Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 15:10   #7681
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ne lažem, nego do toga može doći kad se nepotrebno komplicira.
nisam rekao da ti lažeš, nego on.
i ostajem pri tome, jer je bilo očito što sam namjeravao reći.

Quote:
Apemant me to iskvario, njega istuci.
s njim više ne komuniciram ni na koji način, pa čak ni toljagom jer je ignorirao moj friend request na fejsu, čime mi je onemogućio da ga pokeam, requestam, shaream i tegam.

Quote:
Mislim da opet nisi pažljivo čitao, to je zato jer surfaš na poslu u državnoj službi paralelno s turnirom u spider solitareu koji redovito održavate svaki četvrtak.
da sam u državnoj službi ne bih tražio f chiefa da me uhljebi.
zgubidanim u privatnoj tvrtki, a ne na račun poreznih obveznika.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 05.01.2017., 15:10   #7682
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Da, sad razumijem da si to smatrao, ali sam ja pogrešno razumio, kao što je Druid i očekivao. Što znači da sam gluplji od onoga što si ti smatrao (jer sam krivo protumačio što si htio reći), odnosno onoliko glup koliko je Druid smatrao da jesam. Žao mi je što sam te razočarao.
Pa da, o tome cijelo vrijeme govorim!!!
Dakle bio sam u pravu. Pred kraj me sad nešto Krle zbunio. Pred kraj sam možda nešto krivo prenio, ali sad kad gledam mi već pada koncentracija (od umora i dosade; ali nekad namjerno forsam užasno dosadne stvari jer to bilda koncentraciju, barem imam takav osjećaj - možda griješim). Ali bitno da smo se svi na kraju razumjeli.

Mislim, i ja sam shvatio ovo Krletovo kao i ti, tako da se ovdje naravno ne radi toliko o našoj glupoći koliko o objektivnoj lošoći njegove formulacije s obzirom na njegovu intenciju.

To ne znači da nitko nije glup. Ali ne mora značiti ni da jest jer je problem u pošiljatelju, ne u primatelju. To je moja glavna poanta bila.

Ali vidim da sam sad nešto malo zbrljao pred kraj. Sad će ovaj zlikovac to u tipičnoj spin-doktor maniri preokrenuti kao da sam lagao i to cijelo vrijeme, a ne samo da sam se na kraju zabunio (ako uopće jesam, više ni sam ne znam).

U mom selu je to dosta velika optužba.
Bijeli-Druid is offline  
Old 05.01.2017., 15:15   #7683
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
nisam rekao da ti lažeš, nego on.
A-ha. Hm.
Ali si rekao da sam ja krivo prenio, što doduše nije isto što i laž, to ti priznajem. Krivo sam prenio (ako uopće jesam, možda provjerim neki drugi put) iz drugih razloga. Umor i potencijalna glupoća su neki od njih. To je doduše akutna glupoća jer nakon spavanja je sve opet pod starom. Ništa kronično, rekao bih.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
i ostajem pri tome, jer je bilo očito što sam namjeravao reći.
Ne, ne i opet ne. Tisuću puta ne na svako tvoje da. Zauvijek ne.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
da sam u državnoj službi ne bih tražio f chiefa da me uhljebi.
zgubidanim u privatnoj tvrtki, a ne na račun poreznih obveznika.
Pa što se ne učlaniš u neku lokalnu podružnicu HDZ-a?
Bijeli-Druid is offline  
Old 05.01.2017., 15:15   #7684
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Da, sad razumijem da si to smatrao, ali sam ja pogrešno razumio, kao što je Druid i očekivao. Što znači da sam gluplji od onoga što si ti smatrao (jer sam krivo protumačio što si htio reći), odnosno onoliko glup koliko je Druid smatrao da jesam. Žao mi je što sam te razočarao.
idem te unfriendati na fejsu.

i reći ću Bolkoviću da te opet blokira.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 05.01.2017., 15:16   #7685
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Pa što se ne učlaniš u neku lokalnu podružnicu HDZ-a?
ostavio sam se lokanja.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 05.01.2017., 15:28   #7686
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
druid ti je pogrešno prenio.
smatrao sam da sam time naglasio i potvrdio opciju koja je bila sadržana u onom tvojem "ili je do mene", a ne uveo novu.
Ovako, ukratko:

Ja sam rekao da si ti napisao tako kao da će prosječnom drugom čitatelju (osim tebe koji si autor) izgledati kao da ti misliš da uvodiš novu opciju dok je ona zapravo već prisutna (i ti nisi stvarno mislio da uvodiš novu poziciju, nego si samo formulirao rečenicu da izgleda da tako misliš). I da mislim da je tako zvučalo i ND-u. A ti si rekao (ako sam te dobro shvatio) da misliš da te ND dobro shvatio, tj. u skladu s tvojom intencijom (ali ne i onim kako logika i pragmatika jezika nalaže da se takve stvari izražavaju ). Ja sam rekao da mislim da te ND nije shvatio tako kako ti misliš da te trebao shvatiti (upravo zbog strukture tvoje rečenice, ne zbog njegove navodne bedastosti) i ND je to potvrdio. Dakle, ja sam bio u pravu po tom pitanju, a ti nisi. Drugim riječima, ja sam car i ownam, a ti nisi car i n00b si.

Errrm, jel sad nešto jasnije?
Bijeli-Druid is offline  
Old 05.01.2017., 15:39   #7687
Akutna glupoća...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 05.01.2017., 15:41   #7688
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Akutna glupoća...
I to samo potencijalna.
Bijeli-Druid is offline  
Old 05.01.2017., 15:44   #7689
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
I to samo potencijalna.
Gugl kaže da još nikad nitko nije upotrijebio izraz 'akutna glupoća'...

Mo'š se javit' na natječaj za nove hrvatske riječi i izraze... :klap:
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 05.01.2017., 16:12   #7690
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Gugl kaže da još nikad nitko nije upotrijebio izraz 'akutna glupoća'...
Da. U ovom slučaju je osim toga i samo potencijalna. A po samoj bîti akutnosti trenutne naravi i nešto čemu valja pristupiti ozbiljno, brzo i efikasno i na što sam odmah bio spreman u stilu gorske službe spašavanja protiv gluposti, pa ako treba i vlastite. U svakom slučaju, nadam se da sam uspio u jednom od posljednjih postova sve razbistriti koliko je to u datom trenutku bilo moguće.

A možemo govoriti i o potencijalnom i vrlo kratkom (čak ne ni akutnom) deficitu viših viših (dva puta "viših") kognitivnih funkcija.

Ali sad barem znam što mi se dogodilo. Ovako umoran i nikakav podlegao sam spin-doktorstvu koje se brusilo desetljećima u najrazličitijim političkim sustavima. Kao da sam na moment gledao samu Apatu u oči. Preplavio me kratak i brz osjećaj kao da sam popio kriglu craft pive rađene s izvora same rijeke Lete. Na trenutak izbezumljen, ubrzo sam ugledao oči Mnemozine. Uspostavivši eye contact s njome, jasnoća se vratila brzinom većom od geparda koji izumiru zato što vi ne reciklirate. Mnemozina je šutjela, ali njezin osmijeh kao da mi je govorio "nema na čemu".

A postoji šansa da sam se u jednom postu malo i zabunio, no to mi se ne da sad gledati. Važno da je sve sada jasno. Što je bilo, bilo je. Let bygones be bygones. Ne okreći se za sobom da se ne bi pretvorio u stup od soli. Um caruje, dundo Maroje. Složna braća kuću grade. Die Welt ist alles was der Fall ist.

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Mo'š se javit' na natječaj za nove hrvatske riječi i izraze... :klap:
Jednom sam htio pa me jedna kolegica prekorila da nije valjda da ću se prijaviti na "Babićevu nagradnu igru". I onda nisam. To se na hrvatskom zove peer pressure.
Bijeli-Druid is offline  
Old 05.01.2017., 16:16   #7691
Summa summarum je da sam ja bio u pravu, a Krvnik nije i to je jedino važno. Jedino.

