Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2011., 22:03   #41
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A ako se redovno ševi s kondomom, a ipak dobije HPV visokog rizika koji počne raditi svoj posao, a to se ne primijeti na vrijeme jer preskače Papa-testove, to isto nije problem.

CIN II ili III više manje, šta.
amen

oftopik - mogla bi se i ja narucit kod svoje kad smo vec kod toga
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 22:10   #42
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A ako se redovno ševi s kondomom, a ipak dobije HPV visokog rizika koji počne raditi svoj posao, a to se ne primijeti na vrijeme jer preskače Papa-testove, to isto nije problem.

CIN II ili III više manje, šta.
a što ako je otmu vanzemaljci

činjenica jest da su cure/žene(ma što se ograničavati, i za muške važi), u prosjeku neodgovorni. iskreno, po meni je ševa bez kondoma s nekim koga znaš 2 dana puno neodgovornija od neodlaska ginekologu(ne opravdavam to), naročito ako se to dogodi 4-5 puta godišnje, a dogodi se. i nije mi poznat nijedan slučaj da je cura inzistirala na kondomu, a na ljesu su česte situacije gdje se oralac podrazumijeva i prilikom prve ševe(razina zaštite 0, dakle)

ili da budem kristalno jasan, ne bi mi puno značilo kod ševe s nekom što je prije mjesec dana bila kod ginekologa, a nakon toga se potrošila s dvojicom novih, al bože moj, kondome nisu imali pri ruci, a i nju žuljaju
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 00:28   #43
Ja nisam nigdje spomenula da se kondom treba izbjegavati, naprotiv, najodgovornije bi bilo "koristiti" oboje, dakle i doktore i kondome. Jer, ni kondomi nisu 100% sigurni za zastitu od kojekakvih boleščuga. Opcenito treba bit odgovoran i pazit s kim se upustamo u seksualne odnose.
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:27   #44
bio je jedan australski edukativan film, sve mlada ekipa. da zanemarimo ostatak priče, u središtu su dvije frendice, koje se idu testirati, jedna, ajmo reći fufa koja se provodila odluči se ići testirati, e sad, da joj ne bude bed, ode i ova druga s njom(poševila se samo jednom). rezultat filmski, ova što se poševila samo jednom hiv pozitivna, a druga čista.. i moguće je tako u stvarnosti.

al ja vjerujem u onu"ako stalno igraš loto moraš nekad i dobit " primjenjivo i na seksualna iskustva i "kockanje" sa zaštitom
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 12:15   #45
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
a što ako je otmu vanzemaljci
Da, HPV je skroz rijetka pojava.


Rockete, možeš li prihvatiti činjenjicu da seksualno zdravlje žene nije baš područje u kojem si potkovan, i ne pisati gluposti na tu temu? Evo, pogledaj koliko stranica ima ovaj topik. Pa reci je li baš jednaka vjerojatnost da je otmu vanzemaljci, i da završi s displazijom stanica.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 12:41   #46
znam da se govori o tome da ga imaju 2/3 spolno aktivnih, a imaju ga i neki"nevini". također, rekao sam, nije pravilo, ali po meni je rizičnije ponašanje nezaštićeni seks nego neodlazak ginekologu(odnosno, što meni znači njena redovita kontrola kod ginekologa i negativni testovi ako se ona nakon toga poševila s trojicom bez kondoma).

nastavit ću kasnije
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 12:43   #47
Tebi je svejedno, tako dugo dok ti koristiš kondom.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 12:45   #48
Ja ne razumijem zasto bi ta cura morala kod ginekologa?
Sigurno nema rak grlica maternice, a ako se zeli testirati na spolno prenosive bolesti, ginekolog joj za to ne treba.

Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 12:52   #49
Da joj pregleda zube.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:05   #50
Quote:
smotana_xp kaže: Pogledaj post
Moja najbolja prijateljica je sedamnaestogodišnjakinja koja je u prošlosti hodala sa 2 dečka s kojima je imala sexualne odnose. Ukratko, prvi puta sa dečkom poslije 3 godine veze koji je također bio djevac, a drugi puta sa dečkom poslije pola godine veze za kojeg nisam sigurna i ako ona "njemu vjeruje" da nikad nije spavao s nekom djevojkom ranije, ili je bar vjerovala, jer je ta veza sad gotova.

