Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 10:55   #81
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
http://www.amazon.com/Original-Tao-H.../dp/0231115644
http://www.amazon.com/Taoist-Yoga-Im.../dp/0877280673

Lao Tzeov - Tao Te King nije filozofska knjiga nego praktična uputstva za meditaciju.
Tao je način života temeljen na prirodnoj znanosti o protoku Chia (qi) Kultiviranje protoka chija vodi ka svjesnosti o izvornoj suštini i to je alkemijski proces - pročišćavanja (tijela,emocija) zatim oblikovanja života pomoću životne sile.
We must each learn to express our free will or creative imagination, and use it to navigate our own destiny through these vast inner and outer realms. It is an axiom that internal alchemy cannot be mastered from a book. It requires an oral tranmission.
Cilj taoističke alkemije je postati cjelovito besmrtno biće.
to je vec "taoizam" koji je kasnije nastal, s primjesama drugih utjecaja i filozofija i nema veze s Tao-Te-Knjigom. dakako, ok je zvati ga Taoizmom ak sam sebe tak zove, al se vec po principu djelovanja udaljil od Lao-Cea, cija je knjiga bila zadnji glas jedne sakralne tradicije, koja se v njegvo vreme napustala, slicno kak je i Pitagora bil zadnji v upozoravanju i budjenju Grka. no oni su ipak zaspali, i evo sad smo mi tu.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:14   #82
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
prakrti je materijal od koje je sastavljen univerzum - dakle mogao bi eventualno biti tao (iako bi se za ta mogle izvesti i neke druge analogije)ali prakrti ima tri načina ispoljenja tak da to baš ne bi bio tao...
tai chi je borilačka vještina - pa bi u najširoj analogiji prije imao veze s jogom.
purusha je malo dosta kompliciraniji pojam - ne znam što bi imalo analogiju s purushom.
samkhya je jedna od škola klasične indijske filozofije.

inače kao što migulia kaže - zapravo se taoizam i hinduizam ne mogu najspretnije uspoređivati - radi se o vrlo složenim konceptima za koje mi na zapadu nemamo ekvivalente pa ih je teško pojmiti.

možda...možda bi eventualno mogli razmišljati o sat chit ananda - kao realizaciji shvaćanja taoa?(kao stanje transcendiranja dualnosti)
kaj sad? jel je prakriti Tao il nije?

mudri covek osjeca iznutra, a ne vjeruje onom kaj vidi vani, veli Lao-Ce.

moremo usporedjivati tak dugo dok osjecamo neke stvari. da upotrijebim tvoje grupirajuce rieci "vi na zapadu" nemrete pricati o tom tak dugo dok ne osjecate te stvari. naravno, osjetiti ih je tesko ak niste v njima. pa ipak negda nekov aspekt, djelic pobegne i do vas.

