Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 05:24   #281
Nije tesko onome ko ima zdrav vid
Treba imati mjeru, u svemu, jer :" Ko nema mjere, nema ni vjere"
The Guide is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 21:20   #282
Polovinom septembra 2008 godine Engleska anglikanska crkva se ispričala Charlesu Darwinu, ocu teorije evolucije. ''Emotivno'' izvinjenje, uz osjetnu dozu gorkog kajanja i grižnje savjesti (ili licemjerstva!) glasi ovako: ''Službenici su rekli kako stariji biskupi žele popraviti pogreške svojih predaka koji su kritizirali Darwina 1860-ih, kada je objavio teoriju kako se čovjek razvio od majmuna''. Ispriku je potpisao dr. Malcolm Brown, svećenik zadužen za odnos sa javnošću Crkve, u kojoj između ostalog stoji: ''Charles Darwin: 200 godina od tvog rođenja, Anglikanska crkva duguje ti ispriku zbog neshvaćanja, i što smo zbog prve krive reakcije potakli druge da te još uvijek krivo tumače…''. (izvor: dnevnik.hr)

Kada bi se iza ovog smiješnog i besmislenog izvinjenja stavilo hiljadu uskličnika i znakova pitanja, ni to ne bi ni izbliza bilo dovoljno da se iskaže čuđenje i zaprepaštenje koje je kod većine ljudi, a pogotovo onih koji se načelno deklariraju kao teisti – vjernici, izazvao ovaj smiješni potez. Crkva svakako duguje ispriku (ukoliko takav potez ima ikakvog smisla) stotinama, a možda i hiljadama naučnika koji su spaljeni na lomači ili su okusili majstorluk mučitelja inkvizicije, samo zato što su svojim teorijama, a često i nepobitnim naučnim činjenicama (kako će to kasnije biti utvrđeno), proturječili biblijsko-kršćanskim dogmama. Međutim, ako je postojao neko od ''znanstvenika'' kome se Crkva ni u kom slučaju nije trebala niti smjela ispričati, onda je to zasigurno Charles Darwin. Njegova teorija evolucije, koju je predstavio u svojoj knjizi ''Porijeklo vrsta'', je hereza i bogohulništvo po konsenzusu nebeskih religija. Ona u svojoj osnovi negira kreacionizam, odnosno Božije stvaranje čovjeka i svih ostalih živih bića u oblicima u kakvim se nalaze i danas, već nastanak svih tih bića pripisuje postepenom, paušalnom razvoju koji se desio pod raznim ''prirodnim'' utjecajima. Valjda je na početku bila jedna živa ćelija koja je ''slučajno'' oživjela, pa se nekako uz nastanak drugih živih ćelija preobrazila u primitivnu bakteriju koje se nekako namnožiše i proširiše po Zemlji. Te bakterije su polahko ali sigurno evoluirale u beskičmenjake, oni u ribe, pa onda u vodozemce, vodozemci u gmazove, a gmazovi u sisare, i bla bla bla, sve dok se odjednom ne pojavi majmunoliki sisar iz kojeg se ''razvi'' savremeni čovjek! Ovakva sarkastična parafraziranja teorije evolucije jako ljute i nerviraju njene zagrižene pobornike, jer ''oni koji šale zbijaju na račun ove teorije nisu dovoljno učeni niti pametni, te su neobjašnjive pojave, usljed nepismenosti i primitivizma, skloni tumačiti kao djelo Uzvišenog Tvorca za čije postojanje ne postoje nikakvi znanstveni dokazi''. Ipak, i mnogi znanstvenici i stručnjaci iz raznih oblasti davno su odbacili ovu teoriju i uopće je ne smatraju čak ni ozbiljnom, a kamoli ispravnom, ali njihov se glas za sada još uvijek dobro ne čuje. Evo nekih njihovih izjava: Kenet Hsu u časopisu ''Sedimentarna petrologija'' kaže: ''…Darvinizam sadrži opake laži; on nije prirodan zakon formuliran na osnovu činjeničnih dokaza, već jedna dogma koja odražava preovladavajuću društvenu filozofiju 19. vijeka.''

Čuveni švedski biolog Soren Levtrup napisao je: ''Vjerujem da će jednog dana darvinovski mit biti tretiran kao najveća obmana u historiji nauke.''

