Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2008., 17:50   #181
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Ej sefe ne umire se bas tako lako,ja sam imao 6-ro satnu aritmiju,lezo u bolnickom prijemu,nije pomogao ni beta blokator,nakon takvih aritmija koje su 2 godine trajale svakodnevno,pazi svakodnevno isao sam na kompletni pregled srca,color-dopler i nikakvih ostecenja niti srca niti zila,ja sam uspio nadvladat ovo kad sam zaista shvatio da mi fizicki nije nista,evo niti jedna ekstra sistola vec preko godinu dana,tlak ok,nema napada panike,naravno moja narav je ostala ista,jos uvijek impulzivno reagiram,nazalost previse toga zadrzavam za sebe,tesko mi rec ljudima ne,samopouzdanje mi bas nije na visokoj razini,preosjetljiv sam jebiga to izgleda nikad necu moc promijenit.
Ček malo, ti očeš reći da ne uzimaš nikakve lijekove nakon svega ? I da ti je tlak 120 80 ?? A jel jesi imao kada aritniju kao ja koja je krenula kratko i onda dostigla neki vrhunac kao te šusnula struja od 50000v. Meni, praktički ko da mi je ponovno resetirano srce nakon toga. Naravno i prije sam osjećao zagušenost srca, no nisma na to obraćao pažnju . Da sam onda krenuo snizit tlak mislim da bi ga bez problema snizio no sada mi se čini da upravo zbog te aritmije srce negdje "curi" .


Kažu da visoki tlak nije slučajno... i to dalje tražim ... Mišljenje bih molim?


maple leaf rag preosjetljvi si jer prerađuješ puno informacija. Trebaš nažalost postat balvan.... sirovina.
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 00:15   #182
Ne uzimam zato sto je meni izvor tih aritmija bio napadi panike i anksiozna stanja,konstantna napetost,iscekivanje sto ce se dogodit i kad ce opet pocet preskakat unatoc tome sto sam ja obavio kompletan kardio pregled gdje mi je receno da je srce zdravo,ja nisam mogao vjerovati da je srce ok pa sam napravio par pregleda kod raznih dr.a i svi mi rekli isto a meni i dalje preskakalo a da ti ne govorim ostale simptome,gubljenje,u trenutku mislis nema te vise,trnjenje ruku,pritisak u glavi i to me znalo budit ujutro pa aritmije,osluskivao sam otkucaje srca na poslu,dok spavam,mjerio tlak x puta na dan,bio sam cijeli u tim brojevima,ma totalno ludilo.Ne pijem nikakve tablete(pio sam apaurin 15-ak dana)jer je srce ok a razlog aritmija je meni bila anksioznost i nedostatak samopouzdanja(cudno ali tako je).Tijelo sam navikao na to i na svaki podrazaj meni bi pocelo preskakat.Ja ne znam da li si ti obavio pregled srca ali to obavezno ucini jer ipak najvaznije je da vidis dali je kod tebe fizicki ili psihosomatski problem.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 00:17   #183
E a da i negovorim kod seksanja,maksimalna koncentracija na otkucaje a kako sam odradio "posao" nemam pojma
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 00:21   #184
Quote:
Bundevica kaže: Pogledaj post

Kao prvo neka si da napraviti kompletnu krvnu sliku, jetrene enzime, bubrežnu funkciju, šećer. To se sve da napraviti vađenjem krvi, uputnicu daje liječnik opće medicine.
Isto tako kontrolu mokraće.
Kaj se vadi iz krvi za provjerit bubrežnu funkciju, mislim kak se zovu markeri?
__________________
NON MOLLARE MAI
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 13:11   #185
Quote:
Hiperaktivo kaže: Pogledaj post
Kaj se vadi iz krvi za provjerit bubrežnu funkciju, mislim kak se zovu markeri?
Urea i kreatinin.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 16:25   #186
Sto da radim ..zbog ezske hipertenzije ovo ljeto bila sam u St.bolnici i lezala 20 dan..dobila terapiju ...i uz terapiju imam 160/110 ..sto da radim???? Mrsava sam ..ne pusim ..ne pijem ..mlada sam ..stvarno ne znam komu da se vise obratim ?
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 18:13   #187
Možda živci Jesi pod stresom?

Ne znam, odi kod nekog privatnog interniste pa popričaj s njim
__________________
NON MOLLARE MAI
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:30   #188
Quote:
Dasha kaže: Pogledaj post
..stvarno ne znam komu da se vise obratim ?
Na pretragama su ti očito isključili ostale uzroke i stavili te pod esencijalnu hipertenziju. Slijedi ti prilagođavanje terapije. Ako si na mono ide se na veću dozu, često se uvodi duo terapija ili kompletna promjena terapije. Tlak moraš svesti na najviše 130/90 u mirovanju, max. 140

Nitko ti na forumu neće dati čaroban savjet jer je to sve dosta individualno.
Uputnica za dobrog internistu-kardiologa i s njim ćeš razgovarati o tome.