Tajci se more po rezultatima usporediti s Jogom. al Joga je bash kak Tao-Te-Knjiga veli, nedjelovanje, popustanje, smirivanje vrtloga. djelovanje kroz nedjelovanje. ide dalje od Tajcija vu tom jer pokushava nadvladati 3 kvalitete manifestirane prirode i njenih 5 elementi, dok je Tajci, poput Feng-Shuija glaboko v tih 5 elementi, i pokushava ih manipulirati u svoju korist. to dela i Joga naravno, a josh veci Tantra, al krajnji cilj je iznad. to sem vec rekel na pocetku, al niko bash nije razmel o cem pricam. vu tom je glavna razlika izmedju kineskih prakticnih tehnika, koje su puno vec v Maji i puno vec materijalne i okrenute na vlastitu korist, neg na korist Tao. Joga pak djeluje konstantno v smjeru Tao.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:03   #83
danas ljudi djele tai chi na borilački, teraprutski, plesni.. te podjele su nastale u prošlom stoljeću pošto um modernog čovjeka sve mora rastavit na djelove da bi mu bilo jasno, ima raznih majstora i hrpu stilova, naravno da su neki od njih bili veliki ratnici, tehnike mača sa planine wudang su za današnjeg čovjeka neshvatljive, u jednoj knjizi majstor opisuje borbu svoga učitelja sa zlim taoistom koi je htio napast hram, majstor koi je gledao dvoboj tada je još bio mlad i dosta šokiran onim šta je vidio, ta dva taoista su imali toliku količinu chia u sebi da su im oštrice mačeva vibrirale i dok bi mirno stajali, 9 je nivoa mačevanja a 1 već nadilazi zapadni način mačevanja. nivo na kojem su bili ova dvoica je takav da se borba odvijala u astralu, prije nego šta bi jedan od njih napao ovaj drugi bi već skočio u drugu poziciju, mačevi se uopće nebi sudarali već bi borci nevjerojatnom brzinom izmjenjivali stavove i uvrtali tjela, praktički zatvorenih očiju, naši refleksi bi bili pre spori da stignu postavit blok a kamo li skočit u zrak ili drugu poziciju, kad bi jedan od njih napao putanju oštrice oko promatrača uopće nije moglo odredit, vidio bi samo bljesak. priča je završila tako da su oboica bili ranjeni i izazivač je pobjegao, starac je sačuvao hram. danas neznam dal igdje postoi neko sa takvim sposobnostima, ovo je događaj koi je desio krajem 19 ili početkom 20 stoljeća a majstor koi je to prepričao također je mrtav znam da ima učenika u americi al sumnjam da ga je to uspio naučit pošto su ovi to uvježbavali cjeli život u idealnim uvjetima za to. al to je samo jedan aspekt mačevanja, naši mačevi na sebi imaju sedam zvijezda, veliki medvjed i sjevernjača, ples sa mačem za vrijeme punog mjeseca služi za puno veće stvari od same borbe, ako niste znali i sam Lao Ce je nosio mač na leđima! da, isti taj čovjek je napisao Tao Te Ching, i nije baš bio uzoran građanin, moralna vertikala nego baš suprotno, ne da nije bio omilje nego je čak i prognan kao i mnogi taoisti, učenici su mu bili potpuno opaljeni ljudi, danas da moderan čovjek sretne takvo biće neznam baš šta bi mislio, konfucie kad ga je sreo i kad su ga ljudi kasnije pitali šta mu je, ovaj je samo odgovorio: "VIDIO SAM ZMAJA!". tehnike koje su oni radili i na kojem nivou i čemu je to služilo je još uvjek izvan naših shvaćanja. vratimo se na tai chi, nekad davno ljudi koi su radili građevine i hramove bili su i zidari i umjetnici i duhovnjaci i... danas više nije tako, sve smo odvoili, imamo šljakere koi samo slažu cigle, imamo arhitekte koi projektiraju jeftine zgrade i umjetnike koi to baš i nisu, prije je jedan čovjek bio sve to i mnogo više, ist tako se desilo s modernim tai chiem, podjelio se u plesne forme, borbene forme ali bez primjene samo izvođenje pokreta, terapeutske forme, meditativne i tako dalje, zato ljudi danas svašta govore za tai chi i nemaju pojma šta je to. ako kažeš tai chi je borilačka vještina nisi u pravu, on to može bit al i nije baš tako, ako kažeš to je meditacija u pokretu, je meditacija al i nije samo to, ako neko kaže to je gimnastika, ok je tjelovježba ali i nije baš, ako kaže da je ples, je i nije.. te podjele su jasne ali tai chi nije jasan, ne u početku tek kasnije ti bude jasnije. ideja Chan Sam Funga je da tai chi bude sveobuhvatna praksa. zato oni koji vježbaju trdicionalne stilove ne prihvaćaju striktne definicije. Chan Sam Fung je bio na nivo transformacije kad se kornjača i zmija preko ždrala, orla transformiraju do feniksa i zmaja, to je krajnja transformacija, dok bi hodao livadama trava se nebi savijala pod njegovim stopalima, mislim da čak nije ni jeo nego je živio od sunca, mogao je pretrčat jezero i krošnje drveća, danas ste svi gledali barem jedan kineski film kao što su tigar i zmaj, ta letenja i trčanja po zidovima i vodi, za to je kriv Chan Sam Fung. on je inspiracija za takve kineske filmove. tai chi je bukvalno alkemija duha, vježbanjem transformiramo sexualnu energiju u chi, dalje vježbajući chi transformiramo u shen (duh), i konačno duh transformiramo u prazninu e tada doživljavamo TAO. tome služe tehnike a ne za borbu i šta ja znam, naravno sve zavisi o nivou taoista, ja sam još mali i lagao bi kad bi rekao da se ne želim naučit mačevat kao starac s početka priče

