Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 23:33   #1
Obilne mjesečnice, pa kako do trudnoće?!

Odmah se ispricavam ako otvaram topic na krivom mjestu, stoga slobodno prebacite.
Zanimaju me iskustva zena (djevojaka ) koje su imale jako obilne mjesecnice prije trudnoce. Ja doduse imam jaaaaaako obilne mjesecnice (traju 7 dana, prva dva dana moram mjenjati ulozak skoro svaki sat i puno ugrusaka krvi imam (i mali i veliki)- maternica mi se ljusti ko luda). Oprostite na slikovno opisanoj mjesecnici.
Zanima me koliko Vam je trebalo da ostanete trudne. Ja i dragi vec neko vrijeme pokusavamo, ali se ja bojim da se plod jednostavno ne moze zadrzati jer mi je mjesecnica pre-obilna i ako i zatrudnim mozda pobacujem a ni da ne znam. Da li je moguce da obilna mjesecnica moze biti problem zatrudnjivanja???
Oduvijek sam tako imala i ginekologica mi nikad nije napomenula da bi to ikad mogao biti problem iako nisam bila kod nje otkad pokusavam zatrudniti. Dragi i ja svaku mjesecnicu isplacemo i gubimo nadu, zato Vas molim za bilo kakav odgovor i savjet.
Unaprijed hvala!
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:42   #2
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Odmah se ispricavam ako otvaram topic na krivom mjestu, stoga slobodno prebacite.
Zanimaju me iskustva zena (djevojaka ) koje su imale jako obilne mjesecnice prije trudnoce. Ja doduse imam jaaaaaako obilne mjesecnice (traju 7 dana, prva dva dana moram mjenjati ulozak skoro svaki sat i puno ugrusaka krvi imam (i mali i veliki)- maternica mi se ljusti ko luda). Oprostite na slikovno opisanoj mjesecnici.
Zanima me koliko Vam je trebalo da ostanete trudne. Ja i dragi vec neko vrijeme pokusavamo, ali se ja bojim da se plod jednostavno ne moze zadrzati jer mi je mjesecnica pre-obilna i ako i zatrudnim mozda pobacujem a ni da ne znam. Da li je moguce da obilna mjesecnica moze biti problem zatrudnjivanja???
Oduvijek sam tako imala i ginekologica mi nikad nije napomenula da bi to ikad mogao biti problem iako nisam bila kod nje otkad pokusavam zatrudniti. Dragi i ja svaku mjesecnicu isplacemo i gubimo nadu, zato Vas molim za bilo kakav odgovor i savjet.
Unaprijed hvala!
Nema veze količina krvarenja sa trudnoćom,ja sam imala jaaako obilne pa sam ostala trudna
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:50   #3
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Nema veze količina krvarenja sa trudnoćom,ja sam imala jaaako obilne pa sam ostala trudna
Znaci imala si otprilike obilne mjesecnice kao ja sto sam opisala?
Koliko ti je trebalo da zatrudnis?
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:57   #4
nemaš razloga za brigu, obilna mjesečnica nema veze s tim da li ćeš ostati trudna ili ne...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:59   #5
i ja sam imala takve mjesečnice, prvi dan čak popraćene užasnim mučninama nesvjesticama i povraćanjem....

draga termin mi je za 2 tjedna

nema veze obilnost mjesečnice sa začećem,jedino ako ginekolog na pregledu ustanovi neke probleme. meni je jednostavno rekao da je sve ok al da neke žene te dane u mjesecu jednostavno imaju tako obilna krvarenja.

