Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2016., 12:37   #1
Gdje u BiH tociti kvalitetno gorivo?

Često sam tamo zbog posla a gorivo je jeftinije. S druge strane znam da nema neke kontrole. Do sada sam najcesce tocio na INI (valjda dovoze gorivo iz hrv?) benzin 95 ili 98.
Ima li tko neka iskustva?
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 22:28   #2
Točio na Petrolu ... no sam ozato jer je jeftinije nego u HR. Inače prođem Bosnu uzduž i popreko jednim tankom pa ne točim pre često.
Petrol se reklamira da ima isto godivo ko i Slo-Hr.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 22:33   #3
Ina je najbolja jer svi nabavljaju od Ine. Isto je gorivo na ovo malo preostalih pumpi Energopetrola jer zajednički uvoze sa Inom (i suvlasnički je tu Ina). Petrol je ok. Ostale nisam probao osim Hife. Svi nabrojani su sigurno dobri jer sipam ili sam sipao na tim pumpama. Ostale ne bih preporučio, ne zato što su i loši nego što nisam probao. Znam da Nestro u RS nema dobro gorivo ponekad jer se ljudi žale na njih. Izbjegavati El Tarik oil...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 22:37   #4
Rep.Srpska (Trebinje) (danas je e.dizel je 1,37 maraka....
Nisam točio al budem sljedecom prigodom.... Recimo u Neumu na pumpi koja je pod Ina-om točih par puta i nikakvih nuspojava.... razlika u cijeni na pun tank je dovoljna...
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 23:20   #5
Ta INA pumpa u Neumu je nepatvorena lopovština. 1.5 Brčko, 1.7 Sarajevo i Mostar a Neum .... 1.9. Ma napušite se.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:22   #6
Po meni
1. Petrol
2.ina/energopetrol
3. Nestro
4.Gazprom
5. Sve ostale obiteljske benge...

Osobno sipam samo na gazpromu, nedu najeftinijim i bez apsoluzno nikakvih nuspojava.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:32   #7
Nestro, Petrol, INA, HIFA, TiOil, Gazprom, EP... točio na svima i nikad nikakvih problema niti primjetne razlike, a 1.9dCi je na glasu kao izbirljiv.

Većina ovdje Nestro smatra najkvalitetnijim, ali je obično i najskuplji (a velim, ja ne primjetim razliku). Izbjegavati male benzinske i nemaš brige.

Za svaku od navedenih ćeš čuti horor priče, no to valjda potječe od onih kojima stara raga krepa zato što je stara raga, a ne zato što je točio na XY benzinskoj.
Warthog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:34   #8
Nestro najskuplji? Mozda od brace Begic, al od nor.lanih bengi su uvijek medu jeftinijima. Petrol je najskuplji, uvjerljivo. Po 10 pfeninga od ostalih.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:41   #9
Banja Luka, Vakuf, Šuica, Nestro uredno skuplji od Hife i TiOila u okolici za 10-15 pfeninga, no u drugim krajevima je vjerojatno drukčije. Na Petrol rijeđe nailazim pa ne znam kako drže cijene. Razlike u cijenama su ogromne ovisno o dijelu "države".
Warthog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:45   #10
Nestro doboj dizel 1.49.
Kolko je kod tebe?
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:47   #11
1.66 petica, 1.61 četvorka. TiOil trenutno 10 pfeninga ispod. Jebem ti ovu (para)državu.
Warthog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:48   #12
Kupi benzinca i nemaš brige
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 00:59   #13
A plin 0.7, ako nije poskupio u zadnjih 10 dana.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 06:13   #14
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Isto je gorivo na ovo malo preostalih pumpi Energopetrola jer zajednički uvoze sa
Ovo malo energo petrola?
http://tuzlanski.ba/ko-ima-najvise-b...ederaciji-bih/

Inace sipam vec zadnjih 10 godina na gazprom(prijasnji omv), nikad nikakvih problema (sto se tice dizni, katalizatora, dpf i sranja koja nastaju zbog goriva) nisam imao..
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 18:16   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ta INA pumpa u Neumu je nepatvorena lopovština. 1.5 Brčko, 1.7 Sarajevo i Mostar a Neum .... 1.9. Ma napušite se.
,
1,67 Bam je litra e.dizela....
Meni je pumpa ok... odlicno je sredjena za razliku onih u Dubrovniku.... a cijena je prije bila nesto povoljnija tak da svakako budem isao u RS po gorivo jer tank je 80l pa ipak ima razlike kad je litra 5.40 il kod nas 7,47
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 22:27   #16
Quote:
Warthog kaže: Pogledaj post
Nestro, Petrol, INA, HIFA, TiOil, Gazprom, EP... točio na svima i nikad nikakvih problema niti primjetne razlike, a 1.9dCi je na glasu kao izbirljiv.

