znanja cijene su povise jer vecinu radnji moze obaviti sam il na grabi/dizalici kod nekog.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 07:45   #24
Evo iz prve ruke. Golf 5 1.9 TDI obavio servis za auto od roditelja jucer ujutro u Neostaru za 349 kn. Ulje Shell i filter za ulje Bosch. Račun i garancija. Kod "pajde" u šupi koji mi nije nikada radio dijagnostiku motora kompjuterom placao sam više.... Naravno, dobio sam račun i platio karticom. Prostor ima čekaonicu, u čekaonici ima tablet na kojem mozes pročitati novine i pogledati MAX TV to go. Usluga na visokom nivou. Garancija na radove i dijelove je godinu dana. Eto. Za sada više nego zadovoljan. Vidjet cemo kako ce biti u budućnosti.
Laserr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 08:12   #25
Evo malo usporedbe za moj auto
od neostara http://www.neostar.hr/servis

od forda http://www.fordever.hr/search.asp?mo...=14&go_search=

Koliko mi se čini kod neostara je dosta jeftinije.
malilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 18:57   #26
Nema univerzalnog odgovora.
Danas zovem radi lezajakotaca, savjetnik me pita jel ima ABS?
Kao program ga pita...jebo te svaki model forda koji vozim ima ABS.
Kaj se tice ulja Zubak je zaradio miljone opeljesivsi narod na zamjenama ulja..jebote Castrol po 100kn/L i to 10w-40..sad to vise je ide jer imamo puno trgovaca uljem.
Da se vratim na lezaj, nabavljaju SKF ne direktno od proizvodjaca nego opet od lokalnog specijaliziranog dobavljaca i to po veleprodajnoj cijeni skupljoj od maloprodajne koju mozete naci...
Toliko o super principu...mislim da je im sistem ima dobru ideju ali realizacija je daleko od prave....online tool isto kita ...nis.
Pravi sustav bi bio kompletan katalog online sa basketom i trpas si i kombiniras.
Ovak stsnes gumb i zove te servisni savjetnik koji okolo zove dobavljace...vulgaris koncept..
iskusnjara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 09:49   #27
Koliko sam ja shvatio kada sam bio sa Golfom na promjeni ulja je da imaju za sada u ponudi samo tih 20-tak predefiniranih paketa za koje garantiraju cijenu i isporuku dijelova odmah. Navodno ce se kako vrijeme ide paketi i prosirivati. Za sve ostale promjene dijelova koji nisu u paketima rade ponudu i ako nemaju oni na svojem skladistu tek onda zovu lokalnog dobavljaca, vjerojatno Tokic ili netko slican. I dalje sam misljenja da je fksna cijena servisa za npr. izmjenu ulja i filtera odlicna jer mi je do sada moj mehanicar mijenjao ulje i filter po znatno visoj cijeni, a onda kada bi trebao nesto drugo zamijeniti kao npr. gumice na balan stangi slao bi me u Tokic ili Auto Kreso po dijelove sto mi je uzimalo vrijeme i novac. Sto se tice ulja Castrol, da, kod Zubaka i kod svih ostalih ovlastenih servisa je jako jako skupo i po meni nema opravdanja za tako visoku cijenu. Sada u Neostaru toče Shell i meni to odgovara i za auto i po cijeni koju su formirali.
Laserr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 07:14   #28
Quote:
iskusnjara kaže: Pogledaj post

Da se vratim na lezaj, nabavljaju SKF ne direktno od proizvodjaca nego opet od lokalnog specijaliziranog dobavljaca i to po veleprodajnoj cijeni skupljoj od maloprodajne koju mozete naci...
.........
Ovak stsnes gumb i zove te servisni savjetnik koji okolo zove dobavljace...vulgaris koncept..
Od kud ti ove informacije?
Tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 12:58   #29
Quote:
Tut kaže: Pogledaj post
Od kud ti ove informacije?
Zvali si me ..pročitaj post malo bolje.
Kad sam im rekao da im je ležaj preskup, onda su mi rekli da im tu cijenu daje Lageros, a oni samo PDV obračunaju..
iskusnjara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:00   #30
Quote:
malilo kaže: Pogledaj post
Evo malo usporedbe za moj auto
od neostara http://www.neostar.hr/servis

od forda http://www.fordever.hr/search.asp?mo...=14&go_search=

Koliko mi se čini kod neostara je dosta jeftinije.
Čini ti se ? Ispali narudžbu, pa će ti se servisni savjetnik javiti..pa onda uspoređuj...ovaj web im je na levelu 4 od 10.
Znači prava stvar bi bila kompletni katalozi B2B sve ...a ovo je neki polu-prozivod...ideja je dobra, samo realizacija manje od polovična...
iskusnjara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:17   #31
Quote:
iskusnjara kaže: Pogledaj post
Zvali si me ..pročitaj post malo bolje.
Kad sam im rekao da im je ležaj preskup, onda su mi rekli da im tu cijenu daje Lageros, a oni samo PDV obračunaju..
Ja sam shvatio da si ti zaključio da je ležaj od veletrgovca, a ne da su ti oni rekli od kud ga nabavljaju.