Sad je na Krletu da mi napiše u subotu što sam krivo prenio jer mi se ne da vraćati sada, a on će onda biti svjež. Ja sam sad umoran i moram se štediti za neke druge stvari. Moguće je da se nismo dobro sporazumjeli ni oko toga oko čega se nismo dobro sporazumjeli. Ali na kraju smo se ipak razumjeli. Također, ne znam jesam li već istaknuo, ali ja sam bio u pravu. A to je važno.
Bijeli-Druid is offline  
Old 05.01.2017., 17:12   #7692
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ali što kada bi ti netko rekao da religije imaju duboko pragmatičku funkciju i da se vrijednosti s razlogom smatraju vrijednostima jer imaju jasnu darvinističku funkciju? Lako je iz udobne pozicije posljednjeg čovjeka (ne nužno u ničeanskom smislu, ali ne nužno ni u neničeanskom) pričati o tome da se nešto razlikuje od pojedinca do pojedinca i potpuno zanemarivati realitet u kojima su živjele stotine tisuće generacija tvojih bioloških predaka (dakle i one prije "ljudi").

Pretpostavljam da si do gornjeg zaključka došao neumornim istraživanjima i čitanjima bihevioralne, dubinske i razvojne psihologije, temeljitim studijem perenijalne filozofije, a onda naravno i fenomenologije, aksiologije morala, psihologije morala, kognitivne psihologije religije i svega ostalog. Šalim se, ne pretpostavljam to. Jer da jesi, vidio bi da postoje mnogi zajednički nazivnici i antropološke konstante koje se manifestiraju na različite načine u plemenima i narodima koji nikada nisu imali nikakvog fizičkog doticaja, kulturnim relativistima usprkos.

No, ako te to uopće ne fascinira i ako to smatraš tlapnjom, onda u načelu možeš samo to beskrajno ponavljati u različitim formulacijama, a to je u najmanju ruku dosadno, a u neku koja nije toliko mala nepristojno. Tako da, ako te to ne zanima, nothing to see here, move on.

Sad mi je u glavi slika kao "scene zločina" gdje je počinjen deicid, gdje leš boga zamotavaju u vreću da ga nose na obdukciju i preko je žuta traka s crnim natpisima. "Nothing to see here, move on", kaže policajka u uniformi.

I ne, ne gledam krimi serije, stvarno. To su neki opći klišeji.
Oh naravno, religije imaju pragmatičnu funkciju (inače ne bi postojale). To, naravno, ne znači da nisu tlapnje. Postoji mnoštvo pragmatičnih tlapnji. No ne moramo se praviti blesavi tek zbog puste pragmatičnosti (ili emocionalne potrebe), barem ne u raspravama. Da, tisuće generacija su živjele tlapnju još i luđu nego što je mi danas živimo i da, taj halucinantni doživljaj stvarnost im je pomogao da se nose sa čemerom svakodnevice. Jest, i moja baba je vjerovala u svakakva čarobiranja i bila je šašava ko' zvečka što joj je vjerojatno pomoglo da izgura.
Stari Augustin nije bio šašav i vidio je o kakvoj ludosti se radi pa kako je imao emocionalnu potrebu, izabrao je da u ludost vjeruje (jer u nju se može samo vjerovati).

Moral ovamo uopće ne spada. Jest da mu neki još porijeklo traže na nebesima, ali tu stvarno nema mjesta metafizici. Etolozi su ga našli i kod naše rodbine, kapucina npr. Uklesane zapovjedi zagonetnog porijekla, međutim, kod njih nisu pronašli.

Zajednički nazivnici i antropološke konstante koje se manifestiraju na različite načine u raznim plemenima su, poput jezika i gramatike, odraz slične neuralne arhitekture koju dijele svi ljudi i ničeg drugog. Unatoč toj sličnosti, kulture im se poprilično razlikuju jer ta arhitektura nije posve kruta a ima dovoljno mjesta za c/p različitih obrazaca. Kulturalni relativisti su stoga u pravu (no dobro, djelomično su u pravu).