Većina ovdje Nestro smatra najkvalitetnijim, ali je obično i najskuplji (a velim, ja ne primjetim razliku).
Naravno, kad uglavnom, ovisno o cijeni, koriste isto gorivo. Orman, EP, El Tarik najčešće koriste INA-ino gorivo. HIFA svaštari, ovisno o cijeni: INA, Petrol, AGS. Kupuje od svih. Suša isto tako. Nestro INA, AGS, Pančevo. Super Petrol kupuje od AGS-a. Ako je cijena povoljna svaštare svi. Ide se i u Pančevo.
Primjerice, razvikani je TiOil u zadnje vrime dizel kupovao od Petrola, al opet nije ni to pravilo.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 08:34   #17
Cek, pa Nestro bi trebao imat gorivo iz Bosanskog Broda, barem dizele koliko ja znam.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:34   #18
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Nestro najskuplji? Mozda od brace Begic, al od nor.lanih bengi su uvijek medu jeftinijima. Petrol je najskuplji, uvjerljivo. Po 10 pfeninga od ostalih.
Petrol ima jeftiniji benzin od ostalih.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:00   #19
jebote do cega je doslo...dodjes na benzinsku zovnes prodavaca van i ajmo deklaracija o gorivu...otkud je gorivo.kako je doslo u nasu zemlju,tko je vozio cisternu...ajmo registraciju cisterne,cuj nije traktor mercedes nego volvo,kako to,kad je vozac zadnji put guzio,jel podmitio muriju tamo negdje u maglaju........a decec od dvajest godina ti mora ko iz topa odgovarat na pitanja....
a ti se seretski okrenes,zalupis poklopac rezervoara i onak preko ramena kazes da neces natankat jer gorivo nije dopeljala cisterna kojeg nije vukao traktor mercedes....o jebem ti zivot....

toci se na prometnim pumpama jer one si nesmiju dopustiti da dodju na los glas....a ne na nekim seoskim ili zabacenim pumpama....
najbolji su mi ovi koji kazu bolja mi ova ili ona pumpa a isto gorivo na obje....tj isti dobavljac....


vec sam pisao negdje...kum mi radi na pumpi...kaze dodje cisterna...pola istoce u euro dizel spremnik a pola u eurodizel class spremnik...i vozi misko...

e onda dodjem ja i natocim svabu sa class jer manje auto trosi,radi ugladjenije,vise predjem itditd.....yes yes
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:24   #20
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
jebote do cega je doslo...dodjes na benzinsku zovnes prodavaca van i ajmo deklaracija o gorivu...otkud je gorivo.kako je doslo u nasu zemlju,tko je vozio cisternu...ajmo registraciju cisterne,cuj nije traktor mercedes nego volvo,kako to,kad je vozac zadnji put guzio,jel podmitio muriju tamo negdje u maglaju........a decec od dvajest godina ti mora ko iz topa odgovarat na pitanja....
a ti se seretski okrenes,zalupis poklopac rezervoara i onak preko ramena kazes da neces natankat jer gorivo nije dopeljala cisterna kojeg nije vukao traktor mercedes....o jebem ti zivot....

toci se na prometnim pumpama jer one si nesmiju dopustiti da dodju na los glas....a ne na nekim seoskim ili zabacenim pumpama....
najbolji su mi ovi koji kazu bolja mi ova ili ona pumpa a isto gorivo na obje....tj isti dobavljac....


vec sam pisao negdje...kum mi radi na pumpi...kaze dodje cisterna...pola istoce u euro dizel spremnik a pola u eurodizel class spremnik...i vozi misko...

e onda dodjem ja i natocim svabu sa class jer manje auto trosi,radi ugladjenije,vise predjem itditd.....yes yes
Jeste tako, samo ima mali dodatak-bijeli špirit ili nekad i voda...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.