Zadnje uređivanje migulia9 : 02.02.2009. at 14:20.
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 16:15   #84
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
od joge možeš tantru bilo ljevu il desnu ili neku drugu uspoređivat s taoizmom, znači tantru i taoizam možeš uspoređivat, al šta će ti ramakrišna i ostali indiski sveci i bogovi i polubogovi kad u taoizmu imaš toliko besmrtnika i duhova i demona i raznih bića i raznih taoističkih škola i tehnika? kažu da je boganatar ušao u tjelo kineza koi se zvao bo jang i da je to lao tzu, ok to kažu indici a kinezi bi rekli da je lao tzu prije ovog života ušao u indica kojeg ovi zovu boganatar, a prije toga je bio ovaj ili onaj besmrtnik i šta sad? taoističke tehnike nisu došle iz indije i veda, većina njih sigurno nije iz indije nego iz svemira, sam znam tehniku za koju se zna da je besmrtnik crveni bor doveo na zemlju 7000 prije krista, mogu bit slične čak i iste al drugo porjeklo. da je joga bolja za doživljavanje TAO-a onda bi taoisti radili jogu a ne tai chi, ljudi neznaju šta je tai chi i čemu služi, chan sam fung besmrtnik koi je napravio tai chi u ovakvom obliku kojeg danas poznajemo sigurno je imao u glavi nešto više od tjelovježbe. čovjek može kombinirat razne tehnike jer nema ograničenja ako mu tako paše ili zna jako malo o taoizmu pa se mora nadograđivat. osim toga indici su vegani a taoisti jedu sve što ima vodoravnu kralježnicu i tek kasnije ako žele prestaju jest, neki piju enormne količine alkohola drugi jedu halucigene biljke neki su ratnici neki pjesnici.. a šta se tiče budizma hmm, danas se u zenu vidi veliki utjecaj taoizma, al svejedno kad pogledate shaolin hram i wudang planinu, shaolinci imaju tvrde tehnike di tjelo iscrpljuju do krajnjih granica i žele se riješit fizičkog, vegani su ćelavi udaraju sami sebe i da ne nabrajam nasuprot tome taoisti nemaju pravila prehrane rade unutrašnji meki kung fu, da skratim diametralno suprotno, budisti idu izvana na unutra a taoisti iz nutra na van, od svih njih naj sličniji su im meksički šamani. o taoizmu ću učit od taoista a ne budista, jogija, katolika.. čakre, kabalističko drvo života, 5 elemenata.. nije to TAO, TAO je izvan svih čakri i bogova i guna, te tehnike nam mogu pomoć al nemogu objasnit neobjašnjivo. svatko sljedi svoj osobni TAO i nema pravila zabrana i regula, o TAU je teško raspravljat al zato možemo pisat o tehnikama za doživljavanj TAO-a
S ovim se slazem u poptunosti.
Ovo podebljano sam i ja jednom napisao pa sam dobio kritike da nema osobnog Taoa jer "ego" pokusava nametnuti svoj zivot drugome.
Najbitnije je to sto zaista svatko ima svoj Tao (Put).
I kad sam pokusao objasniti kako se Tao ne uci od sotonista,kabalista ili bilo koga treceg,bio sam iskritiziran kako se postavljam iznad drugih. Drago mi je da jos netko ima slicno misljenje.


U Zenu se vidi veliki utjecaj Taoizma (ucenja o Taou), mozda cak toliki da se Zen moze potpuno usporediti sa Taom.

U pocetnom razvoju japanske vojske stvoren je jedan skup, nazvao bih to skupom "prirodnih" pravila, koji se zove Rat Konja i Luka (Kyuba No Michi) iz kojeg se kasnije razvija Put Ratnika (Bushido). Temelj Kyuba No Michi jest kineska mudrost te ustrojstvo kineske carske vojske koja je uvelike prihvatila "prirodna" nacela Taoa.
Kendo (Put maca ili ostrice) je jedna vjestina borbe samurajskom katanom koja po mnogim vjezbama uvelike podsjeca na vjezbe kanaliziranja energije. I upravo taj Do u Japanu je Tao u Kini,Dao ili takoder Do u Koreji.
I upravo tehnike koje ti spominjes jesu izraz Taoa u primjeni. Jedno od najboljih djela iz podrucja Taoizma smatra se Umijece Ratovanja od Sun Tzu-a (Sun Zi-a) koje svoju primjenu nema samo u ratu vec i u mnogim drugim podrucjima kao sto su ekonomija, privatni zivot svakog pojedinca i slicno.