Filozof Tom Betel rekao je: ''Evolucija je možda najrevnosnije čuvana dogma američke javne filozofije… Mnogi zlatni standardi su napušteni, ali darvinizam će biti branjen do posljednjeg daha. Zašto je većina naučnika prihvatila teoriju evolucije? Jesu li njeni dokazi tako ubjedljivi? Vidjet će se da nisu. Sa druge strane, da li je moguće da tako mnogo naučnika nije u pravu. Odgovor je – DA. Sjetite se samo Galileja ili Pastera, koji su dokazali da nije tačno ono u šta je vjerovao cijeli svijet njihovog doba – da je Zemlja u središtu univerzuma, odnosno da muhe i pacovi nastaju od materije u raspadanju.''

Naučnik D. Votson izjavio je u časopisu ''Priroda'' da je evolucija ''jedina univerzalno prihvaćena teorija, ne zato što je mogu potvrditi logički dokazi, već zato što joj je jedina alternativa Božije stvaranje, koje je naravno velikom broju ljudi nevjerovatno'' (izvor: www.novinar.de).

Ako se Anglikanska crkva ispričala Darwinu, to može značiti samo jedno – da su priznali ispravnost te teorije ili da nisu baš sigurni u njenu neispravnost. Ovo je definitivno njihov pad na dno. Biblija, koju kršćani u globalu priznaju kao Božiju riječ, sasvim jasno i nedvosmisleno govori o tome kako je nastao svijet, čovjek i ostala živa bića. U Knjizi postanka jasno se kaže da je Bog stvorio nebo i Zemlju, svjetlost, travu i bilje, zvijeri i vodene nemani i sva ''živa bića, što se miču, od kojih vrvi voda, po vrstama njihovim, i sve ptice krilate u vrstama njihovim…''.
Što se tiče stvaranja čovjeka, o tome se u Bibliji kaže sljedeće: ''Tada načini Gospod Bog čovjeka (Adama) od praha zemaljskoga i udahnu mu u lice duh života. Tako postade čovjek živo biće''. (Knjiga postanka 1, 1-31 i 2-7. Prijevod dr. Ivan Šarić.) Ako anglikanci priznaju Bibliju kao neprikosnovenu Božiju riječ, zbog čega se onda izvinjavaju Darwinu koji je nedvojbeno proturječio toj istoj, za njih Božijoj riječi?

Izjavama kako je evolucija u skladu sa Biblijom i kako se ''Katolička crkva zalaže za "teističku evoluciju", shvaćanje koje prihvaća evoluciju kao znanstvenu teoriju i prema kojoj ne postoji razlog zašto Bog nije mogao iskoristiti evolucijske procese u stvaranju ljudske vrste'', jednostavno žele balansirati između vrlo upitnih naučnih istraživanja (na polju evolucije) i još upitnijih rezultata tih istraživanja, i činjenice da kršćanski vjernici uglavnom vjeruju kako je Bog stvorio sva živa bića onakvima kakva su ona i danas. Oni ''pripremaju teren'' da se u budućnosti mogu odbraniti od bilo kakvih prigovora. Ako se ova teorija u budućnosti pokaže istinitom, moći će reći kako joj oni nisu proturječili, već baš suprotno, da su je već odavno priznali. Ako se pak ova teorija sutra opovrgne, što će se uz Allahovu pomoć neminovno i desiti, opet će imati ispriku kako oni nisu priznali evoluciju kao doktrinu, već samo kao jednu od mogućnosti koja se, eto, pokazala neispravnom.