sretno i niš ne brini
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:59   #6
eeii...ja isto mislim da kolicina krvarenja nema veze s trudnoćom...
ja sam imala isto jako obilne mjesecnice,bas kao sto si opisala...svako malo bi mjenjala ulozak, ugrusci,bile su jakoo bolne...
a zatrudnila sam...tako da,ne vjerujem da je to razlog...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:59   #7
Imala sam užasno obilne po šest dana i jako bolne,zatrudnila sam poslije par mjeseci i to zato što nismo baš hvatali ovulacije
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:04   #8
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Odmah se ispricavam ako otvaram topic na krivom mjestu, stoga slobodno prebacite.
Zanimaju me iskustva zena (djevojaka ) koje su imale jako obilne mjesecnice prije trudnoce. Ja doduse imam jaaaaaako obilne mjesecnice (traju 7 dana, prva dva dana moram mjenjati ulozak skoro svaki sat i puno ugrusaka krvi imam (i mali i veliki)- maternica mi se ljusti ko luda). Oprostite na slikovno opisanoj mjesecnici.
Zanima me koliko Vam je trebalo da ostanete trudne. Ja i dragi vec neko vrijeme pokusavamo, ali se ja bojim da se plod jednostavno ne moze zadrzati jer mi je mjesecnica pre-obilna i ako i zatrudnim mozda pobacujem a ni da ne znam. Da li je moguce da obilna mjesecnica moze biti problem zatrudnjivanja???
Oduvijek sam tako imala i ginekologica mi nikad nije napomenula da bi to ikad mogao biti problem iako nisam bila kod nje otkad pokusavam zatrudniti. Dragi i ja svaku mjesecnicu isplacemo i gubimo nadu, zato Vas molim za bilo kakav odgovor i savjet.
Unaprijed hvala!
Menzis ko menzis on nema veze sa trudnocom .Koliko god da je obilan i to sto traje i do 7 dana ne utjece na zatrudnjivanje.
Ja osobno sam ne svaki mjesec (otp.svaka dva do tri )imala jako obilna prva dva dana s tim da sam prvi dan malte ne doslovno znala na wc-u prosjediti koliko je flusalo sto u ugruscima sto kroz trkucinu,jednom sam cak zavsila na infiziji i transfuziji koliko sam krvi izgubila u 2 dana.
Moj savjet ti je ako imas dobrog ginica da se s njom posavjetujes oko toga jer znam da hormonalne tablete jako dobro reguliraju menzis i smanjuju kolicinu istjecanja krvi.
A s obzirom da radite na bebi zamoli ju da ti bar dva mjeseca uzastopno nakon menzisa prati na UZV sta se desava sa maternicom,da li dolazi do ovulacije i tu mozes saznati kada je vrijeme.Proces je malo zeznut s obzirom da se mora svaki dan ici na UZV od nekog 10 do 20 dana ciklusa,ali se isplati.

I ne placite nad svakom menstruacijom jer cete si zivce poderati.
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:16   #9
Quote:
gogiva kaže: Pogledaj post
Menzis ko menzis on nema veze sa trudnocom .Koliko god da je obilan i to sto traje i do 7 dana ne utjece na zatrudnjivanje.
Ja osobno sam ne svaki mjesec (otp.svaka dva do tri )imala jako obilna prva dva dana s tim da sam prvi dan malte ne doslovno znala na wc-u prosjediti koliko je flusalo sto u ugruscima sto kroz trkucinu,jednom sam cak zavsila na infiziji i transfuziji koliko sam krvi izgubila u 2 dana.
Moj savjet ti je ako imas dobrog ginica da se s njom posavjetujes oko toga jer znam da hormonalne tablete jako dobro reguliraju menzis i smanjuju kolicinu istjecanja krvi.
A s obzirom da radite na bebi zamoli ju da ti bar dva mjeseca uzastopno nakon menzisa prati na UZV sta se desava sa maternicom,da li dolazi do ovulacije i tu mozes saznati kada je vrijeme.Proces je malo zeznut s obzirom da se mora svaki dan ici na UZV od nekog 10 do 20 dana ciklusa,ali se isplati.

I ne placite nad svakom menstruacijom jer cete si zivce poderati.