Znam jednu pricu o jednom pohlepnom covjeku koji je krenuo u potragu za dobro cuvanim i sakrivenim hramom u namjeri da ga opljacka. Po pricanjima koje je cuo, u hramu se nalazilo najvece bogatstvo na svijetu.
Trazio ga je cijeli zivot i kad ga je napokon nasao, onako star i nemocan, shvatio je da je sretan sto ga je uopce nasao i da ga nema namjeru opljackati vec posljednje dane zivota provesti u njemu. Odlucio je biti iskren prema glavnome redovniku i priznati sa kojom je namjerom krenuo u potragu za hramom te zamoliti redovnike za oprost i upitati ih za mogucnost da zadnje vrijeme zivota provede u hramu. Redovnik je pristao i rekao mu kako nije bitno sa kojom je namjerom krenuo na Put vec sto je na tome Putu naucio. A naucio je dovoljno da mu sama spoznaja promjeni stav i namjeru sa kojom je krenuo na Put, u potragu za hramom.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...

Zadnje uređivanje Leonida : 02.02.2009. at 16:34.
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:00   #85
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
kaj sad? jel je prakriti Tao il nije?

mudri covek osjeca iznutra, a ne vjeruje onom kaj vidi vani, veli Lao-Ce.

moremo usporedjivati tak dugo dok osjecamo neke stvari. da upotrijebim tvoje grupirajuce rieci "vi na zapadu" nemrete pricati o tom tak dugo dok ne osjecate te stvari. naravno, osjetiti ih je tesko ak niste v njima. pa ipak negda nekov aspekt, djelic pobegne i do vas.
prakrti nije tao.
to što lao Ce kaže da treba osjećati iznutra je ok- ali što treba osjećati? Ljudi mogu svoje osjećaje pripisivati i ovome i onome. Npr. netko se osjeća loše i onda pripisuje svoje osjećaje odnosima sa drugim ljudima, a u stvari je možda samo nedostatak kretanja i tjelovježbe u pitanju. Imaš niz sličnih primjera u životu - osjećati je jedno ali tumačiti osjećaje je nešto sasvim drugo.
Što se tiče "mi i vi". Ne treba tu previše diskutirati. Na zapadu stvarno ne postoje istoznačne riječi - odnosno sa analognim riječima su povezani sasvim drugi pojmovi i koncepti, običaji i shvaćanja. Tak da osjećaje o prirodi taoa možeš zakačit mački za rep. Postoje upute, znanje, usmena predaja, tradicija. Pusti stare grke - danas ima ljudi koji kroz praksu i proučavanje taoističkih pojmova, metoda i vještina pokušavaju oživjeti znanje u postojećim uvjetima.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:34   #86
još bi nešto podjelio s vama iako ću ovom pričom malo skrenut s teme al svejedno mislim da će vam bit interesantno. najstariji sin i budući nasljednik stila od našeg glavnog majstora i čuvara chen tai chia (chen je naj stariji od svih poznatih stilova, i svi ovi stilovi koje danas možete vidjet su pokupili tehnike iz chena, dosta su razvodnili stvar i izbacili teške elemente, chen vuče korijene sa wudang planine a pošto je prvi chenovac koi je naučio tai chi od taoista bio učitelj borbe careve garde i veliki general i iz toga razloga je borbene tehnike dosta naglašene u tom stilu, svejedno ako se ikad odlučite za tai chi držite se chena i ove stare loze u kojoj su čuvri naj stariji ili naj jači sin i tako stoljećima do našeg chen xiaowanga jer još do dan danas su sačuvani svi principi, postoi i stariji stil jedan od njih je tai ki kung kojeg također vježbam i koi ima puno više ezoterije, međutim morali bite doć u rijeku. sad mogu nastavit s pričom). mladi chen jun dok njegov otac po svijetu drži seminare i radi kaligrafiju, ovaj sa svoim prijateljima iskopava jednu kinesku piramidu, novac koji tata šalje na račun za izgradnju sela i za obitelj jedan dio tog novca je mladi majstor mazno da može financirat iskopavanje piramide. zašto s tolikim žarom kopa piramidu pitali smo njegovu mladu ženu, zato jer su u kineskim piramidama našli zlato od mayi i inki, u kineskim piramidama se nalazi zlato koje su maye obrađivale! vjerojatno već znate da je kod mayi pronađen kineski žad, figure zmajeva i šta ti ja znam, hmm..
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:28   #87
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
zato jer su u kineskim piramidama našli zlato od mayi i inki, u kineskim piramidama se nalazi zlato koje su maye obrađivale! vjerojatno već znate da je kod mayi pronađen kineski žad, figure zmajeva i šta ti ja znam, hmm..
ostaci maya pronadjeni su posvuda po aziji, a prije nekoliko godina
pronasli su citav grad pod vodom - jezero fuxian, jugoistocna kina,
prepoznali su mayanske piramide:

http://www.lime.com/planet/story/150...water_in_china
http://english.peopledaily.com.cn/20...23_276708.html
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:04   #88
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ostaci maya pronadjeni su posvuda po aziji, a prije nekoliko godina
pronasli su citav grad pod vodom - jezero fuxian, jugoistocna kina,
prepoznali su mayanske piramide:
..
mada Kinezi kriju podatke i nalaze posljednje tri godine ko' zmija noge.