Sve u svemu, ovim potezom Crkva je nanijela nenadoknadivu štetu sebi, a i svima onima koji se deklariraju kao vjernici u Božije stvaranje života i živih bića. Odobravanjem evolucije, Crkva (ne)svjesno potvrđuje da ona još uvijek traje. Dakle, evropski bijeli čovjek (sa svojim predstavnicima u Americi i diljem svijeta) predstavlja finalni proizvod evolucije, a samim time je i intelektualno najrazvijeniji. Pošto ''prijelazni oblici'' nikad nisu nađeni, možda će sutra neki ''smioni'' evolucionista konstatirati kako su Arapi, crnci, Kinezi, Indijanci, Meksikanci i drugi ne tako bijeli ljudi, glavom i bradom predstavnici tih ''prijelaznih oblika'' i karika koja nedostaje, a za kojom tragaju već godinama (ovakvih slučajeva je već bilo). Svoje teze će potkrijepiti dokazima koji neće biti ništa slabiji ni jači od onih za koje se danas grčevito drže pobornici evolucije. Kako će Crkva odgovoriti na ovaj krajnje rasistički i diskriminirajući momenat koji u sebi nosi ova teorija ako znamo da su pred Bogom svi ljudi isti bez obzira na izgled ili boju kože, a da su ispravno vjerovanje i bogobojaznost jedini parametri po kojima Bog vrednuje ljude? Nije li Crkva ovim potezom uništila jednu od rijetkih dodirnih tačaka oko koje je postojao konsenzus objavljenih religija, te tako osokolila ateiste i bogohulnike svih boja i nacija da su u pravu, te da sada zajednički mogu krenuti u napad na moralne vrijednosti u koje u globalu poziva svaka religija? Po ovom pitanju, kod muslimana nikada neće niti smije biti promjene. Uzvišeni Allah je u Kur'anu, bez ikakve ''alegorije ili metafore'', na mnogim mjestima govorio o stvaranju čovjeka i ostalih bića, onakvima kakva su ona i danas:

''On je mudro nebesa i Zemlju stvorio, neka je On vrlo visoko iznad onih koje Njemu ravnim smatraju! On stvara čovjeka od kapi sjemena, a on odjednom – otvoreni protivnik. I stoku On za vas stvara…'' (prijevod značenja Kur'ana En-Nahl 3-5).

Ako i bude ''muslimana'' (a nažalost ima) koji će nastojati darvinizam i evoluciju ''uklopiti'' u islamsko vjerovanje, takvi neće biti ništa veći muslimani od navodnog konvertita u islam, Nijemca Muhameda Svena Kalischa, koji ne vjeruje da je poslanik Muhammed, s.a.v.s., ikada i postojao! Ovakvi bi, priznavanjem evolucije, istog trenutka uznevjerovali (kufr učinili) u ono što je Uzvišeni Allah objavio Svome Poslaniku u Kur'anu časnom, i to je jasno svakom iole obrazovanom muslimanu. Kod kršćana, nažalost, izgleda da nije tako. Nakon zadnjih priopćenja za javnost koja je objavio Vatikan, a koja se tiču evolucije i darvinizma, kod njih je postalo moguće biti sasvim dobar katolik, a u isto vrijeme vjerovati da vodiš porijeklo od bakterija, riba i majmuna, a da ćeš sutra postati ko zna ko, ili ko zna što. Vjerovatno će se uskoro grdno pokajati zbog svega što su na ovu temu rekli i na neki način povući ova saopćenja, jer ona definitivno nemaju nikakvog smisla. Nažalost, šteta koju su ona prouzrokovala nikada neće u potpunosti biti sanirana. Ateisti će iz svega izvući najveću korist.
Abu Hamza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 04:14   #283
Da, da.. Noobie i Abu Hamza,
također, voda ne kruži u prirodi i tako pada kiša, nego je Bog sipa odozgo.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:13   #284
Quote:
Abu Hamza kaže: Pogledaj post
Biblija, koju kršćani u globalu priznaju kao Božiju riječ, sasvim jasno i nedvosmisleno govori o tome kako je nastao svijet, čovjek i ostala živa bića.

U Knjizi postanka jasno se kaže da je Bog stvorio nebo i Zemlju, svjetlost, travu i bilje, zvijeri i vodene nemani i sva ''živa bića, što se miču, od kojih vrvi voda, po vrstama njihovim, i sve ptice krilate u vrstama njihovim…''.

Što se tiče stvaranja čovjeka, o tome se u Bibliji kaže sljedeće: ''Tada načini Gospod Bog čovjeka (Adama) od praha zemaljskoga i udahnu mu u lice duh života. Tako postade čovjek živo biće''. (Knjiga postanka 1, 1-31 i 2-7. Prijevod dr. Ivan Šarić.)

Ako anglikanci priznaju Bibliju kao neprikosnovenu Božiju riječ, zbog čega se onda izvinjavaju Darwinu koji je nedvojbeno proturječio toj istoj, za njih Božijoj riječi?

