Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2004., 19:37   #1
pomoci a ne poniziti

ajde zene vi ste pametne pa me savjetujete, ovako:
imam u ulazu jednu jako simpaticnu curu, studenticu, nismo se nesto posebno druzile al mi se cinila malo sta ja znam tuzna pa sam ju nedavno zvala na kavu i kolace i tako ona meni isprica da je u komi, izgubila stipendiju, mater siromasna samohrana i sad ne zna od ceg ce platit garsonjeru jos dva miseca tj. ako plati nema sta jest, sad zavrsava fakultet i kaze da je prije bozica sa svime gotova. I da je ceka poso u januaru ali placica je tako mala da ce od toga jedva prezivljavat pa ne moze sad posudit lovu pa posli vracat (zaradjivat ce nekih 2000 kuna za pocetak)
plus je radila u jednoj firmi koja je bankrotirala i duzni su joj cilu placu koju valjda nikad vidit nece
kako da joj pomognem a da ju ne uvrjedim?
fina, tiha i skromna cura
djelimo zajednicku skrinju (tj. ja joj ponudila da stavi nesto u moju jer otkako sam sama, prevelika za mene, a sta da stoji poluprazna) njen pretinac prazan, moj pun
dal da joj ponudim da uzme od mene sta oce iz skrinje (mislim da ce ju bit sram prihvatit) gotovi kes joj bas ne mogu stavit u kaslic, dal da ju pozovem kod mene na rucak tu i tamo? no ja sam jako jako rjetko doma...
razmisljala je da napusti fakultet (ispit do kraja!!!) pa sam ju uspila odgovorit od toga (nadam se da jesam)
ispekla sam kolac sinoc i odnjela joj pola, jutros mi vratila pjat sva sretna kaze da je od tog fin dorucak jos imala.
ja bi joj kupila neke osnovne stvari kad kupujem i sebi od hrane ono mliko pa nesto voca itd. al bojim se da cu ju povrjedit (zakljucila iz razgovora)
jeboga dal da kazem da sam na nagradnoj igri osvojila neku hranu na koju sam ko fol alergicna pa da joj tako dam???
prosli vikend sam rekla da moram iznenadno otputovati na 2 dana pa joj uvalila svo moje voce i povrce, bila je sretna ali djelomice i zato sto je mislila da je ona meni ucinila uslugu primivsi stvari ...nisam nigdi putovala al ona to ne zna

ideje???
kako bi se vi osicale da vam netko zeli pomoc u takvoj situaciji i kakvu pomoc bi najradije primile?
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Old 16.10.2004., 19:43   #2
Quote:
377chiara kaže:

kako bi se vi osicale da vam netko zeli pomoc u takvoj situaciji i kakvu pomoc bi najradije primile?
prvo ti reci kakvu si pomoć spremna dati.. ako je to tu i tamo koja banana, onda nastavi radit to što radiš... a kad i ako vaš voćni odnos uznapreduje, onda joj posudi nešto love i reci da ti može vratit kad joj prođe kriza, tj. sa prvom normalnom plaćom...
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 16.10.2004., 19:44   #3
a da se dogovoris s njom da ti ona nesh radi, ak mislis da bi joj drugacije bio bed primit pare?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 16.10.2004., 19:45   #4
Ja mislim da je to jako lijepo od tebe da je pomogneš. Nema puno takvih ljudi.

Sad, ja mislim ova ideja sa ručkom je dobra. Tu i tamo je pozovi na ručak, kavu, kolače. Nemoj pretjeravat, ali kad kupiš nešto voće, uzmi i njoj nekoliko jabuka. Samo tek da zna da si se sjetila.

Kako curu opišeš, ne mislim da će se uvrijedit, al nikad neznaš. Ako vidiš da joj je malo neugodno, reci joj 'pa ja se nadam da češ mi ti pomoć ako mi ikad zatreba/ako sa ja nađem u istoj situaciji'.

