Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 05:52   #1
Poticajj za "ekološka vozila"

Čitam u HAK-ovom listu da postoji nekakav plan da se uvedu poticaji na ekološka vozila kao što su kojekakvi hibridi, električna vozila, vozila koja općenito imaju nisku emisiju CO2 i na vozila sa isključivo tvorničkom ugradnjom plina. E sad ovo zadnje bi kakti nama trebalo biti zanimljivo, ili bar meni je. Mislite li da bi to moglo napokon potaknuti uvoz pravih vozila na LPG a ne kako je dosad bila praksa uvoženja benzinaca koja su se onda po radionicama predelavala na plin. Koliko vidim objašnjenje u članku je baš to da je kod tih naknadnih prerada kontrola jako upitna. Meni se to čak čini i ok potez.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 06:01   #2
Kakvi poticaji!
Neka manje uzimaju,to bi vec bio poticaj!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 08:24   #3
Ignorance is bliss.

Divno je to što moderni turbodizeli imaju manju emisiju CO2 nego benzinci, a time i plinaši. To je stav kukuriku koalicije i objašnjenje zašto LPG nije ekološko gorivo. Naravno, nesposobnost dizela da katalizatorom bez egzibicija sa amonijakom reducira NOx (SMOG!!) ne utječe na plućne karatkeristike stanovnika urbanih sredina, posebno onih između Savske i Henizelove. A ni spaljivanje LPG-a na bakljama ne povećava ukupnu emisiju CO2, jelte...

Tako da se ja ne bih nadao nikakvim olakšicama za plin. Eventualno nekoj olakšici u vidu da nam olakšaju novčanike dodatno, jer nepristojno i neekološki (neHOLYstički) spaljujemo čak dvije vrste goriva i trošimo dodatnu vrstu ulja.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:26   #4
Niti CO2 utiče na tzv "klimatske promjene", koje će se desiti bez obzira što mi radili, jer su prirodna pojava koja se dešavala i u prošlosti (zato je grenland zelena, a ne ledena zemlja), ali od kada su činjenice presudne za odluke vlade?
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:47   #5
Zato majmuni hoće napraviti 3 ili 4 hidrocentrale u na Savi u Zagrebu a vodostaj Save je većinu godine toliki da ju i dijete prehoda. To je kakti zelena energija a nuklearka nije. To što u Kini svako malo isele milijun ljudi zbog opasnosti od hidrocentrale nikom ništa ali je bitno da je nuklearka problem. Nuklearka s kojom bi riješili problem struje za sve vijeke vjekova i koja bi proizvodila struju koju bi izvozili.

Ako to ne mogu shvatiti, kako će onda shvatiti da su ti ispušni plinovi pizdarije za malu djecu jer su nebrojeno puta dokazali da planet prolazi kroz toplija i hladnija razdoblja a nekako sam uvjeren da prije milijun godina nije bilo baš nekakve teške industrije ili auta koji su zagrijavali atmosferu sa ispušnim plinovima.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:54   #6
Ford u Njemačkoj na službenim stranicama nudi aute prerađene na alternativna goriva: LPG i bio-etanol. Kupnjom tahvih automobila uglavnom se dobija popust prilikom osiguranja jer vozila zbog manje proizvodnje CO2 prelaze u kategoriju za jednu jeftiniju u odnosu na benzin.

http://www.ford.de/Pkw-Modelle/Alter...be/Autogas_LPG
dragomago is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:17   #7
vi svi koji vozite na plin uključujući i mene, "bježite" državi sa 65% davanja-trošarina koje uzimaju na benzinu ako ne i veći postotak, zato ste kaženjeni sa 500 kn godišnje, i atestom, jebe se državi sa ekologiju. bitno je jedino punjenje proračuna, medjutim sad ce pojest govna kad udjemo u eu pa će morati nešto mjenjati na tom području, al ne brinem se jer će sigurno neka druga davanja izmislit pa će opet doci na isto Zaljučak kad je sudjeno da najebeš gaće same padaju.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 16:58   #8
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ignorance is bliss.

Divno je to što moderni turbodizeli imaju manju emisiju CO2 nego benzinci, a time i plinaši. To je stav kukuriku koalicije i objašnjenje zašto LPG nije ekološko gorivo. Naravno, nesposobnost dizela da katalizatorom bez egzibicija sa amonijakom reducira NOx (SMOG!!) ne utječe na plućne karatkeristike stanovnika urbanih sredina, posebno onih između Savske i Henizelove. A ni spaljivanje LPG-a na bakljama ne povećava ukupnu emisiju CO2, jelte...