Ja sam inace protiv ikakvih tableta, jer ne volim nikakve hormone piti, a inace mi je menstruacija regularna. Da li se te tablete trebaju prestati piti par mjeseci prije nego zelis ostati trudan ili istovremeno pijes i pokusavas?
Sto se tice ovulacije, poprilicno dosta imam sluzi kad imam ovulaciju ali sad vise ne znam da li ima jajasca u tom iscjetku ili ne?!
Vec smo ih lagano i poderali vjeruj mi.
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:18   #10
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Ja sam inace protiv ikakvih tableta, jer ne volim nikakve hormone piti, a inace mi je menstruacija regularna. Da li se te tablete trebaju prestati piti par mjeseci prije nego zelis ostati trudan ili istovremeno pijes i pokusavas?
Sto se tice ovulacije, poprilicno dosta imam sluzi kad imam ovulaciju ali sad vise ne znam da li ima jajasca u tom iscjetku ili ne?!
Vec smo ih lagano i poderali vjeruj mi.
Ajmo od pocetka .......koliko dugo pokusavate?
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:19   #11
Koliko vam je u prosjeku trebalo da zatrudnite i nakon koliko vremena pokusavanja se smatra da mozda nesto nije u redu i da se treba krenut na ozbiljnije pretrage?
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:21   #12
Quote:
gogiva kaže: Pogledaj post
Ajmo od pocetka .......koliko dugo pokusavate?
Skoro pola godine.
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:22   #13
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Koliko vam je u prosjeku trebalo da zatrudnite i nakon koliko vremena pokusavanja se smatra da mozda nesto nije u redu i da se treba krenut na ozbiljnije pretrage?
mi smo poseban slucaj ...salim se,...nego trudnoca nije bila planirana...
koliko sam cula da je dobro da se ode na pretrage (i ti i dragi) nakon 9 mj pokusavanja...a mozes i prije...bolje ranije nego kasnije...
a koliko vi vec pokusavate???
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:24   #14
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Skoro pola godine.
kasno palim...
ako te to brine,odite na pretrage...ja se nadam da je sve ok...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:25   #15
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Skoro pola godine.
Rekla si gore da nisi bila u gina otkako pokušavaš zatrudnit. Možda bi trebala otić da ti uzme briseve na klamidiju i ureaplazmu, mikroplazmu i to sve šta ide u paketu a izaziva neplodnost ili spontani pobačaj...sorry što sam upala ovako naglo
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:29   #16
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Skoro pola godine.
U prosjeku ti svaki doc. govori da parovi koji su krenuli na bebu bi trebali nakon godine dana ako nista ne desava otici na pretrage.
Sto se mene tice ti mozes da smiris sebe i dragog krenuti sada.
Za pocetak nije nis strasno...on ide na spermiograme ti vadis kolicinu hormona .
Jedne vadis 5 dan od kad dobijes menzis a jedne 21 dan od pocetka menzisa.
To ti je za pocetak i po tome se vec moze sve znati za dalje.
Ako vam je sve u redu onda nema barijere osim da se uhvati kad se njmu hoce .
S druge strane ako imas kao sto sam rekal dobrog ginica jako ti moze pomoci sa tim da vidis kada se desavaju ovulacije i da li je izbaceno zrelo jajasce.
Sto se tice tableta nemoj ih se bojati jer ne skode osim sto dodaju koju kilicu gore.
Ali ako lucis dovolju kolicinu hormona one ti nisu potrebne.
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:31   #17
P.S.

Obavezan papa-test prije svega i ostali brisevi ...to ona ko ginic zna sto treba uzeti.
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:35   #18
Quote:
gogiva kaže: Pogledaj post
U prosjeku ti svaki doc. govori da parovi koji su krenuli na bebu bi trebali nakon godine dana ako nista ne desava otici na pretrage.
Sto se mene tice ti mozes da smiris sebe i dragog krenuti sada.
Za pocetak nije nis strasno...on ide na spermiograme ti vadis kolicinu hormona .
Jedne vadis 5 dan od kad dobijes menzis a jedne 21 dan od pocetka menzisa.
To ti je za pocetak i po tome se vec moze sve znati za dalje.
Ako vam je sve u redu onda nema barijere osim da se uhvati kad se njmu hoce .
S druge strane ako imas kao sto sam rekal dobrog ginica jako ti moze pomoci sa tim da vidis kada se desavaju ovulacije i da li je izbaceno zrelo jajasce.
Sto se tice tableta nemoj ih se bojati jer ne skode osim sto dodaju koju kilicu gore.
Ali ako lucis dovolju kolicinu hormona one ti nisu potrebne.

Hvala puno na savjetu! Mislim da cemo poceti ranije prije nego kasnije jer smo vec poludili. Uvijek sam se cuvala trudnoca kad smo jos bili premladi vjerujuci da ce nam se desiti iz prve, a sad kad hocemo ne ide.
By the way, procitala sam tvoju pricu. Prekrasna je!!! Cestitam!
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:42   #19
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na savjetu! Mislim da cemo poceti ranije prije nego kasnije jer smo vec poludili. Uvijek sam se cuvala trudnoca kad smo jos bili premladi vjerujuci da ce nam se desiti iz prve, a sad kad hocemo ne ide.
By the way, procitala sam tvoju pricu. Prekrasna je!!! Cestitam!
Nema sse na cemu zahvaljivati,mozes samo obecati da ces prestati panicariti prije nego bilo sta saznas .

I jedna jako bitna stvar ustraj u dobivanj uputnica za pretrage jer se nasi divni doktori znaju naci uvrijedjeni ako ih trazis nesto cega se oni nisu sjetili.U pitanju je tvoje tijelo i tvoja zelja za bebom.Nedaj se smesti i zbuniti.
Ako ti pocne fantazirati mjenjaj odma ginica.


Hvala na cestitkama i navrati po bilo kakav odgovor koji te znima ,uvjek je tu neko ko zna i ko je proso neku kalvariju i uvjek ce ti neko pomoci.
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:45   #20
Thank you ladies!
Malo ste me smirile. Bar znam da ova luda mjesecnica (koju sam dobila jucer by the way ) ne moze biti razlog sto jos nisam trudna.
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.