I na kraju, ima tu još mnogo fascinatnih i nedokučenih stvari. Previše da bi se bavili leševima.
medonaodmoru is offline  
Old 07.01.2017., 09:40   #7693
Da. Ja bih volio da korisnik Krvnik odgovori na neke stvari, da ih malo artikulira.
Bijeli-Druid is offline  
Old 07.01.2017., 10:58   #7694
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
1. ovdje je problem u tome što stvar svodiš isključivo na podcrtano, a kasnije (kad govorimo i o Japanu) govoriš o duhovnim temeljima naprost, tj. ne specifiraš da mora biti riječ o kršćanskima.
Japanci nemaju duhovne temelje koji bi, ako bi im se vratili, pozitivno djelovali na njihov natalitet.
njima se pozitivan prirodni prirast dogodio sam od sebe, nije bio produkt vjerovanja da je život jedna od najviših vrijednosti i da je dobro imati mnogo djece i sve ono ostalo što je sastavni dio kršćanskog poimanja stvarnosti i što konstituira odnos jednog kršćanina prema spolnosti, potomstvu i ostalome.

Quote:
2. A-ha, znači moral treba biti lažan, jer drugačiji ne postoji?
ne, nego su ga u proteklih nekoliko desetljeća nazivali isključivo tako, pa sam mislio da se moral uopće više tako ne zove, nego da mu je puni naziv lažni, malograđanski moral.

Quote:
Ovo prije podcrtanog nije tako jednostavno i dalo bi se problematizirati.
ovo prije podcrtanog omogućilo bi ljudima da se izdignu iznad životinjskog načina postojanja svedenog na jedenje i prokreaciju.
ili bi imali mnogo djece, ili bi apstinirali i imali pregršt vremena i energije za duhovnu nadgradnju i obogaćivanje.

Quote:
Uozbilji se.
netko im to mora reći.

Quote:
S time da ovi razni mudžahedini koji su spremni ubijati u ime svoje religije i svoga boga su bijednici isprana mozga i takva vjera nikome ne treba.
ovisi o shvaćanju i tumačenju svoje religije i svoga boga.

Quote:
I tu se možda možemo složiti, ali tu se ne radi isključivo o kršćanskim duhovnim temeljima.
na globalnoj razini se ne radi o tome, ali na razini zapadne civilizacije radi se o tome.
i zapadna civilizacija se ima čemu vratiti, a divljaci s istoka i juga nemaju, jer su oni imali visok natalitet zato što su ga svi imali, a ne zato što su smatrali da je to dobro.
a nisu smatrali da je to dobro jer im njihove primitivne religije nisu imale to u svojoj doktrini, već su se bavile patnjom, štovanjem krava i tome sličnim.

Quote:
Ciljaš li ovdje na razne psihofarmake i tome slično?
da, mislio sam prije svega na to.
i znam da nema povratka na staro.

Quote:
Zvučiš ogorčeno.
nisam.
ali desničari ne vide da njihov problem nije u tome što su oni koji ih "ugrožavaju" toliko jaki, već je njihov problem u tome što su oni sami toliko slabi.
možda to i shvaćaju na podsvjesnoj razini pa zato stalno spominju snagu, moć i ostale stvari koje im nedostaju.

Quote:
"Branitelji bijele rase" danas su najčešće "pagani" i ne znam kako to još ne znaš.
satanisti i ljudožderi.
također će gorjeti u paklu.

Quote:
Nadalje, Europa povijesno nije isključivo kršćanska (i ne govorim to u smislu neke političke korektnosti "welcome refugees" stila, nego eto uzimajući u obzir povijesne činjenice).
Što bi ti ljudi trebali raditi?
trebali bi raditi svoj posao.
u idealnom slučaju (ako bi se europa vratila kršćanskim korijenima), kroz nekoliko desetljeća bi se asimilirali.

