Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2012., 23:07   #1
Ubiquity & Juniper VS Cisco

Pozdrav svima

U velikoj sam poslovnoj dilemi, trebao bih se odlučiti za napavku podosta AP-ova te WLAN kontrolera. Prvi izbor je naravno Cisco međutim svi znamo da Cisco nije baš jeftin, tu su u igru ušli i drugi proizvođaći Ubiquity i Juniper eh sada me zanima ako netko nešto konkretno zna o kvaliteti jednih i drugih te o kvaliteti njihovih kontrolera. Uglavnom specifikacije mogu naći na netu ali ovako čisto dali je netko imao iskustva sa jednim i(li) drugim te usporediti sa Ciscom

LP
pero77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 08:14   #2
Nije li Juniper oduvijek bio skuplji od Cisca?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 08:18   #3
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Nije li Juniper oduvijek bio skuplji od Cisca?
pa to se traži?
ako nađeš kvalitetno i povoljno rješenje ispadneš šupčina jerbo nema janjetina faktora
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 22:17   #4
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
pa to se traži?
ako nađeš kvalitetno i povoljno rješenje ispadneš šupčina jerbo nema janjetina faktora
Juniperovci su profinjeni, oni igraju golf.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 00:56   #5
Mimo AP-ova, radije biram Cisco.. ios je jednostavniji. Juniper komplicirano do besvjesti, valjda dok se ne navikneš. Na žalost, uskoro krećem i sa time a sam bog zna da mi se neda.
Daklem, cisco zemi.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 12:30   #6
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Mimo AP-ova, radije biram Cisco.. ios je jednostavniji. Juniper komplicirano do besvjesti, valjda dok se ne navikneš. Na žalost, uskoro krećem i sa time a sam bog zna da mi se neda.
Daklem, cisco zemi.
Ionak ne radi s ios-om na AP-u... a na kontroleru ima GUI pa mu je svejedno.

Kod ubiquitia nemora se kupovati kontroler, koji je najskuplja stavka u cijeloj priči... već ti daju đabe SW koji instaliraš na bilo koji PC.

Nego za autora...
Za juniper ti tu niko konkretan ne nudi support pa zaboravi na njih... a cisco je preskup za n standard i škrtare sa brojem AP-ova po kontroleru. Pretjerali su sa cijenama i zbog toga bi i njih preskočio.
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.