Ja sa sam njena sušta suprotnost. Štreberica koja ne želi momka, a i ne može imat jednog koji joj se sviđa. Kao što pretpostavljate moje znanje o ovim stvarima je dosta slabo, ako se maknemo od "tehničkog aspekta" sexa.
Normalno maknula bih se iz ovog problema, ali kod nje ne mogu. Ona mi je najbolja prijateljica, znam ju cijeli život, poput sestre mi je. Brinem se za nju i ne želim da bude povrijeđena ili bolesna.

Jedino ja i njezina dva dečka (bar se tako nadam) znamo za "to". (ovo zvuči gore nego što sam mislila )
Mnogo puta sam pročitala u udžbenicima, na internetu, novinama, da sexualno aktivna djevojka treba posjetiti ginekologa. Razgovarati sa dečkom o tome, razmatrati više oblika kontracepcije itd.
Ona je za razliku od mene velika vjernica, i sada jasno vidim da se toga stidi/la, zbog čega mi nije puno rekla o tome. Ovo je stvarno intimno pa nisam više ni pitala jer joj je bilo neugodno.

Sve što znam da su tu ulogu igrali njegova soba (oba momka) i kondom.

Iskreno ne znam šta da joj kažem jer je ona brojala/broji dane od mesečnice do mjesečnice, i pošto je sama čula što i ja, brine se što ne posjećuje doktora. Meni sere kako misli da je to ludost i nema potrebe, te se pravi da sam ja smiješna nakon što sam joj to već puno puta predložila.
Na internetu googl-a razne bolesti ženskih spolnih organa, pa me zove da joj ih objasnim ili da ju ubjedim da ih ona nema. Malo kao hipohondar.
Sad je opet prošla kroz loš prekid sa momkom s kojim je spavala i potresena je. Osjeća se prilično iskorišteno, te ni ovdje neznam šta da učinim za nju.


Da li da ju opet pokušam da nagovorim da posjeti ginekologa?
Kako? Zašto bi ga uopće trebala posjetiti?
Ona se boji da netko u našoj maloj zatucanoj sredini ne sazna. Postoji li mogućnost da nas dvije odemo zajedno bez da njeni roditelji znaju o tome? Mora li ginekolog (i privatnik) reći rezultate roditeljima, ili bar dojaviti da je one bila kod njega/nje.
Kako da ju ubjedim da pi**ka nije sapun, te da nije zadnje smeće na svijetu što je to učinila?
Da li mogu uopće išta učiniti za nju po ovom pitanju, ili da pustim da vrijeme obavi svoje?


PS. Ne, ne izmišljam. Moja "prijateljica" stvarno JEST prijateljica (druga osoba), ne govorim o sebi!
A sad ponovno pročitaj boldano.. Šta je ta cura počela spavat s dečkom s 13 godina? Čisto sumnjam
__________________
Žene su brbljive samo zato sto se muskarcima ništa ne moze objasniti u dvije rijeci...
bambo2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:10   #51
Po mojoj matematici, mogla se početi seksati i sa 16.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:48   #52
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Po mojoj matematici, mogla se početi seksati i sa 16.
Krivo sam se izrazila al mislim da nije s nikim počela hodat s 13 godina
__________________
Žene su brbljive samo zato sto se muskarcima ništa ne moze objasniti u dvije rijeci...
bambo2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:49   #53
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Tebi je svejedno, tako dugo dok ti koristiš kondom.
tako nekako
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:53   #54
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem zasto bi ta cura morala kod ginekologa?
Sigurno nema rak grlica maternice, a ako se zeli testirati na spolno prenosive bolesti, ginekolog joj za to ne treba.

Da, fakat ne znam zašto.
Možda zato što ne živimo u Zanzibaru i svaka seksualno aktivna cura bi trebala posjetiti ginića barem jednom godišnje? Da se recimo na vrijeme ustanove moguće upale ili bilo što drugo? Onak, samo jedna mala pomisao.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 10:17   #55
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Da, fakat ne znam zašto.
Možda zato što ne živimo u Zanzibaru i svaka seksualno aktivna cura bi trebala posjetiti ginića barem jednom godišnje? Da se recimo na vrijeme ustanove moguće upale ili bilo što drugo? Onak, samo jedna mala pomisao.
Zasto bih trebala ginekologu BAREM jednom godisnje? Kakve upale? Ako imas problem, odi doktoru, svakako. Ali ako je sve u redu, imas istog partnera, nema potrebe ici tako cesto, IMO.

Ako sumnjas na STD, za to ne trebas ici ginekologu. Prije trideset i neke je sansa za rak maternice minimalna, prakticki nepostojeca. Nakon tridesete bi se trebalo ici jednom svake godine, svake dvije, da se uzme bris grlica maternice.