Japanci su ipak nešto bolji po pitanju istraživanja svojih
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:13   #89
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
Daj izlistaj sve stupnjeve, ova cetiri se potpuno poklapaju s prva cetri kozmicka tona mayanskog kalendara. Zanimljivo.
zanimljivu paralelu si povukla sa spiralom, piramidom, mayama i kozmickim tonovima.


(2)prvi stupanj je polaritet; sunce-mjesec, materija-energija, svjetlo-tama, musko-zensko..y-y

(4)drugi stupanj omogucava kretanje.
sjever, istok, jug, zapad;
zima, proljece, ljeto, jesen;
misli, osjecaji, osjetila, intuicija.
...
(8)treci stupanj je sama stvaralacka inteligencija.
um - univerzum
volja - grom
individualnost - planina
osjecajnost - vjetar
instinkti - voda
pasivnost - zemlja
svjetlost - vatra (osjeti)
skladnost - jezero (intuicija)
(8 c.g.jungovih arhetipova ovdje mozemo ubaciti )

(64) cetvrti stupanj ocitovanja tao =) materijalizacija + dogadjaji
(hexagrami - vidi i ching:)
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 09:30   #90
svi znate za one dvd national geographic koje svaki mjesec izlaze s nekom temom na kioscima, e pa jedan od njih se radi o jednoj školi na wu dang planini. ako nemožete doći do dvd-a upišite na youtube kung fu dragons of wu dang. to je sad već sistematizirana škola i tako al se isplati pogledat od početka do kraja radi nekolicine taoista u tom dokumentarcu i priče o njihovom životu. istaknuo bi staru majstoricu madam lee, majstora wonga, malog i poslušnog zmaja koje sam imao prilike vidjet uživo, i naravno malu curicu.. pogledajte pa ćemo malo o njihovoj praksi..
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 23:19   #91
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Što je Tao?
Što je Taoizam?..
Iz Tao Te Ching,:
Prvi stih:
Tao koji može biti izrečen nije apsolutni Tao.
Ime koje može biti izrečeno nije apsolutno ime.
Bezimeno je početak Neba i Zemlje.
Imenovano je majka deset tisuća stvari.
Uvijek bez želja, jedan može vidjeti tajnu.
Uvijek željan, jedan vidi manifestaciju.
Ovo dvoje izvire iz istog izvora ali se razlikuje u imenu; to se pojavljuje kao tama.
Tama unutar tame.
Prolaz (vrata) u sve misterije.


(prijevod Gia-fu Feng)

Ovo je jedan prijevod , ima ih različitih (koliko sam se upoznao s tim) ali u suštini govore isto.
A kad ste se već dotakli Maya, onda je nesumljivo da je njihov Hunab Ku isto što i Tao. Neizrecivo i nemjerljivo “božanstvo”. Početak i kraj svega. “Živa crna rupa”.
Hunab Ku je ono što daje pokret i mjeru - Centar galaksije - Kozmičko srce – vrhunski Bog.

Zato je kod Tao simbol krug a kod Maya je on u ranom razdoblju bio nepojmljiv, neopisiv pa samim time i bez simbola. Što je samo po sebi logičnije jer i ovdje jasno kaže – “Tao koji može biti izrečen nije apsolutni Tao.” – dakle ako je neizreciv onda je samim time i neopisiv i nemoguće ga je dočarati i slikom.
No, iz potrebe ljudi su si to jednostavno morali dočaravati. Ako ne umom onda bar slikama.
To je onaj isti krug s krakovima “Kotač Dharme” iz Budizma s osam krakova prosvjetljenja.
Sve se u konačnici vrti oko istog (centra galaksije) – odakle izvire svijest koja manifestira život i gdje se sve opet vraća.

Mislim da Tao ipak nije poimanje cijelog Univerzuma niti to znači. Nekako mi pretenciozno zvuči da bi netko došao do poimanja svijesti izvan vlastitog izvora.