Sretno
Cro-cutie is offline  
Old 16.10.2004., 19:53   #5
Slažem se s Placebo,samo ne znam da li su tvoje financijske mogućnosti takve da joj odjednom posudiš toliko love koliko joj treba dok dođe na svoje. Ideja s kištrom mi djeluje bezveze(mislim ono s pretincima). Nemoj praviti 'odjeljke' pa znaš to je njeno,ako ona uzme neš tvoje..nema beda,jel?
Pozovi je na ručak,družite se uz neku klopu,pa kad se zbližite onda ćeš s njom vidjeti kako dalje...
lilla is offline  
Old 16.10.2004., 19:53   #6
Quote:
alexxx kaže:
a da se dogovoris s njom da ti ona nesh radi, ak mislis da bi joj drugacije bio bed primit pare?
Na primjer.

U pravu si mozda da si oprezna. Neke ljude pomoc povrijedi jer "siromastva" postanu jos svjesniji...

Ja ko ja bih tresnula ravno, ali bolje je s trikovima.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 16.10.2004., 19:54   #7
Quote:
placebo kaže:
prvo ti reci kakvu si pomoć spremna dati.. ako je to tu i tamo koja banana, onda nastavi radit to što radiš... a kad i ako vaš voćni odnos uznapreduje, onda joj posudi nešto love i reci da ti može vratit kad joj prođe kriza, tj. sa prvom normalnom plaćom...
iskreno mila i ja sam u frci ali ne u takvoj da necu prezivit
ona doslovce nece za koju sedmicu imat sta jest
ponudila joj pare jos zadnji put al kaze da nece uzimat jer ne zna kad ce vratit (sama sam podstanar i u minusu nisam ni nudila neke velike pare 500 kuna al eto nije tila) jer taj poso koji je ceka ce jedva placat racune od prvog do prvog , no vej da od toga vraca
sto se tice tu i tamo koje banane i to je pocela uzimat s neugodom, treba mi neka bolja fora
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Old 16.10.2004., 19:56   #8
Quote:
alexxx kaže:
a da se dogovoris s njom da ti ona nesh radi, ak mislis da bi joj drugacije bio bed primit pare?


super ideja
jest da je zauzeta ucenjem i to puno (inace bi i sama trazila neki poslic za preko vikenda) al da joj dam sta ja znam da mi popegla? (ionako to godinama ni sama ne radim )

kistra i odjeljci, ma ta vam je skrinja zapravo frizider sa onim ladicama, pretincima tako da je to automatski podjeljeno a ponudila sam joj da ima sama svoju ladicu jos prije dva miseca, ko da nema osicaj da joj kopam po namirnicama
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Old 16.10.2004., 20:00   #9
ono, meni bi bio bed. al da ti dodjem napravit nesto, onda se ne bih osjecala ko da te iskorishtavam.
s tim da, ak ste susjede, ne gubi vrijeme na prijevoz. i da ce joj, IMHO, bit lakse naucit u manje vremena sitoj, neg u puno vremena gladnoj.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 16.10.2004., 20:00   #10
Quote:
Gospon Pes kaže:
Na primjer.

U pravu si mozda da si oprezna. Neke ljude pomoc povrijedi jer "siromastva" postanu jos svjesniji...

Ja ko ja bih tresnula ravno, ali bolje je s trikovima.
ma i ja sam ti ko i ti
da mi triba pomoc bila bi sretna da mi ko sta oce pomoc i imam jednu moju priju koja je isto imala bedaru iza sebe, kako god joj ja pomogla dobro joj doslo al nju znam godinama i znala sam kako ce to primit
ova curica mi bas djeluje povuceno i kako da to opisem, ponosno i ko da joj je bas tesko da od drugog nesto uzima a nema sta za uzvrat dat ( ja se sinoc za kolace nasmijala i rekla da imam mjeru samo za veliku tepsiju a kako ocu smrsat nek mi ucini uslugu i uzme pola) al jebiga ni cura glupa prokuzit ce i to
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Old 16.10.2004., 20:03   #11
Quote:
alexxx kaže:
ono, meni bi bio bed. al da ti dodjem napravit nesto, onda se ne bih osjecala ko da te iskorishtavam.
s tim da, ak ste susjede, ne gubi vrijeme na prijevoz. i da ce joj, IMHO, bit lakse naucit u manje vremena sitoj, neg u puno vremena gladnoj.
jesam ja tebi vec rekla da si mi ti bas
svaka ti stoji!
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Old 16.10.2004., 20:03   #12
meni bi bilo drago al jope ne bi uzela jer bih imala feeling da iskorishtavam neciju dobrotu. iako bi, da nemam sta jest, na kraju vjerojatno dosla i rekla, cuj, ak jos stoji jos ponuda za onu lovu, meni ju je bed uzet ovako, jel ti treba popeglat robu pomoc pospremit shetat pesa il tako nesto.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 16.10.2004., 20:05   #13
ne pretjeruj, nesh ti morat sa mnom zhivit kad se umislim