''On je mudro nebesa i Zemlju stvorio, neka je On vrlo visoko iznad onih koje Njemu ravnim smatraju! On stvara čovjeka od kapi sjemena, a on odjednom – otvoreni protivnik. I stoku On za vas stvara…'' (prijevod značenja Kur'ana En-Nahl 3-5).
Slažem se s tobom, da su Biblija i Kuran kreacionistički spisi, kao i da su oduvijek interpretirani od strane teista na kreacionistički način, do pojave Darwina.

Quote:
Ako i bude ''muslimana'' (a nažalost ima) koji će nastojati darvinizam i evoluciju ''uklopiti'' u islamsko vjerovanje, takvi neće biti ništa veći muslimani od navodnog konvertita u islam, Nijemca Muhameda Svena Kalischa, koji ne vjeruje da je poslanik Muhammed, s.a.v.s., ikada i postojao!
Je li Muhamed s.a.v.s. uopće postojao?
Molim kakav neovisni povijesno priznati dokument koji piše o tom čovjeku iz tih vremena.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:23   #285
Imas njegov prsten sa pecatom i sablju u muzeju u Turskoj
Lightning is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:31   #286
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Je li Muhamed s.a.v.s. uopće postojao?
Molim kakav neovisni povijesno priznati dokument koji piše o tom čovjeku iz tih vremena.
Pitanje izlazi iz okvira ove teme pa sam odgovorio ovdje, jer tamo jeste ontopic.
Pročitaj taj post, a imaš u cijeloj temi i mnogo drugih značajnih podataka. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:33   #287
Abu Hamza
Za početak,ja sam biolog,i moram reći da me ovakvo stajalište uistinu ljuti. Smatram da nisi ovlašten toliko pričati o teoriji evolucije ako ju ne razumiješ. S druge strane pokazuješ nepoštovanje prema cijeloj hordi znanstvenika koji stoje iza te teorije.Nemogu vjerovat da postoje ljudi koji razmišljaju na taj način. No davno sam shvatila da takve ne treba uvjeravati u nešto što je njima potpuno neshvatljivo. Nadalje..ako toliko prezireš teoriju evolucije,a samim time i biologiju,zanima me....u slučaju bolesti,jeli se liječiš antibioticima ili se možda moliš Alahu za ozdravljenje? Vi biste od znanosti prihvatili samo one stvari koje vam odgovaraju. Nije li to malo sebično? Ako ćeš vrijeđati nešto onda probaj to shvatiti. A da bi shvatio,pogledaj što je genetika,evolucija,molekularna biologija,biokemija....No tebe to naravno nebi zanimalo.Jer je tvoj način puno lakši. I pogledaj razliku između dogme i teorije.Hvala
Andrea05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 07:13   #288
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Možda su majmuni tvoji rođaci,
moji zasigurno nisu jer teorija evolucije pije vode samo kod majmuna"
To nije dio muslimanskog edeba (već sutra će tebi samom biti krivo zbog ovog).

Dakle, prvi evolucionisti su bili muslimani. Mnogo prije Darvina.
Preporučujem: Muhammed Iqbal - "Obnova vjerske misli u islamu".

No, nakon stoljeća muslimanskog uspona, dolazi do stagnacije znanosti i situacija je izbacila na površinu one koji su zabavljeni pitanjima tipa "koliko meleka može stati na vrh jedne igle".

Razmisli o riječima Muhammeda alejhisselama:
- "Ne pretjerujte u vjeri jer to je uništilo sve vjere prije vas" selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:05   #289
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
To nije dio muslimanskog edeba (već sutra će tebi samom biti krivo zbog ovog).

Dakle, prvi evolucionisti su bili muslimani. Mnogo prije Darvina.
Preporučujem: Muhammed Iqbal - "Obnova vjerske misli u islamu".

No, nakon stoljeća muslimanskog uspona, dolazi do stagnacije znanosti i situacija je izbacila na površinu one koji su zabavljeni pitanjima tipa "koliko meleka može stati na vrh jedne igle".