Al jbg, ne mogu oni sve dobavit direktno u roku 48h. Većina potrošnog materijala ide direktno, al ležaj teže. Ak ide direkt super, ak ne onda ide prek veletrgovaca mada neće oni još dugo tak.
Tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 22:01   #32
Quote:
malilo kaže: Pogledaj post
Evo malo usporedbe za moj auto
od neostara http://www.neostar.hr/servis

od forda http://www.fordever.hr/search.asp?mo...=14&go_search=

Koliko mi se čini kod neostara je dosta jeftinije.
Mogao si staviti još jači motor u ford ponudi...To što si ti napravio nije realno...Neostar ti ne nudi izbor motora, a 1.6 koji vozi najveći broj kupaca Focusa je jeftiniji kod Forda.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 14:39   #33
Servis zupčastog - razvodnog remena

Vidim da nitko već duže vrijeme ne piše ništa o iskustvu servisa vozila u Neostaru, pa evo da malo dignemo temu.
Dakle nedavno smo radili servis izmjene seta zupčastog remena na Octaviji II TDI. Cijena je bila 1899kn,u što je bilo uključeno rad i materijal (remen, vodena pumpa, zatezač remena, rolice te novi antifriz!).
Kompletno iskustvu je Vrlo pozitivno od dogovora za servis, prijema vozila, rada na vozilu, zaštita vozila tijekom rada, preuzimanje vozila, plaćanje... sve na nivou!
S obzirom da sam i sam tražio preporuke i komentare na forumu o njima, evo iz prve ruke svježe iskustvo i preporuka
končar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:09   #34
Ne volim da mi netko prčka po autu jer sve radim sam ali u zadnje vrijeme sam čuo puno dobrih kritika na račun Neostara.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:48   #35
U Neostaru stavljaju isključivo Shellovo ulje, imaju i ono za aute s DPF filtrom. Ima li tko iskustva s tim Shellom u Peugeotu? Hoće li javiti na displeju da ulje nije OK?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:09   #36
Quote:
Laserr kaže: Pogledaj post
Evo iz prve ruke. Golf 5 1.9 TDI obavio servis za auto od roditelja jucer ujutro u Neostaru za 349 kn. Ulje Shell i filter za ulje Bosch. Račun i garancija. Kod "pajde" u šupi koji mi nije nikada radio dijagnostiku motora kompjuterom placao sam više.... Naravno, dobio sam račun i platio karticom. Prostor ima čekaonicu, u čekaonici ima tablet na kojem mozes pročitati novine i pogledati MAX TV to go. Usluga na visokom nivou. Garancija na radove i dijelove je godinu dana. Eto. Za sada više nego zadovoljan. Vidjet cemo kako ce biti u budućnosti.
Bolje da si gledao izmjenu ulja nego tablet
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 21:50   #37
Radio servis zamjene ulja +4 filtra. Nemam primjdbi. Ne znam da li su svi isti, ja bio u Sesv.Kralj.
Čak su mi dali filtre zraka i ventilacije u vrećici.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 13:45   #38
Shell je svršena priča...

.... novi strateški partner im je Castrol!

I imaju tvrornički program za Castrol ulja. U njega upišu tip motora i program im kaže koji tip Castrol ulja onda odgovara. Tako da se ne bih previše zabrinjavao oko toga....


Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
U Neostaru stavljaju isključivo Shellovo ulje, imaju i ono za aute s DPF filtrom. Ima li tko iskustva s tim Shellom u Peugeotu? Hoće li javiti na displeju da ulje nije OK?
končar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:38   #39
Jel i u Yuga meću castrol kad im ga netko doveze?
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:51   #40
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Jel i u Yuga meću castrol kad im ga netko doveze?
Pitanje jel bio castrol i kad sam im TDI-a vozio, u punokrvni Zubak.
Iz bačve..
__________________
machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.