Quote:
Je li tebi stalo do "bijele rase" (što god to uopće značilo) više nego do čovječanstva generalno, ako ti je uopće do nje nešto posebno stalo? Koje je "rase" tvoja kršćanska duša?
svatko kome je stalo do čovječanstva generalno bit će iskreno zabrinut za sudbinu bijele rase koja je na svom teritoriju ostvarila najveći stupanj blagostanja.
bez jake bijele rase nema ni snažnih ostalih rasa koje se uz nju šlepaju i oponašaju je ne bi li dostigle njen uspjeh.
ako bijela rasa propadne, svijet će isprva stagnirati i na kraju potonuti u mračni srednji vijek, ali nove renesanse neće biti.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 07.01.2017., 11:20   #7695
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
To ćemo tek doznati (vrlo moguće da će biti i kronološki prikazano prije ovog mog posta jer će moj biti duže).
iz sadašnje perspektive, očito je da je nitko drugi odlučio pakostiti meni i ustrajati u svojoj tvrdnji da je mislio da sam ja namjeravao uvesti novu varijablu, iako to nisam ni mogao ni htio jer je on tu varijablu već naveo u svom pitanju govoreći "ili je do mene".
za čije babe brašno on to radi i što želi time postići, to samo on zna.
i to ide njemu na dušu.

Quote:
Jer i dalje ostajem pri tome da je redoslijed poprilično važan. Možda nije bitan (što će reći "konstitutivan"), ali je važan.
kako kome.

Quote:
Ovog drugog nisam spominjao. A taj drugi je, osim toga, pjevao neke ustaške pjesme puno prije nego li su ovi tvoji ( ) klepali svoje priglupe stihove.
zato što je morao.
neki formaši na politici mogu ti objasniti sve okolnosti oko toga.

Quote:
Zamišljam krezube seljačine kako se smiju svojoj dosjetljivosti rima na razini nešto inteligentnijeg petogodišnjeg djeteta. Ne samo da ni Hollywood nije što je bio, nego ni ustaše u svojem stihoklepstvu nisu što su bile.


te pjesme moraju biti upravo takve.
ti pokreti žele biti masovni i logično je da neće u svojim tekstovima koristiti izraze poput himbenosti, gabardena, orgijastičkog hilijazma, derobiranja i slično i da tematika neće poticati širok dijapazon osjećaja i misli, već samo one koje su bitne, a to su ponos, čast i spremnost na samoobranu od svih dušmana.
te pjesme moraju biti jednostavne i razumljive što širim masama ljudi.

Quote:
"Krško" se planira zatvoriti 2024., a nitko o nekoj energetskoj strategiji ni bu ni be.
zato što nitko ne bi želio nuklearku u svom dvorištu.

zato bi najbolje bilo to postaviti u podravini.
ljudi iz podravine su krotki i njima bi se to najlakše moglo nametnuti.

Quote:
A ono, Nizozemci koji su uz Dance valjda najpoznatiji po "zelenoj energiji" su rekli da najmanje do 2035. neće prestati s korištenjem nafte kao fosilnog goriva.
neće prestati s korištenjem, ali potreba za naftom će se smanjivati.
što znači da će je manje trebati, pa će joj padati i cijena.
ako se ne varam, mi je ionako nemamo, nego rafiniramo uvoznu.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 07.01.2017., 11:57   #7696
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
Japanci nemaju duhovne temelje koji bi, ako bi im se vratili, pozitivno djelovali na njihov natalitet.
Ja nisam tako siguran u to.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
njima se pozitivan prirodni prirast dogodio sam od sebe, nije bio produkt vjerovanja da je život jedna od najviših vrijednosti i da je dobro imati mnogo djece i sve ono ostalo što je sastavni dio kršćanskog poimanja stvarnosti i što konstituira odnos jednog kršćanina prema spolnosti, potomstvu i ostalome.
U praktički svakoj religiji život jest jedna od najvećih ili baš najveća vrijednost. Više ili manje eksplicitno, ali jest. Na kraju krajeva, religije imaju službu sačuvanja života i u tom smislu je to više važno nego što neki sveti spisi konkretnih religija govore jer ionako veći dio povijesti većina ljudi nije znalo čitati. Da, imali su "medijatore", svoje svećeničke kaste, ali je poanta u tome da su svi u praksi držali do toga. To je također jedna od mogućih antropoloških konstanti.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ne, nego su ga u proteklih nekoliko desetljeća nazivali isključivo tako, pa sam mislio da se moral uopće više tako ne zove, nego da mu je puni naziv lažni, malograđanski moral.
To ne znači da i ti moraš igrati tu igru cinizma. Ako je tebi nešto vrijedno, ne moraš igrati pristajati na terminologiju onih kojima to nije vrijedno.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ovo prije podcrtanog omogućilo bi ljudima da se izdignu iznad životinjskog načina postojanja svedenog na jedenje i prokreaciju.
ili bi imali mnogo djece, ili bi apstinirali i imali pregršt vremena i energije za duhovnu nadgradnju i obogaćivanje.
Kad sam govorio o "onom prije podcrtanog", mislio sam na tzv. seksualnu revoluciju, kontracepciju i abortus, što je valjda bilo jasno. Pa nijedna životinja nema kontracepciju ni mogućnost abortusa pa se tu ljudi ni nemaju što posebno "uzdizati iznad životinjske razine", oni su tu već uzdignuti iznad nje.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ovisi o shvaćanju i tumačenju svoje religije i svoga boga.
Nemoj ti meni tu biti postmodernist.


Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
na globalnoj razini se ne radi o tome, ali na razini zapadne civilizacije radi se o tome.
i zapadna civilizacija se ima čemu vratiti, a divljaci s istoka i juga nemaju, jer su oni imali visok natalitet zato što su ga svi imali, a ne zato što su smatrali da je to dobro.


Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
a nisu smatrali da je to dobro jer im njihove primitivne religije nisu imale to u svojoj doktrini, već su se bavile patnjom, štovanjem krava i tome sličnim.
Ma kako da ne.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
da, mislio sam prije svega na to.
i znam da nema povratka na staro.
Pa zašto onda govoriš o povratku na neke "duhovne vrijednosti" kad si sam svjestan da je to praktički nemoguće. Zapravo možda čak i na svakoj razini nemoguće.


Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
nisam.
ali desničari ne vide da njihov problem nije u tome što su oni koji ih "ugrožavaju" toliko jaki, već je njihov problem u tome što su oni sami toliko slabi.
možda to i shvaćaju na podsvjesnoj razini pa zato stalno spominju snagu, moć i ostale stvari koje im nedostaju.
Moguće. I meni se nekad zna tako činiti.


Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
trebali bi raditi svoj posao.
u idealnom slučaju (ako bi se europa vratila kršćanskim korijenima), kroz nekoliko desetljeća bi se asimilirali.
Hrabra hipoteza. Na čemu je temeljiš?

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
svatko kome je stalo do čovječanstva generalno bit će iskreno zabrinut za sudbinu bijele rase koja je na svom teritoriju ostvarila najveći stupanj blagostanja.
bez jake bijele rase nema ni snažnih ostalih rasa koje se uz nju šlepaju i oponašaju je ne bi li dostigle njen uspjeh.
ako bijela rasa propadne, svijet će isprva stagnirati i na kraju potonuti u mračni srednji vijek, ali nove renesanse neće biti.
Ako na "rase" gledaš u skladu s potpuno zastarjelom biološkom antropologijom prema kojoj su učili i nas - da postoje tri rase i onda "mješanci" između njih - onda moraš znati da su i Arapi i Indijci bijela rasa. Međutim koncept rase je znanstveno neoperabilan, a o tome je pisao dobro Jerry Coyne na svom blogu whyevolutionistrue. Jerry Coyne je evolucijski biolog, a ne postmodernički kulturni antropolog.

Nadalje, ne znam tko se uz kog šlepa. Gledaj malo povijest izuma. Gomila ključnih civilizacijskih izuma je baš s Istoka, a cijela europska kultura od početka do kraja se može smatrati i siromašnom ako se pogleda samo primjerice jedna perzijska kultura ili valjda jedna tisućina indijske kulture.
Bijeli-Druid is offline  
Old 07.01.2017., 12:10   #7697
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
iz sadašnje perspektive, očito je da je nitko drugi odlučio pakostiti meni i ustrajati u svojoj tvrdnji da je mislio da sam ja namjeravao uvesti novu varijablu, iako to nisam ni mogao ni htio jer je on tu varijablu već naveo u svom pitanju govoreći "ili je do mene".
Pa nisi je mogao objektivno uvesti, ali si mogao smatrati da je uvodiš. Valjda razumiješ razliku između toga dvoje.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
kako kome.
U jeziku i komunikaciji redoslijed je često vrlo važan.


Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
zato što je morao.
neki formaši na politici mogu ti objasniti sve okolnosti oko toga.
Nije da me naročito jako zanima, I'll pass.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post


te pjesme moraju biti upravo takve.
ti pokreti žele biti masovni i logično je da neće u svojim tekstovima koristiti izraze poput himbenosti, gabardena, orgijastičkog hilijazma, derobiranja i slično i da tematika neće poticati širok dijapazon osjećaja i misli, već samo one koje su bitne, a to su ponos, čast i spremnost na samoobranu od svih dušmana.
S ovim riječima i pojmovima ideš iz krajnosti u krajnost. Jedna je stvar neka dobra budnica, a druga je stvar sprdavanje na razini slapstick humora gdje netko prdne pa je to kao izuzetno smiješno samo po sebi.

Ovo je recimo pjesma o ponosu:

https://www.youtube.com/watch?v=yTftsBp6sNQ

I uopće se ne šalim, čuj taj lijepi valcer obogaćen lokalnim štihom. I glazbena izvedba, a i tekst.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
te pjesme moraju biti jednostavne i razumljive što širim masama ljudi.
Da. Kao npr. ova koju sam gore linkao.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
zato što nitko ne bi želio nuklearku u svom dvorištu.
Kada bih imao dovoljno veliko dvorište da u nju stavim nuklearku, razmislio bih o toj opciji. Ali onda bi od mene kupovali energiju jer je dvorište privatno pa bih ja prodavao to i pojedincima i meni bi svi plaćali račune za struju.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
zato bi najbolje bilo to postaviti u podravini.
ljudi iz podravine su krotki i njima bi se to najlakše moglo nametnuti.
Blagoslovljeni su krotki! Oni će posjedovati nuklearnu energiju.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
neće prestati s korištenjem, ali potreba za naftom će se smanjivati.
što znači da će je manje trebati, pa će joj padati i cijena.
ako se ne varam, mi je ionako nemamo, nego rafiniramo uvoznu.
Imamo nešto i svoje, ali bit će da je to već netko prodao. Nedavno je nađeno i u Jadranu. Možda ima neki energetičar ovdje da nam to pojasni.
Bijeli-Druid is offline  
Old 07.01.2017., 12:14   #7698
Kad smo već kod stvari koje se obraćaju "običnim ljudima", a ja bih rekao i nekim neobičnima, evo još jedne dobre:

https://www.youtube.com/watch?v=iTYwhD09IU4

Da se Hrvati znaju bolje izražavati kroz medij glazbene umjetnosti i poezije, ne bi lokalna mladež ovdje plesala uz "istočne" stvari, nego bi plesala uz kompozicije svojih sunarodnjaka.

QED
Bijeli-Druid is offline  
Old 07.01.2017., 12:54   #7699
glede dalekog istoka i tradicije - nije usporedivo sa zapadom vec u tome da je on, kao i kod drugih abrahamskih religija, militantno homogeniziran.

Daleki istok tek u moderni vrijeme razvija udeju laicke religijske pripadnosti, uz neke izuzetke i pokrete koji nikad nisu bili sveopci. Drugim rijecima samo su vjerski specjalisti ( monasi, samani itd) bili vezani uz specificnu ( i nikad jedinstvenu i uskljucivu za naciju) religiju.. Prosjecni se seljak time nije zamarai, a niti oni njime, i mjesao je i vjerovao sto mu se htjelo.

Malo pojednostavljeno jer je tu bilo i raznih politickih veza raznih politickih i vojnih centara sa raznim sektama te posljedicno promicije ili opstrukcije ovog ili onog i tako dalje, no generalno nema unificirane relugioznisti usporedive sa krscanskom.. Najaci uticaj na drustvene norme je mozda tu konfucijanski, a on je imho toliko stete donio da bi vecu korist inali da se rjese njegivih repova nego ga jacaju i vracaju mu se.
Beljki is offline  
Old 08.01.2017., 02:25   #7700
Daleko mu lepa kuća.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.