Razmisli o riječima Muhammeda alejhisselama:
- "Ne pretjerujte u vjeri jer to je uništilo sve vjere prije vas" selam
ne sjecam jesil mi ikad odgovorio kako to da Kur'an uci nas da smo nastali od jednog covjeka i zene, a evolucija uci da su nastali od majmuna? jel sad Kur'an trebao cekati da dodje Iqbal pa to rastumaci?

ps

sto nam ne nabrojis te islamske ucenjake prije darwina koji su afirmisali evoluciju?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:16   #290
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
To nije dio muslimanskog edeba (već sutra će tebi samom biti krivo zbog ovog).
--------------------------------------------------------------------------
Ma nije edeb ja pa ja,več je edeb ja,HU! -tica-
--------------------------------------------------------------------------
Dakle, prvi evolucionisti su bili muslimani. Mnogo prije Darvina.
Preporučujem: Muhammed Iqbal - "Obnova vjerske misli u islamu".
--------------------------------------------------------------------------
Brate shady",ovo je šuplje,e hajde sad šuplje,napuši!!!
Šta bi sa narodima,prije dolaska islama,oni znači nespadaju u evoluciju?He,he,he,ajte molim vas! -tica-
--------------------------------------------------------------------------
No, nakon stoljeća muslimanskog uspona, dolazi do stagnacije znanosti i situacija je izbacila na površinu one koji su zabavljeni pitanjima tipa "koliko meleka može stati na vrh jedne igle".
--------------------------------------------------------------------------
Ovo je neozbiljno i kao konstatacija sa tvoje strane da iznosiš,"uzeli su svoju vjeru za igru i zabavu!!!" -tica-
--------------------------------------------------------------------------
Razmisli o riječima Muhammeda alejhisselama:
- "Ne pretjerujte u vjeri jer to je uništilo sve vjere prije vas" selam
Ne boj se ti,"Allah je rekao Danas Sam vam usavršio vjeru,i Zadovoljan Sam da vam Islam bude vjera!" A ima u nastavku još i"Muhammed je rob i poslanik!"

Bismillahi-Rahmani-Rahim

"Narode,ja sam samo čovjek. Možda će me uskoro posjetiti izaslanik mog Allah-a da mu se odazovem. Ja među vama ostavljam dvije važne stvari: prva je Allah-ova knjiga,Kuran; u njoj je svjetlo i spasonosna uputa. Prionite uz nju i čvrsto je slijedite. Drugo što vam ostavljam je moj Ehli-bejt. Skrećem vam pažnju na moj Ehli-bejt! Skrećem vam pažnju na moj Ehli-bejt! Skrećem vam pažnju na moj Ehli-bejt!"

Neka su salavat i selam na našeg sejjida,vođu i učitelja,Allah-ovog Poslanika Muhammeda,alejhi selam,i na njegov časni rod i porod,koji ponese breme Islama,i na sve naše čiste imame,koji su na ovom Putu krv i suze prolijevali i koji su živote svoje uzidali u temelje vremena.
Amin!

Esselam alejkum!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:38   #291
Quote:
Andrea05 kaže: Pogledaj post
Abu Hamza
Za početak,ja sam biolog,i moram reći da me ovakvo stajalište uistinu ljuti. Smatram da nisi ovlašten toliko pričati o teoriji evolucije ako ju ne razumiješ. S druge strane pokazuješ nepoštovanje prema cijeloj hordi znanstvenika koji stoje iza te teorije.Nemogu vjerovat da postoje ljudi koji razmišljaju na taj način. No davno sam shvatila da takve ne treba uvjeravati u nešto što je njima potpuno neshvatljivo. Nadalje..ako toliko prezireš teoriju evolucije,a samim time i biologiju,zanima me....u slučaju bolesti,jeli se liječiš antibioticima ili se možda moliš Alahu za ozdravljenje? Vi biste od znanosti prihvatili samo one stvari koje vam odgovaraju. Nije li to malo sebično? Ako ćeš vrijeđati nešto onda probaj to shvatiti. A da bi shvatio,pogledaj što je genetika,evolucija,molekularna biologija,biokemija....No tebe to naravno nebi zanimalo.Jer je tvoj način puno lakši. I pogledaj razliku između dogme i teorije.Hvala
Pozdrav za Andreu!

Ti kao biolog znaš na čemu se je zasnivao početak genetike!
Opat Johann Gregor Mendel je otkrio dva osnovna zakona:
a) intermedijarna (međuležeća) nasljeđivanja,
b) dominantna (obuzdana) nasljeđivanja.

Sve ovo je potvrđeno na biljkama,dok je nešto slično radio i Darvin samo sada sa životinjama,točnije sa pticama!

E sada gdje je tu Čovjek?

Ovo me posjeća na onu dobru "Pas je čovjekov najvjerniji prijatelj,ali to je rekao čovjek ,a ne pas!"
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:43   #292
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
ne sjecam jesil mi ikad odgovorio kako to da Kur'an uci nas da smo nastali od jednog covjeka i zene, a evolucija uci da su nastali od majmuna? jel sad Kur'an trebao cekati da dodje Iqbal pa to rastumaci?

ps

sto nam ne nabrojis te islamske ucenjake prije darwina koji su afirmisali evoluciju?
Shady, furaš nam odgovore!
Ali dok čekamo,potrudi se i za ovaj da nađeš adekvatan!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:08   #293
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Pozdrav za Andreu!

Ti kao biolog znaš na čemu se je zasnivao početak genetike!
Opat Johann Gregor Mendel je otkrio dva osnovna zakona:
a) intermedijarna (međuležeća) nasljeđivanja,
b) dominantna (obuzdana) nasljeđivanja.

Sve ovo je potvrđeno na biljkama,dok je nešto slično radio i Darvin samo sada sa životinjama,točnije sa pticama!

E sada gdje je tu Čovjek?

Ovo me posjeća na onu dobru "Pas je čovjekov najvjerniji prijatelj,ali to je rekao čovjek ,a ne pas!"

Kako misliš gdje je čovjek? Isti procesi koji pokreću evoluciju u ptica, pokreću evoluciju u ljudi. Mi smo također dio živog svijeta
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:21   #294
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Kako misliš gdje je čovjek? Isti procesi koji pokreću evoluciju u ptica, pokreću evoluciju u ljudi. Mi smo također dio živog svijeta
Tatu,hajde mi objasni(svakako ako je u tvojoj moći),zašto nismo sa "krznom" i danas,ako smo jel ti od majmuna nastali? Ili još bolje ako smo ka" sisari" u rodu
sa plavim kitom,največim bićem na planeti,kako smo se to u putu,toliko promjenili! Ma ajte molim vas!
Čovjek je isti sada, kao što je bio i tada(kada ga je Gospodar stvorio)!
Ali uvijek ima ALI",caka je u nećemu drugom!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:10   #295
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Tatu,hajde mi objasni(svakako ako je u tvojoj moći),zašto nismo sa "krznom" i danas,ako smo jel ti od majmuna nastali? Ili još bolje ako smo ka" sisari" u rodu
sa plavim kitom,največim bićem na planeti,kako smo se to u putu,toliko promjenili! Ma ajte molim vas!
Čovjek je isti sada, kao što je bio i tada(kada ga je Gospodar stvorio)!
Ali uvijek ima ALI",caka je u nećemu drugom!
Ovo me podsjeca na jedan komentar od nekog ko je sumnjao u to da su ljudi bili na misecu, pa izjavio nesto u stilu:

"Da su oni bili na misecu, lipo bi skinili one kacige i pokazali svoja lica da ih mozemo vidit!"

No offence
emmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:17   #296
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Tatu,hajde mi objasni(svakako ako je u tvojoj moći),zašto nismo sa "krznom" i danas,ako smo jel ti od majmuna nastali? Ili još bolje ako smo ka" sisari" u rodu
sa plavim kitom,največim bićem na planeti,kako smo se to u putu,toliko promjenili! Ma ajte molim vas!
Za gubitak krzna ima više objašnjenja. Recimo seksualna selekcija - nešto slično kao kod pauna. Ali mislim da je najprihvacenija teorija ta, da je gubitak krzna rezultat prilagodbe na klimatske uvjete. Preci ljudi su se počeli više kretati po danu (radi lova), što je potaklo razvoj znojinih žlijezdi kako bi se naši preci zastitili od pregrijavanja. A to je potaklo nestanak krzna.
E, sad da ne bi ti mislio da je čovjek jedini sisavac bez krzna, baci pogled na ove primjere: tebi draga životinja, podrijetlom iz afrike: --link--

i još jedna: --link--


Ajde reci ti meni zašto kit ima zakržljale noge?


Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Čovjek je isti sada, kao što je bio i tada(kada ga je Gospodar stvorio)!
Ali uvijek ima ALI",caka je u nećemu drugom!
A kada ga je Gospodar stvorio? Imam osječaj da češ reci da je to bilo prije 6.000 godina.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:04   #297
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Za gubitak krzna ima više objašnjenja. Recimo seksualna selekcija - nešto slično kao kod pauna. Ali mislim da je najprihvacenija teorija ta, da je gubitak krzna rezultat prilagodbe na klimatske uvjete. Preci ljudi su se počeli više kretati po danu (radi lova), što je potaklo razvoj znojinih žlijezdi kako bi se naši preci zastitili od pregrijavanja. A to je potaklo nestanak krzna.
E, sad da ne bi ti mislio da je čovjek jedini sisavac bez krzna, baci pogled na ove primjere: tebi draga životinja, podrijetlom iz afrike: --link--

i još jedna: --link--


Ajde reci ti meni zašto kit ima zakržljale noge?




A kada ga je Gospodar stvorio? Imam osječaj da češ reci da je to bilo prije 6.000 godina.
Evo za znalce,jedne pčelice!!!

Ako niste znali,zbog instikta ste pali!

Ni danas nauka ne može da objasni instikt,prvo su govorili da jedinke to dobijaju s vremenom,a kasnije je genetika to svrstala u nasljednost,i to stoji!
Ali zašto se nemože dokazati odakle to dolazi,odakle pčeli ta moč gradnje saća,koja se svrstava u specifikum,pa recimo kod ptica pletačica i td.
Ako su to dobili evoluciom,onda smo mi ljudi definitivno zakržljali u tom ciklusu ili ti cirkusu!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:11   #298
Quote:
emmy kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjeca na jedan komentar od nekog ko je sumnjao u to da su ljudi bili na misecu, pa izjavio nesto u stilu:

"Da su oni bili na misecu, lipo bi skinili one kacige i pokazali svoja lica da ih mozemo vidit!"

No offence
Baš lijepi zubi,jeli i to došlo evoluciom?
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:23   #299
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Da, da.. Noobie i Abu Hamza,
također, voda ne kruži u prirodi i tako pada kiša, nego je Bog sipa odozgo.
Ne, Bozijom voljom ona kruzi.
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:23   #300
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Tatu,hajde mi objasni(svakako ako je u tvojoj moći),zašto nismo sa "krznom" i danas,ako smo jel ti od majmuna nastali? Ili još bolje ako smo ka" sisari" u rodu
sa plavim kitom,največim bićem na planeti,kako smo se to u putu,toliko promjenili! Ma ajte molim vas!
Čovjek je isti sada, kao što je bio i tada(kada ga je Gospodar stvorio)!
Ali uvijek ima ALI",caka je u nećemu drugom!
Možeš ti meni objasniti, ako nas je netko napravio kao gotov proizvod, zašto imamo recimo neaktivne gene za organe koje uopće nemamo (rep primjerice), zašto imamo ostatke spajanja kromosoma (majmuni imaju kromosom više od nas), zašto imamo zaostale retroviruse na preko 20 mijesta identične kao majmuni, zašto imamo mnoge organske sustave (krvožilni sustav, kralježnica, koljena, zubi, reproduktivni sustav...) katastrofalno loše izvedene jer su tek nešto izmijenjeni sustavi četveronožaca, a ne posve prilagođeni jednom dvonožom biću.

Recimo, zašto bi netko imalo inteligentan postavio rodnicu između kostiju zdjelice, tako da glava djeteta jedva prođe i često dolazi do opasnih komplikacija? Ili zašto imamo par zuba koji često uopće ne stanu u vilicu? Ili zašto imamo kraljenicu koja ne može podnositi težinu uspravnog ljudskog tijela, nego se počinje kriviti?

Jedino objašnjenje koje meni pada napamet je da je taj bog za kojeg vjernici tvrde da nas je stvorio bio taj dan jako lijen, pa mu se nije dalo raditi kako treba nego je tek malo izmijenio svoj prethodni rad (ne baš previše božanska osobina), ili je jednostavno sadist pa uživa gledati kako ljudi pate od bolova u leđima, umiru u teškim mukama pri porodu i slično...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.