Idealni tlak je 120/80, iako WHO ide još niže 115/75
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:53   #189
Pod terapijom sam vec 4mj. Migrene su nestale..ali visok tlak ne ..pod utjecajem tlaka od 220 ..imala sam teske migrene..sad je on smanjen na 150..160..kako kad..ali jos nedovoljno ...da..znam..necu ovdije naci caroban savjet..ali kad dodjem svom ljecniku ..on mi izmjeri tlak ..vidi da je 150-160 i kaze mi-sto cemo sad? Tad izgubim volju za ista.On mene pita sto cemo ??? No coment
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 14:02   #190
Maple reaf rag ti si znači uz aritmije imao visoki tlak i to si rješio . Ja se bolje osjećam sada otkada pazimš što jedem i kolko spavam i krećem se. Međutim tlak se ne snižava . Vjerujem da tijelo nije na gumb tako da urednim životom će se smanjit.

Dasha vjerujem da češ ga skinut ako budeš uredno živjela. Ako imaš neke probleme koji e tište zahebi ih .... Ja nastojim završit svoj posoa bez suvišnih misli jer smatram da mi je i to digl0o tlak .
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 14:40   #191
Quote:
entrepreneur kaže: Pogledaj post
Maple reaf rag ti si znači uz aritmije imao visoki tlak i to si rješio . Ja se bolje osjećam sada otkada pazimš što jedem i kolko spavam i krećem se. Međutim tlak se ne snižava . Vjerujem da tijelo nije na gumb tako da urednim životom će se smanjit.

Dasha vjerujem da češ ga skinut ako budeš uredno živjela. Ako imaš neke probleme koji e tište zahebi ih .... Ja nastojim završit svoj posoa bez suvišnih misli jer smatram da mi je i to digl0o tlak .
Naravno ako ti je visok tlak i ne snizava se da ces uzimat terapiju,meni se tlak povisivao kod napada panike i extrasistola,bilo je povezano,kad su nestale panike i aritmije i tlak se normalizirao,kazem meni bi tlak skocio kao reakcija na nesto a ne kao esencijalna hipertenzija.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:02   #192
Tlak 150/100

Imam 36 godina i već neko vrijeme imam povišen tlak iz nepoznatog razloga. Čak bih po lijekovima koje koristim mogao patiti od niskog tlaka kao nuspojava, što se znalo i dogoditi povremeno.
Maloprije sam izmjerio tlak 150/100 i zanima me koliko je hitno da se javim doktoru? Malo me zabrinjava to, ali ne osjećam nikakve fizičke tegobe niti sad niti zadnjih dana. Mjerio sam sa dva različita tlakomjera i vrijednosti su slične (znači, tlakomjer nije u kvaru)

Unaprijed hvala!!
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:25   #193
mjeri par jutara zaredom tlak, kad se ustaneš i ako budu poviše vrijednosti onda imaš hipertenziju, nije neuobičajno, a može bit i da je prolazno, ako se ne radi o esencijalnoj hipertenziji, ne nužno sekundarnoj u užem smislu ipak.
nije previše hitno, al ako budu vrijednosti velike recimo 5 dana onda planiraj u skorije vrijeme posjet doktoru obiteljske med.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:55   #194
Ako je po tim jutarnjim mjerenjima, onda imam hipertenziju. Jutros mi je bio 160/100. Poslije malo padne, ali ovaj donji ne ide ispod 90.
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:57   #195
I još nešto. Znam što bih trebao izbjegavati u prehrani, ali ne znam što je dobro za reguliranje tlaka.
Pa ako netko ima iskustva, molim popis "zdravih" namirnica.
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:13   #196
Quote:
rimar kaže: Pogledaj post
I još nešto. Znam što bih trebao izbjegavati u prehrani, ali ne znam što je dobro za reguliranje tlaka.
Pa ako netko ima iskustva, molim popis "zdravih" namirnica.
banane
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:18   #197
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
banane
banane i kava?
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:20   #198
Quote:
rimar kaže: Pogledaj post
banane i kava?

ti se zezaš ili?
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:52   #199
zezam se, naravno! ali popio sam kavu, nisam izdržao. morat ću polako odustati od tog gušta.
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 17:49   #200
zapravo i ne trebaš odustat od kave, samo ne pretjerivat, al recimo 150ak mg kofeina dnevno ti ne povisuje tlak. a od namirnica, smanji masnuu hranu, posebice masno životinjskog porijekla, slano više voća i povrća, umjerene fizičke aktivnosti.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.