Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2012., 22:15   #1
Mlin za uljanu pogaču

Zna li netko kakvim mlinom bi se mogla samljeti pogača koja zaostaje pri proizvodnji ulja od sjemena (prešanjem)?

Negdje sam pročitao jedan post u kojem čovjek navodi da je pogaču od soje mljeo običnim kukuruznim mlinom, jer mu je bilo potrebno sojino brašno...

Dali bi to bilo moguće, i ima li netko iskustava sa ovime?
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 22:51   #2
oduševljavaš me! a zašto ne napraviš sam nekakav brzinski pokus? ne vjerujem da nitko u okolici nema mlin čekičar za mljevenje kuruze. uzmi i probaj samljeti.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 03:13   #3
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
oduševljavaš me! a zašto ne napraviš sam nekakav brzinski pokus? ne vjerujem da nitko u okolici nema mlin čekičar za mljevenje kuruze. uzmi i probaj samljeti.
Izuzetno mi je drago što te oduševljavam
Nažalost, još uvijek nemam sirovinu koju bih samljeo, što je logično, jer da imam već bih davno napravio pokus sa svim mogućim mlinovima
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 14:38   #4
jel se radi o soji ili nečem drugom? pa raspitat ćemo se. nisam skužila glavni sastojak te pogače-soja, bundeva, suncokret ili nekaj treće. kužiš?
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.