A Taoizam? Religija, nauk?!
I sve one (kako je već ovdje navođeno) tehnike, vježbe i pokušaji - rekao bih, u potrazi za Tao.
I kontakt s istim za cijelo vrijeme zemaljskog života?!
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 23:50   #92
dakle. Tao je naziv za nešto, nešto što postoji i u drugim civilizacijama/kulturama, sam se drugačije zove.
so like. nazivi su beznačajni.

al eto, nama je dano svo to znanje i možemo izvuči najbolje iz svega toga jer sve to govori o istoj stvari, samo preko drugih gledišta.
sam kaj postoji jedan "problem".

svo to znanje je beskorisno.
jer da upoznamo "to", trebamo odbaciti sve što znamo, ogoliti se do srži i prepoznati "to" u sebi.

kak se sve vrti ^^
Fibonacciiiii ^^
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 23:59   #93
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
dakle. Tao je naziv za nešto, nešto što postoji i u drugim civilizacijama/kulturama, sam se drugačije zove.
so like. nazivi su beznačajni.

al eto, nama je dano svo to znanje i možemo izvuči najbolje iz svega toga jer sve to govori o istoj stvari, samo preko drugih gledišta.
sam kaj postoji jedan "problem".

svo to znanje je beskorisno.
jer da upoznamo "to", trebamo odbaciti sve što znamo, ogoliti se do srži i prepoznati "to" u sebi.

kak se sve vrti ^^
Fibonacciiiii ^^
Je, ovo je cisto populisticko razglabanje o temi . . . game on
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 00:10   #94
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
Je, ovo je cisto populisticko razglabanje o temi . . . game on
ekšli to je sam moje mišljenje
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 00:15   #95
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
ekšli to je sam moje mišljenje
Tvoje misljenje stima, medjutim, nakon sto ustvrdimo bijelodanu
istinu tko ce imat vise imat sta za beknut . .
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:03   #96
taoizam=šamanizam. tek kasnije je nastao i taoizam kao religija smo po meni nije to to regule=pravila, naravno ako nekom paše tako učit slobodno, TAO mu neće niš zabranit. nama je učitelj ipak dao jednu zabranu, nesmijemo nikad ubit kornjaču! taoisti ili ti kineski šamani danas su gotovo istrebljeni u kini, ima ih po planinama i spiljicama, al puno ih je pobjeglo u druge zemlje tako i naš maestro, da nije bilo tako onda nebi danas imao učitelja
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:11   #97
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
nama je učitelj ipak dao jednu zabranu, nesmijemo nikad ubit kornjaču!
da li je objasnio o cemu se radi?
oklop kornjace ima neko znacenje, da li znas koje?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:18   #98
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
..nama je učitelj ipak dao jednu zabranu, nesmijemo nikad ubit kornjaču! ..
Samo kornjaču?! A ostale životinje .... ljude ?! Što s tim?

Opet neki religijski nauk?!
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:22   #99
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
taoizam=šamanizam. tek kasnije je nastao i taoizam kao religija smo po meni nije to to regule=pravila, naravno ako nekom paše tako učit slobodno, TAO mu neće niš zabranit. nama je učitelj ipak dao jednu zabranu, nesmijemo nikad ubit kornjaču! taoisti ili ti kineski šamani danas su gotovo istrebljeni u kini, ima ih po planinama i spiljicama, al puno ih je pobjeglo u druge zemlje tako i naš maestro, da nije bilo tako onda nebi danas imao učitelja
Da mi je znat koga si to nasao, ja gotovo da i ne vjerujem da je moguce
danas nac dobrog ucitelja, jest da ga treba i zasluzit . . Ali statisticki, sve
je vise zatucanih i neobrazovanih ljudi koji niti pokazuju ikakvu ambiciju
za znanjem, kako intelektualnim tako i drugim . .
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:38   #100
kako gore, tako dole

Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Mislim da Tao ipak nije poimanje cijelog Univerzuma niti to znači. Nekako mi pretenciozno zvuči da bi netko došao do poimanja svijesti izvan vlastitog izvora. ?!

zorno bi nasa svijest bila "ekran" na koji se projicira svjetlost "projektora".

zato su i maye imale simbol ogledala pomocu kojeg se "reflektira" ta svijest (svjetlost) koja je dualne prirode; materija i energija.

nasa otvaranja i veze koje stvaramo sa univerzalnom inteligencijom ovise o nasem stupnju svijesti.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.