Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2004., 22:10   #61
Quote:
rambi kaže:
OK ... tako i ja stalno nabacujem neke ideje koje mi padnu napamet...
Ma jasta

Ok da se malkice smirim

Nekad imam 'nagal' nastup.

Mozes li mi reci malo vise o usmenoj tradiciji,(zasto ?, od kada?, posebno ovo vezano za preljubnike)..ne mora na ovom topicu....

Hvala
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 22:17   #62
Quote:
Adura kaže:
Ok da se malkice smirim

Nekad imam 'nagal' nastup.

Mozes li mi reci malo vise o usmenoj tradiciji,(zasto ?, od kada?, posebno ovo vezano za preljubnike)..ne mora na ovom topicu....

Hvala
Yep; prije par dana sam naisla na te podatke o bacanju kamena... pa improviziram, pokusavajuci doci do nekog zakljucka .

A sto se tice halache - budem, otvorit cu poseban topic o tome .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 22:23   #63
A ne, sad idu muke , ok "slatke muke".Imam 'losu' osobinu, ne mogu zaspat ako ne nadjem 'zadovoljavajuci' odgovor(vezano ovo za zimije).
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 22:59   #64
Hajde rekoh da pogledam po Kur'anu josh malo

Kamenovanje se spominje u nekoliko slucajeva, ali to je uvjek u onom negativnom kontekstu.

kada su vjernici, drustvo iz pecine, se probudili iz sna, jedan od njih je trebao otici u grad(koji je bio sada idolopoklonicki) , a ovaj drugi mu je rekao da ne odaje njima ko su oni pa veli:

jer, ako oni doznaju za vas, kamenovaće vas ili će vas na silu u svoju vjeru obratiti, i tada nikada nećete ono što želite postići!’ (18:20)

Dogadjaj drustva iz pecina je historijski se desio prije dolaska Muhammeda.

Na dalje

Abrahamov otac, kada je Abraham odbio da se pokaje (za rusenje idola) mu govori:

otac njegov je rekao: "Zar ti mrziš božanstva moja, o Ibrahime? Ako se ne okaniš, zbilja ću te kamenjem potjerati, zato me za dugo vremena napusti!’ (19:46)


Nuhu(Noi) je zaprijeceno kamenovanjem na slican nacin, jer nije odustajao od opomene prema svome narodu.
ako se ne okaniš, o Nuhu!" – rekoše oni -, "bićeš sigurno kamenovan!" (26:116)

Ima josh jedan slucaj, gdje se vjernici nisu imenovali , a gdje se spominje slicno(da ce ih kamenovati ako ne odustanu od svoje vjere-opomene)

Oni rekoše: "Mi slutimo da nam nesreću donosite; ako se ne okanite, kamenovaćemo vas i stići će vas, zaista, bolna patnja oko nas." (36:18)

Bice da je ovaj obicaj kamenovanja povezan sa nekom vrstom kazne , i odbacenosti od strane naroda prema pojedincima koji su tom narodu skretali paznju na poroke koje rade(u Kur'anu se kamenovanje spominje u sasvim negativnom kontekstu)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 23:31   #65
Arrow Kamen po Chevalieru i Gheerbrabtu, kako rekoh Rambi

"Rjecnik simbola" za "kamen" ima ukupno 6 A4 strana i donosi x simbola za kamen, ovisno o narodu.

Bitno za ovaj topic jest da se KAMEN moze poistovjetiti s GROMOM. Savezi su se sklapali u starim narodima tako da su se pred idolima postavljale zivotinje ili cak ljudi te je izrecena zakletva. Na kraju bi se, uz prigodnu formulaciju, udarilo zrtvu u glavu - da bog ucini isto ukoliko se prekrsi savez.
Ovo se zadrzalo cak i kod Rimljana, a jednim djelom cak i kod Grka.

Drugim rijecima: u staro vrijeme kamen je COVJEKOV GROM.

Rambi - ovo moze itekeko biti objasnjenje ZASTO KAMENOVANJE kod nas, a ne, recimo, noz ili nesto slicno.

Sto se islama tice, pise: "Za islam je kamen u pravom smislu rijeci Crni kamen u Ka'bi u Meki. Nazivaju ga desnom rukom B-zjom, jemin Allah. Vjernik se zaklinje na vijernost polazuci ruku na taj kamen ili ljubeci ga. Taj se cin naziva istilam (postignuce (saveza) ). Na Sudnji ce dan taj kamen svjedociti u korist vjernika koji su dosli na hodocasce.

Tako da je moje misljenje da je ovo u srednjem vijeku vise posljedica TRADICIJE da se na neprijatelje udara kamenom kao gromom, nego da je zapravo neki propis - mislim da je akl ovdje rekao da tako nesto i ne postoji u Kur'anu?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 00:39   #66
Samedi,

Nemam vreme da se podrobno osvrćem na neka tvoja podmetanja i kriva interpretiranja, niti mi je namera da širim polemički žar (- lične polemike me ne zanimaju već edukacija onih koji hoće da uče i razotkrivanje onih koji se protive Svetlu), - no ipak izneću sledeće ukazujući ti ovo:

Ti govoriš kao da ti ja branim da reaguješ po svom mišljenju i dominantnom vrednosnom stavu ...


Optužuješ me da čitave narode proglašavam fašisoidnim, ...

Ne poznaješ ili neće da upoznaš značenje nekih srpsko-/hrvatskih termina i kovanica?! Kad kažem 'judejski fašisti' (su uradili to-i-to), da li to znači: "svi judejci su fašisti" ili "fašisti iz redova judejaca"?! Pa jasno je da ovo drugo znači. Dakle n e k i judejci. I kad kažemo 'islamski teroristi', ako smo ozbiljni, ne mislimo i ne tvrdimo da su svi muslimani teroristi već ukazujemo na teroriste iz redova muslimana, dakle na neke muslimane. Kad se čovek kruto hvata za reč i ne unosi u nju Duh, ne ispituje smisao, onda zaista nešto strašno može da ispadne, ... A iza svega toga provejava dobra doza paranoje ...

Iznosiš dalje:


Quote:
» JA sam podao zato sto sam te prijavio za post koji doslovno VRISTI antisemitizmom? Jer si ti napisao da siptari - sto, je btw, pogrdno za Albansko - i jos s naki pridjevom, kamenuju srpske autobuse i zene i djecu?«

Ja nikad ne pišem uhodano žargonski 'Šiptari', već onako kako Albanci sami sebe zovu: 'Šćiptari'. Proveri ... Ovakve primedbe pokazuju da ne čitaš iole pažljivije ono što kritikuješ. A da Albanci u 'Heroin Republici' gotovo svakodnevno kamenuju srpske autobuse to itekako stoji, i o tome ovdašnji mediji bar povremeno izveštavaju. To i više nije neka 'vest', ... Prešlo je to Šćiptarima u rutinu, ...


Govoriš o nekakvim 'kamenovanim ambasadama' u Beogradu,... Ne sporim, bilo je pokušaja od strane razdraženih grupa ...No, da li se to može meriti sa desetinama spaljenih srpskih sela od strane nahuškanih bandita i terorista iz šćiptarskih redova?! U svakom slučaju ambasade Izraela i Judeo-Amerike su čitave,... Može odatle i dalje slobodno da šalju agente, da podmituju razne nevladine organizacije i da manipulišu preko prodanih medija.

Kad pominješ i tvrdiš da su Srbi krivci za zadnje šćiptarsko piromansko-genocidno divljanje, a zvanični UMNIK izvori to demantuju, pokazuješ da ne poznaješ situaciju: da su 'neki' samo čekali dobar povod za pokretanje unapred spremljenog plana za široko etničko čišćenje.
Što se tiče nacionalne tolerancije Izraelci su ipak nešto tolerantniji od kosovskih Albanaca. Oni sve živo proteruju: i Srbe i Crnogorce i Hrvate i Rome i Makedonce... Na Kosovu je strahovit rasizam na delu.

Dalje, vidim da se zalažeš za 'odvajanje' politike od religije,... Kao što je nemoguće da jedan topik svo vreme teče na bazičnu temu, tako je nemoguće odvojiti analitički politiku i religiju. Sa takvim trendom se samo voda navodi na mlin manipulativnog drobenja. Bog je u svemu, i Bog sve prožima, pa se i politički tokovi sa zdrave religijske strane trebaju tretirati.


Quote:
» Znam li sto je nacionalizam? Moja zavrsena politologija, uz novinarstvo, na POlitoloskom fakultetu mi daje kredibilitet: DA, ZNAM! A ZNAM GA RAZLIKOVATI OD PATRIOTIZMA koji voli svoju drzavu i svoju naciju, i koji NE OMALOVAZAVA NI DRUGE NARODE, A NI DRUGE DRZAVE, od NACIONALIZMA koji znaci OBOZAVATI svoju naciju ili drzavu, za nju tvrditi da je vrh i mjerilo stvari i sve drugo odbacivati, te SHOVINIZAM koji MRZI druge nacije, a svoju glorificira«
Sasvim jasno je da sam nacionalista: čovek puta koji drži do Božijeg, Hristovog naroda. I kažem da će svi ne-Hristovi narodi nestati sa lica zemlje: preko medjusobnih sukoba, katastrofa, bolesti, radijacija, ... Mi iz Božijeg naroda 'mrzimo' druge na taj način što 'ne volimo njihova (ne)dela', odnosno ne podržavamo ih u nezakonistima, osudjujemo ih.

Mondijalistička propaganda sad široko ide na kartu laži: ako ne podržavaš mondijalizam, i 'bratstvo' oko 'Velikog brata' judeomasonerije, onda si 'nacionalšovinista' i 'nazadnjak'. Oni najsposobniji novinari za takvu demagogiju završavaju u velikim listovima i medijima Amerike koje kontroliše cionistička, masonska i mamonsko-iluminatska hidra.



Quote:
» I opet: NITKO tebi ne brani NITI da odbacujes postojanje Izraela, NITI da ista takvog mislis ili imas stav! ALI itekako ti se brani VRIJEDJANJE tipa "...manipulativnim pritiscima poklonika Laži."«
... Orvelovski i makijavelistički razmišljaš, i nosiš u sebi neke pogubne programe koji će se tek široko u svetu eksponirati ... Jedno je sagovorniku uvredljivo reći da je 'lažov' a drugo da 'govori laž'. Ja govorim prevashodno o delima, ... Ali zašto Satani i njenim žrtvama bezlično, bez pojedinačnog prozivanja, ne reći da su Laž, da su se stavili u službi Laži?! Pa to je i u cilju budjenja dobro...To li treba da se zabrani? Meni je jasno da ste vi, bar za neke stvari, izmanipulisani i sad hoćete, makar i nesvesno, drugima da manipulišete. Jer ono što imamo u sebi to i točimo, iznosimo, prenosimo, pokrećemo,...No u svemu ima neko dobro, pa smo eto, ovim objašnjenjima, iz vašeg zla, pritiska, izvukli neko dobro, dobru pouku ... Da je sve prošlo 'glatko' bili bi uskraćeni svi nekih prilika za učenje. Zato i lažan mir može biti poguban.

I za kraj pitanje: zabranjeno je po ideologiji i ubedjenju biti antisemita, antifašista, antikomunista, ...?! - Dakako da je ružno širiti mržnju, netrpeljivost, ubijati i pozivati na pogrome, medjutim svakako nije ružno razotkrivati i osudjivati očigledni državni terorizam i neoimperijalizam koji navodi zlo na celu Planetu. Ja sam protivnik islama i mrežnog terorizma Al-Kaide, ali dobro znam da su za svet mnogo veća opasnost američki i izraelski terorizam. Da Amerika i Izrael vode principijalnu i civilizovanu politiku, islamski terorizam nikada ne bi uzeo maha, ... On je izraz velikog očaja... A zašto najača sila ne vodi zdravu politiku: zato što njome vlada masonsko-judejska hidra koja može da profitira samo na haosu i nesreći. A da bi se to to upoznalo nije loše pročitati bar neko delo od eminentnih antiglobalista: Ralph Epperson, Džon Robinson, Sten Dejo, Teks Mars, Geri Alen,...

Budimo kritički nastrojeni prema sami sebima i uzbimo ozbiljno tudju ozbiljnu kritiku ...

Zlo se mora razotkriti do korena, da bi izgubilo ekspanzivnu snagu ...

Svako ko padne na Božiji Kamen - razbiće se, i na koga on padne - satreće ga.
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 00:44   #67
Quote:
Aurora Aurea kaže:
Dalje, vidim da se zalažeš za 'odvajanje' politike od religije,... Kao što je nemoguće da jedan topik svo vreme teče na bazičnu temu, tako je nemoguće odvojiti analitički politiku i religiju. Sa takvim trendom se samo voda navodi na mlin manipulativnog drobenja. Bog je u svemu, i Bog sve prožima, pa se i politički tokovi sa zdrave religijske strane trebaju tretirati.
Aurora opet si offtopic. Moja tema nema veze s politikom... dakle, za svoje vratolomije, otvori novi topic.

Hvala
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 02:08   #68
Quote:
Samo se nadaj, nitko ti nece nista odgovoriti, i ja sam tako prije koji mjesec pitao da neki musliman preprica pricu o avrahamu kako je prema kuranu, pa nitko nije. Ili ne znaju il se stide kurana casnog.
Pogled na abrahamsku tradiciju

Jedan osrvt, doduse nesto 'zbrkan'(nadam se da ces upratiti hronologiju)...nesto je i prevedeno(dio prvog dijela), ostalo ce biti uskoro....(ovo mi stoji neprevedeno vec mjesecima)

Josh jedan post(preveden)

http://freehost01.websamba.com/aleko...komentarID=281
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 11:33   #69
Muslims throwing stones
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 08:23   #70
Quote:
rambi kaže:
To me je, izmedju ostalog, i zanimalo; da li se obicaj/propis odnosi samo na Zidove, ili na ostale nemuslimane.

I jos jedan element za razmisljanje; bacanje kamenja bi mogao biti jos jedan od arapskih obicaja u islamu (pa mi pada napamet i onaj ritual s bacanjem kamenja u Mekki). Znaci, bilo bi zanimljivo vidjeti i da li takav obicaj postoji u muslimanskim, a nearapskim zemljama.
Samo u Hercegovini. Prvo im je kad se uplase da se dohvate kamena. Tako je moj rodzak kupio gumenu masku da plasi djecu (mislio da ce pobjeci) i odmah dobio kamen u glavu.

Znam da nije vezano za temu ali nisam mogao da odolim.
P.S. Kod svih pastirskih naroda je kamen omiljeno oruzje, mozda odatle?
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 10:39   #71
Quote:
Ja nikad ne pišem uhodano žargonski 'Šiptari', već onako kako Albanci sami sebe zovu: 'Šćiptari'. Proveri ... Ovakve primedbe pokazuju da ne čitaš iole pažljivije ono što kritikuješ. A da Albanci u 'Heroin Republici' gotovo svakodnevno kamenuju srpske autobuse to itekako stoji, i o tome ovdašnji mediji bar povremeno izveštavaju. To i više nije neka 'vest', ... Prešlo je to Šćiptarima u rutinu, ...
Kad vec govoris o kamenovanju, imao sam prilike razgovarati sa ljudima koji su prezivjeli "Krizni Put". Kroz sva srpska sela bi cjelokupno stanonistvo, djeca, starci i zene izlazili na ulicu i kamenovali (kamenje, cigle i crijep jer se prolazilo uglavnom kroz ravnicarske krajeve) kolonu. Tko bi pao ne bi se ni digao (mali broj je prezivio kraj puta), sve to bi pratila velika dreka i psovanje. Sad mene zanima, da li su to "Sciptari" pokupili od vas ili vi od njih ili vam je to zajednicka osobina?

Oprosti Rambi, znam da to nije tema ali sam morao odgovoriti Vasi.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 15:59   #72
Bit kamenovanja kao smrtne kazne je što izvršioc kazne nije pojedinac već zajednica.

U samome izvršavanju kazne tom tehnologijom mogu učestvovati svi, pa i djeca i stari i nemoćni, jer svatko uzima kamen težine koju je sposoban baciti.

Time se izbjegava pojedinačna odgovornost za smrt, jer nemoguće je uprijeti prstom u pojedinca koji je sigurno svojim kamenom direktno izazvao smrt.

Osoba koja je u grupi kamenovala iz istoga razloga ne osjeća se osobno odgovorna za smrt te lakše izlazi na kraj sa svojom savjesti. Kolektivna odgovornost je uvijek lakša nego osobna, pogotovo kad još ubijamo "u ime Boga" , kamenom kao gromom - božjim oružjem, što je detaljnije obrazložio B.S. u jednom od gornjih postova.

Takodjer ni krvna osveta rodbine ubijenoga ne može biti usmjerena na pojedinca već cijelu grupu ili zajednicu, što čini sudionika kamenovanja sigurnijim i zaštićenijim.


U svakom slučaju - mudro!


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 16:52   #73
Quote:
When the Jews’ hatred for the Messenger (peace be upon him) burned so fiercely that they decided to kill him, the best way they could find to do this was to hurl a boulder upon him from the top of a building. Allah saved him, and they returned from their attempt having earned for themselves only the sin of their treachery and deception. And now the Muslims are avenging their Prophet with the same weapon, but in broad daylight and without any treachery, scheming, or deception.

Rambi,

sorry ako je ovo offtopic ali me interesuje ima li nekih alternativnih, dakle neislamskih povijesnih izvora koji govore o situaciji u Arabiji u vrijeme Muhammedovo, kao i u vrijeme prve cetvorice halifa. Npr. jesu li ocuvane neke kronike jemenskih Jevreja, koji, cini mi se, preselise u Izrael u 60-tim, sto kazu bizantijske i perzijske kronike o Arabiji u to doba ili nesto slicno. Koje knjige preporucujes na tu temu ?

Na Hebrew University of Jerusalem Institute of Asian and African Studies bio je colloquia "From jahilliya to islam" . Koje oni izvore koriste i koje knjige bi vrijedilo, koje se ovoga ticu, procitati ?
StoneColdCrazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 18:03   #74
Re: Re: Jesi cuo onu "Pocisti prvo pred SVOJIM pragom?"

Quote:
Blaise kaže:
Da, točno - BS je rekao da pročitam sama, a to sam i učinila. Nekoliko puta. Rambi mi je svjedok da ne slušam sugestije uvijek. A i Shady i još neki. Iako, svima sam zahvalna na pomoći jer je ovo NAŠ forum. I tvoj, Vaso. Ne moraš ništa vjerovati jer dobro znaš što je pisalo, gnjevno i uvredljivo za Albance, muslimane i židove.
A šta je to pisalo što vama tako smeta, baš me zanima...
Što se pravdaš kad znaš da utiču na tebe, isto kao onda kada sam sa nadimkom zagor stavio anticionističku zastavu na svoj avatar. I onda je nekom malom bogu smetalo. Gdje je tu demokratija?
Ovaj forum je odavno postao neslobodan.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 19:04   #75
Re: Re: Re: Jesi cuo onu "Pocisti prvo pred SVOJIM pragom?"

Quote:
Dušan kaže:
anticionističku zastavu


slabo ti idu alegorije.

drš' se ti kamenja...
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 02:59   #76
During the Hajj pilgrimage there is a ritual in which pilgrims stone a pillar symbolising the devil near the holy city of Mecca.

Islamic sermons repeatedly emphasize the connection between the Jews and Satan. What is the proper way to deal with an insolent Jew? To throw stones.

Dr. Abdul Halim Mahmoud, rector of Cairo’s al-Ashar University, theologically and politically the most influential university in Islamdom: “Allah commands Moslems to fight the friends of Satan wherever they are to be found. Among the friends of Satan—indeed, among the foremost friends of Satan in the present age—are the Jews.”1

Just after the turn of the present century, the British vice-consul in Mosul wrote a report that illustrated the nature of the "traditional relationship" between Muslim and Jew in a less volatile moment:
The attitude of the Moslems toward the Christians and Jews, to whom as stated above, they are in a majority of ten to one, is that of a master towards slaves whom he treats with a certain lordly tolerance so long as they keep their place. Any sign of pretension to equality is promptly repressed. It is often noticed in the streets that almost any Christian submissively makes way even for a Moslem child. Only a few days ago the writer saw two respectable looking, middle-aged Jews walking in a garden. A small Moslem boy, who could not have been more than 8 years old, passed by and, as he did so, picked up a large stone and threw it at them -- and then another -- with the utmost nonchalance, just as a small boy elsewhere might aim at a dog or bird. The Jews stopped and avoided the aim, which was a good one, but made no further protest.2
Perhaps the definitive historian on the North African Jews, H. Z. Hirschberg, notes that in fifteenth-century Tunis, several Jews held "positions of honor." To a Western-oriented reader, the "position of honor" would indicate freedom from persecution. Yet an authenticated and respected document of that period, written by a visiting Flemish nobleman, describes Tunisian Jews as "despised and hated." After noting the privileged positions of local Christians, the nobleman wrote:
The Jews, on the other hand, have no freedom. They must all pay a heavy ... tax. They wear special clothes, different from those of the Moors. If they did not do so, they would be stoned, and they therefore put a yellow cloth on their heads or necks; their women dare not even wear shoes. They are much despised and hated, more than even the Latin Christians....3
A teacher was sent from Beirut in 1910 to assess the constant reports of travail for the Yemenite Jews. He noted that, after
more than a week, I have made myself acquainted with the life of the Jews in all its phases.... They are exceedingly unfortunate.... If they are abused, they listen in silence as though they had not understood; if they are attacked by an Arab boy with stones, they flee...4
According to nineteenth-century historians, some Jewish families in Aleppo -which, like Alexandria, was an atypically tolerant cosmopolitan center of international commerce -- were affluent and relatively safe. Others, even in Aleppo, who were less well-connected were "subject to violence and oppression from various quarters.".5 Money was extorted by officials on every pretext, petty bullying was commonplace, and one Jew reported that "When a Jew walked among them [the Muslims] in the market, one would throw a stone at him in order to kill him, another would pull his beard and a third his ear lock, yet another spit on his face and he became a symbol of abuse."".6

1. Dr. Abdul Halim Mahmoud as quoted by Prof Paul Eidelberg, in "PLO Terrorism and the Grand Strategy", Palestinian Media Watch, March 12, 2001

2.Lewis, Islam in History, p. 319, n. 9. Lewis gives an illustration of the "traditional relationship" between Muslim and Jew from a report by H.E. Wilkie Young, the British Vice-Consul in Mosul, written January 1909, Middle Eastern Studies, vii (1971), p. 232.

3. Ansehn Adome, a Flemish nobleman, visited Tunis in 1470. R. Brunschvig, Deux k I Ricits de Voyage Inidits en Aftique du Nord (Paris, 19 36), p. 29b/ 15 8, p. 192; cited by Hirschberg, History, pp. 475-476.

4. Reported by Yomtov Zemach, Bulletin de I'Alliance Israelite Universelle, 1910, Beirut.

5. See E.B.B. Barker, Syria and Egypt Under the Last Five Sultans of Turkey (London, 1876), vol. I, p. 306; H.L. Bodman, Political Factions in Aleppo, 1760-1826 (North Carolina, 1963), pp. 45, 48,102; Ma'oz, "Change, in the Position," Studies on Palestine, pp. 145-146,

6. M.M. Raysher, Shaarei Yerushalayim (Lemberg, 1866), p. 29. on extortion, see Ma'oz, "Changes in the Position," Studies on Palestine, pp. 145-156.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 23:44   #77
Iznenadjuje me naivnost nekih ucesnika ovog foruma. Rambi ko fol iznosi jednu totalnu laz i onda ko fol se pita zasto se to desava , a desava se samo u njenoj glavi , dok ostali ucestvuju u ozbiljnoj raspravi smatrajuci ovakvu podvalu necim jako vaznim.
Rambi odlicno zna da muslimani ne kamenuju nemuslimane niti bilo sto tome slicno , ponavljam ona to dobro zna , medjutim s obzirom da ona ucestvuje na forumu ne kao vecina ostalih da bi razgovarala vec da bi vodila neki bolesni "specijalni" rat protiv muslimana i krshcana ona stalno podmece ovakve neistine.

Prvo muslimani samo simbolicno , malim kamencicima na hadzu kamenuju sejtana (sotonu) u znak secana na dogadjaj sa nasim ocem Abrahamom i njegovim sinom Ismailom.

A sto se tice kamenovanja kao smrtne kazne ona postoji u starom zavjetu mnogo duze nego u Kur'anu Casnom pa prema tome Zidovi kamenuju nekoliko tisuca godina duze od muslimana.

Ponavljam kamenovanje nemuslimana od strane muslimana postoji samo u njenoj glavi .
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2005., 00:01   #78
A sto se tice "argumenata" s kojim je otvoren post Bernard Lewis je Zidov o kome je dosta pisao i John Esposito koji sasvim slucajno nije "islamski fanatik ". Radi se o covjeku koji nije naucnik vec fanatik ciji je jedini cilj napisati nesto lose o muslimanima.

Nego zacudi me kako "objektivna" Rambi nije pokrenula neku temu o hiljadama Zidova koje su spasili muslimani od "svete inkvizicije" Izabele i Ferdinanda i demokratske Europe.

I gdje su ti silni kamenovani nemuslimani , danas je moguce vidjeti samo upucane i raketirane muslimane i njihovu pobijenu djecu.
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2005., 01:13   #79
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2005., 20:13   #80
Znam ne osjecas se prijatno . Pokusaj govoriti istinu , bice ti bolje .
Dardan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.