Tako da se ja ne bih nadao nikakvim olakšicama za plin. Eventualno nekoj olakšici u vidu da nam olakšaju novčanike dodatno, jer nepristojno i neekološki (neHOLYstički) spaljujemo čak dvije vrste goriva i trošimo dodatnu vrstu ulja.
Jebga,jedna ekipa u pržunu,druga idioti,a ti biraj......
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:28   #9
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Čitam u HAK-ovom listu da postoji nekakav plan da se uvedu poticaji na ekološka vozila kao što su kojekakvi hibridi, električna vozila, vozila koja općenito imaju nisku emisiju CO2 i na vozila sa isključivo tvorničkom ugradnjom plina. E sad ovo zadnje bi kakti nama trebalo biti zanimljivo, ili bar meni je. Mislite li da bi to moglo napokon potaknuti uvoz pravih vozila na LPG a ne kako je dosad bila praksa uvoženja benzinaca koja su se onda po radionicama predelavala na plin. Koliko vidim objašnjenje u članku je baš to da je kod tih naknadnih prerada kontrola jako upitna. Meni se to čak čini i ok potez.
IBREK na naslovnoj strani hak revije piše : Uskoro poticaji za električna vozila, i normalno poticanje trošarine za kupnju automobila koji emitiraju manje od 120g /km CO2.
da neće bit ko i mi koji smo ugrađivali plin pa umjesto da nas država stimulira (obećala)naplati nam skuplji tehnički (meni bilo na privredno vozilo 3000kn , na osobno 500kn više).bojim se da su to samo priče jer na jednoj strani kao popuste onda na drugoj uzmu duplo.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 19:38   #10
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
IBREK na naslovnoj strani hak revije piše : Uskoro poticaji za električna vozila, i normalno poticanje trošarine za kupnju automobila koji emitiraju manje od 120g /km CO2.
da neće bit ko i mi koji smo ugrađivali plin pa umjesto da nas država stimulira (obećala)naplati nam skuplji tehnički (meni bilo na privredno vozilo 3000kn , na osobno 500kn više).bojim se da su to samo priče jer na jednoj strani kao popuste onda na drugoj uzmu duplo.
Pa čitaj što piše ...

Manje trošarine za LPG vozila ali samo za ona sa serijskom (tvorničkom) ugradnjom, a nas koji smo ugrađivali naknadno ko šljivi kad nemamo tvornički deklariranu emisiju CO2.

Evo nekoliko redaka iz tog članka koji se tiču LPG:

U kompoziciju sa nižim trošarinama u prve dvije kategorije uskočit će i vozila s ugrađenim ukapljenim naftnim plinom (LPG), ali s jednom važnom distinkcijom:

- Kroz trošarine bi se stimulirao serijski ugrađeni plin ili tvornički ugrađeni plin. Nakon naknadne ugradnje teško je izvediva kontrola cijelog sustava. Kod tvorničke ugradnje imamo službeni podatak o emisiji štetnih plinova. Želim naglasiti da nećemo zapostavljati ni jedan energent. Svatko tko dokaže da može ispuniti navedene uvjete, imat će zasigurno našu potporu - naglašava Hrvoje Dokoza.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 19:55   #11
Jedini komentar na ovu, prijašnju i (na žalost) buduću vlast kojeg mogu dati je ovaj, po svakom pitanju, pa tako i po pitanju HOLYstičkog pristupa ekologiji:


http://www.youtube.com/watch?v=djUsCBcAM3A
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 19:58   #12
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
Pa čitaj što piše ...

Manje trošarine za LPG vozila ali samo za ona sa serijskom (tvorničkom) ugradnjom, a nas koji smo ugrađivali naknadno ko šljivi kad nemamo tvornički deklariranu emisiju CO2.

Evo nekoliko redaka iz tog članka koji se tiču LPG:

U kompoziciju sa nižim trošarinama u prve dvije kategorije uskočit će i vozila s ugrađenim ukapljenim naftnim plinom (LPG), ali s jednom važnom distinkcijom:

- Kroz trošarine bi se stimulirao serijski ugrađeni plin ili tvornički ugrađeni plin. Nakon naknadne ugradnje teško je izvediva kontrola cijelog sustava. Kod tvorničke ugradnje imamo službeni podatak o emisiji štetnih plinova. Želim naglasiti da nećemo zapostavljati ni jedan energent. Svatko tko dokaže da može ispuniti navedene uvjete, imat će zasigurno našu potporu - naglašava Hrvoje Dokoza.
Nemam više plin,ali,onako seljački,da li se u ovo može uklopiti atest plina,pošto je to jedan vrlo zanimljiv način uzimanja novaca.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 20:37   #13
Pa baš su naglasili tvornički ugrađeni plin tj da ta mjera vrijedi isključivo za tvornička vozila. Taj je meni dio zanimljiv. Možda to napokon potakne uvoznike da počnu uvoziti prava plinska vozila što do sad nije bio slučaj nego si bio prisiljen ili odustati od plina ili ugrađivati po lokalnim radionama. Čak većinom ne unutar ovlaštenih servisa nego su te slali po radionama sa kojima su imali ugovor što je često imalo tragične posljedice po đep vlasnika i zdravlje vozila. Onima koji su pratili moje pisanje po onom forumu je jasno zašto me to zanima. Jer ja sam konkretno odustao od plina u svojim budućim vozilima. Jedini auto na plin koji bih u budućnosti kupio bi bio isključivo tvorničko plinsko vozilo, što kod nas još uvijek nije dostupno.
I molim ugrađivaće da se manu mantranja o jednakoj kvaliteti naknadnih ugradnji ili ostalih mantri. Mene ovdje konkretno zanima mišljenje o posljedicama smanjenja trošarina na tvornička plinska vozila. Ima li tu kakve nade da se nešto bude pokrenulo po tom pitanju ili ne.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 20:56   #14
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa baš su naglasili tvornički ugrađeni plin tj da ta mjera vrijedi isključivo za tvornička vozila. Taj je meni dio zanimljiv. Možda to napokon potakne uvoznike da počnu uvoziti prava plinska vozila što do sad nije bio slučaj nego si bio prisiljen ili odustati od plina ili ugrađivati po lokalnim radionama. Čak većinom ne unutar ovlaštenih servisa nego su te slali po radionama sa kojima su imali ugovor što je često imalo tragične posljedice po đep vlasnika i zdravlje vozila. Onima koji su pratili moje pisanje po onom forumu je jasno zašto me to zanima. Jer ja sam konkretno odustao od plina u svojim budućim vozilima. Jedini auto na plin koji bih u budućnosti kupio bi bio isključivo tvorničko plinsko vozilo, što kod nas još uvijek nije dostupno.
I molim ugrađivaće da se manu mantranja o jednakoj kvaliteti naknadnih ugradnji ili ostalih mantri. Mene ovdje konkretno zanima mišljenje o posljedicama smanjenja trošarina na tvornička plinska vozila. Ima li tu kakve nade da se nešto bude pokrenulo po tom pitanju ili ne.
Nema.Relikt prošlosti.Tko je osjetio čari,na njemu je,tko nije,neće.

Zadnje uređivanje polki : 25.04.2012. at 21:07.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 21:06   #15
Uvijek možeš ugraditi dobar plinski sustav. Neki BRC ili STAG sa valtekom. Ako ništa tu bar znaš da postoji kvalitetan support, možda malo daleko, ali svejedno.

Uostalom, sve manje je novih auta u koje uopće možeš ugraditi ovo malo plinskog jada koji se kod nas nudi. Direktno ubrizgavanje još nitko nije ponudio u 'rvata...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 21:43   #16
Vjerujem da će i benzin (i LPG) početi obračunavati po kWh, kao što na mala vrata uvode za zemni plin za kućanstva. I eto novog prostora za lov u mutnom i za naplatu litre benzina 20 kuna, a LPG-a 12. Jbg, nije pošteno da je kWh struje kunu (nebojte se, sad će brzo), a plina 20 lipa. Treba to izjednačit, energija je energija...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 22:23   #17
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Uvijek možeš ugraditi dobar plinski sustav. Neki BRC ili STAG sa valtekom. Ako ništa tu bar znaš da postoji kvalitetan support, možda malo daleko, ali svejedno.

Uostalom, sve manje je novih auta u koje uopće možeš ugraditi ovo malo plinskog jada koji se kod nas nudi. Direktno ubrizgavanje još nitko nije ponudio u 'rvata...
Griješiš- Prins i BRC(navodno doduše za BRC) imaju to riješeno...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:14   #18
Znaš da ja nikada ne griješim (nekad sam bio umišljen, sad sam savršen ).

Prins ima, ali nisam čuo da je kod nas ugrađen ijedan GDI sustav. BRC nema. Ima neko triper rješenje sa klasičnim injektorima u grani i sa povremenim aktiviranjem benzinskih šprica, da se ne skure, jer su u cilindru. Slično ima i Tartarini.

Samo još Vialle (čini se - bez uvoznika za 'rvate) i ona australska firma kojoj nikako da zapamtim ime (CDWR me svaki put podsjeti) imaju direktno ubrizgavanje LPG-a preko benzinskih injektora.

Što se tiče naše marke, samo nova elantra još ima MPI motor, a sonate (benzinske) su sve GDI, tako da je tu sa plinom priči kraj, ako se netko ne trgne iz zimskog sna... No, ima i topic na ovu temu, pa da ne trkeljam...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:44   #19
Ima par TFSI-jeva sa full plinom bez dodavanja benge u onim omjerima. Znam za 3 komada, 2 su na Prins i taj jedan je navodno BRC-ov. Za ovo ostalo ne znam...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.