Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 15:56   #1
Exclamation Ledo- sladoled,škrinja (hitno)

Pozdrav!
Evo imam pitanje i ako može što hitniji odgovor

Ove godine otvaram obrt i namjeravala sam sklopiti ugovor s ledom,
radi se o jednoj škrinji za sladoled (pakirani,ne na kugle)
Škrinja bi bila vjerojatno oko 200 litara, ona najjednostavnija..

Problem je u tome što traže bijanko zadužnicu na 50 000kn.
Gledala sam cijene škrinja, nove dođu oko 5 000 kn,
koliko sam saznala do sada se nije davala zadužnica za škrinju već samo na sladoled, to im je neko novo pravilo..

Ako itko ima iskustva s ovime, i može mi razjasniti zašto je ovolika cifra na zadužnici bila bih veoma zahvalna, jer ugovor moram potpisati kroz par dana.
simbelmyne73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 00:45   #2
Potpisuješ zadužnicu jer ti oni daju robu tako da su oni sigurni za naplatu ako npr.odeš(odustaneš od prodaje) i uzmeš robu, ne uplatiš im novce....
Kolko znam krađa se može prijaviti policiji pa te valjda ne terete ako nisi kriva.
Velika cifra je jer im je 10 000 kn malo pa je 50 000 kn sljedeća cifra.Oni te tereta za iznos koji je stvaran a ne taj na bjanko zadužnici.Znači može biti npr.5000 kn
Akropola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 09:21   #3
Quote:
Akropola kaže: Pogledaj post
Potpisuješ zadužnicu jer ti oni daju robu tako da su oni sigurni za naplatu ako npr.odeš(odustaneš od prodaje) i uzmeš robu, ne uplatiš im novce....
Kolko znam krađa se može prijaviti policiji pa te valjda ne terete ako nisi kriva.
Velika cifra je jer im je 10 000 kn malo pa je 50 000 kn sljedeća cifra.Oni te tereta za iznos koji je stvaran a ne taj na bjanko zadužnici.Znači može biti npr.5000 kn

Ma da znam svrhu zadužnica, nego u razgovoru s Ledom i sami su rekli da do sada nisu tražili zadužnicu na škrinju, nego samo na sladoled, a cifra od 50 000 kn me pošteno prepala, pa sam morala provjeriti
hvala puno
simbelmyne73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 01:32   #4
Valjda smatraju da ćeš imati više robe od 10 000 kn pa da se osiguraju.
Kolko znam zadužnica se vraća na kraju.
Akropola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.