Ne zivim u Zanzibaru, ali zivim u zapadnoj Europi, i tu cure prije tridesete nikada ne idu ginekologu, a jednako su zdrave kao i ti i ja. Ako na nesto sumnjaju, onda odu, ali tek tako na preglede, nema potrebe, i ne idu. Mislim da mi malo previse brijemo na te ginekologe, i idemo precesto, kad zapravo nema razloga. Ne ides na magnetnu rezonancu da vidis da nemas mozda upalu na mozgu, npr.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:10   #56
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Zasto bih trebala ginekologu BAREM jednom godisnje? Kakve upale? Ako imas problem, odi doktoru, svakako. Ali ako je sve u redu, imas istog partnera, nema potrebe ici tako cesto, IMO.
Jednom godišnje nije često. I da, svaka žena bi trebala jednom godišnje ginekologu. Ženama od 20 do 40 g. starosti u zapadnim zemljama preporučuje se 1 posjet ginekologu godišnje, starijima i češće, nevezano za spolnu aktivnost i eventualne bolesti.

Mnogi liječnici preporučuju godišnji posjet ginekologu i ranije, pogotovo ako su cure seksualno aktivne.


Quote:
Ako sumnjas na STD, za to ne trebas ici ginekologu. Prije trideset i neke je sansa za rak maternice minimalna, prakticki nepostojeca. Nakon tridesete bi se trebalo ici jednom svake godine, svake dvije, da se uzme bris grlica maternice.
Nije rak maternice jedini razlog i jedina moguća bolest zbog koje bi trebalo ići ginekologu. Ginekolog nije liječnik opće prakse kojem ideš kad si bolestan.

Quote:
Ne zivim u Zanzibaru, ali zivim u zapadnoj Europi, i tu cure prije tridesete nikada ne idu ginekologu, a jednako su zdrave kao i ti i ja. Ako na nesto sumnjaju, onda odu, ali tek tako na preglede, nema potrebe, i ne idu. Mislim da mi malo previse brijemo na te ginekologe, i idemo precesto, kad zapravo nema razloga. Ne ides na magnetnu rezonancu da vidis da nemas mozda upalu na mozgu, npr.
Glupost je i laž da cure u zapadnoj Europi prije tridesete ne idu ginekologu

Ovdje je riječ ne samo o seksu nego i vrlo osjetljivom reproduktivnom organu, i svaka cura koja jednog dana želi roditi dijete će iz odgovornosti prema tome ići na redovite preglede.

Barem na Papa test tu i tamo, možeš imati neku bakteriju koje ni nisi svjesna, ni ne znaš da ju imaš, a može naštetiti i tebi i partneru. I ne mora biti da ju pokupiš isključivo spolnim odnosom.
__________________
There is nothing wrong with your television. Do not attempt to adjust the picture. We are now controlling the transmission.
Dufresne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:23   #57
Quote:
Dufresne kaže: Pogledaj post

Glupost je i laž da cure u zapadnoj Europi prije tridesete ne idu ginekologu
Krasno, znaci ja lazem? Niti jedna moja kolegica ili prijateljica ovdje nije nikad bila kod ginekologa. Ako odu doktoru opce prakse i kazu da zele na pregled kod ginekologa, cisto tako da budu na miru, poslat ce ih doma. Ovdje se ne ide ginekologu osim ako ne sumnjas da imas neki problem. Ili ako imas preko 30 pa odes jednom godisnje na papa test. I cak se ni to ne radi kod ginekologa, bris ti uzme doktor opce prakse. To je cinjenica, ti reci sto hoces.

Ja se ne slazem ni s tim zapadnjackim nacinom, ni s nasim. Trebalo bi biti nesto izmedju. Nije u redu da s 30 godina odes prvi put, ali isto tako ne vidim potrebu da svake godine ides na pregled, ako si u stalnoj vezi, i ako nemas nikakvih simptoma da nesto nije u redu.

Stvari se mijenjaju, evoluiraju, ucimo nove stvari iz godine u godinu. Npr. prije se govorilo da se treba raditi pauza nakon sto se pilule piju duze vrijeme, i isli smo na jetrene probe. Danas me ne salje vise na jetrene probe, nema potrebe, hormoni su u premaloj kolicini da bi nastetili, i ne samo da kaze da ne treba pauza, nego ne preporuca ikakvu pauzu.

Mozda je slicna prica s ginekologom.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:47   #58
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post

ako si u stalnoj vezi, i ako nemas nikakvih simptoma da nesto nije u redu.

ja sam u stalnoj vezi,imala sam samo jednog seksualnog partnera,ja sam njemu bila isto prva...dakle,nismo imali nikakve zarazne bolesti,pa sam ja pokupila bakteriju.