a faaja teta
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 16.10.2004., 20:05   #14
Quote:
377chiara kaže:
iskreno mila i ja sam u frci ali ne u takvoj da necu prezivit
ona doslovce nece za koju sedmicu imat sta jest
ponudila joj pare jos zadnji put al kaze da nece uzimat jer ne zna kad ce vratit (sama sam podstanar i u minusu nisam ni nudila neke velike pare 500 kuna al eto nije tila) jer taj poso koji je ceka ce jedva placat racune od prvog do prvog , no vej da od toga vraca
sto se tice tu i tamo koje banane i to je pocela uzimat s neugodom, treba mi neka bolja fora
ma ne treba ti nikakva fora, postavi se kao prema sebi ravnoj osobi i ako počne pričati o nekakvoj neugodi reci joj "ne se*i"...
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 16.10.2004., 20:06   #15
Quote:
377chiara kaže:
...ponosno i ko da joj je bas tesko da od drugog nesto uzima a nema sta za uzvrat dat
Uh, zapravo si taman naisla...
Jucer sam bila s frendicom na rucku koji je ona platila. Inzistirala je i vise bih je povrijedila da sam odbila jer sam napravila sranje, pa (ja ko ja, velim ti ) prvo rekla:"Pozovi me kad na lotu dobis!"
Trenutno joj je malo kriticno i jebiga, ja odmah dala do znanja da je glupost novce bacati, ali sam se i odmah za jezik ugrizla, pa kad je rekla da hoce da svejedno idemo, rekoh da ok, di i kad...
A znas zasto? Jer sam joj presnimila jedan program koji joj je trebao. Cijena nekih 10 centa koliko kosta prazni CD.
Al sam joj rekla da idemo iduci tjedan gledati Terminal i ja placam.

Uglavnom, kuzim ljude da bi najradije uzvratili bas onda kad najmanje imaju.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 16.10.2004., 20:07   #16
Ja klošarima redovito dam da mi operu suđe za neke pare Zašto ne bi ti? (još čak ni ne moraš prijetiti da ako šta nestane iz kuće da ćeš ju razbiti)
Mljacko is offline  
Old 16.10.2004., 20:10   #17
Svaka cast
A zeznuto je to kako joj pomoci a ne uvrijediti je....mozda da nakupujes namirnica i odneses joj te kazes kako nemas vremena za kuhanje pa neka ona kuha i sebi i tebi a ti ces obezbijediti materijal(namirnice).
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Old 16.10.2004., 20:12   #18
Quote:
smjeskica kaže:
....mozda da nakupujes namirnica i odneses joj te kazes kako nemas vremena za kuhanje pa neka ona kuha i sebi i tebi a ti ces obezbijediti materijal(namirnice).
I ovo je dobra ideja, ali kad chiara kaze da je rijetko doma, pa ne bu proslo ako je tako...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 16.10.2004., 20:16   #19
pa mozhda bas zato.. kao, malo je doma, nema kad skuhat, i onda jel bi moglo da ova skuha za obadvije, i kad chiara dodje doma prodje po padelicu i doma jede nesto fino toplo umjesto sendvica.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 16.10.2004., 20:20   #20
Ma chiara, znas kaj? Evo, dvije ideje vec imas, mozda jos koja naidje.
A ako te cura prokuzi, onda je posjedni i posteno priznaj i reci nek ne sere kak je placebo predlozila.
Nije kriva da je u toj situaciji, nema se razloga sramiti. Nek uzme kad joj kaj mozes dati i tocka.
Jednog dana bu njoj dobro, pa nek onda ona tak nekoj studentici pomogne i onda bu tek vidla kak se tesko zajebavati s njom ako isto tak ne bude htjela uzeti kao ona.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.