Upale se ne dobivaju samo seksom sa milijun partnera.Postoje bakterije koje muškarcu NIKAKO ne štete,ali kad se prenesu u ženu,tek nakon nekog vremena nastaju problemi (a tad je možda već kasno)

bakteriju možeš pokupiti u javnom wc-u,bazenu,od tangi,preuskih hlača,nehigijene,određenih sapuna koje reklamiraju baš za intimna područja,pa naštete...šta ti ja znam..

dobro je otići ginekologu jedanput godišnje..to nije niti bolan pregled niti kompliciran ne vidim zašto bi bio bauk ići jednom godišnje,taman i da čuješ-sve je super.
__________________
Be careful who you save, you might be interrupting their karma.
Sany Enola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:49   #59
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Krasno, znaci ja lazem? Niti jedna moja kolegica ili prijateljica ovdje nije nikad bila kod ginekologa. Ako odu doktoru opce prakse i kazu da zele na pregled kod ginekologa, cisto tako da budu na miru, poslat ce ih doma. Ovdje se ne ide ginekologu osim ako ne sumnjas da imas neki problem. Ili ako imas preko 30 pa odes jednom godisnje na papa test. I cak se ni to ne radi kod ginekologa, bris ti uzme doktor opce prakse. To je cinjenica, ti reci sto hoces.
Ne kažem da lažeš, kažem kakve su preporuke medicinske struke kod nas i na zapadu, tvoje kolegice i priajteljice ne želim komentirati.

Quote:
Ja se ne slazem ni s tim zapadnjackim nacinom, ni s nasim. Trebalo bi biti nesto izmedju. Nije u redu da s 30 godina odes prvi put, ali isto tako ne vidim potrebu da svake godine ides na pregled, ako si u stalnoj vezi, i ako nemas nikakvih simptoma da nesto nije u redu.
Ako si u stalnoj vezi i nemaš simptopma, ne znači da je sve u redu. Ponovit ću, postoje bolesti/infekcije/bakterije reproduktivnih/spolnih organa koje se ne moraju nužno očitovati vidljivim simptomima i koje se ne prenose isključivo seksualnim kontaktom.

Mislim da jedan posjet giniću godišnje nije veliko gubljenje vremena niti veliki trošak, a korist u prevenciji i liječenju može biti velika.

To što neka žena nakon desetak godina seksualne aktivnosti tek u 30-oj ode prvi put ginekologu i pokaže se da je kod nje sve ok, to ne znači da će sa svima biti tako

EDIT:

Eto, hvala Sanji da ne ispadne kako ja kao muški seruckam....

Moje iskreno mišljenje - žena koja u 30-oj godini prvi put ode ginekologu, bez obzira na seksualno iskustvo i broj partnera, u najmanju je ruku neodgovorna osoba.
__________________
There is nothing wrong with your television. Do not attempt to adjust the picture. We are now controlling the transmission.
Dufresne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 19:00   #60
@Indigo Girl - moja frendica, nema ni 25 godina i ima hpv, cinII.

Da, uopce joj ne treba ginekolog za lijecenje.

Mislim da nisi upoznata s tim koliko je lijecenje hpv-a ozbiljna stvar! Od raznoraznih mazanja za koje mora ici svako malo ginekologu (sad cu slagat, ali mislim da je rekla da ima 10 termina samo tog "mazanja" lijeka) i ukoliko to ne uspije ide na operaciju!

BTW zene koje spolno sazrijevaju, na zapadu ili ovdje, seksualno aktivne ili ne, ako ne posjecuju ginekologa u nekim normalnim intervalima su NEODGOVORNE prema sebi i prema svom partneru. Mislim da ne trebam ni govoriti misljenje o tima sa zapada sto nisu ginekologa vidjele do 30-e.

Druga stvar je sto kod tebe mozda stvari koje u RH rade ginekolozi, obavljaju lijecnici opce prakse. I neodgovorno je od tebe reci da seksualno aktivna djevojka ne treba pregled ginekologa.

@rocket - treba oboje! Nema smisla raspravljati. Mozes li biti 100% siguran da nema STD ako nikad nije bila kod ginekologa, ali zato uvijek i bez iznimke koristi kondom? Recimo za primjer da je imala 15 partnera.

Sto se tice dokumentarca - 1 partner i 1 seks je sasvim dovoljan da poberes nesto.
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger